Forum » Myślenice

Tutaj uważaj

  • adzygmunt 29 wrz 2010

    Irussus Co do drugiej części postu NIE MASZ ŻADNEJ RACJI,za wyjątkiem przystanków busa w niedozwolonym miejscu.
    Każdy może jeździć tak szybko jak umie. Z tym, że mnie także irytują wlokące się "dziadygi", lecz to w stosunku do prawa drogowego nie do udowodnienia ułomność kierowcy.
    A przystanek "na żądanie" przy ogrodach działkowych jest potrzebny. Kierowcy mogą wjechać na podjazd ogrodu.
    Wyjazd "z wjazdu" problem nie tylko kierowcy busa, także działkowiczów, trzeba sobie z tym radzić
    Rozwiązanie jest proste lecz kosztowne. Trzeci pas "rozbiegowy". To na dziś projekt utopia.
    Kiedy Monte Grabi zrobi coś ze skrzyżowaniem most osieczański - ul Słowackiego?
    Do tego ulica Burmistrza Marka Andrzeja i wyjazd-wjazd na bazę transportową!!!
    Czas obudzić się panie Monte Grabi, inaczej wyborcy pokażą panu gest Kozakiewicza!

    Cytuj
  • 29 wrz 2010

    Chyba właśnie zaczęli robić z tym skrzyżowaniem. Jak to się mówi rok wyborów = rok cudów.

    Cytuj
  • 3 lis 2010

    Jak już jesteśmy w okolicy mostu "osieczańskiego";
    Zmieniono pierwszeństwo przejazdu zaraz za mostem (jadąc od Osieczan). Teraz pierwszeństwo mają jadący od ul. Burmistrza Andrzeja Marka. Znaki stojące od jakiegoś czasu zostały "uruchomione". Ul. Słowackiego od skrzyżowania na Wiśniową do świateł przy "zakopiance" jest teraz jednokierunkowa. Nie ma co prawda możliwości wjazdu tam od miasta, ale pamiętać trzeba, że wyjazd z posesji przy tym odcinku drogi możliwy jest tylko w stronę "zakopianki". Jak wielu kierowców nie patrzy na oznakowanie widać gołym okiem.

    I jeszcze o ul. Burmistrza Marka. Za zakładem betoniarskim jest odnoga, którą możemy dojechać do ul. Drogowców np. do Wydziału komunikacji. Od dawna jest tam asfalt, lecz brak jakiegokolwiek oznakowania. Z uwagi na duży ruch na ul. B.A.M. zwróćmy uwagę na poj. wyjeżdżające z tej drogi. Jest to skrzyżowanie równorzędne.

    Cytuj
  • adzygmunt 4 lis 2010

    Zgreg chciałem sprawdzić Twoją informację, o tym ruchu jednostronnym na Słowackiego. Nie skończyło się stłuczką, bo wiedziałem że na moment nie należy zapominać o ludziach jeżdżących "na pamięć".
    Dopiszę: oznakowanie jest do czterech liter. I zero pouczeń straży miejskiej i policji.
    Nie stanęli na wysokości zadania. Chyba że napisałeś, o swoich pobożnych życzeniach.
    Na Słowackiego jest totalna dezorganizacja ruchu!!!

    Cytuj
  • 4 lis 2010

    ADZ,
    Jaka firma - taka organizacja. Widocznie wygrali przetarg bo tanio, co absolutnie nie znaczy dobrze.

    O perfekcyjności firm wykonujących prace na drogach czy ulicach Myślenic na czas jakiś powinniśmy zapomnieć !

    Cytuj
  • adzygmunt 7 lis 2010

    Dezorganizacji na Słowackiego dalszy ciąg, albo ja czegoś nie czytam.
    Jest na Słowackiego od wiaduktu do mostu osieczańskiego ruch jednostronny czy nie?

    Cytuj
  • M G 7 lis 2010

    [quote=adzygmunt]Dezorganizacji na Słowackiego dalszy ciąg, albo ja czegoś nie czytam.
    Jest na Słowackiego od wiaduktu do mostu osieczańskiego ruch jednostronny czy nie?[/quote]
    Ruch jednokierunkowy jest od skrzyżowania obok mostu osieszańskiego do wiaduktu (zakopianki)

    Cytuj
  • adzygmunt 7 lis 2010

    To co robią tam auta jadące z posesji przy Słowackiego w stronę Borzęty?
    To gdzie jest straż miejska?
    To gdzie jest policja?
    Nie mandat na początek, a setki pouczeń to poskutkuje poprawnością!
    Nie ma znaków: nakaz jazdy w lewo dla lewej strony ulicy i w prawo dla drugiej strony. Nie ma znaków info o ruchu jednokierunkowym, albo jestem ślepy.
    Wszystko jest możliwe a chciałbym by nie było!
    Jest gdzieś szkic, plan przebudowy Słowackiego?

    Cytuj
  • 8 lis 2010

    A od kiedy wyjazd z prywatnych działek ma być oznakowany? Jadąc Słowackiego od Borzęty po minięciu drogi na Osieczany stoi znak D-3 "droga jednokierunkowa" z prawej strony. Widząc taki znak musisz pamiętać, że odcinek do najbliższego skrzyżowania jest jednokierunkowy. Nie wolno zawracać, skręt w lewo wykonujemy od lewej krawędzi jezdni. Wjeżdżając w bramę przy takiej drodze musisz pamiętać by wyjeżdżając skręcić w odpowiednią stronę.

    Cytuj
  • adzygmunt 8 lis 2010

    Masz rację. tylko jeśli już tak jest to dlaczego jada auta ulicą Słowackiego od Krusu aż do Wędzonki w stronę Borzęty? Kto ma tych ludzi gości i przedsiębiorców o tym poinformować?

    Cytuj
  • adzygmunt 9 lis 2010

    Dzisiaj dalszy ciąg "partyzantki w jeździe po Słowackiego!
    Czy policja i straż miejska wiedzą jak tam się powinno jeździć?
    A w dalszej kolejności kierowcy.
    Trzeba coś z tym zrobić!

    Cytuj
  • 9 lis 2010

    Czy ktoś może zauważył, że od wprowadzenia zmian na ul.Słowackiego, ruch na ul. Kazimierza (kilka razy dziennie) jest zablokowany wycofującymi, zdezorientowanymi, tir'ami. Czy tak trudno umieścić tablice informująca o objazdach przez zjazdem z "zakopianki" ?

    Cytuj
  • adzygmunt 12 lis 2010

    Parking "Jana" szkło rozbitych butelek. Dobrze, że nie przecięło opony. Tam jest mało energiczny sprzątający.

    Cytuj
  • 13 lis 2010

    No i proszę. Pojawił się znak "ustąp pierwszeństwa" na skrzyżowaniu Burmistrza Andrzeja Marka i Słowackiego. Teraz dojeżdżajac tam od drogowców musimy ustępować pierwszeństwa jadącym prosto objazdem w stronę Osieczan/Dobczyc.

    Cytuj
  • adzygmunt 17 lis 2010

    Niestety na Słowackiego nadal jest źle. Tzn nie wiem co tam sie ma dziać. Na "wjeździe" od strony mostu jest znak jeden kierunek ruchu. Ale można się nadziać na wielu jadących "pod prąd". I tak naprawdę kto tu ma rację, kto nie przestrzega prawa o ruchu drogowym, kto jest zobowiązany do pouczanie kierowców /nie piszę o mandatowaniu/
    Czas wolną amerykankę zakończyć jednoznacznym oznakowaniem. Może skończyć się źle.
    Scena z rzeczonego skrzyżowania, które zostało zbudowane i nie oprotestowane przez wydział ruchu w powiecie /panie Monte Grabi, zaspał pan wówczas/
    Ulica Marka Andrzeja miała dochodzić prostopadle do drogi osieczańskiej, poprowadzono ja po polnej dróżce wbrew zatwierdzonym planom gdzie był kierownik i nadzór budowlany?
    Ciągnik siodłowy ogromna zachodząca przyczepa nie była w stanie pokonać skrętu na most i wpadła na pole. Co tam sie działo I zero policji. Z E R O !!!

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    Monte Grabi nie zaspał lecz doskonale wiedział. Jak zawsze był jednak w rozkroku czyli jedną nogą w starostwie jako dyrektor ZDP a drugą nogą w gminie jako przewodniczący rady miejskiej.
    Poza tym Monte Grabiego hamuje brak wykształcenia i doświadczenia w rozwiązywaniu tego typu problemów. Jako nauczyciel przygotowany był do rozmów z dziećmi o geografii lub zajęciach praktycznych
    :)

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    No fakr ten tir wczoraj wyglądał bajecznie, ale to niestety wina kierowcy.

    Co do tej drogi jednokierunkowej do na przeciwko BP jak byk stoi zakaz wjazdu. I co? I nic, wszyscy maja to gdzies, Co dzien rano jadac tam walą na mnie samochody po prąd. Gdzie jest policja!!!

    Cytuj
  • 19 lis 2010

    Dziś widziałem patrol policji, stali niedaleko od asfaltowni. Czy wlepiali mandaty, czy tylko upomnienia, nie wiem. Wyraźnie jednak stali by wyłapywać jadących na wschód.
    A swoją drogą znaki przy wysepce koło BP powinny być czasowo zasłonięte. Obecnie mamy nakaz jazdy z prawej strony znaku, dokładnie w miejsce gdzie stoi płotek ustawiony przez robotników.

    Cytuj
  • 30 lis 2010

    Jeszcze jedna uwaga odnośnie ul. Słowackiego na remontowanym odcinku. Obecnie po obfitych opadach śniegu droga nie nadaje się do użytku przez pieszych. Chodnik jest nieodśnieżony (zresztą jest rozebrany), a jezdnia jest odgarnieta na szerokość ciut większą, niż pas ruchu.
    Czy nie można odśnieżyć całej szerokości jezdni i pacholkami odgraniczyć część przeznaczoną dla samochodów od utworzonej w ten sposób części dla pieszych?

    Cytuj
  • adzygmunt 30 lis 2010

    Można tylko, że Monte Grabi czeka na impuls. Byle to nie był wypadek!

    Cytuj
  • adzygmunt 9 gru 2010

    Słowackiego bis czyli droga z drugiej strony Bysinki.
    Do niedawna mało używana, teraz zajeżdżana na okrągło.
    I od razu problemy.
    Poprzecinany asfalt pod różne rury nie uzupełniony porządnie nakładka asfaltową w miejscach uszkodzonych.
    Monte Grabi z załogą totalnie śpi. Wydając zezwolenie na rozkopanie, wycinanie na pewno obwarował doprowadzenie do stanu z przed robót, i co dopilnował?
    Wyjazd z ulicy Andrzeja Marka Burmistrza nie wiem dokładnie jak się nazywa, skręt na Osieczany czyli ostro w prawo i pod górkę. Skrzyżowanie miało być w innym miejscu łączyłoby się pod kątem prostym wyjazd byłby łatwiejszy i bez tych korków !!!
    I dodatkowo. Uważajcie na tym skręcie utworzyła się potworna wybita dziura, można urwać zawieszenie lub pogiąć felgi!
    Monte Grabi obudź się, oszczędź Waść sobie wstydu!

    Cytuj
  • 9 gru 2010

    Ale widać że czytają forum bo postawili znak na drodze łączącej się z tą ulicą i teraz stała się ona podporządkowaną(ta od strony Drogowców)
    Odnośnie rozkopanego asfaltu to nieraz zastanawiałem się czemu u nas kanalizacja i inne instakacje nie idą pod chodnikiem lub obok tylko wjezdni i doszedłem do wniosku że projektanci nie są jednak tacy głupi.Gdy ktoś ukradnie przykrywę studzienki w jezdni to kierowca urwie najwyżej koło a gdyby to było w chodniku to pieszy wylądowałby w oczyszczalni lub na cmentarzu.

    Cytuj
  • 11 sty 2011

    Hurra!!! W końcu można po CAŁEJ gminie jeździć bezpiecznie !!!!!!!!! ...........................................
    Bo dziury na drogach wręcz uniemożliwiają poruszanie się z prędkością większą niż 40 km.

    A tak na poważnie to zastanawiam się czy może ktoś (może pan Dyrektor Grabowski ????) powinien zainteresować się stanem wyjazdu na Osieczany! TAM SIĘ JUŻ NIE DAJE BEZPIECZNIE PRZEJECHAĆ!!!!!

    Cytuj
  • 11 sty 2011

    I co Ci da teraz to zainteresowanie?
    Łatanie dziur przy takiej pogodzie to tylko doraźne ratowanie sytuacji. Łaty nie wytrzymają dłużej niż miesiąc.
    A jak przyjdą mrozy a potem znowu roztopy to nawet krócej.

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    Panie Waldemarze chodzi przecież o doraźne załatanie dziur bo po prostu ciężko jest przejechać !

    Cytuj

Odpowiedz