Forum » Myślenice

Zakupy TV - RTV

  • 28 cze 2010

    TYLKO BOŻE ZACHOWAJ NIE w Janie takie ceny że włosy na głowie się jeżą.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 29 cze 2010

    Gość bandi. Zapisuję Cię na ponurą listę używających wulgaryzmów na pierwszym miejscu.
    Mimo wszystko, mam nieodparte wrażenie, że pewien postęp cywilizacyjny jest widoczny u Ciebie.
    Awansowałeś z grupy piszących wulgaryzmy w toaletach, murach, ławkach szkolnych i parkowych, bramach, przejściach podziemnych etc, etc, do grupy piszących na forum. Brawo!!!

    Cytuj
  • 29 cze 2010

    [quote]Osobiście zdecydowałbym się na LCD, w przedziale cenowym o którym piszesz godne polecenia:
    SONY KDL40V4000 - ok.3100,-
    SONY KDL40V5500 - ok.3600,-
    SAMSUNG LE40A551 - ok.2500,-
    SAMSUNG LE40B530 - ok.2900,-

    wszystkie modele 1920x1080.

    Plazma:
    PANASONIC TH-P42X10 - ok.3100,-
    SAMSUNG PS42B450 - ok.2600,-

    [/quote]
    Wszystkie modele, które wymieniłeś to modele sprzed co najmniej roku. Lepszy jest telewizor z nowej oferty, cena podobna a jakość obrazu lepsza (wszak technika idzie do przodu a w przypadku elektroniki jest to szczególnie widoczne;-) ). Jeżeli Samsung to seria C (seria B to modele sprzed roku a seria A sprzed dwóch - jeżeli chcesz kupować zabytek Twoja sprawa), jeżeli Sony to seria EX, jeżeli plazma to Panasonic. Plazma ma bardziej naturalny kolor i lepszy stosunek jakość/cena. LCD ma obraz bardziej "cyfrowy" - sztuczny ale za to lepszą szczegółowość i ostrość obrazu. Poza tym modele LCD 100 Hz mają rewelacyjną płynność ruchu, szczególnie filmy wyglądają obłędnie. Masz wrażenie, że oglądasz to na żywo. Lepsze modele LCD mają wejście Ethernet, możesz korzystać z coraz szerszej gamy widgetów jak np. dostęp do Youtube, pogoda, serwis gazeta.pl, repertuar kin itd. Do tego coraz więcej telewizorów przez złącze USB umożliwia odtwarzanie filmów DivX z pendrive'a... to tak w telefgraficznym skrócie. Moja rada, zastanów się na jakich funkcjach ci zależy i ile chcesz czy możesz przeznaczyć na TV, druga rzecz zobacz na własne oczy na którym TV obraz Ci bardziej odpowiada. (LCD czy plazma). A co do ceny? Przecież w razie czego są raty a telewizor kupujesz na dobre parę lat, kup taki żebyś później nie żałował! Pozdrawiam, człowiek z branży;-))))

    Cytuj
  • 29 cze 2010

    Zwróć uwage na date tego wpisu. W wielu wypadkach jest też tak, że matryca pozostaje ta sama, a zmienia się elektroniką sterująca.

    1 Cytuj
  • 29 cze 2010

    Ja polecam www.pckom.pl duży wybór. A co do tv Polecam samsung 40cali c630 coś koło 3tyś bardzo dobry TV

    1 Cytuj
  • 30 cze 2010

    A może podacie konkretny sklep gdzie można zakupić telewizor, bo jak do tej pory to są wpisy właścicieli a nie wypowiedż klijenta , co www.pckom.ja już słyszałam co to za sklep.

    1 Cytuj
  • 30 cze 2010

    ja kupiłem tam właśnie TV i jestem bardzo z niego zadowolony. A co do sklepu to też jestem z nich zadowolony. Super obsługa. Sprzęt miałem na drugi dzień. A ty gość co o nich słyszałeś??

    Cytuj
  • adzygmunt 30 cze 2010

    Na podstawie opinii j/w wyrób sobie opinię co kupić, a potem zamów przez internet. Będzie minimum 500 zł taniej.
    Dodam w Krakowie JEST DUŻO SKLEPÓW INTERNETOWYCH OFERUJĄCYCH SPRZEDAŻ Z DOWOZEM 50 zł lub odbiór własny.
    Dowóz = zainstalowanie. Tak zrobiła moja rodzina.

    Cytuj
  • 1 lip 2010

    Zastanawiam się nad plazmą http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS50B550T4WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

    Co o nim sądzicie, czy ewentualnie jakiś lepszy?

    Czy 50 cali do pomieszczenia 4x5 m, a oglądanie z odległości ok 3,5-4,5 m nie będzie za duży?

    Cytuj
  • 1 lip 2010

    Jeżeli sygnał będzie dobrej jakości to 50 cali będzie OK, ale przy słabym sygnale będzie się oglądało marnie. Dlatego często lepszym wyborem jest nieco mniejsza matryca.

    Cytuj
  • 1 lip 2010

    'Czy 50 cali do pomieszczenia 4x5 m, a oglądanie z odległości ok 3,5-4,5 m nie będzie za duży?'

    wiesz co ? do takiego pomieszczenia kiedyś kupowało się Rubina 714p i wystarczał w zupełności, teraz 50" ? Z 3,5-4,5m to Tyś chyba na głowę upadł (-a)...

    Będziesz wodził oczami od jednego roku ekranu do drugiego aż fabułę stracisz :)))

    1 Cytuj
  • 1 lip 2010

    Zupełnie nie zgadzam się z asd. Ja mam 40" i oglądam z odległości ok. 3,5m. I wcale nie jest za duży. Wręcz przeciwnie - żałuję, że nie kupiłem 50".
    To jest kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli wcześniej miałeś 21", to na początku będzie duży. Po miesiącu już nie.

    Cytuj
  • 3 sie 2010

    Mam pytanie. Trochę nie na temat, ale w temacie.
    Czy ktoś z Was interesuje się naziemną telewizją cyfrową DVB-T ?
    Chciałbym wiedzieć, jaką antenę warto kupić i czy w Myślenicach w ogóle można złapać sygnał cyfrowy. Czy antena może być zamontowana pod dachem? I ostatnie - czy z takiej anteny można odbierać zwykłą telewizję analogową ?

    Cytuj
  • 3 sie 2010

    [quote=Kaper]Mam pytanie. Trochę nie na temat, ale w temacie.
    Czy ktoś z Was interesuje się naziemną telewizją cyfrową DVB-T ?
    Chciałbym wiedzieć, jaką antenę warto kupić i czy w Myślenicach w ogóle można złapać sygnał cyfrowy. Czy antena może być zamontowana pod dachem? I ostatnie - czy z takiej anteny można odbierać zwykłą telewizję analogową ?

    [/quote]

    Wszystkie nowe anteny siatkowe w 99% są zgodne ze standardem DVB-T (jest to oznaczone na opakowaniu) i tak możesz na nich odbierać zwykłą telewizję analogową. Do odbioru potrzebujesz jeszcze tunera DVB-T w standardzie MPEG4 jest we wszystkich nowych telewizorach lub musisz dokupić dekoder (dekoder jest też w większości tunerów satelitarnych: cyfra+, telewizja na kartę, N-ka).
    problem jest z nadajnikiem wedle planów Kraków ma zostać włączony w lipcu 2011 - obecnie są jakieś testy ale częściej nadawanie jest wyłączone. łatwiej chyba złapać sygnał z Czech lub Słowacji ale pewnie Ciebie to nie interesuje ;)

    P.S poczytaj ten wątek może złapiesz coś dla siebie:
    http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=696

    Cytuj
  • 3 sie 2010

    Hannibal - dziękuje za informacje. Sam trochę pogrzebałem w sieci i wychodzi, że do października 2011 mamy temat z głowy. :)

    Cytuj
  • 4 sie 2010

    Specjalne anteny do DVBT to mit producentów . DVBT można odbierać na każdej antenie "starego typu" którą posiadamy obecnie. Obecnie można odbierać sygnał ze Skrzycznego na kanale 38 przekaz jest w starszym MPEG-2 programów TVP 1, TVP 2, TVP INFO/TVP Katowice, TVP Sport
    W Jasienicy np bardzo ładnie to chodzi.

    Cytuj
  • 4 sie 2010

    Rozmawiałem dzisiaj na ten temat w sklepie RTV i sprzedawca powiedział dokładnie to, co pisze "serwis".
    A żeby było jeszcze lepiej, to podobno jakość obrazu i dźwięku bije na głowę wszystkie platformy cyfrowe.

    Cytuj
  • 6 sie 2010

    macie kogoś od alarmów do domu?

    Cytuj
  • adzygmunt 6 sie 2010

    Czy chodzi Ci o unieszkodliwienie podkreślam wężykiem to czyn karalny. Czy montaż Cię interesuje? Tu pomogę, za to nie wsadzają do ciupy. Kawa Myślenice za cmentarzem na Stradomiu, tuż przed wjazdem na zakopiankę.

    Cytuj
  • 24 lip 2011

    Od kilku dni dostępny jest cyfrowy sygnał telewizyjny DVB-T /MPEG-4/ z nadajnika na Chorągwicy. Jak wygląda sprawa odbioru w Myśleniach? Na os.1000-lecia nie moge złapac sygnału i obawiam sie na to wina zbiorczych anten, które mogą nie obsługiwać pełnego pasma.

    1 Cytuj
  • 24 lip 2011

    Wybickiego, Dąbrowskiego - żyleta :) Polecam

    1 1 Cytuj
  • 25 lip 2011

    Ktoś z osiedla może przetestował? Głównie interesuje mnie odbiór z anteny zbiorczej

    Cytuj
  • 25 lip 2011

    Witam.
    Mieszkam w bloku na ul, Słowackiego. Z anteny zbiorczej to nawet Polsatu nie miałem. Man natomiast antenę siatkową, która odbiera teraz kanały cyfrowe DVB-T szt 8. Obraz bardzo dobry.

    Cytuj
  • 25 lip 2011

    Dzisiaj sprawdzałem sygnał jest ok

    Cytuj
  • 25 lip 2011

    Może poda ktoś jakie kanały można odebrać czy warto się w to bawić?

    Cytuj

Odpowiedz