Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 24 paź 2011

    A ten drugi od lewej to za gość?

    3 1 Cytuj
  • 29 paź 2011

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1186127-wplywowi.html
    Panowie redaktorzy Pan Cupiał wiadomo dlaczego znalazł się na tej liście ale niektóre nazwiska,na miły Bóg nie ta liga.
    Porównywanie właściciela wielu firm i jednego z najbogatszych ludzi w Polsce z lokalnymi "politykami" czy karierowiczami jest naprawdę nie na miejscu.

    5 1 Cytuj
  • 29 paź 2011

    Poza pierwszymi trzema (Cupiał, Pawlak, Ostrowski) cała reszta to chyba z braku lepszych kandydatów zapełnia kolejne miejsca.

    2 1 Cytuj
  • 30 paź 2011

    A słynna myślenicka opozycja gdzie jest na tej liście?
    Spadli na 58 miejsce?:):):)

    4 1 Cytuj
  • 12 lis 2011

    trzeba przyjrzeć się sprawie i porównać ją z naszą. oby Stowarzyszenie Czyste Miasto i Gmina zadziałało w imieniu nas - mieszkańców.

    http://miasto-info.pl/myslenice/2594,grzegorz-madej-nie-rzucimy-sie-pod-koparki.html
    http://m007.miasto-info.pl/255,w-interesie-spolecznym.html

    2 Cytuj
  • 14 lis 2011

    Nie wiem gdzie to umieścić więc piszę tutaj.
    Jako wyborca mam pytania:
    W dobie internetu gdzie mogę dowiedzieć się co robią wybrani radni(nie czytam GM a i tak o nich by nie napisała)
    Jak głosują,jakie pytania zadają?
    Gdzie można znaleźć takie rzeczy?
    Tylko proszę nie mówić że maja jakieś dyżury bo nie każdy lubi chodzić i upominać się o coś o czym powinien wiedzieć nie tylko przed wyborami gdy wszyscy obiecują ile to dobrego zrobią ale głównie w czasie kadencji jak wywiązują się z obietnic?
    Gdzie coś takiego można znaleźć?

    7 Cytuj
  • BEata 14 lis 2011

    [quote=gość: camea] trzeba przyjrzeć się sprawie i porównać ją z naszą. oby Stowarzyszenie Czyste Miasto i Gmina zadziałało w imieniu nas - mieszkańców.

    http://miasto-info.pl/myslenice/2594,grzegorz-madej-nie-rzucimy-sie-pod-koparki.html
    http://m007.miasto-info.pl/255,w-interesie-spolecznym.html [/quote]

    śmieszne dla mnie wśród mieszkańców Myślenic (albo tylko bywalców tego forum) jest to że szukacie jak tylko strzelić sobie w kolano. Ludzie, PO CO? samo narzekanie i w kółko to samo, tutaj chyba nic sie nikomu nie podoba. A dlaczego bo zostaliście zbyt rozpieszczeni.
    Rozejrzyjcie się ile jest miast gmin, małych i nic nie znaczących w których naprawdę nic się nie dzieje, niewiele się zmienia, bo nikomu nic się nie chce. Wyścibcie nosa ze swojej "dziury" i zajrzyjcie w inne :)
    Z gorącymi pozdrowieniami dla wszystkich malkontentów :)

    2 5 Cytuj
  • 14 lis 2011

    [quote=BetaBeta] śmieszne dla mnie wśród mieszkańców Myślenic (albo tylko bywalców tego forum) jest to że szukacie jak tylko strzelić sobie w kolano. [/quote]

    trudno powiedzieć, że śmiesznym jest oczekiwanie mieszkańców, że decyzje osób odpowiedzialnych będą podjęte z respektowaniem prawa. to aż tak wiele?

    raczej śmiesznym jest przymykanie oczu na nieprawidłowości! świat staje na głowie!

    6 1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    [quote=gość: świadomy wyborca] W dobie internetu gdzie mogę dowiedzieć się co robią wybrani radni(nie czytam GM a i tak o nich by nie napisała)
    Jak głosują,jakie pytania zadają?
    Gdzie można znaleźć takie rzeczy? [/quote]
    Nie ma takiej możliwości, kiedyś były takie postulaty aby sesje były jawne, aby sprawozdanie lub też stenopis był dostępny w internecie ale skończyło się na pobożnych życzeniach, a szkoda !
    Komuś z radnych to nie na rękę....

    7 1 Cytuj
  • adzygmunt 14 lis 2011

    Nad tym problemem "niejawności" należałoby się niżej pochylić.
    Jawność potrzebna jest nie tylko opozycji, ba powiedziałbym, że bardziej większości!

    6 1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    A czy radni ,przynajmniej opozycji nie powinni w jakiś sposób(np.blog)mieć kontakt z wyborcami?
    Czy dalej trzeba będzie czekać do następnej kampanii aby naobiecywali a potem dietka i 4 lata spokój?

    5 1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    Idź na dyżur - Pan Kielan przyjmuje w każdy poniedziałek w siedzibie izby gospodarczej.

    3 3 Cytuj
  • 15 lis 2011

    A czy to nie radni powinni przekazywać wyborcom jak realizują wyborcze obietnice?
    To ja mam za tym chodzić?Jakoś w czasie kampanii wyborczej wszyscy wiedzą co to internet i starają się dotrzeć do jak największej grupy wyborców.

    6 1 Cytuj
  • adzygmunt 15 lis 2011

    Swego czasu prosiłem na tym forum już radnego Zalubowskiego. Nie przekonały mnie jego tłumaczenia dlaczego nie ma go na tym forum.
    Był Cyrk i nie ma Cyrka, jest radny.

    4 2 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Nie wszyscy wyborcy mają amnezję ?
    Poczekamy do następnych wyborów jak nagle przypomną sobie o nas.
    Łatwiej wypływają tajemnice państwowe niż to o czym radzą radni:)

    3 1 Cytuj
  • 15 lis 2011

    [quote=gość: świadomy wyborca]
    To ja mam za tym chodzić?Jakoś w czasie kampanii wyborczej wszyscy wiedzą co to internet i starają się dotrzeć do jak największej grupy wyborców. [/quote]

    Wcale nie musisz chodzić możesz napisać maila jeśli potrafisz korzystać z internetu. Odpowiedź dostaniesz w 100%. Przynajmniej od Kielana lub Zalubowskiego.
    Żądasz jawności poczynań radnych ale pijesz tylko do opozycji. A co z resztą radnych przychylnych w 100% burmistrzowi, nie ciekawi Cię ich działalność,wyniki ich głosowań?
    W dobie "cyfryzacji " naszego stylu życia nie jest żadną trudnością prezentowanie obrad rady miasta wraz z głosowaniami np. w internecie. Niestety dotychczasowe próby spełzły na niczym. Wielka tajemnica?
    Ale cóż przykład idzie z góry.
    CIEMNY LUD TO KUPI.

    9 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Piję do opozycji bo na innych nawet nie liczę że odpowiedzą.
    Dlaczego gdzie indziej wszystko odbywa sie przy otwartej kurtynie a u nas musi byc inaczej? Czy nie ma na to rady? Czy nie mozna stenogramów posiedzeń umieszczać w internecie?
    Czy nie ma mocnych na nasze "elity"?

    6 1 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Miejmy nadzieje ze prezydencki projekt ustawy zostanie szybko przyjęty i wprowadzony w życie.
    http://www.prezydent.pl/dialog/fdp/samorzad-terytorialny-dla-polski/aktualnosci/art,16,prezydencki-projekt-ustawy-w-grudniu-w-sejmie.html

    6 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Czego mozna się spodziewać po gminie, która każda ważniejszą debatę organizuje w godzinach rannych, żeby czasem ktoś nie przyszedł. Aby nie być gołosłownym - ostatnia napotkana "konsultacja" - 6 grudnia o 10. Tak. Tak. Przyjdą - urzędnicy - w godzinach swojej pracy.
    Reszta do roboty a nie debatowania! Władza wie lepiej, kto musi zyskać, a kto stracić.

    8 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Ale podejrzewam że tak będzie dalej bo ta władza w opinii większości coś robi a opozycja prędko się nie wzmocni bo na to potrzeba ciężko pracować a nie pospolite ruszenie ad hoc tuż przed wyborami dodatkowo z niektórymi kandydatami na listach którzy raczej powodują odpływ elektoratu.
    Władza olewa krytykę pod swoim adresem natomiast niektórzy z opozycji krytykę traktują jak atak na oblężoną twierdzę i zamiast wyciągać wnioski najczęściej sie obrażają.

    4 1 Cytuj
  • 15 lis 2011

    [quote=adzygmunt] Był Cyrk i nie ma Cyrka, jest radny [/quote]
    był Cyrk i forum m. in. wykorzystał do swojej kampanii. Dostał się do żłoba i... zNIKnął, przepadł..
    Ani Grety, ani Cyrka. opozycja rozpłynęła się.. Niech naiwni nie wierzą, że ich poprę w następnych wyborach !

    6 3 Cytuj
  • 15 lis 2011

    A czy zamiast składać uchwały na temat udostępniania, jawności obrad Rady są jakieś przepisy zabraniające nagrania na kamerze sesji i udostępnienia chociażby tu na forum. Przecież na sesję Rady może przyjść każdy. Mógłby nagrywać p. Hołuj czy p. Zalubowski, albo zwykły Kowalski.
    Stenopis z sesji Rady byłby przed upublicznieniem na pewno dokładnie sprawdzony i nie odzwierciedlałby obrad, a nagranie z kamery ale całej sesji dałby prawdziwy obraz.

    Zastanawiam się dlaczego rządzący mający większość tak się sprzeciwia jawności obrad, czy mają nieczyste sumienie?
    Czego się boją?

    A nick-a mam nieświadomy wyborca ponieważ nie wiem dokładnie na kogo głosowałem, natomiast po filmowych relacjach z obrad rady miałbym pewność na kogo głosować?
    AAAAAAAAAAAAAAA może tego się boją!

    6 1 Cytuj
  • 16 lis 2011

    Hanka Mostowiak nie żyje........... Kot Alik zdechł.................. Jak żyć kochani, jak żyć ??????????????

    2 2 Cytuj
  • 17 lis 2011

    Cyrk szczeka dalej - tylko w innej roli i na innym forum - publicznym. Idź na sesję to zobaczysz i posłuchasz.
    A \\Twój nick mp3 mówi sam za siebie - odtwarzasz kochaniutki, odtwarzasz co ci karzą!

    4 3 Cytuj

Odpowiedz