Forum » Myślenice

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

  • 16 sty 2012

    Witam forumowiczów. Czy z Myślenic można obierać sygnał MUX-3 ? Ewentualnie, w którą stronę trzeba obrócić antenę, na Lubień czy gdzieś indziej ?

    13 4 Cytuj
  • 16 sty 2012

    Witaj, na tą chwilę odbiera MUX-2 , ja mam antenę na Chorągwicę - Wieliczka. Słyszałam, że od stycznia mają nadawać MUX3 ale jak na razie nie mam.

    5 4 Cytuj
  • 16 sty 2012

    Os.1000-lecia - na zbiorczych instalacjach antenowych niestety brak sygnału.

    4 4 Cytuj
  • 16 sty 2012

    MUX3 nadaja z choragwicy tylko o mocy 2KW, to za malo.

    4 3 Cytuj
  • 16 sty 2012

    MUX-1 /TVP/ do 31.V.2012, moc 25kW

    4 3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    skierować antenę na Katowice tam jest dość mocny przekaźnik. Mam antenę 45db odbiera bez zarzutu

    1 3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    [quote=gość: albert] skierować antenę na Katowice tam jest dość mocny przekaźnik. Mam antenę 45db odbiera bez zarzutu [/quote]

    Ale wy farmazony pitolicie. Wezcie sie ogarnijcie i zastanowcie nad tym co piszecie. Lapac mozecie MUX2 z Choragwicy ( 7 kanalow, w tym testowy). Nie ma opcji na MUX3. Jest nadawany testowo z Choragwicy o malej mocy 2kw, Mux2 leci o mocy 63kw. Z Katowic mux3 jest nadawany o mocy 2.5kw, wiec nie wprowadzajcie ludzi w blad ze cokolwiek lapiecie i to jeszcze z Katowic. Na terenie miasta bez problemu powinno lapac wszystkim mux2 i koniec. Jak zwieksza moc nadawania mux3, albo przerzuca kanaly na nowy mux1 dopiero wtedy bedzie mozna ogladac pakiet nowych kanalow. Nie siejcie zametu i nie robcie ludzia wody z mozgu.

    3 2 Cytuj
  • 17 sty 2012

    @nabu
    a mój brat na ul. Sobieskiego odbiera MUX3. Co prawda obraz się łamie ale jednak jest. Więc nikt zamętu nie sieje (co najwyżej obraz :)
    Gorzej jest z antenami zbiorczymi w blokach. Raz udało mi się złapać kanały cyfrowe lecz po 5 minutach straciłem sygnał i tyle. Teraz mam antenę pokojową i wszystko hula pięknie (4 piętro).
    Niestety spółdzielnia nic nie zrobi, aż nie będzie zmuszona. Niech nam wstanie poranna ZORZA ;)

    4 5 Cytuj
  • 17 sty 2012

    Nie zgodzę się w pełni z Tobą "nabu" bo ja mieszkam w Bęczarce i mam mux3 właśnie z Katowic także jest taka możliwość pomimo słabej mocy nadajnika.

    4 Cytuj
  • 17 sty 2012

    Jadąc od Katowic w stronę Myślenic nie ma wysokich wzniesień które mogły by zasłaniać sygnał z przekaźnika. Przekaźnik na Chorągwicy jest skierowany bardziej na Kraków stąd też problem w odbiorze mux 3 z tego przekaźnika.

    3 3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    Ale wy mowicie chyba o mux2. a nie o mux3. Ja nie mowie ze nie odbiera kanalow cyfrowych. Chodzi tylko o to ze czesc kanalow nie jest odbieranych. Mux2 nie wszedzie dochodzi na terenie Krakowa, a co dopiero u nas. Ponizej sa kanaly Mux'ow. Moze w ten sposob bedzie najlatwiej sprawdzic kto co i gdzie odbiera. Mux2 w Myslenicach zlapie na zwyklej antenie pokojowej nawet. Mux1 nadawany jest tez z Wisly o mocy 25kw, w dodatku odleglosc jest mniejsza niz do Katowic. Mozliwe ze ktos lapie mux1, a nie mux3.

    MUX 1 TVP1, TVP2, TVP INFO, Eska TV, TTV, Polo TV,
    ATM Rozrywka TV

    MUX 2 TVN, TV4, TV6, TV Puls, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7

    MUX 3 TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia,
    TVP Polonia

    3 3 Cytuj
  • 17 sty 2012

    Sprawdziłem przed chwilą mam TVP INFO Kraków i TVP INFO Katowice 714mhz pasmo 8mhz http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/nadajniki/ czyli na 100% Katowice
    Pamiętam z czasów jak byłem dzieckiem Antena byłą ustawiona kierunkowa na Katowice i rewelacyjnie odbieraliśmy tv Katowice jeszcze zanim Polsat sie pojawił

    4 2 Cytuj
  • 17 sty 2012

    zapomniałem dodac TV POLONIA tez jest

    2 4 Cytuj
  • 17 sty 2012

    A RAIdue ?? skad obierac RAIdue prosze

    2 7 Cytuj
  • 17 sty 2012

    RAIdue?? musisz drut spawalniczy zagiąć w agrafkę i skierować na Chełm pójdzie z jakością 99%

    4 6 Cytuj
  • 17 sty 2012

    Do tego konieczne będę 3 słownie trzy falaszki 0,5 l na łebka i trochę trawy

    7 7 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Katowice w okolicach Rudnika, Sułkowic, Bęczarki śmigają aż miło :) czy MUX2 czy 3 tego nie wiem, ale do oglądania przy konkretnie ustawionej antenie i dobrym tunerze jest około 20 programów (Polskie i Czeskie). Nic się nie tnie, nie szatkuje, więc sygnał musi być wystarczająco mocny, czego na chwilę obecną nie da sei powiedzieć o Chorągwicy.

    2 Cytuj
  • 18 sty 2012

    Ja mieszkam w okolicy Słonecznej i mam zwykłą antenę siatkową ze wzmacniaczem, podłączoną do tv lcd z mpeg4 i paczkę z Polsatem i TVN-ami, odbieram bez najmniejszych zakłóceń z Chorągwicy.

    3 3 Cytuj
  • 20 sty 2012

    tutaj jest mapka z zasiegami. Nie wiem kto sie lapie pod Katowice, a kto nie. Wiem tylko jedno, problem z odbiorem Mux3 jest na samym Slasku, ale nie u nas. U nas ludzie chwala sie ze lapia, ale nie wiem jak to robia,

    Ponizej forum slaskie DVB.

    http://telewizja-cyfrowa.com/forum/topics2/56,120.htm

    2 3 Cytuj
  • 20 sty 2012

    A jak wyglada sytuacja w Trzemesni jest jakis odbior czy tylko pozostaje antena sat

    2 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Mux 2 spokojnie powinienes zlapac z Choragwicy.

    MUX 2 TVN, TV4, TV6, TV Puls, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7

    1 2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    Mieszkam na osiedlu II w Myślenicach. Mam pytanie czy ktoś odbiera tv cyfrową naziemną z boxy TVP? Ja mam tylko sygnał cyfrowy Polsatu. Będę wdzięczny za informację.

    3 Cytuj
  • 14 lut 2012

    temat byl juz walkowany jakis czas temu. Poszukaj na forum moze, a nie dubluj tematow.

    1 3 Cytuj
  • 14 lut 2012

    [quote=gość: nabu] temat byl juz walkowany jakis czas temu. Poszukaj na forum moze, a nie dubluj tematow. [/quote]
    a możesz podać link? często jestem na forum, ale nie pamiętam tego wątku.

    2 2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    W większości bloków zbiorcza oparta jest na systemie AZART. Niestety nie nadaje on się do odbioru DVBT. Jeśli masz możliwość zainstalowania od strony wschodniej małej antenki zewnętrznej to ten odbiór będzie możliwy.
    Możesz sprawdzić wchodząc w menu TV lub boxa , instalacja , programowanie ręczne, wybrać kanał 64 lub częstotliwość 818 MHz i sprawdzić poziom sygnału.

    2 1 Cytuj

Odpowiedz