Forum » Myślenice

Turystyka Piesza

  • M G 1 wrz 2009

    [quote=cygnus]...

    Może kiedyś zorganizujemy wspólny spacer po mieście, można oczywiście będzie zabrać swoje połówki.
    [/quote]
    I oprócz swoich połówek można by zabrać jeszcze po 'połówce' na głowę (albo parę). ;)

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Tak, a ci nie pijący jak ja, musieli by prowadzić reszte grupy.

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 1 wrz 2009

    A tak w Temacie, to może ktoś się wybiera na ten festiwal?
    http://podroze.onet.pl/3zywioly/2009_lato_program.html

    Zapowiada się ciekawe spotkanie, może ktoś z forumowiczów zamierza się wybrać, jeśli tak to zapewne nie tylko ja bede czekać na relacje, pisemną jak i fotograficzną :-)

    Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Heh... gdyby to było w tygodniu, to bym poszła, a tak to dziś po pracy do Myślenic jadę sadzić kwiatki i zbierać grzyby ;) Do tej pory bywałam na tym Festiwalu, raz nawet jako fotograf (robiłam konkurencję fotografowi Bezdroży :D). Jeśli ktoś się waha czy iść, to polecam gorąco!

    Cytuj
  • PatrycjA 4 wrz 2009

    Polecam Dolinę Chochołowską wczesną wiosną, gdy zakwitną krokusy. Minus-tłum na szlaku, ale jest jedno rozwiązane - trzeba wcześnie, najlepiej o 7 być już na szlaku:)

    W tym roku po raz kolejny zabrałam znajomych w Tatry.
    Proponuję np. taką trasę: Kuźnice-Dolina Jaworzynki-Hala Gąsienicowa-Kasprowy Wierch-Beskid-Przełęcz Liliowe-Hala Gąsienicowa-Skupniowy Upłaz-Kuźnice.
    Wyszliśmy na szlak o godz. 8 i o 16 byliśmy już z powrotem na dole. Nie spieszyliśmy się. Był czas na podziwianie widoków i fotografowanie, odpoczynek i oczywiście na szarlotkę w schronisku.

    Druga trasa to Palenica Białczańska-Schronisko Roztoka (tylko nie asfaltem do Wodogrzmotów Mickiewicza i później zejście do schroniska, lecz po wejściu na szlak, w lewo jest droga gospodarcza do schroniska. Wówczas była otwarta dla turystów) później wejście na szlak przy Wodogrzmotach Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów. Następnie szlakiem obok Siklawy do Doliny. W schronisku przepyszna szarlotka. Powrót czarnym szlakiem, który łączy się z tym, którym wcześniej już szliśmy. Można też powędrować z Doliny Pięciu Stawów nad Morskie Oko.

    Co do wyjazdu Therion, to dobry pomysł. Miałam jechać jeszcze we wrześniu zdobyć Czerwone Wierchy, ale plany musiałam pozmieniać.

    Do zobaczenia na górskim szlaku:)

    1 Cytuj
  • 17 sty 2011

    Ja lubię.. i to nie chwilowy entuzjazm (w stylu hurrra, a jak co do czego to kicha). Jeśli ktoś nie ma z kim, sam się boi bądź nie lubi - niech pisze na prywatną skrzynkę. Nie dbam o płeć ani wiek. Od razu jednak zaznaczam, że śniegu nie cierpię choć czasem nie ma wyboru.. dlatego zaspy w Tatrach odpadają, lecz jak na tą porę Beskidy są git.

    Cytuj
  • 20 lut 2011

    A dookoła Myślenic? Uwagę moją przykuło obserwatorium astronomiczne, alem się jeszcze nie wybrała. Znacie? Mnie się od razu kojarzy z "Kometą nad Doliną Muminków"...
    Poza tym z Zasani, gdzie mieszkam, wiedzie kilka szlaków w daleki świat. Ach, kiedyż ta wiosna nadejdzie!

    Cytuj
  • 20 lut 2011

    Z Zasani, a konkretnie z Przęł. Zasańskiej prowadzi żółty szlak przez Kamiennik na Suchą Przełęcz, a dalej na Łysinę a potem Czerwony na Lubomir do obserwatorium. Warto się wybrać. Z powrotem można zejść na Kudłacze do Krzysia Knofilczka i zielonym na Suchą Przełęcz a następnie zółtym do domu. Piękna wyprawa :)

    Cytuj
  • 20 lut 2011

    taki gość trasa o której mówisz taka mało atrakcyjna...kto się będzie pchał na zasań jak tam ciągle ludzie straszą jakimiś wilkami...a kudłacze już się chyba każdemu przejadły.polecam ćwilin zwlaszcza teraz jak jest troszkę śniegu bo trasa super a widoki wynagradzają całe zmęczenie ;) a jak ktos lubi bardziej profesjonalną tyrystyke to polecam np.dolinę 5stawów polskich(wczesna wiosna np.poczatek maja).trasa jak na morskie oko-czarny szlak ale naprawdę jest pieknie!ale to dla ludzi którzy lubią ekstremalne wyzwania jak np.śnieg po kolana ;) ja już w tym roku otwarłem sezon turystyczny 2 stycznia a ktoś już z was chodził po górach w tym roku??

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    BISZKOPT trasa o której pisałem była dla bukoliki, która post wyżej napisała, że mieszka w Zasani a nie była jeszcze w obserwatorium na Lubomirze ....
    A co do pobliskich tras masz rację co do Ćwilina, ja jeszcze dorzuciłbym Mogielicę :)

    Cytuj
  • adzygmunt 21 lut 2011

    Dopisałbym: z Suchej Polany zielonym na Kudłacze, praktycznie nie używana, co mnie mocno zastanawia, płaska jak młode dzierlatki.
    Z Kudłaczy czarny szlak na Łysinę, TAKŻE MAŁO UŻYWANY. Krótki, trudny do przejścia i mało widokowy!

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Ja teraz chodzę po okolicznych myślenickich górach i pagórach. Do spacerów dołączył pies, więc najczęściej chodzimy na szagę.

    1 Cytuj
  • 21 lut 2011

    Właśnie owo obserwatorium mię intryguje. Można tam wejść do środka?
    Pytaliście, kto już chodził w tym roku: otóż ja się zgłaszam. Chodzę w każdy weekend, zima, nie zima, lato, nie lato, deszcze, nie deszcze.
    Z Tatr polecam Jarząbczy Wiech, szczególnie jesienią.

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Super pomysł ale oczywiscie widze ze i tak nie wypalił. Nie wiedzieć czemu ludzie wola klikać niz wybrać sie w góry czy umowic na wspolny wypad rowerowy...szkoda bo sama chętnie bym dołączyła...:)

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    treek
    a rowerowy wypad tez wchodzi w grę?

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Komuś faktycznie przyda sie nieco przewietrzyć
    http://forum.miasto-info.pl/myslenice/1270,trasy-rowerowe.html

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Myśleniczanin007

    jesteś po prostu neisamowity....zaraz otworze lodówke i tam tez bedziesz TY hehehehh:)

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Razem ze światłem i Wiktorem Kielanem... (Mogę prosić o usunięcie tego off top'a?)

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    I znowu sie czepia...co za czlowiek:-(

    1 Cytuj
  • 22 lut 2011

    [quote=bukolika] Właśnie owo obserwatorium mię intryguje. Można tam wejść do środka?
    [/quote]

    http://obserwatorium.lubomir.weglowka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=30

    Cytuj
  • 22 lut 2011

    Dziękuję, Taki_Gościu :)

    1 Cytuj
  • 22 lut 2011

    Rower - tak, o ile z wiosną naprawię swój.. liczę na doping bo naprawiam już od 2 lat, heheh;-)

    1 Cytuj
  • 22 lut 2011

    no to go go go, naprawiaj i będzie na wiosnę jak znalazł

    1 Cytuj
  • 22 maj 2011

    Najbliższa sobota 28.05: ruszam szlakiem na na Śnieżnicę lub Mogielicę. Mam nieodpartą ochotę nawiedzić Ziemię Limanowską:-). Wyjazd w godzinach wczesnych, żeby przed burzą zdążyć.

    1 Cytuj
  • 6 lip 2011

    Weekend: 9/10 lipca, jednodniowy spacerek pod warunkiem znośnej pogody.
    Ktoś chętny dołączyć?

    1 Cytuj

Odpowiedz