Forum » Myślenice

Gdzie kupie tanio węgiel

  • mateusz nowakowski 22 lis 2014

    Malina pisze że z Polskich kopalni a jak sie wejdzie na cennik to pisze węgiel z Rosji węgiel z Czech... Typowa reklama... Ceny nieco niższe niż w mojej okolicy ale to pewnie kwestia tego że firma z Katowic i nie dokłada to transportu.

    Cytuj
  • 22 lis 2014

    Uwaga na jedną rzecz! Czasami sprzedawcy oferują super kaloryczny węgiel. Trzeba pamiętać, że taki węgiel niestety bardziej kopci i brudzi (w piecach starego typu/spalanie dolne) i wymaga wyższej temperatury na piecu.

    Węgiel jak ktoś napisał trzeba nazywać po imieniu: Wieczorek, Piast itd. = różna kaloryczność. Jeden drugiemu nie równy i porównywanie po cenie jest bez sensu... To najlepiej miał kupić ;-))

    7 Cytuj
  • mateusz nowakowski 22 lis 2014

    Miałem trzeba umieć palić i nie każdy piec się nadaje na palenie miałem.
    Marko masz racje że węgiel a węgiel to różnica. Miałem taki ''cud'' kiedyś jak dzwoniłem na skład i pewna Pani powiedziała mi że ma węgiel z kopalni Pias i wtedy stał się cud bo nagle poinformowała mnie że jej węgiel ma powyżej 26 kalorycznośći... hmmm sprawdziłem na stronie kopalni i podają 24-25 a ona miała 26 ;)
    Ja pale z kopalni Wujek,Minus taki że kopci ale poza tym wielki pozytyw.

    4 1 Cytuj
  • 22 lis 2014

    Piast jest zaje...! Teraz mnie wrobili w MIKA w ... Wieczorka. Co za gó... Niby super kaloryczne, ale smrodzi na potęge!

    3 Cytuj
  • mateusz nowakowski 23 lis 2014

    Piast jest zajebis...ty??? z jakiego powodu? zobacz na parametry tej kopalni. Mozę i piast nie smrodzi bo się poprostu nie pali!

    1 1 Cytuj
  • 23 lis 2014

    ekogroszek pieklorz oryginalnie pakowany na kopalni, mika tym handluje np. luz zawsze bedzie pomieszany z czeskim.

    2 Cytuj
  • 24 lis 2014

    Ja kupuje od zawsze od smarttrans.net.pl, towar mają najwyższej jakości, jeśli chodzi o dowóz to zależy w które miejsce na terenie Polski , maja różne ceny. Opału nie mieszaja z innym jakimś badziewem, jestem zadowolona.

    4 Cytuj
  • 24 lis 2014

    Proszę Cię! Do starego pieca, spalanie dolne - bajka! Spalał się na szczery popiół. Musieli Ci badziew sprzedać...

    mateusz100 napisał/a:

    Piast jest zajebis...ty??? z jakiego powodu? zobacz na parametry tej kopalni. Mozę i piast nie smrodzi bo się poprostu nie pali!

    1 Cytuj
  • mateusz nowakowski 24 lis 2014

    Marko paliłem piastem i nigdy prze nigdy nie spalał się ''szczery'' popiół.
    1) Słaba kaloryczność
    2) Dużo popiołu
    Sama kopalnia podaje parametry którę nie przemawiają za tym opałem.
    Dziwne że Wieczorek żle ci sie palił a z piasta jesteś zadowolony....

    1 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Ja kupuję w Smarttransie. Mają bardzo dobry węgiel, długo się pali, to naprawdę uczciwy dostawca.

    6 Cytuj
  • Andrzej 15 gru 2014

    Nie kupuje węgla w smarttransie, bo za drogo wliczając wszystkie koszty, a dobry węgiel sam się obroni.

    mspanc.

    5 Cytuj
  • Kasia Soboń 16 gru 2014

    Polecam BAL-BUD w Głogoczowie koło przystanku (BĘCZARKA) w stronę krakowa nie drogo ale świetny jest ;)

    1 6 Cytuj
  • mateusz nowakowski 17 gru 2014

    Napisz coś więcej o tym węglu.tj kopalnia,?cena? a ta firma to nie PAL-BUD?

    1 3 Cytuj
  • Kasia Soboń 17 gru 2014
    mateusz100 napisał/a:

    Napisz coś więcej o tym węglu.tj kopalnia,?cena? a ta firma to nie PAL-BUD?

    Ja tam kupuje węgiel jest bardzo dobry spala się do końca :-)
    Ano To PAL-BUD masz rację pomyliłam się . Przepraszam
    a o cene to zależy bo tam masz dużo do wybory więglów więc zależy też jaki chcesz :-)

    5 Cytuj
  • MAJA PSZCZÓŁKA 18 gru 2014

    można kupić na składach mających umowę z tauronem ( wykaz na str)bo gdy jesteś odbiorca -klientem Taurona to dostajesz 30 zeta zniżki na 1 tonie ale warunkiem jest wypełnienie kuponu na stronie Taurona

    Cytuj
  • mateusz nowakowski 18 gru 2014
    gretel napisał/a:

    Ja tam kupuje węgiel jest bardzo dobry spala się do końca :-)
    Ano To PAL-BUD masz rację pomyliłam się . Przepraszam
    a o cene to zależy bo tam masz dużo do wybory więglów więc zależy też jaki chcesz :-)

    Opowieści że ładnie się pali i tp to ja już znam.Chce wiedzieć z jakiej kopalni ?

    KOKOS napisał/a:

    można kupić na składach mających umowę z tauronem ( wykaz na str)bo gdy jesteś odbiorca -klientem Taurona to dostajesz 30 zeta zniżki na 1 tonie ale warunkiem jest wypełnienie kuponu na stronie Taurona

    Tauron oferuję węgiel z kop.Janiny i Sobieski a te kopalnie należą niestety do najsłabszych w PL.

    4 Cytuj
  • 12 sty 2016
    gretel napisał/a:

    Polecam BAL-BUD w Głogoczowie koło przystanku (BĘCZARKA) w stronę krakowa nie drogo ale świetny jest ;)

    Nie polecam kupiłem za Twoją radą workowany z piasta(podobno)i tragedia .sąsiedzi prawie mnie udusili za ten dym z komina...

    6 1 Cytuj
  • 12 sty 2016
    kumi napisał/a:

    Nie polecam kupiłem za Twoją radą workowany z piasta(podobno)i tragedia .sąsiedzi prawie mnie udusili za ten dym z komina...

    Bez obrazy ale węgiel z Piasta to się nigdy nie palił...
    Szukaj węgla z kopalni Wujek,Mysłowice,Bobrek,we.Chwałowice. Wiem bo pracowałem na składzie węgla.

    8 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 14 sty 2016
    kumi napisał/a:

    Nie polecam kupiłem za Twoją radą workowany z piasta(podobno)i tragedia .sąsiedzi prawie mnie udusili za ten dym z komina...

    Dwóch krewnych mojej zony kupiło miał z Piasta z tamtego składowiska w tym samym dniu i co? Jeden chwali, a drugi krytykuje. Dlaczego? Myślę że dłużej utrzymujący się gęsty i brzydki dym z komina bardziej zależy od sposobu palenia niż rodzaju węgla. Na stronie http://czysteogrzewanie.pl/ więcej na ten temat można poczytać. Należy również pamiętać ze zmiana paliwa może wymagać korekcji sposobu palenia oraz nastaw sterownika.

    5 3 Cytuj
  • 14 sty 2016
    sh_ma napisał/a:

    Dwóch krewnych mojej zony kupiło miał z Piasta z tamtego składowiska w tym samym dniu i co? Jeden chwali, a drugi krytykuje. Dlaczego? Myślę że dłużej utrzymujący się gęsty i brzydki dym z komina bardziej zależy od sposobu palenia niż rodzaju węgla. Na stronie http://czysteogrzewanie.pl/ więcej na ten temat można poczytać. Należy również pamiętać ze zmiana paliwa może wymagać korekcji sposobu palenia oraz nastaw sterownika.

    w tym poście się z tobą zgadzam do każdego węgla i pieca trzeba dobrać odpowiednie ustawienia

    3 Cytuj
  • 15 sty 2016
    sh_ma napisał/a:

    Dwóch krewnych mojej zony kupiło miał z Piasta z tamtego składowiska w tym samym dniu i co? Jeden chwali, a drugi krytykuje. Dlaczego? Myślę że dłużej utrzymujący się gęsty i brzydki dym z komina bardziej zależy od sposobu palenia niż rodzaju węgla. Na stronie http://czysteogrzewanie.pl/ więcej na ten temat można poczytać. Należy również pamiętać ze zmiana paliwa może wymagać korekcji sposobu palenia oraz nastaw sterownika.

    Oki....mam piec Buderus ze sterownikiem....i nie ma tam opcji aby przestawiac na rodzaj węgla,to drugi sezon grzania nim wiec jest nowy,kupowałem piasta z innego składowiska i było ok.I pojechałem znów na to składowisko bo właściciel zachwalał nowy rodzaj węgla który tylko on ma w małopolsce i nikt inny i znów proszę o 5 worków na testy(pewnie będzie mnie miał dość) i niestety znów fakt bez dymu ale katastrofa jeśli chodzi o spalanie...więc jeśli ktoś jest zadowolony z węgla ze swoich starych sprawdzonych składowisk niech nie szuka mnie podkusiło chciałem oszczędzic i wtopa i zastanawiam się czy aby to na pewno był piast

    3 Cytuj
  • 15 sty 2016

    kuni a co to za węgiel którego nikt nie ma w Małopolsce a tam mają?Ruski czy co? Bardzo ważna sprawa to...czysty komin. Podjedz na inny skład u kup sobie miał z np.kopalni Wujek i porównaj 1-czas spalania ,2-popiół ,3-cene,4-temperaturę jaką osiągniesz.

    2 Cytuj
  • 15 sty 2016
    kumi napisał/a:

    Oki....mam piec Buderus ze sterownikiem....i nie ma tam opcji aby przestawiac na rodzaj węgla

    Większość piecy podajnikowych ma tzw sterownik PID i chyba Twój też. Np taki:

    On działa automatycznie i nie trzeba robić. Sam steruje wszystkim.

    Sugestia w poprzednich postach jest taka by przejść na sterowanie ręczne i samemu ustawiać moc dmuchawy, czas, podawanie itd. Moim zdaniem to bez sensu, trzeba naprawdę wielu prób by samemu dojść do optymalnych ustawień. Ja osobiście próbowałem takich ustawień w piecu SAS SLIM i poddałem się. Zbyt dużo rzeczy które mogą być zmieniane.

    4 Cytuj
  • Andrzej 15 sty 2016
    m_markos napisał/a:

    Ja osobiście próbowałem takich ustawień w piecu SAS SLIM i poddałem się. Zbyt dużo rzeczy które mogą być zmieniane.

    Zaledwie dwie, czas podawania węgla vs przerwa i siła dmuchawy.

    4 Cytuj
  • 15 sty 2016
    Endrju napisał/a:

    Zaledwie dwie, czas podawania węgla vs przerwa i siła dmuchawy.

    W sterowniku użytym w SLIM SASie jest więcej opcji niż te co wymieniasz co możesz zauważyć w instrukcji, choć ja o nich dowiedziałem z forum muratora gdzie temat optymalnych ustawień rozkładali na czynniki pierwsze.
    Znalezienie dobrych ustawień dla danego węgla jest problematyczne i zabiera sporo czasu. Ludzie mają z tym problem co widać po ilości tematów w internecie. U mnie na szczęście działa automat z PID i jest OK.

    4 Cytuj

Odpowiedz