Forum » Myślenice

Ksiażka Skarg, Wniosków i Zażaleń.

  • 15 wrz 2009

    Sorry za wprowadzenie nieaktualnej informacji:

    "Ponadto w ramach konsultacji społecznych projektu „Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego” w dniu 2 września 2009 r. o godz. 9.30" [...]

    to z rozpędu...

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    No to teraz Lolek, dales mi do myslenia. Z dwoch powodow. Analizujac przedstawione przez Ciebie dane poniekad jestem szczesliwy ze praca zmusza mnie do czestych wyjazdow. ;) A na powaznie. Dane sa z roku 2007. Obserwujac wzrost zanieczyszczenia z zamieszczonych w raorcie tabel, i przyjmujac zalozenie ze sredni, roczny wzrost zanieczyszczenia relatywny do wzmozonej dzialalnosci przytoczonych w danych zakladow wzrosl powiedzmy 15% to dochodzimy do wniosku ze strach sie bac! Przy 15%. Nawet nie chce myslec jakie mamy teraz powietrze dzieki WMB i wmozonego ruchu po ulicy 3 Maja. Co ile bada sie zanieczyszczenie i jaki ma to wplyw czynnikow poza gminnych na restrukturyzacje dotychczasowej polityi UMiG. Podejzewam ze znikoma. Gdzie mozna, Lolek, uzyskac jakies swiezsze dane?

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Pewnie wiecie ze "konkurencja" oglosila - Plebiscyt na Społecznika Roku 2009 Powiatu Myślenickiego.
    Plebiscyt będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach;

    - spocznik, osoba fizyczna
    - firma, stowarzyszenie

    (To sa dokladne cytaty, sami sprawdzcie ;))http://www.powiatmyslenice.pl/wybory-spolecznika-roku.html

    3. Aby osoba zakwalifikowała się do finału, potrzebna jest jak najlepsza dokumentacja osiągnięć, działalności, w tym celu prosimy o pobranie poniżej dokumentu "karta zgloszenia kandydata"

    4. Społecznika roku wybierze powołana przez Portal Dobrej Informacji Kapituła, składająca się z siedmiu osób - przedstawicieli instytucji z różnych środowisk; instytucji społecznych, osób z administracji publicznej, środowiska biznesu, mediów, kultury, stowarzyszenia
    Do Kapituły należeć będą;

    Ryszard Jacek Róg – red. nacz. Portal Dobrej Informacji
    Mariusz Kuś – dyrektor promocji radia VOX FM Kraków
    Remigiusz Półtorak – dyrektor dodatku Myślenickiego – Dziennik Polski
    Maria Brożek – prezes Izby Gospodarczej Dorzecza Raby
    Janusz Ambroży – sekretarz gminy Pcim
    Jarosław Szlachetka – pomysłodawca oraz współorganizator konkursu „8 wspaniałych”
    Marek Lenczewski – prezes Stowarzyszenia „Turystyczna Podkowa”

    5. Oceniane i brane pod uwagę będą przede wszystkim;

    - całokształt działalności, przede wszystkim wolontariat
    - bezinteresowny wkład rzeczowy oraz praca na rzecz budowania postaw obywatelskich, społecznych, rozwoju lokalnego, kultywowanie tradycji
    - praca na rzecz instytucji która pomaga ludziom
    - osoba bądź firma, która przysłużyła się lokalnej społeczności pomocą dla drugiej osoby
    - kształtowanie pozytywne postaw społecznych, wkład w rozwój edukacji
    - działania na rzecz integracji lokalnej społeczności, poprawy komunikacji i wizerunku Powiatu Myślenickiego
    - efekty i owoce działania w stosunku do możliwości danego kandydata.

    Kapituła spośród kandydatur wybierze finalistów oraz zwycięzców konkursu. Finał przewidywany jest ok. 15-20 października na zamku w Dobczycach. Podczas finału oprócz wręczenia nagród jest przewidziany bankiet oraz koncert." ()

    No to jak juz omowilismy szczegoly, to mam nadzieje ze kandytat sam sie wylania z szeregu. Spelniajacy celujaco kazdy z wymogow wymienionych w punkcie piatym, a mianowicie;
    Biznesmen, dbajacy o srodowisko i nawierzchnie drog w gminie. Zwlaszcza dojazdowych do zakladow poprawiajacych stan srodowiska.
    Pomagajacy instytucjom panstwowym, bezinteresownie odsprzedajac dzialki pod siedzibe chluby MiGM.
    Patronuje wlascicielowi firmy ktora pomaga drugiej "pierwszej" w Gminie osobie, oczywiscie tez bezinteresownie.
    Ksztaltujac pozytywne postawy spoleczne, zintegrowal lokalna spolecznosc w protescie dla chlubnej inwestycji, ktora dzieki temu zaistniala w ogolnopolskiej telewizji.
    A efekty i owoce dzialalnosci sa nazbyt widoczne na terenie calej gminy. A nalezy dodac ze pracuje on nieomal ponad miare wlasnych mozliwosci.

    Jezeli juz wiecie kim jest Wasz kandydat, mozecie pobrac karte zgloszenia i oddac swoj glos!!!
    http://www.powiatmyslenice.pl/upload/tiny/File/karta-zgoszenia.doc

    "...FL... Co to moze znaczyc?...FL... No! Przeciez to proste!
    .......................Filantrop Ludziom....................."

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    Mysle ze ciekawym pomyslem bylo by "zmuszenie" osob kandydujacych na urzad Burmistrza, wraz z oczywiscie pelniacym urzad obecnie Panem Maciejem Ostrowskim do konfrontacji przedwyborczych na zywo. Taka debata w ktorej spoleczenstwo, szary obywatel, moglby zadawa pytania kandydatom na tematy dotyczace wszystkiego co jest zwiazane z odpowiedzialnoscia jaka jest urzad Burmistrza.

    Prywatnie sadze ze jest to najlepsza okazja do interakcji ze spoleczenstwem i pokazanie dbalosci o elektorat a co za tym idzie, stanowisko Burmistrza Miasta Myslenic. Co Wy na to?

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    [quote=Mysleniczanin007]Mysle ze ciekawym pomyslem bylo by "zmuszenie" osob kandydujacych na urzad Burmistrza, wraz z oczywiscie pelniacym urzad obecnie Panem Maciejem Ostrowskim do konfrontacji przedwyborczych na zywo. Taka debata w ktorej spoleczenstwo, szary obywatel, moglby zadawa pytania kandydatom na tematy dotyczace wszystkiego co jest zwiazane z odpowiedzialnoscia jaka jest urzad Burmistrza.

    Prywatnie sadze ze jest to najlepsza okazja do interakcji ze spoleczenstwem i pokazanie dbalosci o elektorat a co za tym idzie, stanowisko Burmistrza Miasta Myslenic. Co Wy na to?[/quote]
    007, chaty i spatkania z panującym umarły śmiercią naturalną a Ty jeszcze na coś liczysz ? Trzeba by było odpowiadać na niewygodne zapytania i przy okazji się pogrążyć... Nie sądzę aby to co proponujesz mogło być realne, a SZKODA :(

    Cytuj
  • 11 paź 2009

    To zgadnij na kogo zaglosuje elektorat jezeli kontrkandydaci wyjda z taka inicjatywa i BEDA rozmawiac z ludzmi.

    Cytuj
  • 21 lis 2009

    Dementi.

    W związku z insynuowaniem w niektórych postach, przez forumowiczów, miedzy innymi Cyrka, chciałbym oznajmić Wszem i wobec że moja osoba w życiu publicznym, nie jest w żaden inny sposób jak przynależność do Miasta i Gminy z racji miejsca urodzenia oraz miejsca zamieszkania, związana politycznie, badź też finansowo.

    Reasumując, wbrew sugestiom miedzy innymi Cyrka, nie jestem broń Boże, Maciejem Ostrowskim, nie jestem również żadną postacią z "jego świty". Nie jestem również radnym lub osobą bezpośrednio lub pośrednio związaną z Radą Miasta. Wybaczie ale nie do mnie należy "zalotna grzywka" lub też sławne w mikroregionie "szpiczaste ciżemki". Nie zasiadam także wzorem Witroza na podrzędnych stanowiskach przynależnych do UMiG. Nie przecze jednak że znam wszystkie te osobistości, jedne od dzieciństwa, inne z racji miejsca zamieszkania, a jeszcze inne z prywatnych potyczek na stopie urzędowej, z racji prowadzonej przeze mnie działalności.

    Relatywnie nie udałem się do Krynicy na "szkolenie" jak wskazywała by na to absencja, która zresztą była działaniem zamierzonym. Ot, chęć upożądkowania pewnych relacji i faktów z poza forum, które na dzień dzisiejszy składają sie w spójną całość.

    Gwoli wyjaśnienia. Dostęp do internetu mam zawsze i wszędzie. Jak już niejednokrotnie wspominałem dzięki mojemu "mobilnemu" trybowi życia posiadam dostęp do najnowszej technologii, która umożliwia mi możliwość korzystanie z internetu w krajach tak "niecywilizowanych" jak Peru czy Chile.

    Więc bardzo proszę o nie kojarzenie mnie, lub też utożsamianie mnie z żadną z postaci myslenickiej nomenklatury. Wiem że pasjonujące jest odgadywanie tożsamośi osób kryjących sie za avatarem, lecz zapewniam że wszystkie z tych domysłow sa dalece chybione. Nasuwa mi się od razu ironiczna myśl/sugestia, związana z projektem strzelnicy. Trzeba bedzie dużo cwiczyć strzelanie, bo narazie kazdy ze "strzałów" próbnych, utożsamienia mnie z MO z całym szcunkiem dla Macieja, lecz uwłacza mojej postawie społecznej. Nie wspominajac o innych aspektach w których diametralnie się róznimy.

    Z poważaniem i należytym szacunkiem, Myśleniczanin007.

    1 Cytuj
  • 3 mar 2011

    Tak sobie szperałem po forum i postanowiłem "odgrzać" tego zakalca. Może któś się skusi aby nadgryźć kawałek i podzieli się kolejnymi wnioskami.
    P.S Dla wszystkich wielbicieli Zdzicha, mała próbka tekstów gramatycznie poprawnych, prawie... ;)

    1 Cytuj
  • 3 mar 2011

    a co robiłeś w Peru i Chile ? :-0

    Cytuj
  • 3 mar 2011

    Podróżowałem z Wojtkiem Cejrowskim.

    Cytuj
  • adzygmunt 3 mar 2011

    Tzn on w realu Ty na ekranie?
    Cejrowskiego, lubię za klimat jaki stwarza.
    Ludzie Kaszub tak mają, znam ten sposób mówienia i myślenia od dziecka!!!
    Tu masz rozwinięcie tematu
    http://www.youtube.com/watch?v=ZzivIBKepP4&feature=related

    1 Cytuj
  • 4 mar 2011

    Jasne ADZ, teraz przy tych nowych telewizorach 108 calowych HD 3D można się pogubić... ;)

    Cytuj
  • 28 lip 2011

    1. Chciałabym złożyć skargę i ubolewanie nad ciągle, nieotwierającą się stroną Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach. Interesują mnie zajęcia dla dzieci jakie MOKiS proponuje, no ale nie sposób tam się dostać.

    2. Chciałabym również poinformować, że na stronie Zarabie Sport, gdzie są "wszystkie" informacje o wydarzeniach na Zarabiu, jak i o samym Zarabiu, aktualności są z maja tego roku, a cennik kolejki krzesełkowej oraz "Serdecznie zapraszamy" dalej wiszą!!! Przecież kolejka już zdechła!!!

    7 Cytuj

Odpowiedz