Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 13 lut 2014
    Liku napisał/a:

    Niestety komentarz z 2009 roku już nie jest aktualny ponieważ dziś na sali trzeba mieć wszystko ze sobą!PAMPERSY,CHUSTCZKI,KUBEK NA HERBATKE(nie ma kubka->nie ma herbaty) a nawet musiałem żonie przywieźć papier toaletowy bo nie było już na oddziele!!!UBOJNIA A NIE MIEJSCE GDZIE KOBIETY MAJA CZUĆ 100% komfortu!!!!

    nie trzeba mieć wszystkiego.. tylko pampersy i chusteczki wilgotne ;) dla porównania w większości krakowskich szpitali musisz mieć również ubranka dla malucha na min 3 dni, co w naszym szpitalu jest niewymagane. a jeśli chodzi o kubek, talerzyk, to leżąc w grudniu na oddziale ginekologicznym w pierwszym dniu nie wzięłam ze sobą i bez problemu panie które rozwoziły posiłki, gdy tylko poprosiłam dały mi kubeczek szpitalny, który po dostarczeniu własnego zwróciłam.
    Jeśli chodzi o papier toaletowy to tu faktycznie bywało słabo i również uważam, że to niedopuszczalne, aby w toalecie nie było papieru czy ręczników papierowych, ale to nie tylko w szpitalu w Myślenicach ale w wielu publicznych placówkach w krk.

    7 Cytuj
  • 13 lut 2014
    Liku napisał/a:

    Niestety komentarz z 2009 roku już nie jest aktualny ponieważ dziś na sali trzeba mieć wszystko ze sobą!PAMPERSY,CHUSTCZKI,KUBEK NA HERBATKE(nie ma kubka->nie ma herbaty) a nawet musiałem żonie przywieźć papier toaletowy bo nie było już na oddziele!!!UBOJNIA A NIE MIEJSCE GDZIE KOBIETY MAJA CZUĆ 100% komfortu!!!!

    No rzeczywiście UBOJNIA , bo trzeba mieć swój kubek jest to po prostu tak rażące przewinienie ,że nie wiem czy sie śmiać czy płakać nad twoją głupotą.

    15 5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 14 lut 2014

    Maju ależ skąd. Odpowiedź mi nie przeszkadza. Ja tylko tak miewam, że zwracam uwagę na szczegóły w tym przypadku jak sądzę nie będące bez znaczenia dla pytającego

    Cytuj
  • 16 lut 2014

    czy któraś z Pań rodziła w ostatnim czasie w Myślenickim szpitalu?? chciałabym się dowiedzieć czy dziecko po porodzie jest cały czas z Mamą, czy trzeba mieć wszytsko dla dziecka ze sobą (chusteczki mokre, pampersy, ubranka itp) i czy można mieć swoją położną przy porodzie??

    1 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Ja urodziłam w sierpniu trzeba było mieć pampersy i chusteczki nawilżane. Ubranka tylko na wyjście. Jeżeli chodzi o położną to z tego co słyszałam nie można mieć swojej przy porodzie, ja miałam akurat na dyżurze Panią Halinkę i nie wyobrażam sobie porodu bez niej. :)

    4 Cytuj
  • 18 lut 2014

    a czy dziecko jest z Mama cały czas czy tylko przynoszą na karmienie???

    Cytuj
  • 18 lut 2014

    Około godziny 4,30 dziecko jest przywożone do mamy, później około 7 biorą dzieci na kąpiel, koło 8 przywożą ale znów za jakąś godzinę biorą na badania i trwa to też około godziny. Później dziecko można mieć przy sobie do 23. Oczywiście można zostawić u dzieciaczka na noworodkach na jakiś czas np gdy chce się wziąć prysznic itp ;)

    7 Cytuj
  • 25 lut 2014

    rodziłam i byłam zadowolona , według mnie wszędzie jest tak samo...wszystko zalezy na kogo się trafi

    8 1 Cytuj
  • 25 lut 2014

    wady to prysznice albo zimną albo gorącą wodą bez możliwości regulacji i brak słychawki więc ciężko się umyć wiadomo gdzie, lekarki u dzieci zależy jaka na zmianie ale niektóre nie zbyt miłe i pomocne, i najwieksza to brak ZZO,

    9 1 Cytuj
  • 26 lut 2014
    nuska87 napisał/a:

    wady to prysznice albo zimną albo gorącą wodą bez możliwości regulacji i brak słychawki więc ciężko się umyć wiadomo gdzie, lekarki u dzieci zależy jaka na zmianie ale niektóre nie zbyt miłe i pomocne, i najwieksza to brak ZZO,

    no te prysznice to jakiś koszmar, tam gdzie są najbardziej potrzebne to ich nie ma, to brak szacunku i zrozumienia dla kobiet po porodzie, nie wymaga się nie wiadomo jakich luksusów, pozostałe warunki są na poziomie ok, ale te prysznice bez słuchawek i regulacji temperatury wody to MASAKRA !!!

    15 2 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 27 lut 2014

    kto nie wie o nich to się tam kąpie, ale najlepszym sposobem na kąpiel są prysznice na ginekologii :) trzeba tylko przejść przez korytarz, a tam są ok :) ja tak robiłam i polecam

    8 1 Cytuj
  • 27 lut 2014

    to nie chodzi o to żeby się kąpać na ginekologii położnictwo ma swoje prysznice i one powinny być dostosowane do kobiet po porodzie, wyobrażasz sobie żeby wszystkie kobiety z ginekologii jak i położnictwa korzystały z 1 łazienki?????!!!!!!!! BO JA NIE

    kazdoor napisał/a:

    kto nie wie o nich to się tam kąpie, ale najlepszym sposobem na kąpiel są prysznice na ginekologii :) trzeba tylko przejść przez korytarz, a tam są ok :) ja tak robiłam i polecam

    9 2 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 28 lut 2014
    nuska87 napisał/a:

    to nie chodzi o to żeby się kąpać na ginekologii położnictwo ma swoje prysznice i one powinny być dostosowane do kobiet po porodzie, wyobrażasz sobie żeby wszystkie kobiety z ginekologii jak i położnictwa korzystały z 1 łazienki?????!!!!!!!! BO JA NIE

    no powinny być, ale co zrobić jeśli ich nie ma...... trzeba sobie jakoś radzić

    4 1 Cytuj
  • 28 lut 2014
    kazdoor napisał/a:

    no powinny być, ale co zrobić jeśli ich nie ma...... trzeba sobie jakoś radzić

    no trzeba ale to jest nie do pomyślenia. ktoś kto robił tam łazienki na pewno nie był kobietą .....

    5 2 Cytuj
  • 7 mar 2014

    wyczytałam ze nie trzeba miec dla dziecka praktycznie nic tylko pampersy i mokre chusteczki dlao mam termin na 27 marca i mam zamiar tam rodzic

    9 1 Cytuj
  • 7 kwi 2014

    A co w końcu z tym znieczuleniem zewnątrzoponowym, drogie Panie, jest czy nie ma, płatne czy tez nie?

    Cytuj
  • 7 kwi 2014

    Czy badanie KTG jest płatne(ile?) i czy trzeba miec skierowanie?

    Cytuj
  • 7 kwi 2014

    tak dla dzidziusia tylko husteczki i pampersy.
    znieczulenia z tego co wiem nie ma i jak na razie nie będzie bo do znieczulenia musi być anestezjolog a ich chyba tylu nie ma w mc.

    1 Cytuj
  • 2 cze 2014

    Mam pytanie troche z innej beczki, ale związane z porodem i ciążą.
    Przyszłe mamy, gdzie robiłyście wszystkie badania (morfologia, mocz, glukoza, toksoplazmoza, TSH itd)? Chodzi mi o to by zrobić już wszystkie badania w jednym miejscu. A nie orientuje się za bardzo gdzie mogę zrobić je w Myślenicach.

    Cytuj
  • 2 cze 2014

    miariakk badania możesz zrobić odpłatnie oczywiście w laboratorium analityki medycznej nad arkadami na rynku, ja tam robiłam wszystkie badania w ciązy .

    1 1 Cytuj
  • 3 cze 2014

    najlepiej jest w diagnostyce w telefonice

    1 Cytuj
  • 9 cze 2014

    Czy można mieć do porodu w Myślenicach pomalowane paznokcie?

    1 8 Cytuj
  • 9 cze 2014

    jujka mi nikt uwagi co do wyglądu nie zwracał nawet miałam na sobie kolczyki łańcuszek i obrączke, nikt mi nie powiedział że nie można.

    2 2 Cytuj
  • 10 cze 2014
    nuska87 napisał/a:

    jujka mi nikt uwagi co do wyglądu nie zwracał nawet miałam na sobie kolczyki łańcuszek i obrączke, nikt mi nie powiedział że nie można.

    Dzieki za info bo w rożnych poradnikach piszą, ze nie mozna. A co warto zabrać ze soba na sale porodową i po? Czy np. Trzeba miec własne podkłady itp?

    1 1 Cytuj
  • 10 cze 2014

    Jeden podkład na łóżko dają, ale warto mieć swoje na zmianę :) Na sale porodową warto mieć wodę bo się przydaje i dużo siły :) Po potrzebne dla ciebie szczególnie wkładki laktacyjne i podpaski poporodowe, oczywiście wszystko co używasz - czytaj kosmetyki. Dla dziecka pampersy i chusteczki nawilżane a na wyjście ubranka i oczywiście fotelik.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz