Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 28 lis 2014

    witam, mam pytanie odnosnie drugiej ciazy i porodu po pierwszym porodzie zakonczonym cesarka. czy ktoras z was miala taka sytuacje? czy mialyscie problem z zajsciem w 2 ciaze ? i jak sprawa z porodem, druga cesarka czy naturalny, dodam ze chodzi mi o porod w szpitalu w myslenicach, pozdrawiam

    2 2 Cytuj
  • 28 lis 2014

    Ja jestem świeżo po drugiej cesarce w szpitalu w myślenicach. Co do porodu, to już na pierwszej wizycie ciążowej u ginekologa dowiedziałam się, że 2 lata po pierwszej cesarce to w grę wchodzi tylko druga cesarka. Ostatecznie miałam planowy zabieg w terminie umówionym z lekarzem prowadzącym.

    2 1 Cytuj
  • 29 lis 2014

    a jak znioslas druga cesarke, i jaki lekarz wykonal cesarke, nie chcialas rodzic naturalnie

    2 2 Cytuj
  • 1 gru 2014
    gusia napisał/a:

    a jak znioslas druga cesarke, i jaki lekarz wykonal cesarke, nie chcialas rodzic naturalnie

    ja jestem po 3 cesarkach, jak chcesz to sie odezwij na priv to ci wszystko napisze

    1 Cytuj
  • 3 gru 2014

    Witam
    Mam pytanie odnośnie rzeczy potrzebnych dla malucha.Jakie trzeba ze sobą zabrać do szpitala? Czy szpital zapewnia ubranka dla maluchów czy trzeba mieć swoje? I czy wiadomo coś o znieczuleniu zewnątrz oponowym?

    1 2 Cytuj
  • 3 gru 2014
    Liwia napisał/a:

    Witam
    Mam pytanie odnośnie rzeczy potrzebnych dla malucha.Jakie trzeba ze sobą zabrać do szpitala? Czy szpital zapewnia ubranka dla maluchów czy trzeba mieć swoje? I czy wiadomo coś o znieczuleniu zewnątrz oponowym?

    dla dziecka potrzeba tylko 5 papmersów i chusteczki nawilżające, później tylko ubranko na wyjście,a szpital zapewnia wszystko inne - ostatnio pytałam położnej mam termin na połowę stycznia
    co do znieczulenia to nie wiem ale ja jestem przeciwna więc nie pytałam, koleżanka rodziła w krakowie dostała znieczulenie i nie czuła skurczów a wcześniej i tak bolało :)

    2 3 Cytuj
  • 4 gru 2014

    Ciekawa jestem skąd margaretka wzięłaś tą liczbę 5 pampersów?????????? Bierze się pampersy a ile będzie potrzeba to czas pokaże ile kto będzie siedział w szpitalu i od dziecka.

    6 2 Cytuj
  • 4 gru 2014
    agnesbiol napisał/a:

    Ciekawa jestem skąd margaretka wzięłaś tą liczbę 5 pampersów?????????? Bierze się pampersy a ile będzie potrzeba to czas pokaże ile kto będzie siedział w szpitalu i od dziecka.

    położna powiedziała że 3 wystarczą ja spakowałam o 2 więcej a jeśli wiesz lepiej to ty doradzaj

    1 7 Cytuj
  • 4 gru 2014
    margaretka napisał/a:

    położna powiedziała że 3 wystarczą ja spakowałam o 2 więcej a jeśli wiesz lepiej to ty doradzaj

    Położnej chodziło o to, że do szpitala jak przychodzisz do porodu wystarczą 3 pampersy na start, a mąż lub bliska osoba później doniesie. Wiem bo również chodziłam do szkoły rodzenia i pani mówiła to samo ;)
    A jeśli chodzi o ilość to małe opakowanie pampersów na 3 dni spokojnie wystarczy, po prostu wkładasz kilka sztuk do wanienki w której leży maleństwo i dokładasz w razie potrzeby.

    10 1 Cytuj
  • 25 sty 2015

    Hej dziewczyny mam pytanie bede pierwszy raz rodzic i wgl niewiem co ze soba zabrac do szpitala.pomocy

    1 4 Cytuj
  • 25 sty 2015

    Dla dziecka pampersy, chusteczki, smoczek, pieluszkę kolorową - 2 sztuki. Dla siebie trochę więcej. jak coś to pisz na maila to pomogę z chęcią - rodziłam 4 miesiące temu. agnes.biol@gmail.com

    4 4 Cytuj
  • 26 sty 2015

    Znieczulenia nie ma, poniewaz nie maja anastazjologa. Masz do wyboru pilke, prysznic, worek sako.
    Co dla siebie: koszulka do porodu i na przebranie, szlafrok, kapcie pod prysznic i do chodzenia, wklady poporodowe, zel pod prysznic, szampon.
    Dla dziecka pieluchy, chusteczki. Nie polecam dawania smoczka maluchowi, bo to zaburza prawidlowe ssanie. Potem mamusie narzekaja, ze maja poranione brodawki. Chybaze nie bedziesz karmic piersia, to inna sprawa.
    Smoczek, butelka, kapturki to zle wplywa na ssanie. Jesli ktoras musi uzywac kapturka to niech to robi do momentu wygojenia brodawek i odstawi je. Sprzyjaja one takze rozwojowi plesniawek.

    5 3 Cytuj
  • Ania 27 sty 2015
    hawajka napisał/a:

    Znieczulenia nie ma, poniewaz nie maja anastazjologa. Masz do wyboru pilke, prysznic, worek sako.
    Co dla siebie: koszulka do porodu i na przebranie, szlafrok, kapcie pod prysznic i do chodzenia, wklady poporodowe, zel pod prysznic, szampon.
    Dla dziecka pieluchy, chusteczki. Nie polecam dawania smoczka maluchowi, bo to zaburza prawidlowe ssanie. Potem mamusie narzekaja, ze maja poranione brodawki. Chybaze nie bedziesz karmic piersia, to inna sprawa.
    Smoczek, butelka, kapturki to zle wplywa na ssanie. Jesli ktoras musi uzywac kapturka to niech to robi do momentu wygojenia brodawek i odstawi je. Sprzyjaja one takze rozwojowi plesniawek.

    znieczulenie jest, tylko trzeba mieć szczęście, żeby trafic na anestezjologa (żeby akurat nie miał operacji). Może warto próbować i prosić (czyt. błagać :) )

    2 Cytuj
  • 28 sty 2015

    a czy ktoś skorzystał już z tego znieczulenia?

    1 1 Cytuj
  • Ania 29 sty 2015

    Pytałam moją panią ginekolog- były już takie panie, które korzystały :)

    2 Cytuj
  • 6 lut 2015

    witam, czy ktoras z pań zazywała Luteine 50 na poczatku ciazy?

    1 1 Cytuj
  • 9 lut 2015

    Tak, Ja brałam w trakcie pierwszej ciąży , teraz przy drugiej również ją zażywam, Zalecenia aby zażywać do końca 3 miesiąca

    2 Cytuj
  • 9 lut 2015

    a jak zażywalas, przez ile dni, a czy porod mialas naturalny czy cc

    2 Cytuj
  • 10 lut 2015

    Podobno do marca przyszlego roku mają przeprowadzic remont na polozniczym. Pokoje dwuosobowe z lazienkami? Czy ktos slyszal cos wiecej?

    2 Cytuj
  • Ania 11 lut 2015
    przyszła mama napisał/a:

    Podobno do marca przyszlego roku mają przeprowadzic remont na polozniczym. Pokoje dwuosobowe z lazienkami? Czy ktos slyszal cos wiecej?

    Też tak słyszałam, martwi mnie jednak odległy termin, bo ja rodzę w czerwcu. Mam malutką nadzieję, że może coś już będzie lepiej. obawiam się również nocy po porodzie, kiedy zabierają dziecko na drugi oddział. Niestety z emocji przez parę nocy nie mogłam spać i wciąż myślałam, jak czuję się mój synek...

    2 Cytuj
  • 11 lut 2015
    gusia napisał/a:

    a jak zażywalas, przez ile dni, a czy porod mialas naturalny czy cc

    Zażywałam przy pierwszej ciąży do końca 3 miesiąca. Rodziłąm naturalnie.

    1 Cytuj
  • 12 lut 2015

    Dziewczyny rozmawialam dzisiaj ze swoim lekarzem i znieczulenie przy porodzie jest dostepne to chyba dobra wiadomosc

    2 Cytuj
  • 13 lut 2015
    MamaAnia napisał/a:

    Też tak słyszałam, martwi mnie jednak odległy termin, bo ja rodzę w czerwcu. Mam malutką nadzieję, że może coś już będzie lepiej. obawiam się również nocy po porodzie, kiedy zabierają dziecko na drugi oddział. Niestety z emocji przez parę nocy nie mogłam spać i wciąż myślałam, jak czuję się mój synek...

    Fakt, człowiek niepotrzebnie analizuje każdy ruch pielęgniarek w nocy myśląc że może z moim dzieciątkiem coś jest nie tak. Oczekuje z niecierpliwością godziny 4.30 kiedy to wagonik z małymi płaczącymi bąblami wjeżdża na korytarz;) Strach znika a maleństwo ląduje na łóżku okok nas. Z drugiej strony to komfort że można choć na chwile zdrzemnac się wiedząc że ktoś ma oko na naszego malca.:)

    14 1 Cytuj
  • Ania 16 lut 2015

    Znieczulenie, tak jak wcześniej pisałam, rzeczywiście jest, ale trzeba mieć jeszcze szczęście :)
    Jeśli chodzi o bobasy zabierane na noc, to jest dla mnie jakieś nieporozumienie, bo ja przez te wszystkie nocy nie mogłam spać (adrenalina, wciąż wspominałam poród, myślałam o dzidziusiu). I tak i tak zajęłabym się sama dzieckiem i zabieranie noworodków jest w/g mnie zbędne.

    4 13 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 16 lut 2015
    MamaAnia napisał/a:

    Znieczulenie, tak jak wcześniej pisałam, rzeczywiście jest, ale trzeba mieć jeszcze szczęście :)
    Jeśli chodzi o bobasy zabierane na noc, to jest dla mnie jakieś nieporozumienie, bo ja przez te wszystkie nocy nie mogłam spać (adrenalina, wciąż wspominałam poród, myślałam o dzidziusiu). I tak i tak zajęłabym się sama dzieckiem i zabieranie noworodków jest w/g mnie zbędne.

    a ja się z tym absolutnie nie zgadzam, widocznie miałaś lekki poród, właśnie te kilka godzin spokojnego snu dużo pomaga w ciągu dnia

    13 3 Cytuj

Odpowiedz