Forum » Myślenice

Tutaj uważaj

  • 23 lip 2010

    już nie chce mi sie pisać o robienie ludzi w balona na Mostowej w strone stróży znaki sa ze droga nie przejezdna od poniedziałku a dziś jest piątek ani nikogo nie widać i o nikim nie słychać !! a mieszkancy tylko problem mają !! Najlepiej zakaz wstawić i jechac na wakacje !

    Cytuj
  • adzygmunt 28 lip 2010

    Wychodzących z pracy z zakładu Cooper może spotkać niemiła niespodzianka. Ich auta mogła zabrać Raba jak to uczyniła z prowizorycznie położonymi płytami betonowymi utwardzającymi brzeg właśnie tejże drogi. Lepiej tam nie parkujcie!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 30 lip 2010

    Podobno ma być zmodernizowane skrzyżowanie Słowackiego na most osieczański. O dziwo jeszcze tego roku.
    Czyli nasze pisanie o tym naprawdę niebezpiecznym miejscu pomogło podjąć decyzję!
    Niebezpieczna jest cała Słowackiego od skrzyżowania z Zakopianką po most osieczański.
    Dziury, tłok i kuriozalne rozwiązanie; wysepka przy BP. Na tej wysepce niejedną felgę kierowcy "wyprostowali"

    Cytuj
  • 30 lip 2010

    Tak, dziury na tym odcinku to masakra. Wczoraj rowerem prawie bym wpadł w taki "zespół" dziur koło Biedronki. Przejechać rowerem ten kawałek to nielada wyczyn. Powinni zmodernizować to w końcu

    Cytuj
  • adzygmunt 31 lip 2010

    Most nad Bysinką przy Biedronce to pomyłka. Konstruktor tego czegoś na seminarium dostałby pałę plus.
    Rozmiary są w sam raz na transport osobowy, a wykrętasy ekwilibrystyczne dla ciężkich pojazdów zajmują obie nitki /i tak wąskie/.
    Połączenie Od Coopera i wjazd na Słowackiego, pod wiadukt dużym pojazdom zajmuje całą szerokość.
    Brak rozgraniczenia jezdni pasami kiedyś były widoczne, powoduje że skręt w lewo do M-c mimo zachowania swojego pasa jest ryzykiem.
    Jadąc od Coopera i innych zakładów pracy spróbujcie dojechać do Biedronki. Jak dużo wcześniej nie skręcicie w lewo i obok starostwa do biedronki pozostaje złamać przepis, lub objechać skrzyżowanie na zakopiance. Mało kto tak robi.Kierowcy jadą do Biedronki parę metrów "pod prąd". Wystarczy stanąć od 13 tej i policzyć !!!
    Policja ma tam żniwne pole i dziwne że tego nie robi!
    Jeśli kiedykolwiek doczekamy się modernizacji tego odcinka Słowackiego a ruch tam zaczyna być opętańczy, to most będzie do rozbiórki, a pieniądze /część unijnych/ pójdzie jak para w gwizdek.

    Cytuj
  • 6 sie 2010

    wszędzie kasa, dokąd unia daje coś tam widać potem może byc tylko gorzej

    Cytuj
  • adzygmunt 12 sie 2010

    Chyba Wieśniak pisał o "skoczni" na jezdni za mostem na Osieczany na wprost wyjazdu z działek "Porabia". Dzisiaj rano przed ósmą motocyklista zapomniał o tym i go poniosło parę metrów. Nic się nie stało. Ale licho nie śpi!
    Monte Grabi ten tekst przeczytaj ze zrozumieniem!

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    tak dla poprawienia samopoczucia to piękny asfalt z Osieczan przez Bulinę do Trzemeśni mamy pamiętając te "góry, doliny", które były dotychczas :)

    Cytuj
  • waligóra ogrodowy 12 sie 2010

    Została położona tam nowa nawierzchnia bitumiczna?

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    tak, to pewnie sprawka krasnali :)

    Cytuj
  • adzygmunt 12 sie 2010

    "CHOPY" nie cieszcie się za wcześnie. Aby dojechać przez Bulinę do Trzemeśni, trzeba przejechać przez rzekę już w Trzemeśni. Nie ma mostu!

    Cytuj
  • waligóra ogrodowy 12 sie 2010

    No tak, ale jest fantastyczny bród po płytach, gdzie samochodem o niskim zawieszeniu można zrobić sobie krzywdę!

    Dlatego Marcin kandydował u burmistrza na posadę operatora promu, którym przeprawiał by ludzi i towary przez Trzemeśniankę!

    Cytuj
  • 5 wrz 2010

    Robią teraz dojazd do starego osiedla. Mają takie możliwości terenowe jakich nie ma już nigdzie w mieście. Wycięli drzewa (oczywiście znany wszystkim "współpracownik" Gminy się nimi zainteresował) i w ten sposób poszerzyli plac. Ułożyli już krawężniki wg których widać jak wąska będzie droga. Czy nie można było jej porzerzyć ?????

    Ale mamy projektantów, niech to drzwi :((((

    Cytuj
  • 8 wrz 2010

    Wiemy już pewno wszyscy, że 'buduje' się rondo przed Zarabiem.. 'Buduje' się to zbyt dobrze by brzmiało bo żywej duszy (pracującej) tam nie uświadczysz. Zablokowany jest wjazd na Zakopiankę z ulicy Piłsudskiego, natomiast zapomniał ktoś odpowiednio zmodyfikować tablicę na Daszyńskiego i nadal tam jest strzałka w lewo na Kraków.

    Czyżby była jeszcze jakaś inna droga stamtąd, o której nie wiem ??

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 wrz 2010

    Przepraszam, jeżeli powtarzam (nie mam czasu wszystkiego tego czytać)...

    1. Wyjazd z osieczan. W sumie nie wiadomo jak tam jeździć. Np teoretycznie skręcający z osieczan w lewo powinni mieć pierwszeństwo przed wyjeżdżającymi ze stacji bo to droga prywatna i jest się włączającym do ruchu, ale skąd ktoś ma o tym wiedzieć!!

    2. Jadąc od Krakowa w stronę Myślenic Między przystankiem a rozjazdem na Bielsko-Biała są dwa skrzyżowania z drogami twardymi bez oznakowania, czyli zważywszy że są po prawej stronie to samochody wyjeżdżające stamtąd mają pierwszeństwo w stosunku do jadących drogą E7.

    Cytuj
  • adzygmunt 11 wrz 2010

    Spróbój to wytłumaczyć wyjeżdżającum od stacji. Byłem swiadkiem jak policjant pouczał o regule prawej ręki!!!
    Dopiero ostry sprzeciw przywołał do myślenia niedouka. Jesli jest tak to dlaczego inni użytkownicy maja wiedzieć więcej? Ja NIESTETY ustepuję drogi, by nie zaliczyc stłuczki! Warsztaty sa pełne aut które miały pierszeństwo!!!

    Cytuj
  • 11 wrz 2010

    Ceny busów podrożały to niech ci z pks coś zrobia z wiatami przystankowymi

    Cytuj
  • 11 wrz 2010

    Osieczanka, może przejć się do psychiatry on wyjaśni twój problem.
    Może za podwyżkę cen chleba też obarczysz pks.

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 wrz 2010

    No bo tam wyjazdu nie powinno być, a to ze jest to nadaje się do NIK!

    Cytuj
  • 27 wrz 2010

    Wielce Szanowny Dyrektorze Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach!

    Miałem dziś wątpliwą przyjemność podróżowania administrowaną przez Pana drogą Osieczany - Bulina - Trzemeśnia. Ku mojemu zdziwieniu na jej końcu zastałem zamknięty do remontu most i brak jakiejkolwiek możliwości objazdu. Zapytany miejscowy poinformował mnie, że objazd był ale zerwała go powódź i później go już nie odbudowano.

    Wróciłem więc 4 km do Osieczan. Przy zjeździe na wspomnianą drogę nie ma ANI JEDNEGO ZNAKU informującego o braku możliwości dostania się do Trzemeśni!

    Zastanawiałem się nawet przez chwilę czy nie wysłać Panu rachunku za przejechane bez potrzeby 8 km, stracony czas i nerwy. Wiem jednakże, że jest Pan w przedbiegach kampanii wyborczej, czekają Pana wydatki i najzwyczajniej nie ma Pan czasu na zajmowanie się drogami. Poza tym funkcja przewodniczącego rady miasta też zajmuje sporo cennego czasu.
    Tak więc przełykam swój gniew pozostając w nadziei, że już za kilka miesięcy nowy starosta wyśle Pana tam skąd czyjaś zwichrowana fantazja wyciągła Pana na dyrektorski fotel, czyli do krzyszkowickiej podstawówki.
    Może z dziećmi pójdzie Panu lepiej.

    z poważaniem

    Krzysztof Zieliński

    Cytuj
  • 27 wrz 2010

    na szczęście jak się patrzy, to nowy most lada chwila, w sumie przez moment już był udostępniony. A kładka - to jakieś nie porozumienie. Miałem przyjemność jechać przez nią z kilkoma workami cementu :)
    Wydaje mi się, ze wartym uwagi w moim terenie jest niby parking przy przedszkolu w Trzemeśni. Rano gdy dzieciaki są odstawiane i po południu jest tam niebezpiecznie, dzieci i rodzice przebiegają przez drogę, przejście dla pieszych jest tuż za zakrętem jadąc od strony Poręby - rozpędzony samochód nie ma szans na skuteczne zatrzymanie się przed przejściem. O znakach drogowych i ograniczeniach nie wiele ludzi pamięta - nawet rodzice dzieci w przedszkolu. Sprawę utrudniają auta parkujące na boku drogi (niby parking ma kilka miejsc). Jedynie uważać bo o tragedię nie wiele trzeba.

    Cytuj
  • adzygmunt 27 wrz 2010

    Monte Grabi to nieporozumienie jakich mało!
    Można się tylko cieszyć, że nie uczy dzieci, bo niby czego nauczyciel prac ręcznych miałby uczyć?
    Wydaje się że zpt nie ma w programie, a gospodarskiego podejścia to już na pewno nie ma, i dobrze bo jakby co, to marnie dzieci by na tej nauce wyszły!!!

    Cytuj
  • 27 wrz 2010

    Mam wrażenie, że koło działek w Osieczanach zaczyna pojawiać się na drodze jeszcze jedna skocznia (bardziej w stronę Osieczan) czyżby ta droga zaczynała się zapadać.

    A po drugie to składam wszystkim mieszkańcom Osieczan wyrazy serdecznego współczucia z powodu drogi i chodnika. Przejście tym chodnikiem w czasie deszczu to chyba makabra, tam jest jedna wielka kałuża!!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 28 wrz 2010

    Wesoły strażaku, Ty masz wrażenie a ja mam pewność tak huśta, ze olej już dobrze pokapuje na jezdnie od zdezelowanych busów. Teraz to są dwie skocznie. Ta druga to na jedno koło!
    Monte Grabi śni o nowej kadencji. Powinniśmy mu wszyscy pokazać gest Kozakiewicza!

    Cytuj
  • 29 wrz 2010

    Chodnikiem z pewnością trudno tam się poruszać w słocie, ale samochodem nie lepiej. Bo albo dziury zalane wodą tworzące wielkie kałuże, albo ciężarówki z przeciwka uniemożliwiające jakiekolwiek omijanie tych kałuży. Dla mnie zmorą jest w ogóle poruszanie się tą drogą przy deszczach a o śniegu nawet nie wspomnę - czas pomyśleć o felgach na zimę.

    Tak a propos tych skoczni na wysokości działek. Miałem ostatnio nie powtarzalną sytuację wytrąbienia kierowcy busa i zrobiłem to z wielką przyjemnością, bo nie dość, ze skubaniec wlecze się 30h, to robi sobie właśnie tam przystanki - wiecie jak się wyprzedza w takim miejscu, gdzie kilka metrów dalej jest bardzo sympatyczny zakręt?

    Cytuj

Odpowiedz