Forum » Myślenice

Tutaj uważaj

  • adzygmunt 2 cze 2009

    Przykład pierwszy:
    Poczwórne skrzyżowanie przy \"InterZoo\" w Osieczanach. Kierunek jazdy do Myślenic. Przystanek autobusów i busów umieszczony na środku skrzyżownia na poboczu. Jest wiata i to wszystko co dobrego można napisać o tym niebezpiecznym miejscu.
    Zatoczka tak dziurawa, że czekający w budce uciekają przed wjeżdzającym pojazdem, by nie zostać ochlapanym!
    Kierowca tam wjeżdzający ryzykuje uszkodzenie podwozia.
    Jeśli nie wjedzie, to ryzykują kierowcy jadący do Myślenic. Ominąć taki stojący pojazd jest trudno, bo skrzyżowanie jest na zakręcie w prawo /w stronę M-c/.
    Do zderzenia czołowego tylko ciut ciut!
    To był przykład pierwszy, będą dalsze?

    2 3 Cytuj
  • 2 cze 2009

    Oficjalny komunikat Zarządu Dróg Powiatowych w sprawie skrzyżowania przy InterZoo:

    Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż załatam dziury Panu S.

    Podpisano:

    Dyrektor J.

    :)

    1 Cytuj
  • Kamil Szymoniak 3 cze 2009

    No to dowiedzieliśmy się wszystkiego ;)

    No moim zdaniem to 1 miejsce powinno dostać skrzyżowanie przy liceum ogólnokształcącym :)

    Ograniczona widoczność na skrzyżowaniu, mało miejsca

    1 1 Cytuj
  • adzygmunt 3 cze 2009

    Kolejne miejsce do "uwazowania" to skrzyżowanie ul Słowackiego skręt na Osieczany.
    Tam korki to normalność, stłuczki to codzienność!

    Cytuj
  • M G 3 cze 2009

    Zwracam szczególną uwagę wszystkim kierowcom poruszającym się po nowym rondzie!!
    Większość oczywiście wie co to kultura jazdy , ale duża część z nich wjeżdża na rondo jakby nikogo na nim nie było... , i na nic nie zważając pakują się w najlepsze z impetem w skrzyżowanie 'zapominając chyba' że pierwszeństwo mają ci którzy na rondo już wjechali. Ja rozumiem że trzeba śmiało włączać się do ruchu by nie tworzyć korków , ale nie w taki sposób by wymuszać na innych pierwszeństwo. Już parę razy miałem sytuację kiedy to spokojnie poruszając się po kole ktoś pakował się przede mnie i zmuszał do hamowania. I co poniektórzy mogli by jeszcze przypomnieć sobie zasady używania kierunkowskazów na rondzie bez świateł.

    3 Cytuj
  • 3 cze 2009

    Nooo, co po niektórzy to wogóle mogliby sobie odświeżyć kodeks ruchu drogowego bo na ulicach jest wolna amerykanka!

    5 Cytuj
  • adzygmunt 3 cze 2009

    Na rondzie bez kierunkowskazów. To jest ok. Ale jeśli masz zamiar z ronda wyjechać kierunkowskaz jest konieczny!

    1 Cytuj
  • 3 cze 2009

    Na jedynym rondzie w Myslenicach widac jak czesto i czy wogóle jezdzili kierowcy po rondzie.Dla wielu mieszkanców Bysiny,Jasienicy czy Trzemesni to czarna magia.
    Tak jak napisane jest wyzej wjezdzaja na rondo kiedy im pasuje i zjezdzaja z niego nie wiadomo kiedy.
    Dlatego kolejne ronda jakie powstana w Myslenicach napewno nie beda rozładowaniem ruchu,a wrecz przeciwnie moga stanowic ogromne zagrozenie.
    Kazdy sie kiedys uczył majac na dachu litere "L" ale błedy popełniane sa przez "teoretycznie doswiadczonych kierowców" :)

    2 6 Cytuj
  • 3 cze 2009

    z czasem się nauczą, mają być kolejne 2 ronda...

    Cytuj
  • 3 cze 2009

    Nie potrzeba jechać przez rondo żeby zobaczyć jak jeżdza LOLE!

    Cytuj
  • 3 cze 2009

    Co do ronda to fakt, że wiele osób jeździ tam jak chce... ale przyznacie, że rozładowało korki i wreszcie można tamtędy jeździć a przynajmniej skręcać w lewo z ulicy Reja :)

    Cytuj
  • 4 cze 2009

    Co do liczby rond to maja byc jeszcze 3.

    Cytuj
  • 4 cze 2009

    mieszkam w Jasienicy i nie wiem dlaczego Sponti dla Ciebie to rondo jest magiczne, i nie rozumiem dlaczego ludzie mieszkający w mojej wiosce i w innych mieliby wzywać jakiegoś szamana aby pokonać to rondo, może przydał by się on niektórym myśleniczanom, a co do samej kultury jazdy w Myślenicach to jest ona tragiczna

    2 Cytuj
  • adzygmunt 4 cze 2009

    Dla mnie trudnym do pokonania jest skrzyżowanie przy Bysince. Tzn wszystko jest jasne jak tam się jeździ, tyle, że ruch jest potężny i czasem korek od Bysiny stoi już od okolicy dawnego kina.

    Cytuj
  • ania 22 cze 2009

    wracając do tych kolejnych rond!! to pod zakopianką... mona sie tam ladnie przejechac!! szczególnie jak sie jedzie od centrum na Dobczyce!! barierka po lewej stronie jest tak potrzebna....!! ja przynajmniej w moim przepieknym malenstwie nic nie widzie po lewej stronie!! a jak sie troszki wychyle to moge stracic przód!! :P

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    armika
    masz rację mnie też to wkurza bo nic nie widać lewej strony
    pozdr.

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    ja proponuję uważać w weekendy na zarabiu. Próby prędkości to wtedy jest tu norma.

    1 Cytuj
  • 25 cze 2009

    w zupełności się z Tobą Sponti nie zgadzam!! ludzie z wiosk jeżdzą lepiej po m-ce niż myśleniczanie! może nie wszyscy, ale Ci którzy myślą... a Ci, którzy tam mieszkają jeżdzą na pamięć... A jeszcze bardziej mnie denerwóją ludzie którzy jeżdzą drogimi samochodami! myślą że mają lepszy samochód to mają pierszeństwo!!

    1 Cytuj
  • 26 cze 2009

    najwiekszym problemem wedlug mnie sa lanserzy w stuningowanych samochodach pokonujący proby czasowe na odcinku od Carrefoura do mostu na Zarabiu... paranoja. I oczywiscie skrzyzowanie z Jagiellonska i felerne ogrodzenie... a co do jazdy samochodem to nie ma reguly... zarowno ludzie z miasta jak i ze wsi popelniaja bledy ale nam nic do tego.

    1 Cytuj
  • 26 cze 2009

    Aniu masz rację z tymi barierkami. Pozdrawiam ;)

    Cytuj
  • 26 cze 2009

    Skrzyżowanie koło ogólniaka jest MAKABRYCZNE po moim wypadku dali tam kamery i znaki ale czy to coś pomogło?? Ciekawe co musi się wydarzyć żeby to zostało zmienione. A jeżeli chodzi o rondo niektórzy wogóle nie umieją się po nim poruszać dawno zdawali na prawko i zapomnieli. A niedzielni kierowcy są najlepsi!!

    Cytuj
  • adzygmunt 13 sie 2009

    Dalej cisza. Coś nie tak mi się napisało o poczwórnym skrzyżowaniu: Słowackiego, Osieczany, Borzęta, Dolne Przedmieście /czyt bazy naprawcze, stacja paliw, ostatnio parking jeżdżącego złomu na sprzedaż/.
    Dlaczego wkradła się taka nieścisłość - cisza- ? bo tam codziennie dzwonią.
    MPGK już nawet nie sprząta stłuczonego szkła. Nie warto, Powinno się tam zostawić kogoś z miotłą i wózkiem.
    Dobrze, że tam jeszcze nie zajeżdża karawan!
    Nie warto także dlatego, bo ciężkie wozy z asfaltem zmielą wszystko w pył.
    Jaka oszczędność!

    Cytuj
  • adzygmunt 13 sie 2009

    Cyt. "Gość: Szalony Dyrektor J.02.06.2009, 23:15

    Oficjalny komunikat Zarządu Dróg Powiatowych w sprawie skrzyżowania przy InterZoo:

    Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż załatam dziury Panu S.

    Podpisano:

    Dyrektor J."

    Masz rację kaktus Ci długo jeszcze nie wyrośnie. Może dopiero przed wyborami?

    Cytuj
  • 13 sie 2009

    Stanowisko dyrektora dróg powiatowych nie jest obsadzane w wyborach. Człowiek ów jest w zasadzie nieusuwalny jeśli nie ma odpowiedniej woli jego zwierzchników (starosta, zarząd).
    Świadomość ta pozwala mu na beztroskie zarządzanie drogami polegające m.in. na wynajmowaniu zaprzyjaźnionego radnego do codziennego wożenia prywatnym samochodem za odpowiednią odpłatnością. Dlaczego Zarząd Dróg Powiatowych do dziś nie posiada własnego środka transportu nie wie nikt. Poza panem dyrektorem oczywiście.

    :)

    1 Cytuj
  • 14 sie 2009

    Zdecydowanie skrzyżowanie koło Bysinki na ul. 3 maja - czyli na wprost TOP MARKETU I STAREGO KINA I Betani, cały odcinek tej ulicy pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy i nie tylko coś wiedzą na ten temat.

    Cytuj

Odpowiedz