Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 26 sty 2012

    Aniu nie sugeruj się współpracą na forum,słuchaj co mówi lekarz,to on posiada wiedzę i jak mówi tak to tak.
    Jeśli masz niedostatek wiedzy na ten temat ,świadomość tego ze nie rozumiesz co jak i dlaczego -to myślę że pytaj u żródeł zadzwoń umów się na dodatkową wizytę do lekarza.

    4 1 Cytuj
  • 8 lut 2012

    Witam Panie,
    chciałam się dowiedzieć jak to jest z pozycją do porodu w szpitalu w myślenicach. Trzeba koniecznie na leżance w pozycji wertykalnej, czy można też np. w kucki?

    1 3 Cytuj
  • 8 lut 2012

    AniuP ja rodziła synka klęcząc na ziemi oparta łokciami o łóżko i było naprawde super, sama położna mi zaproponowała tę pozycję

    3 3 Cytuj
  • 8 lut 2012

    Pozycja wertykalna to nie leżenie na leżance - wpisać sobie w Google i poczytać trochę trzeba .Ale nie o pozycjach tylko o całym porodzie zarówno I II jak i III okresie porodu ,co się dzieje i w jaki sposób przebiega .
    Cały przebieg porodu to praca zarówno położnej jak i matki i szereg ćwiczeń ,pozycji itd ....wszystko pisze .
    Polecam Szkołę Rodzenia w naszym szpitalu bardzo sumienne Panie w przystępny sposób udzielają odpowiedzi na pytania .Zajęcia w środy można samej albo z partnerem jak kto woli.Prawda jest taka ze jak trochę poczytasz przed porodem ,to masz całkowity obraz jak wygląda ten jedyny dzień w roku. Windą na II piętro i tam obok drzwi na położnictwo jest sala szkoły rodzenia,warto .

    2 4 Cytuj
  • 8 lut 2012

    Ja także polecam szkołę rodzenia w naszym szpitalu. Porady i wskazówki bardzo przydatne nie tylko podczas porodu ale również po, opieka , karmienie dziecka

    3 2 Cytuj
  • 9 lut 2012

    Informacje co jest po to są na stronie forum społeczeństwo w zakładce pytanie do mam

    1 2 Cytuj
  • 9 lut 2012

    @zosia - całe forum gratuluje rodzenia CO ROKU! :)

    1 1 Cytuj
  • 9 lut 2012

    uf pięknie

    1 1 Cytuj
  • 9 lut 2012

    Drogie dziewczyny,
    Być może ten temat był wcześniej poruszany, jeśli tak to przepraszam. Mam pytanie odnośnie położnych- czy któraś z rodzących w myślenickim szpitalu umawiała się z położną na poród? Chodzimy z mężem do szkoły rodzenia, podoba mi się atmosfera, nie sieją strachu, aż się chce z nimi rodzić :) Mój ginekolog polecił mi p. Komednę. Czy któraś z Was korzystała z jej pomocy podczas porodu? Podejrzewam, że jest fajna tak jak prowadzące szkołę rodzenia, ale z ciekawości pytam o Waszą opinię. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

    2 1 Cytuj
  • 9 lut 2012

    Ola7- zapewne i są ale uważam ,że warto słuchać doświadczonych, sprawdzonych rad personelu medycznego. Ale oczywiście Ty możesz inaczej :)

    1 1 Cytuj
  • 9 lut 2012

    [quote=gość: Ania&Mały Wituś] Drogie dziewczyny,
    Być może ten temat był wcześniej poruszany, jeśli tak to przepraszam. Mam pytanie odnośnie położnych- czy któraś z rodzących w myślenickim szpitalu umawiała się z położną na poród? Chodzimy z mężem do szkoły rodzenia, podoba mi się atmosfera, nie sieją strachu, aż się chce z nimi rodzić :) Mój ginekolog polecił mi p. Komednę. Czy któraś z Was korzystała z jej pomocy podczas porodu? Podejrzewam, że jest fajna tak jak prowadzące szkołę rodzenia, ale z ciekawości pytam o Waszą opinię. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam. [/quote]

    Nie wiem czy wiesz ,ale oficjalnie nie można przychodzić z własną położną. Mogą być jedynie osoby z Twojej rodziny. Aby coś takiego przeszło robi się przekręty takie,że mówi się,że ta położna jest np niby Twoją ciocią. Dobra położna jest bardzo ważna, ale w myślenickim szpitalu jest dużo takich. Miałam do czynienia z wieloma i naprawdę są super, a te ze szkoły rodzenia zgadzam się są bardzo fajne:)

    3 1 Cytuj
  • Ania 9 lut 2012

    sloneczko22- Dzięki za odpowiedź:) Mój ginekolog powiedział mi, że p. Komenda jest szefową położnych w szpitalu i chwalił ją jako profesjonalistkę:) Boję się jednak o to, że nie będzie wolnej sali i będę musiała rodzić sama:) Jak patrzę ile dziewczyn przychodzi do szkoły rodzenia, to sobię myślę, że chyba mamy wyż demograficzny;) Pozdrawiam.

    2 2 Cytuj
  • 10 lut 2012

    Ja rodziłam w sierpniu ,kobiety w ciąży widziało się wszędzie, w szkole rodzenia brakowalo miejsca tyle nas było:) A jak przyszlo co do czego to na porodówce byłam sama,nikt więcej nie rodził w żadnej sali obok:)

    2 1 Cytuj
  • 15 lut 2012

    MOJA MALA CORECZKA MA JUZ PRAWIE 4 MIESIACE, DO SZKOLY RODZENIA NIE CHODZILAM, DO PORODU MIALAM 2 PODEJSCIA, I NAPRAWDE PRZYJECIE NA PORODOWKE BARDZO MILE PANIE, WYJASNILY WSZYSTKO, POWIEDZIALY JAK CWICZYC ZEBY POROD POSTEPOWAL, NIESTETY NIE POMOGLY MOJE ZMAGANIA Z PORODEM NATURALNYM I MUSIAL SIE SKONCZYC CESARKA,ALE DZIKI TEMU MOJA MALUTKA ZDROWA 10 APGAR I SLICZNA

    7 3 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Bez opłaconego lekarza nie zdecydowalabym sie na porod w myslenicach, zwlaszcza jesli chodzi o oddzial noworodkowy... NIeststy nie ma tam odpowiedniej opieki dla noworodkow. Porownujac oczywiscie krakowskie szpitale. WMyslenicach mozna rodzic gdy jest wszystko ok i nie ma zadnego zagrozenia dla dziecka. Polecam tylko Dr Dudka ktory prowadzi moje ciaze i odbiral porody, gdyby nie on na pewno nie zdecydowalabym sie na ten szpital.

    5 10 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Trele Morele, mamy wielu fachowców , nie trzeba zawsze dać w łapę żeby wszystko skończyło się dobrze.

    9 1 Cytuj
  • 25 lut 2012

    Ja rodziłam w Myślenicach. Nie płaciłam lekarzowi. Była przy mnie młoda pani doktor,która miała dyżur, nie pamiętam nazwiska. Opieka bardzo profesjonalna . Jeśli natomiast chodzi o oddział noworodków to niestety, ale Panie tam pracujące są bardzo niefajne. Ale zaznaczam ,że nie wszystkie

    10 2 Cytuj
  • 25 lut 2012

    Pewnie zależy na kogo się trafi i jaki mają humor, ale ja leżałam tydzień i nie spotkałam się z nikim nie fajnym.
    Wszystkie panie były sympatyczne.

    5 1 Cytuj
  • 27 lut 2012

    Zgadzam się, nie trzeba od razu dawać w łapę, by wszystko było jak należy - nie przesadzajmy, a w krakowskich szpitalach niestety nie zawsze jest tak różowo jak niektórzy opowiadają.

    5 2 Cytuj
  • 1 mar 2012

    Hej mam pyt:czy urodzenie dziecka to duzy Bol?

    2 7 Cytuj
  • 1 mar 2012

    ...nie sądzę, w końcu tyle ludzi po świecie chodzi:)

    6 1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    A ja mam pytanie odnośnie planowanych cesarek: czy w Myślenicach czekają aż akcja się rozpocznie czy wykonują wcześniej. Jeśli tak to w którym tygodniu skończonym?
    Pozdrawiam

    2 2 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=gość: Mmmmmmm] Hej mam pyt:czy urodzenie dziecka to duzy Bol? [/quote]
    Nieeeeee Raczej swędzenie

    6 2 Cytuj
  • 6 mar 2012

    [quote=gość: kamila123] A ja mam pytanie odnośnie planowanych cesarek: czy w Myślenicach czekają aż akcja się rozpocznie czy wykonują wcześniej. Jeśli tak to w którym tygodniu skończonym?
    Pozdrawiam [/quote]

    Ja miałam planowaną cesarkę. Z tym, że ja się umówiłam z moim lekarzem, do którego chodziłam. Powiedział mi, kiedy mam przyjść. Było to w 38 tyg.

    2 2 Cytuj
  • 6 mar 2012

    Ja miałam planowaną cesarkę. Z tym, że ja się umówiłam z moim lekarzem, do którego chodziłam. Powiedział mi, kiedy mam przyjść. Było to w 38 tyg. [/quote]

    Lena87, dziękuję Ci serdecznie za informację - właśnie nie wiedziałąm czy czekają na akcję czy tną "na zimno":). Pewnie zależy od lekarza - a Ty do któego chodziłaś? Jeśli można spytać oczywiście:)
    Pozdrawiam - Kamila

    1 2 Cytuj

Odpowiedz