Forum » Myślenice

droga zachodnia/obwodnica myślenic

  • 25 maj 2011

    podejrzany jest się z kodeksu karnego a obwinionym z kodeksu wykroczeń i taka jest podstawowa różnica. W chwili obecnej sprawami takimi zajmuje się Wydział II Karny - z uwagi na fakt zniesienia Sądów Grodzkich które wcześniej zajmowały się wykroczeniami. Sąd Cywilny może być jedynie od wykonawcy zleconych robót geodezyjnych. Ściganie tego wykroczenia odbywa się z urzędu.

    Cytuj
  • 25 maj 2011

    "I oto stanął smok..."
    Machina wojenna administracji i potężnych inwestorów przejdzie po tych biednych ludziach jak po maśle i sie głowa na głowie nie ostanie. Urzędowa inkwizycja się zaczyna. Strzeżcie się ci co odważyli się podnieść rękę na Macieja. Zamiast sie dogadać co do tego co i tak nieuniknione ludzie woleli nie wpuścić geodetów. Nie wiem, ale czy ktos myślał, że oni nie wrócą? Mówiłem - negocjować. Tak żeby jak najmniej stracić a nie jak najwięcej zyskać. Teraz będą sądy, rozprawy, przesłuchania... Jak myślicie, kogo to najbardziej dotknie? Bo ja myślę, że tych właśnie ludzi którzy zamiast żyć spokojnie będą musieli sie cały czas o coś sądzić. A policja będzie sie zajmować geodetami i wpuszczeniem ich na teren badź nie wpuszczeniem. I bedzie prowadzić 200 spraw. A potem wszystko umorzą i miesiące pracy pójdą do nikąd. Ale zaraz beda nastepne sprawy itd itd a droga będzie sie posuwać pod domy coraz bliżej i tyle z tego będzie. Gorzka prawda.

    Cytuj
  • 26 maj 2011

    lakukaraczia się tylko wymądrza, a czy był na rozmowach "negocjacyjnych"?? Bo ja tak nie ma negocjacji w sprawie drogi, żadnych negocjacji!! Dialog jest obcy włodarzom, jedynie monolog, półprawda i kłamstwo.

    Cytuj
  • 26 maj 2011

    hihi... to bylo chyba napisane z nuta ironi, a nie wymadrzanie sie. Smutna i brutalna prawda oprawiona w piekna ramke :)

    Cytuj
  • 2 cze 2011

    Komendant policji w Myślenicach dostał swego rodzaju premię, na zakup samochodu tj.110 tyś. Tylko jakoś dziwnie się składa, że stało się to zaraz po przeciągnięciu ludzi przez komendę. Widać tu pięknie jak mogą funkcjonować dwie niezależne jednostki i być zależne od siebie::)) Czy wy na stołkach nie dostrzegacie, że ludzie to widzą.??? To hańba dla obu urzędów!!!

    2 Cytuj
  • 2 cze 2011

    A jak myślisz Mysleniczaninie007 kto przekonał radnych którzy za pierwszym razem głosowali przeciwko dofinansowaniu, do zmiany swojej decyzji i zagłosowaniu po raz drugi za dofinansowaniem naszej kochanej Policji?
    Masz tylko jedną możliwość. Mała podpowiedź: najbardziej zainteresowany...

    1 Cytuj
  • 2 cze 2011

    [quote=gość: policja] Komendant policji w Myślenicach dostał swego rodzaju premię, na zakup samochodu tj.110 tyś. Tylko jakoś dziwnie się składa, że stało się to zaraz po przeciągnięciu ludzi przez komendę. Widać tu pięknie jak mogą funkcjonować dwie niezależne jednostki i być zależne od siebie::)) Czy wy na stołkach nie dostrzegacie, że ludzie to widzą.??? To hańba dla obu urzędów!!! [/quote]

    no tak, ale nigdy nie ma nic za darmo. Czasami trzeba sie odwdzieczyc.... szkoda ze to za "cudzesy".

    1 Cytuj
  • 2 cze 2011

    Trzeżwo myślący ale PO tak rządzi że do Policji przyjmują nawet po zawodówce takie są braki.

    1 1 Cytuj
  • 2 cze 2011

    Szanowny lol-u ale co ma piernik do wiatraka. My tu zajmujemy się swoim podwórkiem a nie naprawianiem świata i naszych polityków którzy przez swoją ordynacje wyborcza są niezatapialni.
    Przestań więc wyjeżdżać ze PO jest takie a PIS taki.

    1 1 Cytuj
  • 16 cze 2011

    A z mandatem, który dostałam w wysokości 100 zł co zrobić? Zapłacić czy odwoływać się ?

    1 Cytuj
  • Jacek Prokocki 16 cze 2011

    Jeśli nie czujesz się winna- nie płać!
    Prawda obroni się sama!

    1 1 Cytuj
  • 17 cze 2011

    ja się odwołałam!

    2 3 Cytuj
  • 18 cze 2011

    z tego co mi wiadomo nikt nie płaci tych mandatów tylko sie odwołuja, jedni dostaja po 100 zł inni po 180 nie wiem dlaczego aż taka rozbieżność, no ale nie dajcie sie !!! ODWOŁUJCIE SIE i nie płaćcie tych mandatów

    2 1 Cytuj
  • 26 cze 2011

    Materia i akta sprawy są sporządzone bardzo stronniczo, łącznie z notatkami z interwencji. Osoby które mają działki w Myślenicach mają jako dowody obciążające w swojej sprawie np. z interwencji policji z Bysiny. A jaki to ma związek jedno z drugim??? Skoro nie byli tam na miejscu zdarzenia. Pond 200 osób dostanie wezwania do sądu na rozprawę, bądź też wyroki nakazowe do zapłaty od który się każdy odwołuje. Żeby nie było na komendę policji która jak to się mówi nieoficjalnie dostała premię 110 tyś za swoje "wyczyny" pchnęli sprawę dalej, żeby teraz umyć ręce, bo tak jest najprościej. Jak władza myśli, że nas zastraszy to się MYLI!

    2 1 Cytuj
  • 1 lip 2011

    witam jak wygląda sytuacja będą budować tą dorge w koncu czy nie? i o co chodzi z tymi mandatami, bysinioki sie buntuja czy jak?

    6 Cytuj
  • 1 lip 2011

    nie tylko jak ich nazwałeś ,, bysinioki" się buntują ale ludzie mający działki na tych terenach a mandaty są według mnie nie sprawiedliwie dane gdyż nic złego nie zrobili a co do drogi to niestety będzie tylko są wielkie nie wiadome, bo
    -Nie wiadomo jak ona będzie przebiegała
    -Nie wiadomo kiedy

    1 3 Cytuj
  • 7 lip 2011

    no i rozpoczęły się rozprawy sądowe w sprawie "zakłócania" pomiarów geodetów. Ładnie władza używa aparatów państwowych do podporządkowania sobie ludzi. Wejdą ci na twoją prywatną działkę przez nikogo nie proszeni i jesteś winny. To sie w głowach nie miesci. Jeden ksiądz już w palramecie eurpoejskim ładnie określił jak sie coś takiego nazywa.
    I jeszcze jeden absurd. Policja nawet wzywała na komendę osobę która ma działkę w miejscu przebiegu tej inwestycji a przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy wogóle nie przebywała w polsce - na stałe mieszka zagranicą. Wezwanie nie dotarło bo jak miało dotrzeć skoro pod adresem zameldowania nie mieszka - no to sie policjani pofatygowali żeby doprowadzić na komende - no i lipa bo się dowiedzieli jak sprawa stoi. Burdel ładny tam mają i wogóle jaki ma cel takie wzywanie. Oj chyba za chwile poleci to wszystko w jakimś programie wieczorem na TV i nasze miasteczko będzie promowane za darmo

    4 2 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Dobczyce budują piękną obwodnicę a u nas wzywa się mieszkańców do sądu,a śmiali się że w Dobczycach umieją tylko kozy hodować?
    Ktoś wybrał takie władze i ma na co zasłużył.

    3 1 Cytuj
  • adzygmunt 8 lip 2011

    Czy to ma oznaczać, że po mojej działce mogą spacerować ludzie?
    Czy to znaczy, że po na mojej łące geodeci mogą w ramach odpoczynku po pracy zrobić sobie piknik?
    Czy to znaczy, że prawo własności można schować do rodzinnego stambucha pieczołowicie przez wieki przechowywanego na strychu??

    2 2 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Tak Adz.władza ma aparat który wykorzystuje dla osiągnięcia własnych celów a obywatela albo nie stać na prawników albo nie chce latami włóczyć się po sądach.

    2 1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Jakby ktoś z Was przyjrzał się aktom sprawy to by się za głowę chwycił jak dokumenty są rażąco stronniczo sporządzone. Dowody w sprawie przynoszone przez mieszkańców nie są brane w ogóle pod uwagę i rozpoznane. A jeśli ktokolwiek uległ jakiemukolwiek wypadkowi z utratą przytomności, bądź leczył się neurologicznie automatycznie kierowany jest na badania psychiatryczne na Babińskiego pod ewentualnym przymusem doprowadzenia przez policję na badanie. Dziś wszystko można dokonać w kraju prawa w białych rękawiczkach GNOJĄC LUDZI byle się władzy nie stawiali.

    4 Cytuj
  • 8 lip 2011

    No co wy, przecież trzeba odrobić gminie darowany policyjny samochód terenowy.
    Pozostaje tylko pozew zbiorowy, koszt o wiele mniejszy od tradycyjnych.

    1 1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    u nas trzeba to samo zrobić.

    1 Cytuj

Odpowiedz