Forum » Myślenice

Zmiany -----> na lepsze

  • Luiza 11 lip 2009

    Wiem, że to może mało potrzebne,jak na takie małe miasteczko, ale uważam, że można by zrobić jakiś tor dla rolek lub rowerów, bo nie da się nigdzie jeździć, nawet przy basenie droga jest chropowata. A obok tego jakieś ładne trawniki z ciekawymi roślinami - przy okazji byłby deptak, można spacerować (taki park) i przy okazji obejrzeć wystawę roślin, zjeść loda czy jakiegoś fast - food'a, różniaste występy(choć niekoniecznie, bo mamy Dom Kultury, trawiastą plażę-Zarabie). Jedna z niewielu rzeczy, która mnie cieszy, to nowa Hala Sportowa ;-) Powinno się bardziej dbać o dość bogatą przyrodę Myślenic!!!!!!! O nasze piękne lasy!!!!!! Chyba każdy wie, co mam na myśli... A!!!! I jeszcze jedna sprawa! Powinniśmy uprawiać więcej sportów!!! Lodowisko!!!! Ludziska!!! Nie ma gdzie jeździć na łyżwach!!! A w lecie sporty wodne oczywiście! Co z kajakami na jazie górnym ???!!! lub rowery wodne? Wiecie, jaki mieliby zysk? Ludzie chętnie wypożyczaliby kajaki lub rowery... A co do Raby, to w niektórych miejscach możnaby pogłębić rzekę, żeby swobodnie się pływało. Dbajcie o czystość Raby, z każdym rokiem jest brudniejsza. Nie śmiećcie, nie odprowadzajcie ścieków. I jestem całkowicie za puszczaniem psów do Raby. Bo to NIE PSY ZANIECZYSZCZAJĄ RZEKĘ, TYLKO LUDZISKA WSTRĘTNE!!!CZYLI WY!!!! MY!!!! JEŻELI MACIE JESZCZE JAKIEŚ POMYSŁY, PROPOZYCJE(CHOCIAŻ WĄTPIĘ), PRETENSJE, ZAPYTANIA, TO POPROSTU PISAAAAAAAAAAAAAAAAĆ!!! POZDRAWIAM WAS ;-)

    Cytuj
  • 11 lip 2009

    1.Park masz
    2.Skatepark na rolki też
    3.kebaby i lody też są
    4.Lasy są zadbane
    5.O lodowisko ciężko, bo pogoda musiałaby być, a ni zawsze są takie zimy jak tegoroczna
    6.Kajaki na górnym jazie... chciałbym zobaczyć jak ktoś w takim kajaku spada z jazu.
    7.Chcesz pogłębić Rabę to odejdź sprzed komputera, weź łopatę i do dzieła. Jak ci psiapsióły pomogą to szybciej pójdzie, a zasłużysz się dla miasta
    8.Wyłącz Caps Locka

    Zapisz się do PO i pogadaj z Tuskiem. Może powie ci jak się dokonuje cudów.

    Cytuj
  • Luiza 12 lip 2009

    1. Okazały!!!
    2. Dla garstki chętnych
    3. Brak prawdziwej restauracji
    4. Sprawdź na Zarabiu
    5. Myślenice stać na prawdziwe lodowisko, a nie plac w zimie zalany wodą
    6. Co do jazu, to analogia - zlikwidujmy drogi, to nie będzie wypadków drogowych
    7. Nie chcę, żebyś z tej zasługi ty skorzystał
    8. Szkoda, że nie znasz znaczenia Caps Locka...

    Co do cudów Tuska - mamy na Osiedlu przy Szkole nr3 właśnie cud - Orlika. Tobie radzę zostać kiperem i działać w PiS - ie.

    Cytuj
  • 12 lip 2009

    1.Lepszy rydz niż nic. Miasto nieduże to i park nieduży. Co ty byś chciała Krakowski park Jordana zmieścić? (HAHAHA)
    2.Ktoś ci broni dołączyć do tej garstki chętnych? Najlepiej narzekać.
    3.W pierwszym poście pisałaś o kebabach i lodach, a nie prawdziwej restauracji, więc zdecyduj się bo jesteś jak chorągiewka. A co do restauracji też jest - ot choćby "Siedem smaków". I to na Zarabiu.
    4.Dla twojej świadomości na Zarabiu bywa przynajmniej kilka razy w tygodniu (na jesień tym bardziej jak są grzyby), więc wiem że las jest zadbany.
    5.Tak jasne, na wszystko stać miasto. Najpierw hala, teraz lodowisko. Może jeszcze 70-tysięczny stadion?!?! W USA mają lodowiska w zimie i nikt nie narzeka że nie kryte.
    6.Spoko. Możesz jako pierwsza sobie popływać kajakiem. Potem będziesz cięższa o parę kg gipsu.
    7.Mnie stać żeby sobie iść na basen kilka razy w tygodniu, a nie kąpać się w tym syfie.
    8.Włączony Caps Lock moja droga znaczy w Internecie nic innego jak KRZYCZENIE na innych.

    Cytuj
  • 12 lip 2009

    hm kajaki ? proszę bardzo 20 min autem za Myślenicami http://www.rabarafting.ecom.com.pl/ polecam świetna zabawa. A co do postu Gold Girl to ręce opadają przejedz się może w rejony dolnego śląską lub podlaskiego a zobaczysz że na prawdę w naszym mieście jest co robić. Co zaś się tyczy lodowiska to odkryte jest w Rabce nie tak daleko lub też w Krakowie (hala na Dietla, M1, błonia). Niestety Kraków jest za blisko Myślenic aby opłacało się budować lodowiska, kręgielnie, multikina. Tak jak z wyświetlaniem filmów w MDKu niby fajnie że mamy kino ale większość woli jechać do cinemy na premierę lub z powodu większego wyboru filmów / więcej więcej seansów / większego zaplecza. To naturalne więc nie żądajmy wieży Eiffla gdy nie jest nam potrzebna.
    pozdrawiam

    Cytuj
  • 12 lip 2009

    Dokładnie. Ale GoldGirl chce mieć wszystko pod nosem i to już od zaraz. Pewnie jakieś rozpieszczone dziecko nadzianych rodziców.

    Cytuj
  • 12 lip 2009

    Moim zdaniem GoldGirl ma rację...w naszym mieście niewiele jest miejsc gdzie miło można spędzić czas, co do kajaków to chyba tylko ty F15H3R jesteś na tyle zdolny żeby się połamać przy spływie kajakiem po Rabie przy takim " rwącym"(sarkazm-jeśli wiesz co to jest) nurcie rzeki, następnie co do zanieczyszczenia to jak się siedzi nad naszą kochaną rzeczką to można zwymiotować z powodu zapachu jaki wydobywa się z Raby prawdopodobnie przyczyną tego jest twoje i nasze gó... :), jeżeli na Rabie w Gdowie dało się zorganizować takie coś (spływ) to dlaczego u nas by się nie dało ??? "GoldGirl chce mieć wszystko pod nosem i to już od zaraz" może nie tyle co wszystko, ale cokolwiek, żeby można było się czymś zając w tym mieście, a nie żebym musiał wszędzie tylko jeździć...to jest moje zdanie

    Cytuj
  • 12 lip 2009

    [quote=rockman]Moim zdaniem GoldGirl ma rację...w naszym mieście niewiele jest miejsc gdzie miło można spędzić czas, co do kajaków to chyba tylko ty F15H3R jesteś na tyle zdolny żeby się połamać przy spływie kajakiem po Rabie przy takim " rwącym"(sarkazm-jeśli wiesz co to jest) nurcie rzeki,[/quote]
    Ja się nie biorę za coś czego nie potrafię (jak pływać kajakiem). Ale już sobie wyobrażam te setki "SłIiIiIt kOmCiÓfFfFfF" na naszej-klasie GoldGirl pod jej zdjęciem w kajaku :D

    [quote=rockman]następnie co do zanieczyszczenia to jak się siedzi nad naszą kochaną rzeczką to można zwymiotować z powodu zapachu jaki wydobywa się z Raby prawdopodobnie przyczyną tego jest twoje i nasze gó... :)[/quote]
    Nie wykluczam że to miasto zanieczyszcza Rabę (bo w sporej mierze tak jest), ale ani ty ani ja nic nie zdziałamy samym pisaniem na forum. Tak więc zachęcam GoldGirl (skoro tak jej zależy) żeby udała się do kogo trzeba i powalczyła o czystą Rabę dla siebie i swoich znajomych.

    [quote=rockman]jeżeli na Rabie w Gdowie dało się zorganizować takie coś (spływ) to dlaczego u nas by się nie dało ???[/quote]
    Coś mi się obiło o uszy że planowane jest w zalewie dobczyckim (gmina Myślenice), więc jednak się da. Widać Raba nie nadaje się tak, jak zalew. Ale jak pisałem wyżej powalczyć możecie.

    [quote=rockman]"GoldGirl chce mieć wszystko pod nosem i to już od zaraz" może nie tyle co wszystko, ale cokolwiek, żeby można było się czymś zając w tym mieście, a nie żebym musiał wszędzie tylko jeździć...to jest moje zdanie [/quote]
    I tak mamy w Myślenicach dużo więcej niż inne miasta w Polsce (i to większe od Myślenic). Możliwości aktywnego wypoczynku jest naprawdę sporo, i nawet nie trzeba się specjalnie rozglądać. Paintball + quady, skatepark, basen (a raczej dwa baseny), orlik, hala, mini golf itd. Można też wyjechać na Chełm, pochodzić po lesie (zadbanym). Są knajpki, kluby, kebaby, eleganckie restauracje. Naprawdę doceńcie to co macie a nie narzekajcie tylko. Typowo Polska mentalność :|

    Cytuj
  • Luiza 12 lip 2009

    Mały człowiek, małe ambicje, duży człowiek, duże ambicje.

    Cytuj
  • 12 lip 2009

    F15H3R
    Ta akcja w zalewie dobczyckim raczej nie wypali z tego co wiem bo tą wode piją krakusy i się ludzie coś plują o to :)

    Kajaki ? nie ma sprawy spływ kajakowy po bysince (zaczynamy na bysinie i kończymy koło "zajezdni" busów) :D po co wszystko na zarabiu, tutaj się przynajmniej nikt nie połamie :)

    To ja jeszcze prosze na osiedlu stół bilardowy i szafe grająca (1 stół i 1 szafa na 2 bloki) + mc'donald albo kfc na rynku
    Aaaa i może jeszcze autostrade myślenice-paryż/londyn/new york

    Pozdrawiam GoldGirl :)

    a na rolkach można pojeździć o rowerach to już się nawet nie wypowiadam...

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    Stół bilardowy macie a Abacie za 10 zł :P

    A kiedyś go nie było na Vedze przypadkiem?

    Ptaszki ćwierkają że KFC albo mac mają być w galerii Myślenice ;)

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    F15H3R dla twojej wiadomosci Abatu juz nie ma ... dosc dlugo :| A co do rolek... nie wymadrzaj sie bo zaden amator na skate park nie pojedzie, co ma jezdzic na okolo ramp?? ale frajda. Park nadaje sie do renowacji NATYCHMIASTOWEJ. Mozna sie zabic na wystających korzeniach ...

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    Nie przypominam sobie takich bilardowych czasów w Vedze :D chyba że daawno temu (jak jeszcze vegi nie było, nie pamiętam jak się wtedy tamto miejsce nazywało)

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    [quote=Nnnn]F15H3R dla twojej wiadomosci Abatu juz nie ma ... dosc dlugo :| A co do rolek... nie wymadrzaj sie bo zaden amator na skate park nie pojedzie, co ma jezdzic na okolo ramp?? ale frajda. Park nadaje sie do renowacji NATYCHMIASTOWEJ. Mozna sie zabic na wystających korzeniach ...
    [/quote]
    Ostatnio byłem tam na bilardzie rok temu, więc możliwe że się zmieniło.

    A co do tych rolek to nie musi jeździć w skateparku jak dobrze nie umie. Zawsze może też pojeździć nad jazem w stronę tzw. małpiego gaju (niby są dwa progi, ale chyba tyle umie żeby je pominąć bokiem). Jeździć można też po alejkach po drugiej stronie Raby. Tam nie ma korzeni.

    U nas w mieście nie ma pieniędzy i miejsca na wszystkie wasze zachcianki.

    Cytuj
  • Luiza 13 lip 2009

    Korzenie są, a co do zachcianek, to nie są zachcianki tylko wymogi cywilizowanych ludzi. Minęły czasy ''jakoś to będzie''...

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    Polecam zamieszkać 2 tygodnie w innym mieście. Zatęsknisz i zaczniesz doceniać to co tu masz.

    kajaki i trasa do jazdy na rolkach wymogiem cywilizowanych ludzi... dobre :D To ja poproszę skocznię narciarską.

    Ktoś ma jeszcze jakieś życzenia?

    Cytuj
  • Luiza 13 lip 2009

    A czemu nie? I skocznia i kajaki są dla ludzi cywilizowanych. Nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii. Jeśli równać, to do lepszego. Można też spokojnie żyć w pustelni - czy o to chodzi?

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    Ja chce w koncu ten tor kartingowy!!!! I zeby mozna bylo pojezdzic wlasnym kartem ;) Nie trzeba by bylo tracic czas na jazde do Krakowa.

    Cytuj
  • Luiza 13 lip 2009

    I słusznie! ;-)

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    To spoko. Widzę że optymizm was się trzyma (co ważne). Teraz pójść do kogo trzeba i załatwić, bo samym pisaniem na forum nic się nie zdziała.

    Powodzenia życzy Fisher

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    F15H3R
    Co do Twojego wcześniejszego wpisu to mam jedno takie życzenie i myślę, że jesteś je w stanie spełnić.
    Chciałbym po prostu abyś więcej nie pisał na tym forum bo Twój bełkot jest żałosny i świadczy jedynie o sporych kompleksach w realu (dotyczy to ogółu Twoich wypowiedzi na miasto-info)... ;)

    no to nara jak jesteś słowny :)

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    [quote=Silwio] F15H3R
    Co do Twojego wcześniejszego wpisu to mam jedno takie życzenie i myślę, że jesteś je w stanie spełnić.
    Chciałbym po prostu abyś więcej nie pisał na tym forum bo Twój bełkot jest żałosny i świadczy jedynie o sporych kompleksach w realu (dotyczy to ogółu Twoich wypowiedzi na miasto-info)... ;)

    no to nara jak jesteś słowny :)[/quote]
    Przykro mi ale limit życzeń wyczerpany. Teraz to możesz co najwyżej do św. Mikołaja napisać.

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    Skocznia narciarska była :) , i bilard też był :) , i tor kartingowy też kiedyś był :) , a teraz to nic tu nie ma :( Nie zatęskniłbym do tego biedackiego miasteczka, kilka lat temu było wiele wyżej wspominanych przeze mnie atrakcji, ale jakoś wszystko się posypało...a i jeszcze kiedyś jako tako ten niekryty basen za Zarabiu wyglądał

    Cytuj
  • 13 lip 2009

    koszykówka uliczna
    skatepark
    siatkówka plażowa
    tenis
    mini golf
    pola do gry w petanque
    basen kryty i otwarty
    paintball
    quady
    orlik
    hala sportowa
    szkółka jazdy konnej
    leśne trasy rowerowe

    Bardzo ubogie miasto, jeśli chodzi o rekreację w okresie wakacyjnym...

    Cytuj
  • 14 lip 2009

    F15H3R no ale nie ma wieży Eiffla, złotych tarasów, centrum Pompidou, opery rodem z Sydney, filharmonii berlińskiej, mostu z bungie a nasz rynek nie przypomina placu św. Marka w Wenecji.. co do Dobczyc to na zbiorniku obowiązuje zakaz kąpieli i sportów wodnych. Jest to ujęcie wody pitnej dla Krakowa więc zejdźcie na ziemię. Co do gokartów no i owszem były ale nie rentowne więc skoro nie ma popytu na tego typu rozrywkę to widocznie miasto jej nie potrzebuje i 4 dzieciaki na forum tego nie zmienią. To samo z mini golfem ostatnio chciałem się wybrać niestety pole zarośnięte trawą.. Zresztą za zwyczaj jak tam grałem to nie trzeba było czekać w kolejce.. Dawno temu jeszcze organizowali puchar lata czy coś takiego ale niestety umarło śmiercią naturalną.. Wam się chyba wydaje że mieszkamy w pół milionowej aglomeracji a nie w prowincjonalnym miasteczku.
    pozdrawiam i polecam doczytać informację na temat swojego miasta zamiast machać motyką w słońce.

    Cytuj

Odpowiedz