Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 3 mar 2014

    krowka masz za to plus - dobre hehehe

    5 1 Cytuj
  • 16 mar 2014

    przygód młodego myślenickiego lewaka ciąg dalszy ….. :
    http://regionalna.tvp.pl/14410077/16032014

    2 Cytuj
  • 30 wrz 2014

    Odworząc swoją latorośl do gimnazjum zauważyłam ciekawe zjawisko ,jeden z gimbusów ma żółte tablice i poszperałam na Wikipedii gdzie znalazłam że żółte tablice to samochód zabytkowy,czyżby nasze dzieci dojeżdżając do szkoły przy okazji uczyły się historii motoryzacji ????
    Co na to ITD i inne służby?

    4 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Odworząc ;(

    3 1 Cytuj
  • ania 1 paź 2014
    krowka123 napisał/a:

    Odworząc swoją latorośl do gimnazjum zauważyłam ciekawe zjawisko ,jeden z gimbusów ma żółte tablice i poszperałam na Wikipedii gdzie znalazłam że żółte tablice to samochód zabytkowy,czyżby nasze dzieci dojeżdżając do szkoły przy okazji uczyły się historii motoryzacji ????
    Co na to ITD i inne służby?

    to, że zabytkowy nie znaczy, że nie sprawny. Chcesz się dowiedzieć co na to ITD zaproś ich na kontrolę pojazdu, masz do tego pełne prawo i nie będziesz musiała zastanawiać się więcej odwoŻąc swoją latorośl

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 1 paź 2014

    Podejrzewam, że autobus ten może być w lepszym stanie technicznym, niż współczesne autobusy, chociażby ze względu na fakt, że z roku na rok, wartość zabytkowych samochodów rośnie. A żółte tablice AFAIK mają bonus taki, że można wykupić OC na kilka miesięcy w roku, ale nie wiem, czy w przypadku autobusów jest to praktykowane, gdyż te pewnie kursują na okrągło w roku.

    1 1 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Co się dzieje z popisową inwestycją burmistrza? Czyżby kura, która miała przynosić złote jaja właśnie dogorywała?

    Miało być tak pięknie:
    https://www.youtube.com/watch?v=ICHMYcE6PFk

    Jest tak:
    http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3734704,spolka-smieciowa-w-opalach,1,id,t,sa.html

    12 1 Cytuj
  • 1 lut 2015

    "Przy okazji dyskusji na posiedzeniu komisji urzędnicy zapewniali, że sytuacja finansowa ZUO nie będzie miała wpływu na opłatę jaką ponoszą mieszkańcy za odbiór śmieci"

    Może na śmieci nie... ale są podatki itp. pół bańki to nie mała kwota

    http://finanse.wp.pl/kat,1035863,title,Od-niedzieli-zmienia-sie-system-obliczania-oplat-za-smieci,wid,17224125,wiadomosc.html?ticaid=114448

    9 Cytuj
  • 2 lut 2015

    Jeżeli ZUO na krawędzi bankructwa , to niech zmniejszą pensję p. Kęsek i tym wszystkim pionkom zasiadających w zarządzie ,ale nie będą chapać do końca

    13 1 Cytuj
  • 2 lut 2015
    muza napisał/a:

    Jeżeli ZUO na krawędzi bankructwa , to niech zmniejszą pensję p. Kęsek i tym wszystkim pionkom zasiadających w zarządzie ,ale nie będą chapać do końca

    Mieszkańcy dopłacą brakującą kwotę na te wszystkie pensje i premie, a jakże! Ciekawe czy którykolwiek radny zażąda szczegółowego sprawozdania finansowego uwzględniającego wysokość pensji na poszczególnych stanowiskach, premie, koszty audytów i promocji. Chciałabym te jakże cenne dane zobaczyć na stronie ZUO. Gdzie ta przejrzystość, którą nam obiecywano?

    2 3 Cytuj
  • 2 lut 2015

    [cytat=Luna]Mieszkańcy dopłacą brakującą kwotę na te wszystkie pensje i premie, a jakże!

    A jak to będą dopłacać wyjaśnij bo nie bardzo rozumiem ???

    4 2 Cytuj
  • 2 lut 2015
    muza napisał/a:

    Jeżeli ZUO na krawędzi bankructwa , to niech zmniejszą pensję p. Kęsek i tym wszystkim pionkom zasiadających w zarządzie ,ale nie będą chapać do końca

    A Ty byś chciała żeby ci zmniejszyli pensje ??? jak by firma w której pracujesz była na skraju bankructwa ... też chapała byś do końca ....

    6 2 Cytuj
  • 2 lut 2015

    Malina cytuję specjalnie dla Ciebie:

    "(...) Druga uchwała dotyczy podwyższenie kapitału spółki ZUO o 500 tys. zł pochodzące z gminnego budżetu. Lakoniczne uzasadnienie informuje, że jest to potrzebne wobec "trudnej sytuacji finansowej spółki", której wyłącznym właścicielem jest gmina Myślenice. (...)"

    http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3734704,spolka-smieciowa-w-opalach,1,id,t,sa.html

    Pieniądze gminne to nasze pieniądze. Pochodzą z podatków, które płacą mieszkańcy.

    http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3736302,miliony-zlotych-wyrzucone-na-wysypisko-nie-tak-mialo-byc,id,t.html

    2 2 Cytuj
  • Robert 2 lut 2015

    Łatwo przychodzi psioczyć na WOŚP, ale jak pod nosem grube pieniądze są rozdawane na potrzeby spółki, która w normalnym kraju by dostarczała pieniądze do budżetu, to nikt prawie nie protestuje. Wystarczy zwolnić tych pięciu "wiceprezesów" i uzbiera się te 500 tyś za ich pobory roczne.

    8 Cytuj
  • 3 lut 2015

    Problem Myślenic to bardzo słabi radni i absolutny brak kontroli nad Burmistrzem.
    Na temat tego co się dzieje w Myślenicach za kadencji Burmistrza Ostrowskiego napisane zostało wiele.
    Pytam co przez te wszystkie lata się udało?
    ZUO ? MZWiK? PKS ? Stacja narciarska? Sport Myślenice? DALIN? Polityka "jakby" komunikacyjna?
    Wszystko padło na pysk. Tę listę można tworzyć bez końca i dziwi, że Wyborcy i radni dalej bez refleksji.
    Przed 4 laty wielu wiązało nadzieję z radnymi Zalubowskim, Kielanem i Lejdą, którzy w kampanii głośno krzyczeli o nieprawidłowościach. Skończyli kadencję jako sojusznicy Burmistrza. Ot takie to Myślenice.
    W Wadowicach taka sama opozycja skutecznie dokonała zmian o których dzisiaj mówi cała Polska.
    Można? Można.
    Wystarczy strona w internecie: http://inicjatywawadowice.pl i odrobina pracy.
    Jak słucham tych bredni radnych z PIS, którzy na każdym kroku podkreślają, że nic nie mogą, że odpowiedzialność na nich spada itd to ręce opadają.
    Panowie i panie, ludzie nie wybrali Was do narzekania tylko do roboty.
    Przeznaczcie diety na stronę internetową, zatrudnijcie ludzi do filmowania sesji, do redagowania portalu, zadajcie trudne pytania - pokażcie społeczeństwu jak to wygląda od kuchni.

    16 Cytuj
  • adzygmunt 3 lut 2015

    Dieta to dotacja do budżetu .....domowego. To jak z tego finansować cytuję: "Przeznaczcie diety na stronę internetową, zatrudnijcie ludzi do filmowania sesji, do redagowania portalu, zadajcie trudne pytania - pokażcie społeczeństwu jak to wygląda od kuchni"?

    4 Cytuj
  • 3 lut 2015

    Dron w Myślenicach nie ma opozycji to towarzystwo wzajemnej adoracji.Doszli do ideału,żadnych trudnych pytań wszystko głosowane jednomyślnie.Była kiedyś opozycja tzw.śmieciowa której głównym punktem była walka z wysypiskiem ale jakoś słuch po niej zaginął..Myślę że przy takich wyborcach będziemy mieli monarchię dziedziczną czego symptomy już widać.

    11 1 Cytuj
  • 3 lut 2015
    malina napisał/a:

    A Ty byś chciała żeby ci zmniejszyli pensje ??? jak by firma w której pracujesz była na skraju bankructwa ... też chapała byś do końca ....

    przeczytaj sobie w biuletynie oświadczenie majątkowe roczne chociażby p. Kęsek wiec wtedy może zmienisz zdanie, chciałabym zarabiać połowę tego co ona. a jeśli spółka jest na granicy bankructwa to znaczy premie itp dodatki powinny być uszczuplone do minimum, zresztą w prezydium zasiadają bardzo"biedni' ludzie którzy dzięki tam uzyskanym pieniążkom mają na przysłowiowe bułeczki i waciki dla żon.....p....o chopinie

    6 5 Cytuj
  • 3 lut 2015
    muza napisał/a:

    przeczytaj sobie w biuletynie oświadczenie majątkowe roczne chociażby p. Kęsek wiec wtedy może zmienisz zdanie, chciałabym zarabiać połowę tego co ona. a jeśli spółka jest na granicy bankructwa to znaczy premie itp dodatki powinny być uszczuplone do minimum, zresztą w prezydium zasiadają bardzo"biedni' ludzie którzy dzięki tam uzyskanym pieniążkom mają na przysłowiowe bułeczki i waciki dla żon.....p....o chopinie

    A skąd wiesz ,że nie będą uszczuplone.?? Ja nie muszę nic czytać bo mnie nie interesuje kto ile zarabia - tak to już jest ,że ludzie na stanowiskach zarabiało więcej. Żal mi takich ludzi jak Ty...

    6 6 Cytuj
  • 4 lut 2015

    buziaczki malino.....

    6 7 Cytuj
  • Andrzej 4 lut 2015
    malina napisał/a:

    mnie nie interesuje kto ile zarabia - tak to już jest ,że ludzie na stanowiskach zarabiało więcej.

    To źle, gdy ludzie nie interesują się, jak są wydawane pieniądze ściągane z nich poprzez różnego rodzaju podatki.

    5 3 Cytuj
  • 4 lut 2015

    Dokładnie Endrju, oto chodzi, płacimy wysokie podatki więc chcemy wiedzieć na co nasze pieniądze idą . Można wyliczać bez końca chociażby hala sportowa na zarabiu i zarobki tych "kierowników" co oni takiego robią ?co się dzieje na tej hali? wielkie G i tyle. Niech zarabiają tyle ile zarabiają ale niech za tym idzie konkretny efekt za dobrą prace można a nawet należy dobrze płacić.Ale za nic nierobienie to trwonienie kasy gminy która i tak jest na dużym minusie.

    16 3 Cytuj
  • 4 lut 2015
    Endrju napisał/a:

    To źle, gdy ludzie nie interesują się, jak są wydawane pieniądze ściągane z nich poprzez różnego rodzaju podatki.

    Może i źle . Ale w niczym moje zainteresowanie nie pomoże i niczego nie zmieni.

    4 6 Cytuj
  • 4 lut 2015

    I pomyśleć że gdzie indziej istnieje opozycja i niezależni dziennikarze którzy napuszczają na Bogu ducha winnych społeczników rządne sensacji media ogólnopolskie.U nas coś takiego nie do pomyślenia.
    http://www.interwencja.polsat.pl/ #

    4 2 Cytuj
  • 12 lut 2015

    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2015/6/ZUO-przyjmuje-ZA-MALO-SMIECI.html
    Podczas ostatniego posiedzenia radni miejscy podjęli uchwałę na mocy której gmina zasiliła kwotą 500 tys. zł Zakład Utylizacji Odpadów.

    Za taką kasę można by było doposażyć przedszkola i szkoły podstawowe. Nie dość ,że mamy "bardzo ekologiczną" inwestycję to jeszcze słono za to bulimy z naszych podatków
    A radni jak to radni... przecież to nie ich pieniądze
    Kogo my wybieramy?? trzeba by było wszystkich co rok rozliczać

    27 1 Cytuj

Odpowiedz