Forum » Myślenice

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

  • jeden język a dwoje uszu 15 paź 2012

    Po pierwsze mam jedynie skrzyneczkę do której podłącza się monitor komputerowy i ogląda się programy z telewizji analogowej. Włączam ją gdzieś raz na tydzień albo dwa tygodnie
    Po drugie często oglądam coś u rodziców. Czasem bo chcę, ale częściej dlatego że rodzice chcą coś oglądać , bo jak by ode mnie zależało to bym wyłączył telewizor

    1 1 Cytuj
  • 15 paź 2012

    A ogląda ktoś może DVB-T na komputerze przez tuner zewnętrzny USB lub wewnętrzny na slot PCI ? Czy jakość sygnału odbiega od tego na telewizorze?

    Cytuj
  • ania 16 paź 2012
    Toksyk napisał/a:

    Dziękujemy wam drogie panie za merytoryczne wzbogacenie naszej dyskusji. Nie mogę tego pytania nie zadać. sh_ma jak można prawie nie mieć telewizora?

    tak jak można być tylko trochę w ciąży :)

    2 Cytuj
  • 16 paź 2012
    hedops napisał/a:

    A ogląda ktoś może DVB-T na komputerze przez tuner zewnętrzny USB lub wewnętrzny na slot PCI ? Czy jakość sygnału odbiega od tego na telewizorze?

    ja posiadam powiem tak na antence dodanej do tunera w Myślenicach nie pooglądasz musisz podpiąć się do jakiejś mocniejszej anteny zewnętrznej, ale testowałem w Kraku na netbooku z antenką dodaną w zestawie i śmiga. Co do jakości na starszym komputerku TVP 1 HD mi ścinała ale ogólnie jakość jest dobra.

    Cytuj
  • 16 paź 2012

    Wie ktoś jak z odbiorem w Trzemeśni i okolicach?

    Cytuj
  • adzygmunt 16 paź 2012

    W Trzemeśni na dvb-t jest 15 kanałów.
    W hd jest dobra tylko jedynka. źle także odbiera kulturę i historię oraz tvp 2 hd

    1 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Witam, macie wszystkie MUX'y po przełączeniu na tv cyfrową? Ja mam tylko 1 i 3 i zastanawiam się czy tak ma być al jeśli tak to kiedy włączą MUX 2?

    2 2 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Dzisiaj przeskanowałem i mam 3 MUX'y wtym o dziwo TVP info Katowice. Antena pokojowa bez zasilania

    3 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Kurde tez przeskanowałem i straciłem cały mux 2:/ częśc programów, w tym wszystkie HD, w praktyce nie działa:/ i nie wiem teraz co jest nie tak:/

    1 3 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Ja też go nie miałem jednak skanowanie i ponowna instalacja dała 22 kanały zamiast 12 z działającym mux 2 ;)

    4 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Sam już nie wiem o co chodzi:/ Część kanałów ma bardzo niski poziom sygnału i nie da się ich oglądać mimo ponownego skanowania mam 14 kanałów i brak MUX 2:/

    @MrMaTTheO co rozumiesz jako instalacja? Bo może jest jakiś magiczny patent, którego nie znam i dlatego nie działa:/

    2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 maj 2013

    Dzisiaj cos tam wyłączali coś tam włączali jeżeli chodzi o nadajniki więc nie ma co się bawić w strojenie ani dziwić tylko trza poczekać do jutra

    1 2 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Mam nadzieje ze tak wlaśnie będzie:)

    1 2 Cytuj
  • 20 maj 2013

    U mnie też Mux 2 nie działa od rana. Wie ktoś coś?

    2 Cytuj
  • 20 maj 2013

    u mnie tvp info nie działa

    2 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Od dzisiaj MUX 2 nadaję na 23 kanale. Wczesniejsza emisja odbywała się na k.64.

    1 1 Cytuj
  • 20 maj 2013

    Tak wiem. Ale na kanale 23 brak sygnału.

    2 Cytuj
  • 21 maj 2013

    U mnie dziś tylko MUX 3:/ Wiem że przenieśli mux 2 na inny kanał ale tam pusto i nic nie znajduje:/

    1 Cytuj
  • 21 maj 2013
    xxx napisał/a:

    Sam już nie wiem o co chodzi:/ Część kanałów ma bardzo niski poziom sygnału i nie da się ich oglądać mimo ponownego skanowania mam 14 kanałów i brak MUX 2:/

    @MrMaTTheO co rozumiesz jako instalacja? Bo może jest jakiś magiczny patent, którego nie znam i dlatego nie działa:/

    Przez instalacje rozumiem ponowne zapisanie kanałów w pamięci dekodera/telewizora ;)

    1 1 Cytuj
  • 21 maj 2013

    U mnie dziś już wszystkie 22 kanały. Antena zbiorcza na osiedlu. Pozdrawiam :)

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 21 maj 2013
    Dzejdzej napisał/a:

    U mnie dziś już wszystkie 22 kanały. Antena zbiorcza na osiedlu. Pozdrawiam :)

    W Trzemeśni też już świecą wszystkie 22 programy, bez żadnych problemów. Wcześniej o TVP2 HD można było pomarzyć.

    1 Cytuj
  • 22 maj 2013

    Myślenice, praktycznie centrum miasta, antena bardzo tania, ale porządna i wystarczająca - Blow ATD-21 w cenie 45zł i wszystkie 22 kanały odbierają bez żadnych problemów. Wg wskaźnika w dekoderze moc sygnału 100%, natomiast jakość 73%. Brak jakichkolwiek zakłóceń, choć zobaczymy jak będzie kiedy pogoda się popsuje. Kanały odbieram bez zasilacza, nie jest w ogóle potrzebny, wszystko gra. Dodam, że na starej antenie "siatkowej" łapało tylko sygnał mux1 czyli 7 kanałów. Teraz po przeskanowaniu znalazło wszystkie 3.

    Jak ktoś ma problemy z odbiorem, to dobrze radzę sprawdzić kabel czy np. nie jest przetarty, załamany gdzieś, tak samo duże znaczenie ma odpowiednie zarobienie końcówek "F" jak i tego zwykłego wtyku antenowe, który wchodzi bezpośrednio do dekodera. No i ustawienie anteny oczywiście, z tym wiem, że ludzie mają problem, szczególnie starsze osoby. Jeszcze w porządku jak wystarcza stara instalacja tj. kabel+antena, ale gdy trzeba wymienić antenę, to należy przy montażu patrzeć na budynki sąsiednie. Niby to oczywiste, ale przy antenach kierunkowych musi być to dosyć dokładnie wymierzone.

    2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 22 maj 2013

    Ja mam starą może i starszą ode mnie antenę kierunkową odrobinę skrzywioną z domontowanym wzmacniaczem. Widoczność Chorągwicy bezpośrednia poprzez szparę pomiędzy dwoma sąsiednimi budynkami. Wszystkie 3 muxy złapało, z tym ten z tvp2 hd przerywa. Dawniej znajdował mi jeszcze z Tarnowa. Wczoraj wieczorem nie znalazł

    Co do końcówek F ekran ma tworzyć połączenie. Pewien mój znajomy obcinał ekran na równi z izolacją zewnętrzną przed nakręceniem końcówki i dziwił się że mu nie styka coś :)

    Cytuj
  • adzygmunt 22 maj 2013

    Dwukrotnie instalowałem Muxy. Automatycznie złapała stara siatkowa antena 29 kanałów /do dwóch tv z tej samej siatkowej anteny/ Wiele z nich zrywało TVP2HD, TTV i jeszcze inne gorzej odbierały. Wykasowałem wszystkie kanały i zainstalowałem ponownie. Tym razem bez zarzutu. jeden z TV nie ma automatycznego szukania tylko ręczne i... nie było trójki krakowskiej. a była doskonała katowicka Szukałem na kanale 23 potem na 25 i jeszcze na 50 tym kanale i trójka krakowska się znalazła.
    Pozostało przesunąć /posortować/ kanały wg kolejności, którą mam od lat. To było trochę trudniejsze dwa tv mają trochę inne ustawienia, a i dekoder także pracuje inaczej.
    Pozostał mi problem nagrywarki, która nie ma możliwości możliwości odebrania sygnału cyfrowego. Podłączę antenę przez dekoder, który jest jeszcze w ...sklepie. Pomoże?
    W sumie to wielka sprawa, cyfrowa tv.

    1 Cytuj

Odpowiedz