Forum » Myślenice

Pomalowane drzewa na Zarabiu

 • 24 sie 2009

  Czy ktoś zwrócił uwagę na oznakowane kolorami drzewa w parku? A może wiecie,o co chodzi?Bo chyba nie chcą powycinać tych oznakowanych farbą???

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Zmartwię Cię, ale właśnie idą pod topór, a dokładniej pod piły. Wycinką pewnie zajmie się straż z zarabia.

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Obawiam się, że właśnie tak. Plan rewitalizacji zarabia obejmuje m.in. wycinkę dużej ilości drzew w parku. Zwróciłeś uwagę, że w ostatniej Gazecie Myślenickiej pierwszostronnicowy artykuł był pewnego rodzaju przygotowaniem czytelników na efekty działań ekip wyposażonych w piły motorowe? To takie uderzenie wyprzedzające, stosowane przez propagandową tubę UMiG nie po raz pierwszy. Tyle, że liczba dających się nabrać na te prostackie sztuczki ostatnio poważnie się zmniejszyła.
  :)

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Dużo tych drzew wyznaczyli?

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Moze Burmistrzowi malo slonca w parku? Czyzby braklo opalu w WMB? Wyglada na to ze wytrzebia bez mala jedna trzecia parku...

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Nie martwcie się, tłumaczą że te drzewa są stare, i mają sadzić nowe, także nim sie obejrzymy będą miały po kilkanaście metrów. Na zarabiu jest świerze powietrze, czysta woda będą rosły jak na drożdżach.

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Jakby wiatr wial od strony Borzety, rosly by dwa razy szybciej, UMiG zamontuje na Borzeckim wgorzu gigantyczny wentylator i po krzyku.

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Dzięki za informacje.
  Więc wychodzi na to,że jeden rynek to za mało i potrzebna druga pustynia.Ciekawe,czy będą też kocie łby.
  Chyba,że będzie parking.

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Na te wentylator jest już rozpisany przetarg. Wadium można wpłacać do końca lipca, niestety nie ustalono gdzie więc jak cos podaje mój nr konta, wpłacających proszę o dopisek "pomóż dmuchać Myślenice"

  43 1234 2948 5564 3333 5630

  Cytuj
 • 24 sie 2009

  Nie martwcie się, tłumaczą że te drzewa są stare, i mają sadzić nowe[...]

  To dlaczego najpierw (pomiędzy tymi "do wyrżnięcia") nie posadzili nowych - młodych, żeby podrosły zanim za te się zabiorą ???!!!
  Mamy planistów, pożal się Boże :(

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  Komuś się w głowie poprzewracało!!! W większości to młode drzewa - biorąc pod uwagę wiek drzew, a nie ludzi. Oburzające jest wycinanie zdrowych i młodych drzew...

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  to prawda ze greta to pan maciek z dziennika polskiego?

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  Oficjalną wersje jaką słyszałem z ust ludzi którzy sie tym zajmą , to wycinka starych, chorych i stwarzajacych zagrożenie. Młode i zdrowe pewnie polecą na zasadzie prześwietlania.
  Szkoda bo ładny stary park mieliśmy, może tylko nieco ciemny.

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  Gość: Na- leśnik
  Wymyśl nowy nick, bo ten mi się źle kojarzy!
  Bajka homoseksualna o naleśniku:
  Leży leśnik na- leśniku.
  Aby nie spamować:
  Trawa więcej daje tlenu niż drzewo.
  Drzewo jest kłopotliwe, muzę komuś na łeb rymnąć.
  A tak będzie jak w "strasznie" starym filmie: "Gdzie woda czysta a trawa zielona"
  http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/12463

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  Dobrze że pójdą do wycinki, zanim zaczniecie psioczyć powinniście zobaczyć jak wygląda park po każdym większym wietrze :(
  Będa nowe drzewa, będzie bezpiecznie.

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  Dobrze że robią wycinkę bo bedzie możan spokojnie przejśc i nie być zaczepianym przez lumpów i młodzież spożywającą alkohol którzy sobie urzadzili tam meline jestem ciekaw ile osób w tym parku spędzało miło czas

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  W Myślenicach naprawdę ktoś ma uprzedzenie do zieleni.Jaki idiota ocenił że drzewa w parku trzeba wyciąć z powodu starości????Gdyby dawni władcy tak traktowali drzewa to najstarsze parki w Polsce nie miałyby więcej niż ustrój który odszedł.

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  No to w takim razie co? Rewitalizacja czy rekultywacja?

  Dla mnie to nic innego jak po prostu dewastacja...

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  Dżewa dostarczaja tylko niepotrzebnie liści do sprzątania. A potem są wydatki bo czeba sprzątać. Dlatego Burmiszcz sadzi małe dżewa bardzo mądrze. Małe dżewo > mało liści > mało kłopotu + bezpieczeństwo. Jak te teraz wsadzone urosną to sie je wytnie i posadzi nowe. Przy okazji ludzie mają pracę i zarabiają - samo pozytywnie.
  A wy jak zwykle przeszkadzacie.
  pozdrawiam
  Zdzichu
  ps. Jeszcze jest drewno na budowy.
  pozdrawiam

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  [quote]Dobrze że robią wycinkę bo bedzie możan spokojnie przejśc i nie być zaczepianym przez lumpów i młodzież spożywającą alkohol którzy sobie urzadzili tam meline jestem ciekaw ile osób w tym parku spędzało miło czas [/quote]
  I tu się zgadzam bo lumpy zawsze są pod starymi dżewami. Chowają się przed deszczem i rzeby nie było widać rze się lumpią. Stare dżewo = lump. A młode dżewa jak się posadzi to tylko porządek i rekreacja. Jak sie wytnie wszystkie stare dżewa to nie bedze w mieście lumpów. i nie będzie poczebna straż miejska. A to przecież oszczędność.
  pozdrawiam.
  Zdzichu

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  zdzichó Ty masz racje, ale w Twoim toku rozumowania(potraktuj to jako komplement) jest luka. Trzeba zająć sie lasem na ukleinie, tam bedą się chować lumpy jak nie będzie parku.

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  [quote=cygnus]zdzichó Ty masz racje, ale w Twoim toku rozumowania(potraktuj to jako komplement) jest luka. Trzeba zająć sie lasem na ukleinie, tam bedą się chować lumpy jak nie będzie parku.
  [/quote]
  Lumpy na Ukleinie to juz nie problem dla miasta i dla Burmiszcza. Warzne rze ich nie będzie na terenie rekreowanym przez reliwatizacje.
  pozdrawiam
  Zdzichu

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  mer - tak to sprawdzone info

  Cytuj
 • 25 sie 2009

  O matko kochana! Jak tak dalej pójdzie to nasze piękne miasto zamieni się w betonowy moloch. Czy naprawdę nikt nie panuje nad tym kto i co wycina? Ech, zamiast dbać o środowisko tylko się je dewastuje. Inwestuje się w WMB i wysypisko śmieci podczas gdy środowisko się wyniszcza. Ile to jeszcze będzie trwać? Ile jeszcze tej dewastacji przyrody w Myślenicach?

  Cytuj
 • adzygmunt 25 sie 2009

  Cygnus, ja się zgadzam, żeby wszystkie elementy trafiły na ukle I nę.
  Ale nie zgadzam się by zamelinowały się na Ukle J nie.
  Ręce precz od Uklejny!!!

  Cytuj

Odpowiedz