Forum » Myślenice

PKO S.A. traci płynność

  • 4 wrz 2009

    [quote=frank566]"I ciekawe, że od 3-ch dni klepiemy ten temat a nikt z tego banku nie włączył się, żeby nam coś wyjaśnić.[/quote]
    bo im pewnie internet juz dawno wyłączyli....

    1 Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Informacje na temat Alior Banku są nie prawdziwe...

    Sam mam u nich konto i jestem bardzo zadowolony.
    Jedyna opłata za konto wynosi 3zł. To opłata za karte. Pozostałe opłaty wynoszą 0zł (czyli prowadzenie rachunku itp.). Opłata pobierana jest ostatniego dnia miesiąca.

    Kwestia przelewów: 49 przelewów na miesiąc, przez internet jest darmowa. Za kolejne pobierana jest opłata 70gr. 49 przelewów na miesiąc to dużo, średnio ponad półtora przelewu na dobę...
    10 smsów z kodami sms jest darmowa (na miesiąc), za kolejne płaci się 30gr. Ale jest opcja "obejścia systemu" i pobierania kodu na kilka transakcji na raz, zaoszczędzając limit 10smsów. Jeśli ktoś robi więcej przelewów niż średnio: 1 przelew na 3 dni, to chyba warto poczekać i zrealizować przelew pojutrze jednym kodem...?!

    Przelew po przekroczeniu limitów kosztuje 1 PLN. 70gr przelew + 30gr sms = 1 zł

    Co do nocnej lokaty: Na noc (po uwczesnym wyrażeniu na to zgody) pobierana jest połowa środków z naszego konta. Druga połowa jest w ciągu nocy do naszej dyspozycji. Rano na otwarcie giełdy całość środków wraca na konto z kapitalizacją dzienną. Faktyczny procent jest dużo niższy, ponieważ procent podaje się w skali roku, a kapitalizacja jest dzienna. Poza tym procent obciąża inflacja która wynosi grubo ponad 2% i inne opłaty związane z lokatami.
    Jest to dobrowolna decyzja, jako "plus" dla klienta, oraz dochód dla banku. Taka obustronna korzyść, na którą można się nie zgodzić. Bez kosztów i żadnego problemu, gdyż ustawia się to w systemie konta internetowego.
    (Jeśli mamy na koncie więcej niż 1000zł to z tytuły "nocnej lokaty" mamy ponad 3zł miesięcznie dodatku, więc konto staje się darmowe...)

    AliorBank ma w tej chwili najlepszy system bankowy, najbardziej zaawansowany i jeszcze nigdy nie padł. Bank istnieje od listopada 2008. Nie jest to przejęcie innego banku, a otwarcie zupełnie nowego.
    Karte obsługuje każdy bankomat i to nie pobierając żadnej opłaty.
    (Dla przypomnienia: w większości innych banków wypłata z bankomatu nawet tej samej sieci - przykładowo EuroNet, jeżeli nie jest "wolnostojący" - to za samą transakcję pobierana jest opłata 4,5% od wypłaty, minimum 6zł. Czyli 1000zł = 45zł prowizji...).
    Za granicą karta również jest obsługiwana za bezcen. Czasem troche droga jest waluta, ale to zależy od banku, z którego wypłacamy pieniądze, a nie od Alioru. Ja wypłacałem z kilku bankomatów i cena waluty w jednym banku była nawet mniejsza niż w kantorze w Polsce...

    Proponuje poczytaj który bank został wybrany jako najlepszy, a potem dyskutować o kredytach. GE Money Bank, Alior Bank, Volkswagen Bank i jeszcze jakiś (nie istniejący w PL, więc nazwa uleciała z głowy) zostali wybrani bankami roku. Ranking prowadzi Open Finance (najbardziej doświadczeni doradcy finansowi w Polsce). A jako główne kryterium brano opłacalność, dostępność, koszty kredytu, RORy (czyli konta - Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy) itp...

    Jeśli ktoś ma jakieś pytania o AliorBank to z chęcią na nie odpowiem, gdyż mam dostęp do banku i wiedzy, której normalny klient mógłby nie uzyskać...

    Co do bankomatów w M-cach... To jest po prostu żałosne... Praktycznie nigdy nie działają wydruki, brakuje określonych banknotów, kolejki za długie, a często nawet nieczynne. W Krakowie, gdzie jest konkurencja, żaden bank sobie na to nie pozwala... A u nas praktycznie monopolistą jest Pekao SA i robi co chce...

    Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Zreszta jak wiele roznych innych instytucji. ;) Dzieki Wojtek za info. Jeszcze tylko napisz, prosze kto jest glownym wierzycielem/ inwestorem tego banku.
    Z gory dziekuje, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Prosze:)

    Ktoś prosił o pomoc przy wyborze konta, więc myśle że na coś się przydałem:)

    Troche mnie zaskoczyłeś pytaniem, przyznam szczerze. We wtorek będę w pracy to zapytam "koleżanek" z Alioru i postaram się udzielić kompletnej wiedzy.

    Od razu mówie, że nie jetem pracownikiem tego banku i to nie była reklama.

    Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Tutaj znajdują się odpowiedzi na większość pytań dot. samego funkcjonowania banku:
    http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/pytania_i_odpowiedzi/faq_strona_glowna

    Tutaj można porównać ofertę AB z konkurencją:
    http://konto-z-lokata-nocna.aliorbank.pl/porownaj_z_innymi.html

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Wojtek-cyt. "...Co do bankomatów w M-cach... To jest po prostu żałosne... Praktycznie nigdy nie działają wydruki, brakuje określonych banknotów, kolejki za długie, a często nawet nieczynne. W Krakowie, gdzie jest konkurencja, żaden bank sobie na to nie pozwala... A u nas praktycznie monopolistą jest Pekao SA i robi co chce... "
    You're right.Thats all !!!

    1 Cytuj
  • 6 wrz 2009

    Chyba ktoś jednak czyta nasze forum ;)

    Szanowni Państwo,

    Uprzejmie informujemy, że w wyniku nawiązania porozumienia między Polkomtel S.A. a dystrybutorem sprzedaży doładowań w zakresie obsługi marek Simplus, MixPlus, 36i6 oraz Sami Swoi
    Bank Pekao S.A. wznawia z dniem 4.09.2009 r. świadczenie usługi doładowań kont
    telefonów pre-paid sieci Polkomtel poprzez Pekao24.

    Bank Pekao S.A.

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2009

    Prezentuje dla Was troche inna informacje o Alior Bank, ktora pochodzi ze zrodel wewnetrznych. Ze wzgledu na to ze informacja na stronie banku troche mija sie z prawda. Nie jest to w zadnym stopniu podwazajace wiarygodnosc tej instytucji, lub tez antyreklama z mojej strony. Ze wzgledu jednak na moj charakter, po prostu lubie wiedziec wiecej ;) Niestety wiekszosc publikacji wewnetrznych, ze wzgledu na globalizacje systemow bankowych, jest w jezyku angielskim. Jezeli bedzie wiecej chetnych do poczytania obiecuje przetlumaczyc, nieodplatnie ;)

    http://files.shareholder.com/downloads/FIS/0x0x285579/e5d5e236-5c9b-4b4d-a23e-e5caa0bd3e2f/FIS_News_2009_4_7_General.pdf
    Dociekliwy, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 7 wrz 2009

    To nie jest publikacja wewnętrzna, tylko case study z wdrożenia systemu. Nie jest żadną tajemnicą że bank musi posiadać system centralny :)

    Jest szansa że niedługo dowiesz się o innych innowacyjnych rozwiązaniach w AB z mediów. Alior Bank został niedawno nominowany do prestiżowej nagrody w konkursie "Lider informatyki 2009" organizowanym przez computer world. Nawiąże też trochę bardziej lokalnie do tematu i dodam że za kolejnymi sukcesami AB chociażby w dziedzinie IT stoi sporo osób z Myślenic.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Jak to mowia na miescie, technologia i co za tym stoi niezle zarobki przyciagaja mlode umysly. I bardzo dobrze. Ja jednak zostane przy bankach szwajcarskich. ;)
    Przynajniej nie musze sleczec nad gazeta kazdego dnia i wypatrywac kolejnych zmian stop procentowych lub tez dostawac kolejnych listow z aneksami do umowy otwarcia konta, jak to mialo miejsce w przypadku BPH. SA
    A uwierzcie mi na slowo ze Visa z logiem UBS otwiera szeroko dzwi na calym swiecie.
    Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    PKO traci płynność a ja cierpliwość.Bankomat na Tarnówce co chwilę nieczynny,terminal na Gałczyńskiego ma uszkodzoną drukarkę.Nic im nie działa oprócz pobierania prowizji i opłat.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Bankomat na Tarnówce co chwilę nieczynny,terminal na Gałczyńskiego ma uszkodzoną drukarkę.

    Czyli NORMA !

    Nie przyzwyczaiłeś się jeszcze do takiego stanu rzeczy ?

    A kiedy PKO SA postawi bankomat na jednym z osiedli 1000-lecia ?
    (to był żart ;) )

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Alior Bank w życiu im nawet złotówki nie powierzę
    To kolejny meteor który za chwilę pewnie zniknie z rynku w jakiś tajemniczych okolicznościach

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Wiesz może co to takiego Bankowy Fundusz Gwarancyjny? Trzeba tylko mądrze rozlokować środki żeby nie przekroczyć górnej granicy gwarancji na jednym rachunku i możesz spać spokojniej.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Więc jeśli jesteś ekspertem to zapewne wiesz że dotyczy to także PEKAO SA i bank ten wbrew jakiemuś larum na tym forum nie traci płynności, a likwidacja placówki to normalne następstwo po przejęciu BPH.

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    O tym już było pisane - przeczytaj cały temat. Co do samej oferty PEKAO też padło kilka ciekawych konkretów.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Każdy bank może upaść.
    Wczoraj czy przedwczoraj była rocznica kryzysu. Jako jej początek wybrano upadek największego banku w USA - Lehman Brothers. Jak widać to giganci upadają, a mniejsze banki się jakoś utrzymały.
    Alior Bank jakoś powstał w czasach kryzysu i radzi sobie bardzo dobrze.
    Atakujecie ten bank, choć nie macie do tego podstaw. Nigdzie, nikt nic złego na ten bank nie mówi, poza osobami, którzy nawet nie wiedzą jak wygląda logo banku, z żadnych usług AB nigdy nie korzystali, a mają najwięcej do powiedzenia...
    Proponuje włączyć myślenie, a wyłączyć TVN...

    Drugą kwestią pozostaje wspomniany przez Artuja - Fundusz Gwarancyjny. Do 10-15tyś Euro (w zależności od banku) dostaje się 100% zwrot gotówki, nawet w przypadku ogłoszenia upadłości. Jeśli masz więcej na konie, to rozłóż to na kilka Rachunków i śpij spokojnie...

    Cytuj
  • Franek Woźniak 16 wrz 2009

    Kiedy jesienią ub. roku tworzono Alior Bank, potencjalnym chętnym zapisywano 100,- zł nagrodę za odpowiedzi na kilka prostych pytań. Wszedłem w to, założyłem konto, wpłacono mi na nie tą stówę a ja uznałem, że gdyby były jakieś "kruczki" z opłatami to mam ten bufor w postaci 100,-. Opłaty nie są jednak duże, atrakcyjna "lokata nocna", zero opłat za wypłatę w innych bnkmatach. I trwam (!) w nim do dziś a stare konto w PKO s.a. powoli wygaszam.

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    frank566
    A gdzie jest taki bank jak PKO s.a. bo jeszcze o nim nie słyszałem a może dowiedziałbym bym się czegoś ciekawego?
    3/4 użytkowników tego forum nawet nie potrafi poprawnie napisać nazwy banku a uważa się za ekspertów z zakresu bankowości i finansów. Szkoda czasu na dyskusje z takimi osobami...

    1 Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Moim zdaniem lepiej przekręcić nazwę i mieć mimo wszystko coś ciekawego do powiedzenia, niż nie napisać żadnych konkretów które coś by wniosły do dyskusji.

    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Przekręcanie nazwy może wypatrzyć całą dyskusję
    myślę że jesteś człowiekiem myślącym (na podstawie zdjęcia) więc chyba zdajesz sobie z tego sprawę.

    1 Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Czy ja dobrze widzę że masz forumowiczów za idiotów? Cóż, nie godzien jestem żeby z Tobą dyskutować.
    Za wysoki poziom.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    [quote] frank566
    A gdzie jest taki bank jak PKO s.a. bo jeszcze o nim nie słyszałem a może dowiedziałbym bym się czegoś ciekawego?
    3/4 użytkowników tego forum nawet nie potrafi poprawnie napisać nazwy banku a uważa się za ekspertów z zakresu bankowości i finansów. Szkoda czasu na dyskusje z takimi osobami...[/quote]
    daj spokój człowieku i się nie pogrążaj, masz coś konkretnego do zaoferowania w dyskusji to napisz a nie podpieraj się pisownią PeKaO czy PKO s.a. czy S.A. każdy wie o co chodzi. Napisz (nie ściągając z dowodu rejestracyjnego) nazwę własnego auto a potem czepiaj się pisowni ludzi których nazywasz idiotami a którzy mają po prostu w dupie jak się bank nazywa piszą jasno i wyraźnie o tym co oferuje bądź właśnie nie oferuje.

    Osobiście -włączając się do dyskusji- w chwili kiedy otrzymałem kolejną kartę (klienta) z pinem i podwyżkami (opłatami) podziękowałem żubrowi (a odchodzący pracownicy utwierdzili mnie w tej decyzji), przeszedłem do ING i cieszę się wolnością, pięknie działającym systemem bankowości elektronicznej, żadnych kolejek, odpowiedzi meilowe bądź oddzwaniania najpóźniej na drugi dzien (w PKO oddzwonili po ..... pół roku na zadane pytanie, paranoja!). Dajcie spokój, nie ma o czym rozmawiać bank jest skończony, a włoskie to jest dobre wino i kobiety.

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Szczerze powiedziawszy to teraz dobrym biznesem w Myślenicach byłoby otworzyć placówkę dobrego banku i usadowić bankomaty w kilku strategicznych miejscach (zarabie, osiedle, rynek itp).
    Myślę, że bank Pekao SA zwinął by zabawki szybciej, niż to się da.
    Rzesza niezadowolonych klientów z powodu, braku bankomatów, narastających opłat, czy choćby samego poziomu obsługi klienta, denerwuje na tyle wszystkich, że bez najmniejszego problemu, pouciekaliby do banku, w którym klient jest traktowany nie jak PRL-owski obywatel, a na miarę 21-wieku...

    Aż się prosi o taki "duży" bank, któremu klienci by zaufali, oraz by sieć bankomatów pozwalała na spokojne operowanie gotówką.

    1 Cytuj
  • 17 wrz 2009

    nawet byłem tuż tuż ale brakło motywacji i desperacji, mianowicie po rozpadzie rozmawiałem z decydentami w BPH (jak dla mnie był to bardzo dobry bank jako instytucja finnsowa). Obecne porobiło się już kilka małych i jak na taką mieścinę jest za ciasno. Wszystkim którzy mają dość PKO polecam ING (koło nowej ukleiny), przetestowałem i jestem megazadowolony. Generalnie, gdziekolwiek nie przeniosą swojego konta i pieniędzy będzie lepszym rozwiązaniem niż PKO w którym nawet wypłaty z bankomatu są problemem z powodu nękających je awarii i to głównie w dzień zakupów czyli w sobotę.

    Cytuj

Odpowiedz