Forum » Myślenice

34 mln euro dla Myślenic

  • 15 mar 2013

    Anula i to właśnie jest Twój poziom. Nic dodać, nic ująć. Jak się nie ma argumentów to się opluwa wszystkich wkoło. Rzeczywiście przedstawiłaś powalające z nóg zarzuty.

    2 5 Cytuj
  • 15 mar 2013

    Ale co ci nie pasuje w tym co napisała? Po kiego grzyba pakować kasę w sortownie, jak teraz wymagają posortowanych śmieci? Przecież to wszystko się kupy nie trzyma. Ta sortownia i śmietnisko nie dosyć że stoi, bo większość gmin i powiatów, które miały podobno zaopatrywać ZUO w śmieci, zmienili odbiorców na tańszych i przestali przywozić śmieci do Myślenic. Przez to sortowania stoi więcej niż pracuje, powodując straty z każdym dniem. Prawo rynku - każda gmina szuka tańszych odbiorców i wypięła się na drożyznę ZUO Myślenice. To są fakty.

    2 2 Cytuj
  • 15 mar 2013

    ZUO liczy na kokosy które dopiero zacznie zbierać, w Lipcu ustawa zmusi gminy do wskazania odbiorcy śmieci a ten będzie miał wąski wybór docelowych sortowni, na tym właśnie polega monopol. Polecam poczytać ten artykuł, zwłaszcza umieszczone pod nim komentarze.

    3 1 Cytuj
  • ania 15 mar 2013

    Proponuje zobaczyc na myślenice.pl warunki, jakie musi spełnić firma, żeby mogła wziąć udział w przetargu, żadna mała, ni nawet średnia firma się nie wbije. Ciekawe pod kogo ten przetarg został przygotowany, bo z pewnością nie pod rpgk. I znowu ludzie na bruk pójdą. A ceny śmieci będą makabryczne bo stratę z czegoś pokryć trzeba. To że jakąś firma da 8 czy 9 zl od osoby, nie znaczy, że taka będzie cena, um z pewnością sobie coś doliczy. To urząd wskazuje na ktore składowisko mają iść śmieci z jego gminy, może w końcu zuo będzie miało pracę ale czy będą z tego pieniądze? Dla zarządu i kolesiów pewnie tak, no i premia dla billa, choć ja bym mu nie dała, kompletny brak profesjonalizmu.

    4 2 Cytuj
  • 15 mar 2013

    Może się wreszcie zdecydujecie co Wy chcecie. Nie tak dawno pamiętam jak krzyczeliście na tym forum że wszyscy będą tu wozic śmieci. To była TRAGEDIA! Teraz jak nie wożą też jest źle. Też jest TRAGEDIA! Doprawdy ciężko zrozumieć o co Wam chodzi. Chyba tylko o plotki, pomówienia i bicie piany. Co za ludzie żyją w tej gminie. Nic tylko narzekać, narzekać i narzekać! A może wzięlibyście się do roboty zamiast tu wypisywać takie bzdury o rzekomych przekrętach, których nigdy nie było poza urojeniami w Waszych głowach.

    2 5 Cytuj
  • ania 15 mar 2013
    bill napisał/a:

    Może się wreszcie zdecydujecie co Wy chcecie. Nie tak dawno pamiętam jak krzyczeliście na tym forum że wszyscy będą tu wozic śmieci. To była TRAGEDIA! Teraz jak nie wożą też jest źle. Też jest TRAGEDIA! Doprawdy ciężko zrozumieć o co Wam chodzi. Chyba tylko o plotki, pomówienia i bicie piany. Co za ludzie żyją w tej gminie. Nic tylko narzekać, narzekać i narzekać! A może wzięlibyście się do roboty zamiast tu wypisywać takie bzdury o rzekomych przekrętach, których nigdy nie było poza urojeniami w Waszych głowach.

    Albo znajdź że byłam przeciwna zwozeniu śmieci z innych gmin albo mnie przepros.
    Min chodzi o to, że Wasza polityka jest taka, że nawet z naszej gminy Wam nie wożą. I bardziej opłaca się śmieci wywieźć do olkusza niż zostawić w Myślenicach. A tak burmistrz przekonywał, że będzie taniej niż gdzie indziej, a ja mu głupia wierzylam.
    A może Ty byś się zabrał do roboty, zamiast tu chrzanic jak potluczony. Na taśmę, szkło sortowac bo widzę, że mieszacie kolor i bezbarwne, a to już jest niegospodarnosc.

    3 2 Cytuj
  • 15 mar 2013

    Byłem przeciwnikiem zwożenia śmieci z kilku powiatów i co z tego. Postanowiono inaczej, wybudowano sortownię o wielkiej przepustowości za miliony złotych, po czym okazało się, że nawet we własnej gminie taniej wozić gdzie indziej śmieci, a sortownia ma w tygodniu 4 dniowe przestoje i robi na 15% możliwości powodując straty.
    To się nazywa totalna niegospodarność i nie pomoże na to żadna uchwała zmuszająca gminę do zwożenia śmieci do ZUO, bo i tak będzie to za mało by sortowania pracowała na zyski.

    Wywalona kasa w błoto. Złe planowanie strategii przedsiębiorstwa. Żenująca wręcz niegospodarność. Powinny polecieć łby za taki stan rzeczy i za to, że nasze pieniądze topione sią w śmieciach, których zresztą nie ma na tyle, a deficyt kasy chce się wszelkimi sposobami ściągnąć z mieszkańców.

    4 2 Cytuj
  • 16 mar 2013

    Od dawna wiadomo że inwestycje gminne nie są po to by zarabiać, ale w przypadku naszej gminy to już jest jakieś apogeum, co inwestycja to coraz większe straty, większe dotacje lecz tym samym większe kredyty, większe zadłużenie/mieszkańca, większe podatki,opłaty,bezrobocie itp. powiem inaczej wszystko больше (bolsze). Strzelnica, Hala widowiskowo sportowa, kino, pływalnia(ponoć opłaca się bardziej sekcje pływackie zakładać w sąsiedniej gminie nie tylko patrząc na koszty ale i na stres i niepotrzebne rozmowy) Stare składowisko które trzeba zrekultywować a teraz ZUO kolejny problem który pojawi się za 20 lat. Nie wiem jak to już nazwać <bezradny>

    4 1 Cytuj
  • ania 16 mar 2013
    DUKE napisał/a:

    Od dawna wiadomo że inwestycje gminne nie są po to by zarabiać, ale w przypadku naszej gminy to już jest jakieś apogeum, co inwestycja to coraz większe straty, większe dotacje lecz tym samym większe kredyty, większe zadłużenie/mieszkańca, większe podatki,opłaty,bezrobocie itp. powiem inaczej wszystko больше (bolsze). Strzelnica, Hala widowiskowo sportowa, kino, pływalnia(ponoć opłaca się bardziej sekcje pływackie zakładać w sąsiedniej gminie nie tylko patrząc na koszty ale i na stres i niepotrzebne rozmowy) Stare składowisko które trzeba zrekultywować a teraz ZUO kolejny problem który pojawi się za 20 lat. Nie wiem jak to już nazwać <bezradny>

    Ale dlaczego mają nie zarabiać? W krakowie jest kupa firm prywatnych, takich jak zuo, przynoszą właściciela ogromne zyski, a pracownicy też mało nie zarabiają, wiem bo prAcuje w takiej firmie i jak słyszę o głodowych pensjach dla sortowaczy na borzecie to nie wierzę.
    A prywatne firmy nie mają darmowych pieniążków jak spółki miejskie żeby inwestować, wszystko muszą wygospodarowAć. I może tu jest właśnie problem, moje szefostwo zanim coś kupi robi analizy, czy się opłaca czy na pewno potrzebne, bo nawet najtańsza a niepotrzebna rzecz jest nadal niepotrzebna i jej zakup jest marnotrastwem.
    Dziwne jest to, że inni potrafią a u nas wciąż masakra

    2 2 Cytuj
  • 16 mar 2013
    anula napisał/a:

    A prywatne firmy nie mają darmowych pieniążków jak spółki miejskie żeby inwestować, wszystko muszą wygospodarowAć. I może tu jest właśnie problem, moje szefostwo zanim coś kupi robi analizy, czy się opłaca czy na pewno potrzebne, bo nawet najtańsza a niepotrzebna rzecz jest nadal niepotrzebna i jej zakup jest marnotrastwem.
    Dziwne jest to, że inni potrafią a u nas wciąż masakra

    I w tym cała prawda o której już pisałem, władza lekką ręką wydaje miliony bo nie wypływają z ich kieszeni. Największy wpływ na te inicjatywy mają jednak zwierzchnicy i "wójki dobra rada", którzy dzięki takim inwestycjom napełniają własne kabzy a nam wszystkim mieszkańcom przyjdzie za to zapłacić. W świecie biznesu pieniądz porusza się w obiegu zamkniętym:
    Inwestor-Kasa-Projekt-Profit-Kasa-Inwestor-Zysk
    Myślę że każdy przedsiębiorca zna tę prostą zależność. W przypadku dotacji dla samorządów, zarabiają inwestorzy, spółki prowadzące inwestycje i pracownicy, kredyty, braki inwestycyjne i ewentualne długi spłacają podatnicy.

    Zapytajcie w urzędzie o dokumenty świadczące o rentowności Hali Sportowej na Zarabiu czy Strzelnicy Sportowej, o Aquariusie nie wspominając. Zapytajcie z kąd płyną pieniądze na ich utrzymanie. A czeka nas jeszcze ZUO i projekt Czysta Woda dla Krakowa. Tylko żeby się nie okazało że Kraków jak brał tak i bierze wodę z ujęcia Dobczyckiego a "nasz krakowski projekt" miał na celu jedynie skanalizowanie okolicy w celu zabezpieczenia przed skażeniem wody w zalewie przez przydomowe szamba, odstojniki i utylizację nieczystości wprost do rzek które nomen, omen wpływają do Zalewu Dobczyckiego. Czyli de facto, My zapłacimy za to by Kraków miał czystą wodę! Ot co. Otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć...

    2 1 Cytuj
  • 16 mar 2013

    Może źle się zrozumieliśmy, nie są po to by zarabiać to fakt (dobra publiczne itp inaczej płacilibyśmy nawet za to że siadamy na ławce w parku), ale domyślnie mogłyby przynosić zyski.
    Z tym całym ZUO to też jest śliska sprawa gdyby przejął to prywatny przedsiębiorca to mielibyśmy sytuacje z 2004r gdzie naprawdę nie działo się dobrze ponieważ do dziś pozostało stare wysypisko bez zakończonej rekultywacji bo kasy nie ma ,a gdzie tu koszt monitorowania tego przez dobrych parę lat ?
    Jest jeden problem "niegospodarność i brak odpowiedzialności" ogólne przyzwolenie na to co władza robi teraz. Naprawdę dużo osób by musiało stracić prace by coś mogło się zmienić.

    2 1 Cytuj
  • 16 mar 2013

    Najbardziej ujadaja Ci, którzy najczęściej nie płacą żadnych podatków. Ciekawe ile wy wpłacacie do kasy gminnej? Dla DUKE, anula, Myśleniczanina i Mecenasa najlepiej byłoby życ w buszu bo wg ich pojmowania świata najlepiej nie robić nic. Chociaż wtedy będą narzekać że nic sie nie robi. No i mamy bicie piany na okrągło. Coraz lepiej!

    2 4 Cytuj
  • 16 mar 2013
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A czeka nas jeszcze ZUO i projekt Czysta Woda dla Krakowa. Tylko żeby się nie okazało że Kraków jak brał tak i bierze wodę z ujęcia Dobczyckiego a "nasz krakowski projekt" miał na celu jedynie skanalizowanie okolicy w celu zabezpieczenia przed skażeniem wody w zalewie przez przydomowe szamba, odstojniki i utylizację nieczystości wprost do rzek które nomen, omen wpływają do Zalewu Dobczyckiego. Czyli de facto, My zapłacimy za to by Kraków miał czystą wodę! Ot co. Otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć...

    Bardzo wysoki Poziom Inteligencji !!!!!!!!!!! Czyli de facto osoby z Rabki , Mszany Dolnej, Pcimia, Stróży i długo by wymieniać zapłaciły za nasza czysta wodę w Rabie.
    Szkoda z Tobą Myśleniczanin rozmawiać jeżeli prezentujesz takie argumenty. :/

    2 2 Cytuj
  • 16 mar 2013
    bill napisał/a:

    Najbardziej ujadaja Ci, którzy najczęściej nie płacą żadnych podatków. Ciekawe ile wy wpłacacie do kasy gminnej? Dla DUKE, anula, Myśleniczanina i Mecenasa najlepiej byłoby życ w buszu bo wg ich pojmowania świata najlepiej nie robić nic. Chociaż wtedy będą narzekać że nic sie nie robi. No i mamy bicie piany na okrągło. Coraz lepiej!

    Żeby rządzić trzeba się znać ,ot całe podsumowanie

    3 1 Cytuj
  • 16 mar 2013
    ninjaBardzo wysoki Poziom Inteligencji

    [/cytat napisał/a:

    Tu się zgodzę. Co do argumentów:

    [cytat=Mysleniczanin007
    Zapytajcie w urzędzie o dokumenty świadczące o rentowności Hali Sportowej na Zarabiu czy Strzelnicy Sportowej, o Aquariusie nie wspominając. Zapytajcie z kąd płyną pieniądze na ich utrzymanie.

    Mógłbym zadać podobnie brzmiące pytania. Brzmiące podobnie gdyż ja zapytałbym //skąd// a nie //z kąd// ale to jedynie literówka gramatyczna.

    Robi się temat polityczny, tymczasem dysponowanie pieniędzmi publicznymi wydaje się po prostu łatwiejsze niż swoimi własnymi, ot cała definicja problemu bez względu na opcję rządzącą.
    Na kilku dziedzinach nie można zbić kapitału, np bezpieczeństwo w które trzeba inwestować bez skutków przyrostowych po stronie "ma". Inne rodzą pytania cytowane przeze mnie z wypowiedzi Mysleniczanina007.
    Na śmieciach też można zarabiać, problem rodzi się wtedy gdy jakakolwiek firma osiąga wyłączność, zwaną monopolem. Jeśli do tej talii dodamy szczęśliwe rozdanie aktów prawa miejscowego otrzymujemy pokera. Poker zawsze oznacza wygrana a wygrana to pieniądze. W każdym razie w kartach.

    3 2 Cytuj
  • 16 mar 2013

    Rozsypał się mój post.Nie wiem dlaczego. Mam nadzieje, że jego treść mimo wszystko jakimś cudem pozostanie zrozumiała dla chcących się z nią zapoznać.

    2 1 Cytuj
  • 16 mar 2013

    A kto się nami przejmuje Ninja? Kraków to miasto na mapie Europy a my jesteśmy jedynie zadupiem podkrakowskim. Ja pamiętam slogany o "Międzyzdrojach Małopolski" dumnie wyglaszane przez ekipe rządzącą. Gdzie te Międzyzdroje Ninja? Między ZUO a kamieniołomem na Bysinie? Czy może między mega dworcem PKS i najdłuższym w Polsce wyciągiem na Chełm? Jesteśmy tylko zapleczem dla Krakowa i miasteczkiem na drodze do Zakopanego Ninja. Ja wiem że macie aspiracje by zabłysnąć na wielkiej arenie polskiej polityki, ale niestety jesteście jedynie pionkami które wystawia sie na bicie przez dużo wyższe figury na szachownicy rozgrywek politycznych Małopolski. Maciuś dostanie kolejnego Oskara, dukata czy inne badziewie, poklepią go do zdjęcia, zarobi z kolegami pare groszy a my zapłacimy za to wszystko z naszych podatkow i podniesionych opłat za "udogodnienia" i kolejne inwestycje.

    Napisz nam Ninja gdzie utknął projekt adaptacji dobczyckiego zalewu na osrodek rekreacyjny?
    Jak to kolokwialnie mawiał Siara Siarzewski "Co się stało że się zesrało?"

    4 1 Cytuj
  • 16 mar 2013

    Mieszkaniec, ja nie mam problemu z inwestycjami sensus stricte. Problem zaczyna się wtedy gdy marnotrawi się de facto nasze podatki. Piszesz o bezpieczenstwie, więc spójrzmy na świeży temat porysowanych samochodow na Ul. Rzemieślniczej. Czy uważasz za dobre rozwiązanie urbanistyczne gdy ignoruje się zwiększony napływ pasażerów w wyniku przeniesienia węzła komunikacyjnego pod Dekadę nie zapewniając odpowiedniej ilosci miejsc parkingowych? Przecież taka decyzja logistyczna wymaga jakiegoś planu, nie można pozostawic infrastruktury samej sobie. Na jakiej podstawie podjęto taką decyzję, myśląc jedynie o zwiększeniu przepływu potencjalnych klientów dla Dekady. A to jedynie najświeższy problem. Mieszkańcy i ich komfort życia się nie liczy, ważna jest tylko kasa. Nic tylko płać, płać i płać! Za wodę, ścieki, podatki, śmieci, parkingi, kary, mandaty, weź paragon i pamiętaj że lepiej jak coś się dzieje niż jakby nie działo się nic. A co z tego mamy My?

    4 1 Cytuj
  • 17 mar 2013
    bill napisał/a:

    Najbardziej ujadaja Ci, którzy najczęściej nie płacą żadnych podatków. Ciekawe ile wy wpłacacie do kasy gminnej? Dla DUKE, anula, Myśleniczanina i Mecenasa najlepiej byłoby życ w buszu bo wg ich pojmowania świata najlepiej nie robić nic. Chociaż wtedy będą narzekać że nic sie nie robi. No i mamy bicie piany na okrągło. Coraz lepiej!

    A jakie to ma znaczenie kto ile płaci do kasy gminnej? Mówimy o problemie globalnym, myślenickim a nie o rozdzielaniu tego na pojedyncze osoby.
    Niegospodarność wspólnoty nigdy nie będzie służyła jednostce, a gdy do niegospodarności dodamy nadmierne zobowiązanie finansowe na każdą osobę to co dostajemy? Jaki sens ma utrzymywanie nierentownych jednostek jaką jest na pewno ZUO i dopłacanie do strat spowodowanych przez ich głupie decyzje? Zawsze byłem zdania że każda osoba na stanowisku publicznym powinna odpowiadać pełnym majątkiem za błędne decyzje powodujące uszczuplenia kasy wspólnoty i jednostek tworzących wspólnotę.
    Wg mnie w wielu przypadkach w naszym państwie mamy do czynienia z łamaniem podstawowego zapisu w Konstytucji, gwarantującego każdemu takie same prawa oraz taką samą odpowiedzialność za czyny.
    Dlaczego osobnik który okrada drugiego po udowodnieniu winy zostaje ukarany a np. urzędnik skarbowy podpisujący wyrok na firmie prywatnej, po doprowadzeniu jej do upadku i późniejszym wybronieniu się z zarzutów w sądzie nie zostaje pociągnięty do odpowiedzialności i zmuszony do wyrównania strat spowodowanych błędną decyzją? Taki urzędnik powinien odpowiadać całym swoim majątkiem, a nie że za jego błąd zapłaci skarb państwa z naszych podatków a on jest bezkarny.

    3 Cytuj
  • 17 mar 2013

    Mecenas to jest tak jak w przypadku postu Myśleniczanina. Za porysowane samochody na Rzemieślniczej odpowiadają pasażerowie, a winny za to jest dworzec i władze, które go tam umiejscowiły. Śmiechu warte!!! A gdzie dowody?
    U ciebie jest tak samo - wszyscy są niegospodarni. Wszyscy podejmują złe decyzje i tylko Ty masz receptę na sukces. Jeśli masz lepsze pomysły to je przedstaw, a nie krytykuj wszystkiego czego dotkniesz.
    Zgadzam się co do urzędników skarbowych. Mamy tu za dużo błędów i sprzecznych interpretacji. Nie uważam jednak że powinni za to odpowiadać ludzie lecz instytucja.

    1 2 Cytuj
  • 17 mar 2013

    Śmieszy mnie wypowiedź billa "Wszyscy podejmują złe decyzje i tylko Ty masz receptę na sukces. Jeśli masz lepsze pomysły to je przedstaw, a nie krytykuj wszystkiego czego dotkniesz."
    Dlaczego tak się dzieje bo włodarze nie pytają innych o zdanie tylko forsują wszystko mknąc sami w ślepy zaułek. Wymijające odpowiedzi, złość na innych ,a najlepiej pozwać do sądu.
    Uważam , że Myśleniczanie już są na tyle "wściekli" na władze ,iż nie podsuną żadnego pomysłu. Większość przedsiębiorców już się odwróciła od Myślenic, cudem TF odprowadziła swój podatek a dlaczego?? &#039;bo tak im się opłacało akurat. Nagle głos z urzędu iż dochód gminy się zwiększa i nie jest źle. Nie wiem czy zastanowili się co będzie jeśli za rok czy za 2 TF odprowadzi podatek gdzieś indziej.
    Billu uważam ,że nie ma co dyskutować na forum trzeba chyba faktycznie zrobić jakąś większą debatę w zdrowy sposób na temat dalszego rozwoju Myślenic, ocenę inwestycji i podsumowanie ostatnich lat bo inaczej nigdy do porozumienia nie dojdziemy , a ty na forum możemy tylko "wylewać żale"

    1 Cytuj
  • 17 mar 2013
    DUKE napisał/a:

    Billu uważam ,że nie ma co dyskutować na forum trzeba chyba faktycznie zrobić jakąś większą debatę w zdrowy sposób na temat dalszego rozwoju Myślenic, ocenę inwestycji i podsumowanie ostatnich lat bo inaczej nigdy do porozumienia nie dojdziemy , a ty na forum możemy tylko "wylewać żale"

    Brzmi logicznie i racjonalnie tylko pamiętaj Duke że z reguły od takich debat się stroni, ogłaszając godziny spotkań niewygodne dla mieszkańców lub opuszcza się salę tłumacząc powstałą dyskusję jako "niemerytoryczną i nacechowaną emocjami". Zauważ ze polemika wladzy jest zawsze jednostronna co widać nawet po postach niektorych użytkowników forum. Władza w tym naszym grajdole stawia mieszkańców przed faktem dokonanym i z całych sił przekonuje ich że tak będzie dla nich lepiej. Po fakcie, gdy jest problem od mieszkańców oczekuje jedynie gotowych rozwiązań:

    Bill napisał/a:

    U ciebie jest tak samo - wszyscy są niegospodarni. Wszyscy podejmują złe decyzje i tylko Ty masz receptę na sukces. Jeśli masz lepsze pomysły to je przedstaw, a nie krytykuj wszystkiego czego dotkniesz.

    Moim zdaniem pokazuje to kompletny brak szacunku do naszego społeczeństwa, które traktuje sie jak bezmyślny generator podatków. I bardzo dobrze ten proceder działa ze wzgledu na to że gross lokalnej spolecznosci ma gdzieś inicjatywę społeczną, co widac po frekfencji przy wyborach. A jednostki czy grupy osób pokazujace mankamenty władzy latwiej zakrzyczec co możecie zauważyć nie tylko na tym portalu.

    PS. Na problemy które spowodowaliście, znajdujcie rozwiązania sami. Jak zapadały decyzje za zamkniętymi drzwiami, nikt Nas nie pytał o zdanie. Mozecie też zrzec się stanowisk a znajdzie się kompetentna osoba ktora rozwiąże sytuacje. BO WŁAŚNIE ZA ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW BIERZECIE KASE, A NIE ZA PRZYKLEPYWANIE BEZNADZIEJNYCH ROZWIAZAN!!!!!

    2 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Mysleniczanin ale to Ty uważasz że jest jakiś problem. Więc napisz jaki i napisz jak powinno być, żeby było lepiej. Pisanie że wszystko jest złe ale nie wiem co zrobić żeby było dobre świadczy tylko o braku jakiejkolwiek wizji. Dlatego jak nawet nie wiesz, jak co powinno wyglądać to nie krytykuj tego co jest.
    I pamiętaj jeszcze o jednym. Pomimo tak zajadłej krytyki włodarzy urzędu, ludzie po raz kolejny powierzyli im władzę w wyborach. Skoro tak, to znaczy że większości podoba się to co robią, inaczej by ich nie wybrali. W takiej sytuacji w myśl demokracji mniejszość (czyt: Ty) musi się podporządkować większości (czyt: obywatele gminy Myślenice). Tak to już jest.

    3 Cytuj
  • 18 mar 2013

    bill
    1. Czy Ty w swoich postach nie uprawiasz krytyki ?
    2. Czy w demokracji wolno się wypowiadać-krytykując nawet władzę?
    3. W jakim to dziale urzędu jest stanowisko do krytykowania wypowiedzi tu na forum, a może robisz to podczas nudzenia się w pracy na urzędniczym stanowisku?
    4. Tak, wybory wygrali rządzący tyko sprawdź ilu na nich zagłosowało? Z ok. 33 000 uprawnionych do głosowania, 33% wyborców oddało głosy na obecnego burmistrza. A więc 67% uprawnionych do głosowania oddało głos na innego kandydata, albo nie poszli do wyborów. A szkoda, że nie poszli, bo w tedy byłby prawdziwy wynik wyborczy. Powtórzę 67% mieszkańców nie oddało głosu na obecnego burmistrza. Zgodnie z przepisami jest burmistrzem, ale czy jest burmistrzem wszystkich mieszkańców, NIE!!!
    5. Powiem podobnie jak Myśleniczanin, że jak nie umiecie podejmować decyzji to można złożyć rezygnację ze stanowiska.

    3 Cytuj
  • 18 mar 2013

    Zwycięstwo obecnej władzy w wyborach było w dużej mierze wynikiem beznadziejnej opozycji.
    Opozycji która nie miała nic do zaproponowania temu miastu.
    Trochę mi było żal że tak słabo im poszło w wyborach, ale teraz myślę że dobrze się stało bo by się skompromitowali.

    4 3 Cytuj

Odpowiedz