Forum » Myślenice

kradzieże i libacje w parku

  • 20 maj 2012

    Szlag mnie trafiał, kiedy chodziłem po parku i widziałem dziury w ziemi po roślinach, a już myślałem, że wyjdę z siebie, kiedy zobaczyłem brak łańcuszków do zapinania dzieci na karuzeli... Trafia mnie również z tego powodu, że muszę patrzeć na scenki rodzajowe, których głównymi bohaterami są lumpy. Kiedy są sami to tacy, jacyś smutni, ale kiedy w grupie to potrafią pokazać na co ich stać. Wydaje mi się, że nie tylko dla mnie są dolegliwi. Przez te kradzieże i tych panów założyłem ten temat z takim apelem, żebyście za każdym razem kiedy zauważycie coś podobnego, dzwonili na policje albo do straży miejskiej. Może kiedyś doczekamy się miejsca, gdzie dzieciaki będą się mogły spokojnie bawić i można będzie nacieszyć się ładnym otoczeniem. Ludzie reagujcie!

    41 11 Cytuj
  • 20 maj 2012

    park jest wszystkich!!

    7 34 Cytuj
  • 20 maj 2012

    [quote=gość: bloomberg] park jest wszystkich!! [/quote]
    Zgadzam się z Tobą. Park istotnie jest dla wszystkich (ludzi), natomiast miejsce bydła jest w oborze.

    48 7 Cytuj
  • 20 maj 2012

    [quote=gość: bloomberg] park jest wszystkich!! [/quote]

    Pisałem do ludzi, którzy rozumieją czytany tekst panie(i) bloomberg. Jeśli park ma służyć złodziejom dla kradzieży krzaków ozdobnych tudzież wyposażenia palcu zabaw i zwykłych pijanych chamów zaczepiających ludzi, śmiecących i dolegliwych dla normalnych ludzi, to ja nie chcę żeby tak było i stąd mój apel. REAGUJMY WSZYSCY!!! Nawet dlatego, ze nas, normalnych ludzi jest więcej niż bandytów i pijaków. Stwórzmy spokojne otoczenie wokół siebie. Jeśli zaś posikany, brudny, rozkradziony i brzydki park jest dla wszystkich, to ja nie przyjmuję takiej rzeczywistości.

    26 5 Cytuj
  • 20 maj 2012

    W Skawinie w Parku miejskim ochrona jest 24/7. Jest bezpiecznie nawet w nocy.

    11 3 Cytuj
  • 20 maj 2012

    Ok. 10 lat temu byłem świadkiem szybkiej akcji grupki wykopującej po 23.00 jeden z krzewów przy stadionie Dalinu. Działali bardzo sprawnie.

    4 4 Cytuj
  • 20 maj 2012

    Hińczyk napisał cyt: Może kiedyś doczekamy się miejsca, gdzie dzieciaki będą się mogły spokojnie bawić i można będzie nacieszyć się ładnym otoczeniem. Ludzie reagujcie!

    Kochany ja dziś byłem z dzieckiem na placu koło Szpitala i szlak mnie trafiał jak zobaczyłem, chorych siedzących na ławeczkach dziecięcych, toż to jakaś pomyłka , ludzie to park dla dzieci ,nie dla chorych dorosłych, obok placu jest dość ławeczek dla dorosłych, to proszę korzystać a nie używać ławeczek dziecięcych.

    9 6 Cytuj
  • 20 maj 2012

    Znowu to samo. Szlak????? Turystyczny szlak cię trafiał? Może jednak to był szlag!?

    9 6 Cytuj
  • 20 maj 2012

    Na szlaku może trafić... piorun:-D

    8 5 Cytuj
  • 20 maj 2012

    Zgadzam się, piękny park i juz nie ma krzaczków, a ile smieci w tygodniu,czy nie ma kogoś kto by sie zajoł posprzataniem tego. Dwa zburzono szalety a w ich miejsce postawiono chyba jakas fontanne , jakos nieczynna a dzieci załatwiaja sie po krzakach nad raba- madre posuniecie.

    4 4 Cytuj
  • 20 maj 2012

    To było do przewidzenia, że park po wykonaniu pozostanie na łasce i niełasce mieszkańców. Park zrobiono m.in. po to, by ugrać swoje w przetargach a teraz żadne g...o w parku nie będzie urzędasów obchodziło.

    13 4 Cytuj
  • 21 maj 2012

    śmieci się walają po parku ale nie ma sie co dziwic skoro kosze są na full wypełnione!
    dzieciaki jeżdą wynajetymi autkami po trawie i roslinkach ktore zostaly niedawno wsadzone!gdzie sa ich rodzice??czemu nie ucza swoich dzieci ze tak nie wolno?gdzie jakieś ogrodzenie skrawków zieleni???
    piekny mamy park to prawda ale co z tego skoro pewnie za rok bedzie tak zapuszczony jak wczesniej

    szkoda ze tyle pracy pojdzie na marne

    15 5 Cytuj
  • 21 maj 2012

    a mnie trafia szlach jak czytam takie komentarze i co z tego macie jak i tak uja zdziałacie tym .

    4 7 Cytuj
  • 21 maj 2012

    hehe jak to jest piękny park to weź już lepiej więcej nie pij ... .
    Nie jest brzydko ale ładnie też nie jest , jakiej pracy na marne ? człowieku ledwo kto coś tam robił zrobili drogę i nic po za tym .

    " gdzie dzieciaki będą się mogły spokojnie bawić i można będzie nacieszyć się ładnym otoczeniem " hehe w Myślenicach jest wiele takich miejsc i jakoś ludzie nie narzekają , no poza tobą i niektórymi tu . Myślenice biedne jest i będzie zawsze .

    4 6 Cytuj
  • 21 maj 2012

    Za komuny park na Zarabiu był całą wizytówką Zarabia ,krzewy i drzewa były nie tknięte wyrosły na duże drzewa aż do ostatiej wycinki.Ale było tak że jak kogoś złapali na dewastacji to karany był przez Kolegium d/s wykroczeń obowiązkowym odpracowaniem na rzecz parku czasami kikunastu godziń prac społecznych. Muszę przyznać ,że to skutkowało.

    11 4 Cytuj
  • 21 maj 2012

    gdybym zebrał wszystkie wasze komentarze na temat "komuny" to wychodzi na to że był to najpiękniejszy okres polski. Wszystko piękne, czyste, winni zawsze karani. Edukacja lepsza, a tak w ogóle to ludzie lepsi, i nie ma co wierzyć pogłoskom o jakimś tam alkocholiźmie, reasumując czy wy wszyscy aby tak troszkę tego nie upiękrzacie i nie widzicie wszystkiego przez pryzmat swoich młodych lat ?
    Wracając do tematu, straż miejska lub policja powinna tam robić patrole, widzimy meneli to ich od razu zawijami, to samo z pianymi podrostkami, to ma być wizytówka tego miasta (oczywiście po wysypisku) więc niech to wygląda, może jakieś kamery?? No i oczywiście wysokie kary ale najważniejsza jest nieuchronnośc kary

    6 3 Cytuj
  • 21 maj 2012

    W czasach komuny na pewno lepiej uczyli ortografii.

    13 3 Cytuj
  • 21 maj 2012

    Jakich czasach komuny - przecież socjalizm lat 80 w PRL-u był fazą wstepna komunizmu globalnego który obserwujemy teraz - na przykładzie choćby niemiłosiernię panującej Komisji Europejskiej , teraz nie uczy się ortografii bo grupa przestępczą która rządzi tym kontynentem (i nie tylko) chce zlikwiować nawet państwa nardowowe - cóż jeden język , łatwiej kierować koloniami.

    6 4 Cytuj
  • 21 maj 2012

    a gdzie w Myślenicach znajduje się park?

    6 3 Cytuj
  • adzygmunt 21 maj 2012

    Składnia także była uczona!!!

    5 5 Cytuj
  • 22 maj 2012

    [quote=gość: aaa22]Wracając do tematu, straż miejska lub policja powinna tam robić patrole[/quote]
    Może i powinni ale się boją. Zadzwoń na policję to Ci powiedzą że trzeba zadzwonić na straż miejską a jak do nich zadzwonisz to powiedzą że pojadą i tyle... Oczywiście przez ponad godzinę od telefonu nikt się nie pojawia. Może po prostu demolowanie parku jest w czyimś interesie ? Przecież remont parku to kolejny przetarg...

    8 Cytuj
  • 22 maj 2012

    "Alfred" pisze że straz miejska ociąga sie z interwencją.Nic prostszego poproś ,o nr. służbowy lub nazwisko strażnika,i wtedy będzisz wiedział kto poprostu olewa swoje służbowe obowiązki. A Burmistrz resztę załatwi sam.

    2 4 Cytuj
  • 22 maj 2012

    Witam
    Ja natomiast lubię się napić od czasu do czasu, nie chleje na umór, ale w parku zrobiłbym to z wielką chęcią, w cieniu drzew i na ławce z kolegami.
    Nie rozbijam butelek śmieci wrzucam do kosza, nikogo nie zaczepiam.
    Nie dość, że nie wolno, to jeszcze przypadkowy przechodzień wziąłby mnie za lumpa który pije każdego dnia i nie stać go na Pub czy restauracje.
    Chodzi o to, że kase mam, ale już mam dość, knajp, wolę plener.
    Więc może jakaś strefa poza kontrolą by się przydała gdzie nikt się nie będzie wpier.....
    Chore prawo-więcej swobód dla obywateli

    13 1 Cytuj
  • 22 maj 2012

    1. swojego czasu były słuchy, że w parku mają być kamery a tu ani kamer nie ,ani oświetlenia, które ukróciłoby co niektórym nocy tryb życia (ciemno to tu nawet pod latarnią);
    2. odnośnie tego co napisała "ekolozka" - osobiście jestem świadkiem gdzie to nie dzieci ale ich rodzice!? roślinki taranowali - a jak kto uwagę zwrócił to jeszcze mu się słownie oberwało od ... do ... (sama sobie dopisz kilka epitetów). Fakt autka to fajna zabawa, ale obawiam się, że projektując park nikt tego nie brał po uwagę bo alejki są stanowczo za wąskie;
    3. śmieci - kosze małe i nie bardzo kto dba od ich systematyczne opróżnianie szczególnie po cieplejszych weekendach;
    4. fontanna - dobre sobie to że smród z niej jak z szaletu to już się rozpada - może się kiedyś doczekamy jej działania - tylko pytanie po co?
    5. brak toalet!!!

    3 1 Cytuj
  • 22 maj 2012

    Już ktoś wspominał o Skawinie, ale miałem okazję tam być po raz pierwszy... i szok! To się nazywa park... teraz kiedy pomyślę o Zarabiu to nie wiem czy śmiać się czy płakać... :/

    5 Cytuj

Odpowiedz