Forum » Myślenice

Myślenice w "Interwencji" czyli sprawa zakładu pogrzebowego...

  • 30 lip 2012

    [quote=gość: Hm........] A, tak wogóle to kto tak szkaluje tą firmę?i jaki ma w tym interes????? [/quote]
    dokładnie, cos w tym jest

    6 3 Cytuj
  • 31 lip 2012

    piszecie różne rzecz a ilu z Was załatwiało pogrzeb w pomieszczeniach prosektorium od klepsydr po wieńce , dokumenty i wszystkie sprawy związane z pogrzebem czy to nie sa usługi pogrzebowe

    6 7 Cytuj
  • 31 lip 2012

    IS FECIT QUI PRODEST

    W systemie prawnym starożytnego Rzymu istniała zasada "Is fecit qui prodest", co tłumaczy się dosłownie:

    "Ten to zrobił, komu to korzyść przyniosło".

    Było to więc klasyczne pytanie o motyw.....

    Zadajmy sobie więc pytanie, KTO na tym zyskuje......

    10 1 Cytuj
  • 31 lip 2012

    [quote=gość: prawda] piszecie różne rzecz a ilu z Was załatwiało pogrzeb w pomieszczeniach prosektorium od klepsydr po wieńce , dokumenty i wszystkie sprawy związane z pogrzebem czy to nie sa usługi pogrzebowe [/quote]
    [quote=gość: Trzeźwo myślący.] gość: Pawel j napisał/a: gość: Hm........ napisał/a: A, tak wogóle to kto tak szkaluje tą firmę?i jaki ma w tym interes?????
    dokładnie, cos w tym jest
    no widzisz jest taki Pan emeryt z ościennej wioski , który nie chciał zainwestować w remont prosektorium 200tyś złotych i nie stanął do przetargu na dzierżawę. Teraz za to ma wiele do powiedzenia.
    gość: bee napisał/a: przeczytaj Trzeźwo myślący przepisy na ten temat bo one nie mają nic wspolnego z ty co piszesz na postach
    Zdziwiłbyś się mocno, radze Ci wiec sprostować swoją wiedzę bo baaaardzo się mylisz. [/quote]
    MYLI SIĘ???????? no NIE WIEM.....

    1 5 Cytuj
  • 31 lip 2012

    gość: Trzeźwo myślący. napisał/a: gość: Pawel j napisał/a: gość: Hm........ napisał/a: A, tak wogóle to kto tak szkaluje tą firmę?i jaki ma w tym interes?????
    dokładnie, cos w tym jest
    no widzisz jest taki Pan emeryt z ościennej wioski , który nie chciał zainwestować w remont prosektorium 200tyś złotych i nie stanął do przetargu na dzierżawę. Teraz za to ma wiele do powiedzenia.
    gość: bee napisał/a: przeczytaj Trzeźwo myślący przepisy na ten temat bo one nie mają nic wspolnego z ty co piszesz na postach
    Zdziwiłbyś się mocno, radze Ci wiec sprostować swoją wiedzę bo baaaardzo się mylisz.
    MYLI SIĘ???????? no NIE WIEM.....

    gość: bee napisał/a: przeczytaj Trzeźwo myślący przepisy na ten temat bo one nie mają nic wspolnego z ty co piszesz na postach
    Faktycznie MYLI SIĘ!!! TERAZ TO JUŻ WIEM.......POPIERAM CIĘ TRZEŹWO MYŚLĄCY....

    2 3 Cytuj
  • 31 lip 2012

    ciekawe jak radni powiatowi podejdą do sprawy?

    5 1 Cytuj
  • 31 lip 2012

    Starosta domagał się i doprowadził do rezygnacji radnego powiatowego bo dzierżawił parę metrów placu pod budkę na terenie szpitala (notabene był z opozycji). Zaś firma obsługująca prosektorium w szpitalu naciągała rodziny zmarłych w szpitalu co jest przestępstwem- potwierdzone prawomocnym wyrokiem. Dr ZOZ nie widzi problemu. STAROSTA mówi że to poprawne działanie dyrektora ZOZ - czy w przetargu nieograniczonym oferent składa oświadczenie o niekaralności ????? - zwłaszcza w przedmiocie tego konkretnego zamówienia to jest nieistotne ?- Starosta wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, o dyrektorze nawet nie wspomnę.

    9 4 Cytuj
  • 1 sie 2012

    dziadek -->

    Art. 25b. [Zakaz działalności gospodarczej] [16]

    1. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia powiatu, w którym radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.

    2.[17] Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 1, jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia tej działalności gospodarczej w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania. Niewypełnienie obowiązku, o którym mowa w zdaniu pierwszym, stanowi podstawę do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w trybie art. 383 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. Nr 21, poz. 112).

    To tyle odnośnie zarzutu pod adresem Starosty, że zmusił "pewnego radnego" do rezygnacji...

    Co do samej "afery" to została niesamowicie wyolbrzymiona, a porównania do afery łódzkiej to już pozostawię bez komentarza. Wywiad z Panią Sędzią też został zmanipulowany bo z tego co się orientuje wykazano, że oszukanych zostało "kilkanaście" osób (natomiast 200 było pewno poszkodowanych, ale nie każdy to wykazał).

    Co do samej umowy to faktycznie coś jest nie tak, żeby coś więcej powiedzieć dobrze by ją było zobaczyć, ale jeżeli prawdą jest, że nie zawarto żadnych postanowień dotyczących możliwości wypowiedzenia umowy to świadczy tylko o poziomie prawników zatrudnionych w Starostwie. Zresztą i bez takich postanowień można by było rozwiązać umowę, ale do tego trzeba woli, a jej chyba brak.

    2 3 Cytuj
  • 1 sie 2012

    Jedziecie po staroście a udajecie , że jesteście głusi. Przetarg i umowe z firma przygotował dyrektor oraz prawnicy szpitala nie starsoty gdyż prosektorium zarządza szpital. Ponadto dyrektor skorzuystał z kary finansowej wobec firmy zgodnie z umową. Czy ktoś się zastanawiał co by się stało gdyby zerwał umowę natychmiast a firma poszła do sądu i wygrałą wraz z odszkodowaniem i zadłużony szpital musiał by zapłacić? Czy wiecie że nasze sądy ferują wyroki wg własnego widzimisię. Oczywiście zgadzam się iz nieszczęśliwie stało się iz firma pogrzebowa dzierżawi prosektorium, ale jest to dozwolone prawem nie moze natomiast świadczyć usług pogrzebowych a tych nie udowodnił sąd. Czy starosta nie miał racji mówiąc iż wiadome mu sa tylko 9 przypadków poszkodowanych którym należy zwrócić pieniądze? Riozmawaiałem ze starostą gdyż temat mnie sam zaintrygował. Przyznał iż udzielał wywiadu około 20 minut ale jak zwykle puścili wyrwane zdania. A specjaliści od oświetlenia i kamery pokazali jego i dyrektora z najgorszej strony filmujac z boku lub z góry. Oglądnąlłem kilka razy materiał i zwróćcie na to uwagę. Natomiast w dobrym klimacie na wprost został sfilmowany pan Dziadkowiec -konkurent. Ot co jak można każdego człowieka pokazać niekorzystnie w tv. Uważam jednak iż dyrektor szpitala powinien zrobić wszystko aby rozwiązać umowe z firmą dla oczyszczenia klimatu i własnego dobra.

    3 6 Cytuj
  • 1 sie 2012

    Po pierwsze udowodnionych zostało ponad 280 czynów czyli zostało oszukanych osób i do tego się przyznał dzierżawca, po drugie starosta i dyrektor wiedzieli o całej sprawie już pod koniec ubiegłego roku, do bet jesteś w błędzie że kilkanaście przypadków, po trzecie nie chodzi nam o przejęcie prosektorium a tylko o toaby było narmalnie czyli żeby został zatrudniony prosektor szpitalny lub osoba niezwiązana i żadnym zakładem pogrzebowym, ze złożenia oferty przetargowej zrezygnował nawet jedna z wielkich pogrzebowych firm krakowskich, my tez wypowiadaliśmy sie kilkanaście minut jednak pokazali tylko to. Myślimy, że już unie długo dowiecie się więcej o działalności prosektorium. Pan lub pani "dbrze zoriętowani" pisząc a zastosowaniu kary pieniężne zresztą w smiesznej kwocie gdyż wg umowy dzierżawy ta kara piwinna być liczona w kilkuset tysiącach złotych, a ponadto przeslanki o zerwaniu umowu w trybie natychmiastowym są wystarczjące aby szpital nie poniósł zadny strat

    5 5 Cytuj
  • 1 sie 2012

    ktoś tu pisze do prawnikach dyrektora to może sprawdzi ich efekty w Sądzie Pracy , gdzie toczyły sie lub toczą postepowanie przeciwko dyrektorowi choćby o wypłaty nagród jubileuszowych lub zapytać związki zawodowe

    4 5 Cytuj
  • 1 sie 2012

    żal mi was jak czytam te komentarze!! gość umiera i idzie to piachu smutne ale tak już musi byc. a wy się czepiacie ludzi i zakładu, najbardziej porządnego jakiego znam, szukacie newsa to poszukajcie u ich konkurencji czy oni czasem nie robią przekrętów!!!

    7 11 Cytuj
  • 1 sie 2012

    Dla mnie to też robienie nadmuchiwanie tematu. Konkurencja poprostu znalazła sposób i dręczy temat.

    A mnie zastanawia coś takiego:
    Ksiądz bierze od gościa co niedziela na tacę. Gość umiera i rodzina musi płacić 500zł za pochówek, a czasem więcej. Czy to nie jest naciąganie? Sorki, ale tak mi się skojarzyło.

    10 7 Cytuj
  • 2 sie 2012

    [quote=marko] Dla mnie to też robienie nadmuchiwanie tematu. Konkurencja poprostu znalazła sposób i dręczy temat.

    A mnie zastanawia coś takiego:
    Ksiądz bierze od gościa co niedziela na tacę. Gość umiera i rodzina musi płacić 500zł za pochówek, a czasem więcej. Czy to nie jest naciąganie? Sorki, ale tak mi się skojarzyło. [/quote]

    racja racja

    6 7 Cytuj
  • 2 sie 2012

    czytam i tak dumam, wszyscy jak zwykle są specjalistami w dziedzinie na której podejżewam że się wogóle lub mało znają ale to już tak jest w naszym kraju, pogadać , popisać i co dalej? A może ktoś kto twierdzi że jest łamane prawo udał by się do odpowiednich służb i zgłosił sprawę. Za to nie idzie się do więzienia! Sprawa się wyjaśni a my będziemy mieli jaśniejszy obraz sprawy, chyba że nie uznajemy i nie cenimy pracy tych ludzi i niezawisłych sądów.

    4 4 Cytuj
  • 2 sie 2012

    Pies psu ogona nie odgryzie

    10 4 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Starosta powinien żądać wyjaśnień od Dyrektora, no oczywiście i jeśli to prawda powinien go natychmiast odwołać w trybie dyscyplinarnym.

    12 3 Cytuj
  • 11 sie 2012

    [quote=gość: Janek PANEK] Starosta powinien żądać wyjaśnień od Dyrektora, no oczywiście i jeśli to prawda powinien go natychmiast odwołać w trybie dyscyplinarnym. [/quote]
    i sam w takim samym trybie podać się do dymisji gdyż o wszystkim wiedział

    11 3 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Starosta i Dyrektor ZOZ-u to klika, kto kogo ma odwołać? Najlepiej będzie jak to zrobi społeczeństwo szare, zwykłe nie na stanowiskach. Jeden nie z Myślenic i drugi nie wiadomo skąd? Czy w naszym mieście nie ma uczciwych ludzi, aby mogli piastować m.in. takie stanowiska? Czy nikogo nie ma aby mógł startować w konkursach z myślą o nie własnym zysku tylko o dobrobycie dla naszego miasta. Przecież jak takie towarzystwo będzie się wzajemnie adorować i dalej udawać greka, że się nic nie dzieje, jeden nie wie co robi drugi, to w końcu Myślenice będą kojarzone z jednym wielkim przekrętem. Obudźmy się czas skończyć z tym kumoterstwem.

    11 3 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Myślenice już są kojarzone w Polsce z jednym wielkim przekrętem.

    10 3 Cytuj
  • 11 sie 2012

    [quote=gość: Janek PANEK] Starosta powinien żądać wyjaśnień od Dyrektora, no oczywiście i jeśli to prawda powinien go natychmiast odwołać w trybie dyscyplinarnym. [/quote]
    jak oglądałeś film to wiesz, że Starosta obstaje za dyrektorem więc i właścicielem zakładu pogrzebowego, czyli jest w układzie i o jakich wyjaśnieniach mowa ???

    12 5 Cytuj
  • 11 sie 2012

    [quote=gość: Janek PANEK] Starosta powinien żądać wyjaśnień od Dyrektora, no oczywiście i jeśli to prawda powinien go natychmiast odwołać w trybie dyscyplinarnym. [/quote]
    tak postępują ludzie honoru , ale w tym przypadku to pobożne życzenie Z tego co wiem to już zapomnieli o całej sprawie a wręcz czują się ofiarami nagonki mediów i konkurencji Mowa oczywiście o staroście i dyrektorze szpitala

    11 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Pytanie co dla niektórych znaczy honor. Czy osoba która wie że się ją oplówa mówi że pada deszcz może coś wiedzeć na temat Honoru. Te osoby może i słyszały ; Bóg Honor Ojczyzna ale raczej pojmują to: Kasa , co mi tam i tylko ja

    9 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    przeciez wyjaśnien od szpitala mogą też żądać nasi radni ! ciekawe czy któryś to zrobi !

    5 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Proponuje porozmawiać z pracownikami szpitala to dopiero sie dowiemy jakie tam są układy i zależności. Najwyższy czas to skończyć.

    4 3 Cytuj

Odpowiedz