Forum » Myślenice

Wilki

  • 8 kwi 2013

    Witam! Słyszał ktoś o grasujących wilkach w okolicy Myślenic?

    4 6 Cytuj
  • 8 kwi 2013

    Jeden grasuje w okolicach COOPERA!!!

    14 2 Cytuj
  • Tolo 8 kwi 2013

    Tak wiem od myśliwego że w Kamienniku jest podobno 8 sztuk tego zwierza.

    9 2 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    a poczyniły jakieś szkody?

    2 1 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    Podobno na Plebańskiej widziany był przywódca watahy - Robert Gawliński .

    47 7 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    na (w) zasani kolega widział 2 wilki około miesiąca temu

    4 1 Cytuj
  • Łukasz 9 kwi 2013

    Homo homini lupus est .

    12 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    dzisiaj słyszałem od znajomego ze w glichowie podobno zagryzły trzy psy

    6 1 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    uważam że wilki są słodkie

    6 12 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    taa jasne jakby cie taki zaatakował to byś inaczej śpiewała

    11 5 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    Ja słyszałem że w Brzezowej dzisiaj były 4.....

    3 1 Cytuj
  • Marek Stoszek 9 kwi 2013

    Ja znam Wojtka Wilka mieszka niedaleko mnie przez cały rok i to wyjątkowo spokojny człowiek.

    12 7 Cytuj
  • 9 kwi 2013

    Są dalej ochotnicy na grzybobranie w lecie, cooooo? :-D
    Wilki w Młp. żyją nie od dziś, zaś że migrują w różne rejony to druga sprawa.
    Problem nie leży w wilkach...

    "Człowiek człowiekowi wilkiem", "Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka".

    6 1 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    Spotkałem się parę dniu temu z taką informacją:
    UWAGA WILKI !!!
    Ostrzeżenie dla znajomych mieszkających w gminach : Raciechowice, Dobczyce, Wiśniowa.
    Proszę o potraktowanie tego postu poważnie, nie jest to żart !
    Przedwczorajszej i wczorajszej nocy wilki zagryzły cztery psy w ich własnych obejściach w Czasławiu, na posesjach leżących przy ruchliwej drodze Kraków - Kasina Wielka, gdzie wcześniej nigdy się nie zapuszczały. Ustaliłem na podstawie tropów (a trochę się na tym znam), że jest to wataha licząca co najmniej pięć osobników. Powiadomiłem Policję i miejscowe Koło Łowieckie, którego myśliwi potwierdzili moje ustalenia. Zadzwoniłem nawet do wielebnego proboszcza, który obiecał wspomnieć coś na jutrzejszej mszy. Wilki z powodu wydłużającej się zimy głodują, a trzeba dodać, że w lutym i marcu miały ruję i wadery muszą się lepiej odżywiać. Są aktywne od zmierzchu do świtu. Mogą być bardzo niebezpieczne również dla ludzi, w szczególności dzieci ! Dorosły wilk (basior) waży do 60 kg, długość 130-160 cm, wysokość w kłębie do 85 cm (Wadery są nieznacznie mniejsze), rozwija prędkość do 60 km/h !!! Jest trzykrotnie silniejszy od psa podobnych rozmiarów . Nie da się przed nimi uciec, gdy zaatakują ! Bądźcie ostrożni

    18 1 Cytuj
  • 10 kwi 2013
    m-ceanka napisał/a:

    uważam że wilki są słodkie

    To pisała moja córka.
    Pamiętam że parę lat temu (ok 5) poszłam na spacer z psem do lasu. W pewnym momencie na takim pagórku zauważyłam osobnika ( wilk, pies?) stojącego jakieś 50 metrów od nas. Mój pies owczarek raczej nie strachliwy zaczął szczekać i miał ochotę się cofnąć, ogólnie zachowywał się dosyć dziwnie jak na niego. Widząc reakcję psa, wycofałam się spokojnie z lasu a potem na łąkach dostałam takiego przyspieszenia, że odcinek który normalnie pokonuje w jakieś 10 minut przebiegłam w 2. Później znajomy twierdził,że widział wilka ale wszyscy uznali to za śmieszną historyjkę po piwie. Po przeczytaniu postów na tym wątku myślę ,że wtedy faktycznie widziałam wilka. Najgorsze jest to że był on na obrzeżach lasu i zaledwie jakieś 300 metrów od najbliższych zabudowań.( Myślenice)

    4 1 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    Ptaka po pierzu, wilka po sierści, a z mowy człowieka poznasz.

    5 2 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    Czyli nie jest tak źle z tą nasza cywilizacją. Niby 2013 rok, dwadzieścia lat temu w szkole tłukli nam do głów, że piękne zwierzęta niedługo wyginą itd a tu proszę: w Bęczarce (i nie tylko) dziki niemal pukają do domów, ryją pola. Wzdłuż bardziej ruchliwych dróg co kilka kilometrów leży w rowie potrącona sarenka a nocą nie sposób przejechać przez Zarabie żeby lisa czy zajączka przez ulicę nie przepuścić. Rano na polach Plebańskiej bażanty i kuropatwy ciupciają sobie w trawie a tu się jeszcze okazuje, że wilki zagryzają psy i po lasach buszują i to nie na jakiś kresach tylko w podkrakowskim powiecie. Tyle z nauk szkolnych zostało.

    6 8 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    Czyli "nasze" wilki są na bierząco, zaczął się nowy sezon "Gry O Tron".

    5 1 Cytuj
  • 10 kwi 2013
    ukaszp napisał/a:

    Homo homini lupus est .

    a kiwi kiwi kiwi est

    4 1 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    Nie przesadzajcie z tym zagrożeniem dla człowieka. Gdyby wilki były aż takie niebezpieczne, to co chwilę słyszelibyśmy o pogryzionych czy zagryzionych ludziach. Częściej człowiek jest zagrożeniem dla wilka niż odwrotnie.

    http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-numery-archiwalne,2252,article,4509
    http://www.polskiwilk.org.pl/duze-drapiezniki
    http://forum.miasto-info.pl/wolne-mysli/1143,wilk-dlaczego-jest-zagrozony-wyginieciem.html

    7 16 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    Nawiązując do wypowiedzi mieszkańca, dodam swoje ba: Berlinem 'rządzą' dziki, niektóre osobniki pojawiają się przed marketami i czyhają na siatki z zakupami :-D. Dzików nie brakuje w samym Krakowie.
    Zwierzęta się cywilizują, uwaga: niebawem mogą nauczyć się korzystać z komunikacji miejskiej :-)

    5 Cytuj
  • 10 kwi 2013
    Marcin84 napisał/a:

    na (w) zasani kolega widział 2 wilki około miesiąca temu

    w którym miejscu ?????mniej więcej

    1 Cytuj
  • 11 kwi 2013

    Jeśli natrafiłabym ( miejmy nadzieje ze tak się nigdy nie stanie) kiedykolwiek na wilka to jak się trzeba zachować?

    5 Cytuj
  • 11 kwi 2013
    MaMa24 napisał/a:

    Jeśli natrafiłabym ( miejmy nadzieje ze tak się nigdy nie stanie) kiedykolwiek na wilka to jak się trzeba zachować?

    najlepiej pozostać bez ruchu na jakiś czas ,wilk wtedy cie z ignoruje i odejdzie

    3 1 Cytuj
  • 11 kwi 2013
    kotek napisał/a:

    Jeden grasuje w okolicach COOPERA!!!

    Ten wilk jest w miarę łagodny on tylko na kaczki poluje :-D

    5 1 Cytuj

Odpowiedz