Forum » Myślenice

Bysinka wylała

  • 15 maj 2010

    ta a ciekawe co z mniejszymi potokami na terenie powiatu ciekawe czy wszystkie są udrożnione. W polsce raczej nie stosuje ię takich praktyk aby każdy ciek był sprawdzany

    Cytuj
  • 15 maj 2010

    "ciekawe co z mniejszymi potokami na terenie powiatu ciekawe czy wszystkie są udrożnione"

    chodziło mi przynajmniej o sprawdzenie i udrożnienie tych, które zwykle wylewają, w myśl zasady "mądry Polak po szkodzie" ale rzeczywiście u nas po szkodzie i przed szkodą to samo...

    Cytuj
  • 15 maj 2010

    neonówka a według ciebie które potoki zwykle wylewaja tego nie da sie sprawdzic na naszym terenie jest ponad setka potoków które moga wylać.

    Ps Raba w Rabce Zdroju juz przybrała od godziny 18 ,1m3 stan na godz. 20:30
    Mszanka w Mszanie dolnej od 19 przybrała 2,5 m3 na godz. 20:20

    Cytuj
  • 15 maj 2010

    wolę nie mówic co będzie jutro albo w poniedziałek chyba powódź 10 lecia.....

    Cytuj
  • 15 maj 2010

    witam najnowsze dane z 21 mówią oże mszanka z 6 m3 na 18 godz o 21 miała 12m3

    Cytuj
  • 15 maj 2010

    Nic się nie martwcie,strażacy czuwają!

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    w urzędzie gminy wiadomo które potoki wylewają, bo mieszkańcy to zgłaszają - chociażby po podtopieniach - od kilkunastu lat te same... straż, która interweniuje wypompowując wody z zalanych piwnic, kotłowni itp. też też wie. można opracować mapę newralgicznych miejsc i je monitorować. tylko trzeba chcieć zapobiegać.

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    jak tam bysinka ?? wylewa jush??

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Niestety lokalne podtopienia już wystąpiły. Z tego co wiem Strażacy pompują wodę z zalanych miejsc. Deszcz pada coraz mocniej. Jak tak dalej pójdzie, to grozi nam powódź:(:(:(

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    A w jakiej okolicy pompują??

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    ma tak przelotnie padac do środy , a wieć nie za wesoło

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Jak tam sytuacja w mieście? Jakoś nie mam ochoty wychodzić z domu i samemu sprawdzać :)

    Szkoda że nie ma burzy :) uwielbiam błyskawice :)

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Właśnie wróciłem z nad jazu. Woda wypełnia całe koryto i leje płynie po płycie. Obawiam się, że jak nie przestanie padać to nam park zaleje

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    jak będę wracał z kościoła to zobacze na bysinke i zdam relacje :)

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    W tym momencie robi się naprawde nieceikawie... studzienki juz nie nadanżaja wody zbierać :( koło STRAŻNICY na ul. Słowackiego juz pojawiła się wielka kałuża :(...

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Witajcie, czy ktoś może napisać co dzieje się w centrum ! Tu na końcu ujejskiego zaczyna być nie ciekawie-już z kanalizacji bucha woda, a rowy są prawie pełne.

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    wylał potok na Zdrojowej...

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Dobczyce zalane!!! Kilkanaście jednostek straży bezradnie walczy z żywiołem!!!

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Wracałem z kościoła i przechodziłem obok bysinki i stwierdzam że nie jest źle woda wypełniona mniej więcej do połowy kamiennego murku, ale za to ulicą słowackiego stroną kierującą do rynku płynie potoczek szerokości około 1.3m. A tak to sytłacja spokojna, deszcz juz nie pada tak intensywnie jak 2 godziny temu.

    I wracając do domu wymyśliłem mądrość gdy zobaczyłem co robiła pewna kobieta i stwierdzam że: "Czasem lepiej umoczyć nogi niż chodzić w mokrych gaciach."

    Cytuj
  • Bogda 16 maj 2010

    Właśnie wróciłem z zarabia godzinę temu było jescze spokojnie ale teraz jest masakra.Zoo u słonia jutro będzie pod wodą jak będzie lało całą noc.Woda na ulicach!!!.Obok Hali Sportowej studzienki nie mieszczą już wody.Bysinka obok carrefouru może w każdej chwili wylać.Jeżeli będzie tak lało to Myślenice będą zalane!!!!

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    http://s959.photobucket.com/albums/ae74/fkuzi555/Myslenice%2016-05-2010/

    stan na godziny 16-17... masakra jest... i caly czas pada. poziom wody idzie caly czas w gore. pozalewa nas...

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Jest naprawdę nieciekawie na zarabiu fale jak na morzu. Jaz zalany jak tak będzie do jutra lało to na pewno z parku wyleje woda na ulice. Paskudnie zimno brr Pewnie nie długo ktoś rzuci jakieś fotki, bo pełno ludzi z aparatami na zarabiu

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Paskudnie jest. Sam przed chwilą byłem na zarabiu i widziałem co tam się dzieje. Raba wylała. Płynie alejkami. Jazz zalany. Plaża trawiasta cała w wodzie. Na ulicach też pełno wody. Studzienki nie nadążają odprowadzać wody. Bysinka też potężna płynie. Systuacja się pogarsza. Jeśli nie przestanie padać to będziemi mieli katastrofę.

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    Tutaj porcja zdjec z Trzemeśni - Trzemeśnianka na wysokości skrzyżowania na Wiśniową. Nie wiem jak sytuacja w górnej czesci, ale tu rzeka nie grozi raczej wylaniem, choć jej poziom jest wysoki. Poza tym - woda w piwnicach i potoki płynące drogami.

    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie

    Cytuj

Odpowiedz