Forum » Myślenice

Gdzie kupie tanio węgiel

  • jeden język a dwoje uszu 16 sty 2016

    Każdy piec podajnikowy ma wiele paramtrów które można zmieniać. Co najwyżej pozostają pytania:
    1. ile z tych parametrów może zmienić użytkownik osobiście
    2. ile z nich regulowanych jest automatycznie przez "inteligentny" algorytm adaptacyjny w sterowniku
    3. ile z tych parametrów jest ustawionych przez producenta na stałe
    4. Jaki jest fizycznie możliwy zakres zmian poszczególnych parametrów?

    Ad 2. Aby mógł to robić dobrze to tak jak my mamy oczy słuch i węch on musi mieć różne czujniki podłaczone zewnątrz np temperatury spalin, temperatury zewnętrznej...
    Ad 4. Przykładowo wentylator nadmuchu ma pewną minimalną możliwą do uzyskania w danym modelu siłę nadmuchu. Z mniejszą nie da rady bo po prostu zaraz silnik stanie. A palnik też ma jakąś minimalną moc palenia poniżej której no nie da się palić tak aby komina, powietrza i popielnika znacznie bardziej nie zanieczyszczać. Przerwa pomiędzy nadmuchami tez nie może być zbyt długa bo po prostu nam zgaśnie. Ny chyba że mamy piec z elektryczną zapalarką :-) Takie tez są! I problem w tym, [b] że czasem po prostu tego wszystkiego się nie da pogodzić bez modernizacji kotłowni![b] Wówczas czasami może się okazać, ze po prostu bez modernizacji kotłowni lepiej ten piec się sprawuje gdy pali się gorszym - mniej kalorycznym węglem.

    1 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 sty 2016

    Aha sterownik PID też ma kilka parametrów i zapewne sam PID wszystkim w piecu nie steruje. No chyba ze masz nie jednego PIDa a kilka

    1 3 Cytuj
  • 29 cze 2016

    A ja sobie segreguje smieci i nie musze kupować wegla tylko wstać w nocy dołożyć do piecyka

    3 1 Cytuj
  • Antoni 29 cze 2016

    Ja osobiście polecam skład w Trzemeśni. Co roku od 15 lat kupuję tam węgiel i jestem zadowolony. Ceny takie jak w myślenicach a węgiel sprawdzony i z Polskich kopalni

    6 5 Cytuj
  • 29 cze 2016

    A Ja w Sieprawiu kupuje i jest Oki.

    2 7 Cytuj
  • Andrzej 29 cze 2016

    ja jako mieszkaniec Trzemeśni kupuję węgiel w Myślenicach.

    4 6 Cytuj
  • 29 cze 2016

    na kopalni w jastrzębiu zdrój

    5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 1 lip 2016

    I znów czysta reklama pełną gębą nie zauważona przez moderatorów.

    3 Cytuj
  • 3 lip 2016

    świetny węgiel wozi gość w Sułkowicach -przyjeżdza swoją ciężarówką wprost ze ślaska bierzemy od niego od lat - świetnie się pali - nie znam się na kalorycznościach ale ten węgiel ma moc naprawdę - do tego zawsze płacimy mu w ratach - niewiem nawet jakie są ceny gdzie indziej węgla ale tutaj ten najgrubszy węgiel za tonę ok 750 -780 zł nigdy więcej mu nie płaciliśmy

    1 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 lip 2016

    Z tymi co wożą prosto ze śląska trzeba uważać, bo często można się naciąć, szczególnie jak są to przypadkowi goście. Ponadto obawiam się że większość osób ma przewymiarowany piec - znaczy sie za duży. W takim przewymiarowanym piecu może paradoksalnie okazać się bardziej opłacalne palenie mniej kalorycznym węglem poniewarz wówczas piec będzie osiągał większą sprawność. A jeżeli ktoś po dociepleniu domu nie wymieniał pieca na mniejszy to zapewne ma przewymiarowany.

    2 1 Cytuj
  • 9 lip 2016

    tzn . u nas wozi jeden i ten sam gośc od lat ze śląska - gość godzien zaufania moim zdaniem

    1 1 Cytuj
  • 22 gru 2016

    Już coraz rzadziej się spotyka uczciwych sprzedawców jeśli chodzi o opał. Parę razy się „przejechałem” na tym. W końcu znalazłem taką firmę z Mysłowic, chyba sovillo się to nazywa- razem z bratem zamawiamy u nich paczkowany- ja węgiel, on ekogroszek i serio dobrze nam się to pali. Dostawa do domu, dobry kaloryczny polski produkt.

    5 Cytuj
  • 23 gru 2016

    Nie wiem czy warto się bawić w jakieś firmy. Kopalnie sprzedają teraz ekogorszek bezpośrednio i z dowozem na miejsce.

    http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/957878,producenci-wegla-rozpoczynaja-sprzedaz-przez-internet.html

    Przykładowy sklep:
    https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek

    1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 28 gru 2016

    A ja nie wierze jak ktos w pierwszym poscie na forum poleca konkretna firme

    3 2 Cytuj
  • 30 gru 2016

    Ja kupuje zawsze w Sieprawiu i spala się bardzo dobrze,

    1 1 Cytuj
  • 14 lip 2017

    Ja mam dobre doświadczenia z Hanyskiem z tej zimy! Ma dużą kaloryczność i wcale nie zostawiał dużej ilości popiołu po sobie :)

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 14 lip 2017

    Bartol-> A to ten sam węgiel o którym pisałeś 22 grudnia?

    Dwóch sąsiadów w Myślenicach i zarazem spowinowaconych kupiło ten sam miał na tym samym składzie w podobnym czasie. Może nawet to było tego samego dnia - dokładnie nie pamiętam. Obydwoje po raz pierwszy na danym składzie.Jeden zadowolony, a drugi narzeka, że gorszy od poprzedniego. A poprzedni chyba też kupowali razem. Jaki z tego wniosek? Albo na składzie coś kombinowali, albo co w tym przypadku wydaje mi się bardziej prawdopodobne wiele też zależy od pieca, sposobu palenia oraz ustawień sterownika, które po zmianie typu węgla należało by sprawdzić i skorygować.

    Cytuj
  • Tom 27 paź 2017

    Miałem okazje poszukiwać ekogroszku do pieca z podajnikiem. Okazało się że nie tak łatwo o węgiel w okolicy. wszędzie zapisy, czekanie, kolega z Mszany Dolnej ma w okolicy 5 składów opału i wszystkie puste... Wybrałem się do Hurtowni Opału w Gaju - miła i fachowa obsługa, profesjonalne podejście do klienta. Szeroki wybór węgla w atrakcyjnych cenach. Węgiel czysty i nie zawilgocony oraz bardzo dobrze się pali w piecu. Mają towar od ręki -naprawdę warto.

    3 5 Cytuj
  • 5 lis 2020

    Zamów sobie w skłądzie Sobianek, my u nich zamawiamy opał do domu. Mają opał z certyfikatami, najlepszej jakosci

    5 Cytuj
  • 6 lis 2020
    Anna Tytko napisał/a:

    Zamów sobie w skłądzie Sobianek, my u nich zamawiamy opał do domu. Mają opał z certyfikatami, najlepszej jakosci

    A czy to nie kolejna firma co robi reklamę dla kogoś. Przecież to kolejny wpis tej osoby co poleca towar usługi firm

    1 Cytuj

Odpowiedz