Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 27 lip 2012

    W czerwcu urodziłam córeczkę w naszym szpitalu. przy porodzie miałam znakomitą opiekę ze strony pań połoznych, jak i pani doktor. Opieka na oddziale położniczym tez bardzo miła. Dziewczyny miłe i uśmiechnięte. Nie mogę tez narzekac na panie z neonatologicznego, pomagały za każdym razem gdy tylko do nich zajrzałam. Bardzo dziekuję za opiekę i mam nadzieję, że łazienka na połozniczym juz hula:)

    4 Cytuj
  • 1 sie 2012

    urodziłam w czerwcu przez cesarskie cięcie zdrowego syna i chociaż skierowanie miałam na Ujastek wybrałam Myślenice .mogę powiedzieć jedno DZIĘKUJĘ.
    p.s. nikt nie patrzył na mnie jak na wyrodna matkę bo nie chciałam karmić piersią uszanowali mój wybór.

    7 2 Cytuj
  • 2 sie 2012

    Ja na myslenicki szpital tez nie narzekam. Polozne super, lekarze tez, nawet Panie od dzieciaczkow mile. Duza zmiana. Nic tylko pogratulowac, bo jak rodzilam pierwsze dziecko w 2009 roku, to takich luksusow nie bylo. Jeden lekarz mi tylko nie spasowal taki mlody blondyn, ale to juz inna historia. Ogolnie kazdemu polecam

    1 1 Cytuj
  • 6 sie 2012

    [quote=gość: lalunia 33] Ja na myslenicki szpital tez nie narzekam. Polozne super, lekarze tez, nawet Panie od dzieciaczkow mile. Duza zmiana. Nic tylko pogratulowac, bo jak rodzilam pierwsze dziecko w 2009 roku, to takich luksusow nie bylo. Jeden lekarz mi tylko nie spasowal taki mlody blondyn, ale to juz inna historia. Ogolnie kazdemu polecam [/quote]

    A mogę dokładnie wiedzieć co się stało jeśli chodzi o tego młodego blondyna?

    1 1 Cytuj
  • 8 sie 2012

    Chciałabym wiedzieć jak jest teraz w szpitalu rodziłam tam cztery lata temu miałam drugą cesarkę,termin mam za trzy tygodnie czy mnie przyjmą bez skierowania mieszkam koło Gdowa,prawdopodobnie czeka mnie poród naturalny czy ojciec dziecka może być przy porodzie kiedy trzeba to zgłosić i czy coś się płaci.Nie znam tam żadnego lekarza,prosiłabym o maila jeśli znacie odpowiedz na moje pytania gusia29_79@o2.pl

    Cytuj
  • 9 sie 2012

    skierowania do porodu nie trzeba, mąż może być z Tobą cały czas i nic nikomu się nie daje, ja rodziłam w zeszłym roku i jeśli chodzi o personel to sprawdzili się ok i położne i lekarz pomagali żebym urodziła w miarę szybko, dzięki nim i ich doświadczeniu mam zdrowego ślicznego chłopca

    1 Cytuj
  • 13 sie 2012

    witam, mam pytanie do maam po cesarce, jak poradzilyscie sobie z problemami z pokarmem po cesarce przy karmieniu piersia, jak dlugo karmilyscie swoje maluszki, i czy ktorejs po zaprzestaniu karmienia piersia na jakis czas udalo sie do niego wrocic o jakims czasie i w jaki sposob, pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 22 sie 2012

    Płaci sie za cesarke w Myślenicach? ile wcześniej trzeba sie umówić i jak to wygląda?

    1 Cytuj
  • 22 sie 2012

    [quote=gość: mundzia] witam, mam pytanie do maam po cesarce, jak poradzilyscie sobie z problemami z pokarmem po cesarce przy karmieniu piersia, jak dlugo karmilyscie swoje maluszki, i czy ktorejs po zaprzestaniu karmienia piersia na jakis czas udalo sie do niego wrocic o jakims czasie i w jaki sposob, pozdrawiam [/quote]

    Mi po cesarce pokarm pojawił się na 3 dzień (nawał), mały nie chciał ssać, więc laktator był bardzo pomocny- ale najlepszy jest firmy Avent. Karmiłam 11 miesięcy nieprzerwanie.

    2 Cytuj
  • 22 sie 2012

    [quote=gość: agaga] Płaci sie za cesarke w Myślenicach? ile wcześniej trzeba sie umówić i jak to wygląda? [/quote]

    Nie płaci się. Informacja jest wpisywana w kartę ciąży. Prowadzący lekarz udziela informacji, kiedy należy się zgłosić do szpitala- zależy od lekarza- najlepiej ze swoim porozmawiać. A jak wygląda samo cięcie- duzo inf. na ten temat w necie.

    1 1 Cytuj
  • 23 sie 2012

    Jest na forum jakaś Pani, która prowadziła ciążę prywatnie u dr Przeklasy? Chodzi mi bardziej o aktualne dane dotyczące ceny za wizytę (czy jest to cena tylko za wizytę, czy z usg), czy na każdej wizycie jest robione usg, czy jeśli mam wskazanie do cesarki, to czy wykonuje ją Pani doktor (odpłatnie dodatkowo czy nie?), czy lekarz który aktualnie ma dyżur w szpitalu (gdyby poród zaczął się wcześniej niż termin cięcia cesarskiego). Będę wdzięczna za informacje.

    Cytuj
  • 23 sie 2012

    Powiem tak, rodziłam w M-cach- porodówka, personel naprawdę ok, ale nie polecam Oddziału noworodków i lekarzy. Jak z dzieckiem nie mam żadnych problemów zdrowotnych odsiedzi się tylko 3 dni i do domku to w porządku, ale kłopot zaczyna się kiedy dziecko nie jest zdrowe i potrzebuje pomocy lekarze nie wiedzą co mają robić. Jestem zadowolona z położnej bardzo ładnie się mną zaopiekowała. Chciałam, żeby przy porodzie był lekarz, ale on mnie olał. Nie polecam lekarza W. Wszyscy, którzy nie mieli problemów z dzieckiem są z niego zadowoleni, ale nie potrafi wykryć problemu i po wszystkim zachować się honorowo.

    Cytuj
  • 23 sie 2012

    [quote=gość: qaz] Powiem tak, rodziłam w M-cach- porodówka, personel naprawdę ok, ale nie polecam Oddziału noworodków i lekarzy. Jak z dzieckiem nie mam żadnych problemów zdrowotnych odsiedzi się tylko 3 dni i do domku to w porządku, ale kłopot zaczyna się kiedy dziecko nie jest zdrowe i potrzebuje pomocy lekarze nie wiedzą co mają robić. Jestem zadowolona z położnej bardzo ładnie się mną zaopiekowała. Chciałam, żeby przy porodzie był lekarz, ale on mnie olał. Nie polecam lekarza W. Wszyscy, którzy nie mieli problemów z dzieckiem są z niego zadowoleni, ale nie potrafi wykryć problemu i po wszystkim zachować się honorowo. [/quote]
    Zgadzam się z powyższym w zakresie opieki nad dzieckiem jeżeli pobyt jest dłuższy niż 3 dni. Szczególnie po cesarce kiedy jest na początku problem z naturalnym karmieniem - zamiast pomóc w ruch idzie sztuczne dokarmianie. Dzieci po dłuższym pobycie na oddziale noworodków wychodzą z odparzeniami i potówkami. Na podsumowanie blok porodowy super - położne ok i na lekarzy nie ma co narzekać - choć jest kilka wyjątków. Oddział położniczy też ok. Oddział noworodkowy - ???

    Cytuj
  • 23 sie 2012

    [quote=gość: Lenka84] Jest na forum jakaś Pani, która prowadziła ciążę prywatnie u dr Przeklasy? Chodzi mi bardziej o aktualne dane dotyczące ceny za wizytę (czy jest to cena tylko za wizytę, czy z usg), czy na każdej wizycie jest robione usg, czy jeśli mam wskazanie do cesarki, to czy wykonuje ją Pani doktor (odpłatnie dodatkowo czy nie?), czy lekarz który aktualnie ma dyżur w szpitalu (gdyby poród zaczął się wcześniej niż termin cięcia cesarskiego). Będę wdzięczna za informacje. [/quote]
    Chodziłam do dr Przeklasy, ale to było 2 lata temu. Nie wiem, jak teraz, ale wówczas za wizytę płaciłam 80zł, z usg 120zł. Jak nie ma potrzeby, to nie robi usg na każdej wizycie. Jeżeli masz wskazania do cesarki, to na termin umawia się z panią dr. Plusem jest też to, że można u niej zrobić ktg. W szpitalu interesuje się "swoimi" pacjentkami(leżałam 3 razy podczas ciąży na ginekologii). Nie bagatelizuje żadnego problemu. Ja byłam z niej bardzo zadowolona. Z myślenickich lekarzy to tylko Przeklasa, Chęciński, Dudek i Kiszka. Natomiast dr Micał działał mi najbardziej na nerwy swoim chamskim zachowaniem!!!

    2 Cytuj
  • 25 sie 2012

    rodziłam niedawno w myślenicach i było ok a pierwsze dzieckow Krakowie na kopernika i też było ok. Szału nie ma ani tu ani tu. jedno jest pewne jeżeli ciąża i poród przebiegają normalnie to człowiek jest zadowolony gdzie by nie rodził. Przede wszystkim nie polecam UJASTKA pomimo panujących tam rewelacyjnych warunków socjalnych ponieważ jak rodziłam na Kopernika to wiele pacjentek karetką było z Ujastka przewożonych na Kopernika jak tylko pojawiły się jakieś komplikację. Więc jest tak- nie ważne w jakich warunkach się rodzi a ważne żeby w szpitalu były oddziały i lekarze którzy w przypadku problemów pomogą a nie będą wozić po innych szpitalach.

    4 Cytuj
  • 25 sie 2012

    Ja boję się sali operacyjnej- jakie są wasze wrażenia stamtąd? Jakie znieczulenie? Jak personel?

    1 1 Cytuj
  • 25 sie 2012

    A RODZI JAKAŚ MAMUSIA W POŁOWIE LISTOPADA?:D

    Cytuj
  • 26 sie 2012

    Witam, termin mam na 10 grudnia czy jest możliwość że spotkam się w myślenickim szpitalu z jakaś grudniową mamusią?:):):)

    Cytuj
  • 26 sie 2012

    Niestety - ja mam na początek września ;))

    Cytuj
  • 27 sie 2012

    To życze Ci lekkiego i szybkiego porodu, i ślicznej dzidzi:D Może się jeszcze znajdzie ktoś do towarzystwa na grudzień:)

    1 Cytuj
  • 29 sie 2012

    [quote=gość: Lenka84] Jest na forum jakaś Pani, która prowadziła ciążę prywatnie u dr Przeklasy? Chodzi mi bardziej o aktualne dane dotyczące ceny za wizytę (czy jest to cena tylko za wizytę, czy z usg), czy na każdej wizycie jest robione usg, czy jeśli mam wskazanie do cesarki, to czy wykonuje ją Pani doktor (odpłatnie dodatkowo czy nie?), czy lekarz który aktualnie ma dyżur w szpitalu (gdyby poród zaczął się wcześniej niż termin cięcia cesarskiego). Będę wdzięczna za informacje. [/quote]
    Odnośnie ciąży i cesarki nie odpowiem, ale podam aktualne ceny za wizytę :) Badanie ginekologiczne kosztuje 90zł, USG 90zł, badanie razem z USG 140zł, a cytologia 40zł

    1 Cytuj
  • 1 wrz 2012

    Ja ze swojego doświadczenia nie polecam szpitala na Kopernika jeśli chodzi o opieke kobiety ciężarnej.

    2 Cytuj
  • 3 wrz 2012

    Ja jeszcze jestem we wczesnej ciąży, sama pracuje w służbie zdrowia i na poród w Myślenicach świadomie się nie zdecyduję, chyba, że mnie sytuacja zaskoczy i za późno będzie jechać do Krakowa. Ujastka także nie polecam, gdyż jak ola77 napisała, co się nie powiedzie, to jedzie na Kopernika. Ktoś wcześniej pytał o pokój itp można to wykupić na Siemiradzkiego. Tam rodziła moja szwagierka, mieli super warunki, mąż u niej mógł spać, odwiedziny super itp była zadowolona. Mnie nie stać na prywatny pokój, ale nie wiem, czy też nie tam zdecyduję się na poród. Co jakiś czas szpitale organizują takie dni otwarte. Można przyjść obejrzeć porodówkę, sale i dowiedzieć się wszystkiego. Polecam śledzić i skorzystać. Jakby ktoś miał info kiedy gdzie można iść to proszę wrzucić, jak sama znajdę to też się podzielę. Pozdrawiam wszystkie mamy, zwłaszcza te przyszłe ;)

    1 1 Cytuj
  • 3 wrz 2012
    Zieloniutka napisał/a:

    Ja jeszcze jestem we wczesnej ciąży, sama pracuje w służbie zdrowia i na poród w Myślenicach świadomie się nie zdecyduję, chyba, że mnie sytuacja zaskoczy i za późno będzie jechać do Krakowa. Ujastka także nie polecam, gdyż jak ola77 napisała, co się nie powiedzie, to jedzie na Kopernika. Ktoś wcześniej pytał o pokój itp można to wykupić na Siemiradzkiego. Tam rodziła moja szwagierka, mieli super warunki, mąż u niej mógł spać, odwiedziny super itp była zadowolona. Mnie nie stać na prywatny pokój, ale nie wiem, czy też nie tam zdecyduję się na poród. Co jakiś czas szpitale organizują takie dni otwarte. Można przyjść obejrzeć porodówkę, sale i dowiedzieć się wszystkiego. Polecam śledzić i skorzystać. Jakby ktoś miał info kiedy gdzie można iść to proszę wrzucić, jak sama znajdę to też się podzielę. Pozdrawiam wszystkie mamy, zwłaszcza te przyszłe ;)

    Na stronie Siemiradzkiego są wszystkie dni otwarte rozpisane. Ja rodziłam pierwsze dziecko w tym szpitalu dwa lata temu i nie polecam. Już kiedyś pisałam, że drugie trzy miesiące temu rodziłam w Żeromskim i nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Nawet nie chodzi o warunki, bo te na wyremontowanej porodówce i położnictwie są super, dwu osobowe duże pokoje z łazienką ale przede wszystkim opieka w czasie porodu i później rewelacyjne. Jeśli masz jakieś pytania to odpowiem bo jestem na bieżąco.

    1 Cytuj
  • 5 wrz 2012

    A ja myślę że jeśli chodzi o Ujastek to nie macie racji. Moja bratowa miała bardzo ciężką ciążę i poród , dzidziuś był okręcony dwukrotnie pępowiną , akcja porodowa nie przebiegała prawidłowo i w ogóle komplikacja za komplikacją. Opiekę miała znakomitą , zarówno lekarze jak i położne nie byli obojętni tylko robili wszystko co w ich mocy aby wszystko skończyło się dobrze. Urodziła przez cc innego wyjścia nie było, jestem pewna że na Kopernika nic innego by nie zrobili. Zresztą nawet nie mieli pomysłu żeby gdziekolwiek ją przewozić. Przecież Ujastek to najlepiej wyposażony szpital jeśli chodzi o sprzęt neonatologiczny i nie tylko a większość pracujących tam lekarzy jest właśnie z Kopernika. Nawet Docent pracujący na Kopernika jest tam na cotygodniowej wizycie, wszystkiego dogląda i kontroluje. A prawda jest taka że w najlepszym szpitalu zdarzają się różne sytuacje. Tam to przynajmniej opieka nad dzieckiem jest na najwyższym poziomie w razie komplikacji jakichkolwiek. Ja mam do terminu jeszcze około tygodnia i jeśli mnie ,,akcja,, nie zaskoczy to postaram się tam dojechać.

    3 Cytuj

Odpowiedz