Forum » Myślenice

Turystyka Piesza

  • 14 sty 2013

    Dla miłośników górskich klimatów
    http://www.youtube.com/watch?v=99Qp20UO-L4

    1 1 Cytuj
  • 15 sty 2013

    Mam takie pytanie, jak wygląda droga na kudłacze w zimie? Da się spokojnie dojść?

    1 Cytuj
  • 15 sty 2013

    nawet samochodem dojedziesz

    1 1 Cytuj
  • 15 sty 2013
    ziomal1 napisał/a:

    nawet samochodem dojedziesz

    pod warunkiem, że masz samochód z napędem 4x4. pod koniec jest sporo kamieni i dziur, a całość drogi przy oblodzeniu jest właściwie nieprzejezdna... ;) polecam dojechać do przystanku busów, zostawić tam samochód i przejść ten kawałek na piechotę...

    2 Cytuj
  • 15 sty 2013

    jurek123, witam kolegę w temacie. Generalnie tak, są to względnie bezpieczne warunki, rzecz jasna o tej porze roku ciężko zagwarantować, że szlak zawsze będzie przetarty (ot, choćby po ostatnich nocnych opadach). To schronisko nie wegetuje zimą, jest organizatorem różnorakich imprez, stąd jest częstym celem wędrówek. Najbardziej aktualne informacje o warunkach na szlakach pod tym numerem: 012-2748995.

    2 Cytuj
  • 15 sty 2013

    A jeśli chciałbym się wybrać z Zarabia, przez Chełm, na Kudłacze? To jak tam wygląda droga? Raczej do przejścia, nie?

    2 Cytuj
  • 15 sty 2013

    Śniegu po okolicy nie ma w jakichś kosmicznych ilościach, więc powinno być ok.

    1 Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 16 sty 2013

    ja niedawno szedlem z Kasiny przez lubomir do kudłaczy i dalej na Kamiennik i do Zasani. Śnieg byl ale w lasie nie ma go aż tak wiele by utrudniał wędrówke. no a oznakowanie na drzewach jest naprawde gęsto znaczone i trudno sie zgubic. sam bym sie przeszedl gdzies ale ta pogoda......

    Cytuj
  • 16 sty 2013

    Przecież pogoda aż taka zła nie jest :)

    Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 16 sty 2013

    taaa zwlaszcza dzisiaj... czekam az sie poprawi to Babią Góre przyatakuje. moze w niedziele

    Cytuj
  • 16 sty 2013

    A którym szlakiem się na Babią wybierasz?

    Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 16 sty 2013

    jest zima wiec wszyscy chodzą czerwonym z krowiarek. ja chcialbym percią akademików bo mam raki do przetestowania. ale nie wiem czy nie zamkniety i jaki stopien lawinowy tam jest teraz

    Cytuj
  • 16 sty 2013
    AdrianoF napisał/a:

    jest zima wiec wszyscy chodzą czerwonym z krowiarek. ja chcialbym percią akademików bo mam raki do przetestowania. ale nie wiem czy nie zamkniety i jaki stopien lawinowy tam jest teraz

    Zanim się wybierzesz warto zajrzeć tutaj:
    http://www.gopr.babiagora.iap.pl/?id=27978&location=f&msg=1&lang_id=PL

    Cytuj
  • 16 sty 2013

    Miłe jest to, że temat udało się jakoś reanimować i ma kto w nim pisać;-). AdrianF, liczę na jakąś małą relacyjkę. Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 17 sty 2013

    wlasnie widze ze fajna strona. moge sprawdzic zagrozenie lawinowe i aktualne warunki. brakuje mi tylko jakiejs kamerki, ale na Babiej nie ma szans na to :-(
    moze uda sie kiedy zgadac z kims z forum na jakas wyprawe. ja jakąś paczke mam zawsze ale lepiej w wiekszej. chodze wszedzie i praktycznie zaliczone mam juz Gorce, Wyspowy, cale Tatry polskie i czesc Słowackich. wycieczki planuje raczej calodniowe i przechodze nawet po 33km

    Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 17 sty 2013

    ZAŁOŻYLEM BLOGA I TAM POSTARAM SIE RELACJONOWAC WSZYSTKO NA BIEZĄCO
    http://wedrowkiadrianof.miasto-info.pl/822,jasien-mogielica-lopien.html

    2 Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 17 sty 2013

    NIE WIEM JAK EDYTOWAC POPRZEDNI WPIS WIEC WKLEJAM NOWY WLASCIWY LINK:
    http://wedrowkiadrianof.miasto-info.pl/

    Cytuj
  • 17 sty 2013

    Fajny Blog :). Może ktoś kto jest bardziej obyty w temacie podałby jakieś ciekawe szlaki, po których można chodzić w zimie? W miarę łatwe, czy coś takiego.

    2 Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 17 sty 2013

    Gorce - praktycznie całe pasmo świetne i łatwe. bardzo widokowe i czesto uczeszczane wiec napewno szlaki przetarte. Warto przejsc sobie z Koninek na Turbacz. wyjeżdżasz wyciągiem narciarskim na Tobołów i ruszasz z buta przez Suhore i Obidowiec na Turbacz. schodzisz niebieskim szlakiem w to samo miejsce. ja trasy planuje z mapy lub z tej stronki http://www.szlaki.net.pl/kalkulator.php . łatwo policzysz wszystko

    1 Cytuj
  • 17 sty 2013
    AdrianoF napisał/a:

    Gorce - praktycznie całe pasmo świetne i łatwe. bardzo widokowe i czesto uczeszczane wiec napewno szlaki przetarte. Warto przejsc sobie z Koninek na Turbacz. wyjeżdżasz wyciągiem narciarskim na Tobołów i ruszasz z buta przez Suhore i Obidowiec na Turbacz. schodzisz niebieskim szlakiem w to samo miejsce. ja trasy planuje z mapy lub z tej stronki http://www.szlaki.net.pl/kalkulator.php . łatwo policzysz wszystko

    Też korzystam z tej stronki i jestem zadowolona. Można nawet sobie potem wpisy do książeczki GOT porobić :)
    A z Koninek do Rabki przez Stare Wierchy i Maciejową szedłeś?

    p.s. Przy poście otwierasz sobie strzałkę w dół i masz opcję "edytuj" :)

    1 Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 17 sty 2013

    ja szedłem z Olszówki na Maciejową i do Starych Wierchów (dobrego lanego Carlsberga tam mają).
    fakt mopge edytowac ale tytlko nowe posty a np sprzed 3h juz nie moglem

    1 Cytuj
  • 17 sty 2013
    AdrianoF napisał/a:

    ja szedłem z Olszówki na Maciejową i do Starych Wierchów (dobrego lanego Carlsberga tam mają).
    fakt mopge edytowac ale tytlko nowe posty a np sprzed 3h juz nie moglem

    Jeśli polecasz trasę, to dopiszę ją do swoich tegorocznych postanowień. :) Tyle, że ja chodzę z sześciolatkiem w związku z tym nie każda trasa jest dla nas :/
    Jeśli chcesz poczytać o naszych wyprawach to zapraszam tutaj: www.koloremteczy.blogspot.com lub na stronę szlaki.net.pl ;)

    A z tym edytowaniem różnie bywa. Może nie można edytować postów pod którymi ktoś już coś napisał? Albo np. cytowanych?

    Cytuj
  • adrian_fudali@op.pl facebook lub nk 17 sty 2013
    1 Cytuj
  • 18 sty 2013
    AdrianoF napisał/a:

    moze uda sie kiedy zgadac z kims z forum na jakas wyprawe. ja jakąś paczke mam zawsze ale lepiej w wiekszej.

    Też kiedyś na to liczyłem.. brawa kolego za odwagę i otwartość - w dobie internetu zaczynamy "dziczeć", skoro satysfakcjonuje nas zubożona konwersacja w postaci wpisów; forumowicze boją się 'odkryć', spotkać ze sobą, traktując swój forumowy wizerunek jako sferę nieomal intymną.
    Zostaw jakiś bezpośrednie namiary (e-mail, komunikator), gdyby ktoś z Czytelników zechciał do którejś eskapady dołączyć.

    1 Cytuj
  • 18 sty 2013

    Fajnie że temat w miarę się rozkręca :)

    1 Cytuj

Odpowiedz