Forum » Myślenice

Budowa domu

  • 11 cze 2013

    Od czego zacząć?(Od fundamentów!) Jak wybrać firmę? Na co zwrócić uwagę? Chciałbym pominąć sprawy papierkowe. To już mam za sobą:).

    7 11 Cytuj
  • 11 cze 2013

    zacznij od budowy dachu
    Firma jest dobra koło mleczarni , dobra ekipa stoi tam od rana do wieczora ... i tylko garną się do pracy .

    55 34 Cytuj
  • 11 cze 2013

    Jeśli chodzi o Firmę to firma musi znać się na rzeczy, poproś kilka firm o kosztorysy i zdjęcia z ich poprzednich realizacji albo linki do strony w necie poproś też o namiar na wcześniejszych klientów, zapytaj tez znajomych kogo polecają, może kogoś zaufanego Ci polecą. Solidna firma może być droższa ale za to jakość usług będzie lepsza! My budowaliśmy dom 2 lata temu i niestety pierwsza firma wyleciała z hukiem gdyż % lały się strumieniami Panowie chodzili bokami no i spartaczyli robotę, człowiek nie miał pojęcia co i jak a Oni sprytnie to wykorzystywali ... ale do czasu . Zainwestuj w porządne materiały na tym się nie oszczędza, pilnuj ekipy budowlanej, znajdź dobrego kierownika budowy, jest wiele forów na ten temat poczytaj popytaj...są też fora na stronach firm które projektują domy i wątki są poświęcane konkretnym projektom, możesz tam z innymi wymieniać poglądy pooglądać zdjęcia z poszczególnych etapów etc. Powodzenia!

    17 1 Cytuj
  • 11 cze 2013

    Najlepiej znaleźć firmę poleconą przez kogoś i zobaczyć jakieś zrealizowane projekty, od razu dogadaj się z ceną i weź takich co biorą od całości a nie na dniówki. Jeśli chodzi o materiały to nie pozwalaj firmie budowlanej na zakup tylko sam zrób sobie listę co Ci potrzeba a później pochodź po różnych składach i popytaj o ceny bo naprawdę rozbieżność jest duża. No i najważniejsze zamów sobie dobry beton. My wybraliśmy "Górażdże" z Krakowa i jest dużo lepszy niż z Myślenic czy z Sułkowic - Jasienicy (porównywaliśmy już gotowe budowy), no i tyle co wyliczyliśmy to tyle weszło a nawet zostało. Powodzenia i pamiętaj że najgorzej zacząć i wyjść z ziemi.

    16 3 Cytuj
  • 11 cze 2013

    kredyt? i jakaś firma? czy odłożona kasa i system gospodarczy?

    7 6 Cytuj
  • 11 cze 2013

    Jeśli masz gdzie mieszkać to napewno lepszym wyjściem jest odkładanie kasy i system gospodarczy a jeśli czas nagli to kredyt. Trzeba jednak pamiętać że koszt kredytu jest bardzo wysoki, przeważnie spłacasz drugie tyle co wziąłeś i dopóki go nie spłacisz tak naprawdę dom nie jest twój. Dobrym rozwiązaniem jest branie niewielkich kredytów np. 30.000zł na 3 lata i budowanie domu etapami. Ale to moje zdanie a każdy robi jak uważa :)

    10 2 Cytuj
  • 12 cze 2013

    potrzebuję dobrą ekipę która wykonuje tynki maszynowe

    3 1 Cytuj
  • Krzysztof 12 cze 2013

    Co do tynków maszynowych polecam firmę "MM Bau" z Biertowic mają swoją stronę w internecie warto sobie zobaczyć

    3 2 Cytuj
  • 1 sie 2013

    Stan surowy domu to 1/3 inwestycji warto jednak robić z głową i nie oszczędzać na termo i hydro izolacji. No i do dachu brać cieśli nie fliziarzy lub tynkarzy. Nie ma co też się napalać na nowoczesne systemy, które w naszym klimacie nie koniecznie się sprawdzają. Tynki polecam tradycyjne..

    3 2 Cytuj
  • 1 sie 2013

    Jeżeli chcesz budować systemem gospodarczym to napisz na priw pomoge nawet 20% oszczędności na całym domu , aktywne 2 budy na terenie gminy myślenice ,znane aktualne ceny za materiał i robocizne moge polecić sprawdzone ekipy które nie oszukują .

    2 6 Cytuj
  • 26 mar 2014

    szukamy ekipy budowlanej do budowy dużego domu z dachem 4-spadowym z okolic Myślenic - kogo możecie polecić?

    2 2 Cytuj
  • 27 mar 2014

    Frybud z trzemesni

    7 20 Cytuj
  • Natalia KKK 27 mar 2014

    Też POLECAM Frybud z Trzemeśni

    5 20 Cytuj
  • 27 mar 2014
    natala05 napisał/a:

    Też POLECAM Frybud z Trzemeśni

    W żadnym wypadku!!!!
    Podejrzewam, że sam Frybud się reklamuje.

    25 5 Cytuj
  • 28 mar 2014
    Konto usunięte napisał/a:

    W żadnym wypadku!!!!
    Podejrzewam, że sam Frybud się reklamuje.

    nic podobnego ;) z budowlanka nie mam nic wspolnego :D sama jestem na etapie "przed budowa" tylko ze innym systemem (kanadyjskim), Frybud bedzie tylko zajmowal sie fundamentami i wykonczeniowka

    6 11 Cytuj
  • Natalia KKK 29 mar 2014
    Konto usunięte napisał/a:

    W żadnym wypadku!!!!
    Podejrzewam, że sam Frybud się reklamuje.

    W takim razie zapraszam do mnie na obejrzenie domku , nie mam im nic do zarzucenia:)

    3 10 Cytuj
  • 19 maj 2014

    potrzebuje namiary na dobrych sprawdzonych tynkarzy z okolic Myślenic (tynk maszynowy)

    3 Cytuj
  • 19 maj 2014
    nuska87 napisał/a:

    potrzebuje namiary na dobrych sprawdzonych tynkarzy z okolic Myślenic (tynk maszynowy)

    jak ktoś pisał są koło mleczarni cała brygada tylko nie wiem czy kładą maszynowy,bo tradycyjny umią i są bardzo tani.

    5 5 Cytuj
  • 21 gru 2015

    Najpierw działka, później projekt. A same projekty są dostępne niskim kosztem, zabudowa jest w podobnych klimatach, Oczywiście wiele jednocześnie zależy od budżetu, stawianych oczekiwań, ale generalnie akurat część projektowa nie jest droga.

    1 2 Cytuj
  • Pablo 27 gru 2015
    jaskier napisał/a:

    Najpierw działka, później projekt. A same projekty są dostępne niskim kosztem, zabudowa jest w podobnych klimatach, Oczywiście wiele jednocześnie zależy od budżetu, stawianych oczekiwań, ale generalnie akurat część projektowa nie jest droga.

    Zastanawiam się czy wiesz o czym piszesz....? ;-)
    1. Co to wg Ciebie jest tani projekt ? Możesz to jakoś rozwinąć ?
    2. Co znaczy "zabudowa" i co to są "podobne klimaty" ?
    3. Jak Twoje wywody mają się do Prawa Budowlanego, a jak do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ?
    4. Mógłbym tu jeszcze przytoczyć ze 40 punktów tylko pytanie po co, bo m oim zdaniem każda budowa jest inna i należy do niej podejść zawsze w sposób indywidualny. Grunt to wiedzieć co sie robi i jakie są konsekwencje pewnych działań.

    Jak chcesz pomóc to napisz dokładnie co i jak, a nie pisz co słyszałeś od kogoś, kogo szwagier budował domu swojemu zaprzyjaźnionemu kumplowi...

    1 9 Cytuj
  • 5 sty 2016

    A ja mam pytanie odnośnie projektów domów. Otóż jesteśmy w fazie wybierania projektu i zawsze cos "nam nie pasuje". Stąd moje pytanie jaki jest koszt projektu indywidulanego??? Gotowe projektu to cena ok 2400 zl a taki na zamówienie jest duzo droższy???

    1 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 5 sty 2016

    Jak dbasz o szczegóły to zawsze Ci coś będzie nie pasować - nawet jak zrobisz projekt indywidualny. Takie życie. Pewnych rzeczy nie da się pogodzić. Nie można jednocześnie mieć dom tani i duży. Nie można mieć osobnej łazienki na każdym piętrze i dodatkowo do pokoju małżeńskiego, a jednocześnie mało sprzątania.
    Być moze to dobre rozwiązanie dla Ciebie projekt indywidualny, ale jeżeli masz podobny do mojego charakter to w indywidualnym projekcie tez Ci cos się nie będzie podobało.

    3 4 Cytuj
  • 6 sty 2016

    Projekt indywidualny to koszt rzędu 7000 - 10 000 zł zależy jaki metraż , co do gotowych projektów jest ich dużą ilość na rynku ew. dobrze przejechać się do siedziby firmy i porozmawiać co do potrzeb bo można znaleźć coś co nam odpowiada i zaoszczędzić z 5000 zł . Trzeba pamiętać że gotowca można też odpowiednio dostosować i nanieść zmiany wewnątrz budynku .

    4 2 Cytuj
  • 7 sty 2016

    Kupno gotowego projektu to faktycznie koszt około 2,5 tys. zł, tylko że taki projekt wymaga jeszcze adaptacji. Choćby miały to być wyłącznie pieczątki architekta, to i tak trzeba do tego dopłacić minimum 2 tys. zł. A rzadko kiedy udaje się znaleźć projekt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

    1 6 Cytuj
  • 30 paź 2016

    Witam serdecznie
    Prosił bym priv podanie kontaktów na dobrą betoniarnię, skład stali gdzie kupię zbrojenie i skład budowlany gdzie zakupię pustaki itp. pozdrawiam

    a i co Państwo sądzicie o budowie domu z pustaka żużlowego jest tańszy ale podobno chorobo twórczy choć znam ludzi którzy mieszkają po 50 lat w takich domach i żyją dalej czyżby zmowa producentów ceramicznych itp. ??

    1 Cytuj

Odpowiedz