Forum » Myślenice

Przedszkola w Myślenicach.

  • 23 gru 2012

    Mam pytanie - jak pracują przedszkola 24 grudnia ? Pytam bo przedszkole Nr 3 obwieściło że w dniu tak szczególnym jak Wigilia godziny pracy są skrócone i jest czynne do 11:30 !

    1 16 Cytuj
  • 31 gru 2012

    Wszystkie przedszkola w Myślenicach pracują do 11.30. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież nie jest to zwykły dzień pracy. Szkoły maja wolne!

    5 1 Cytuj
  • ania 31 gru 2012

    [quote=gość: prawda boli]No właśnie! Wszystko powinno być za darmo. Niech wszyscy podatnicy płacą za opiekę nad waszymi dziećmi! Będziecie miały drogie "mamusie" więcej funduszy na kosmetyczkę i poprawianie swoich ryjów, bo na poprawę rozumu już raczej nie możecie liczyć.[/quote]

    Ale tę nasze dzieci kiedyś będą wypłacać ci emeryturę, bo taki zakochany system mamy więc wara od naszych dzieci

    12 2 Cytuj
  • 5 lut 2013

    Ciekawe czy Panie - dwórki tzn dyrektorka i jej świta z przedszkola nr 6 (nie mówię o nauczycielkach, bo one są super) płacą za obiady, które codziennie sobie wnoszą do sekretariatu w wysokich wazach i na osobnych talerzach??? Czy to też z pieniędzy na fundusz pomocy przedszkola???

    13 9 Cytuj
  • 5 lut 2013

    Odwieczny problem -funkcjonowanie placówki zależy od dyrektora . Jaki dyrektor taka jej świta!!

    9 Cytuj
  • 5 lut 2013

    w czym niby mają zupę nosić? W garnkach? Wazy są normalne jak zauważyłem a z tego co wiem to dzieci też jedzą na osobnych talerzach ;) I każdy z pracowników może się żywić jak tylko zapłaci, a płaci więcej niż dzieci.
    Najlepiej iść i zapytać albo poprosić o rozliczenie funduszu a nie oczerniać.
    Nauczycielki też się stołują i też zupę dostają w wazie.

    11 11 Cytuj
  • 6 lut 2013

    Moze ktos poleci dobre przedszkole w Myslenicach ??????
    Od wrzesnia chcialabym poslac cororeczki do przedszkola, beda mialy 2lata i 3m ( mam nadzieje, ze to nie za wczesnie ?! ).
    Prosze rowniez o informacje ile wychodza oplaty miesiecznie za dziecko ( lacznie z wyzywieniem ). z gory dziekuje za pomoc.

    Cytuj
  • 7 lut 2013
    ritunia napisał/a:

    Moze ktos poleci dobre przedszkole w Myslenicach ??????
    Od wrzesnia chcialabym poslac cororeczki do przedszkola, beda mialy 2lata i 3m ( mam nadzieje, ze to nie za wczesnie ?! ).
    Prosze rowniez o informacje ile wychodza oplaty miesiecznie za dziecko ( lacznie z wyzywieniem ). z gory dziekuje za pomoc.

    Z góry zaznaczam że jestem mamą. Moje dzieciaki chodzą do nr.4. Długo się zastanawiałam gdzie ich zapisać, czytałam opinie i pytałam znajomych, byłam w każdym przedszkolu i to akurat /moim zdaniem/ jest bardzo dobrze wyposażone i ogród naprawde rewelacyjny. Jedzonko pyszne, nie ma problemu z dokładką. Chodzą od września 2012 i naprawdę wiele się tam nauczyli - i tu zasługa zaangażowania miłych PAŃ. Opłaty takie same jak wkażdym innym państwowym - mają stronke. Mój młodszy syn gdy go zapisałam miał 2 lata i 5 miesięcy /nie korzystał z pampersów/, szybko się zaklimatyzował. Polecam

    4 1 Cytuj
  • 18 lut 2013

    Moja córka w 6 super przedszkole ostatnio przeżywaliśmy wzruszające chwile podczas występów Jasełkowych. To niesamowite ile pracy trzeba włożyć aby przygotować przedstawienie w którym bierze udział całe przedszkole. A w styczniu dzieciaki zdobyły I i II miejsce na powiatowym konkursie kolęd. Po za tym prowadzone są zajęcia dodatkowe bezpłatne np. jest zespół taneczny i orkiestra perkusyjna.
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1258017-kto-ma-tyle-wdzieku-jak-te-nasze-przedszkolaki.html

    5 5 Cytuj
  • 18 lut 2013

    witam a ja proszę o opinie o przedszkolu w trzemeśni.dziękuję

    2 1 Cytuj
  • 23 lut 2013

    Witam! Co sądzicie o Punkcie Przedszkolnym "SŁODZIAKOWO" (ul. Mostowa 15) słyszał ktoś o tym miejscu? To jest nowa placówka, są na Zarabiu chyba od zeszłego roku. Słyszałam że organizują świetne urodziny dla dzieci ale nie wiem nic o przedszkolu. Ponoć śliczne miejsce:) Zastanawiam się nad zapisaniem córeczki a nie chce do samorządowego. I chciałabym się czegoś dowiedzieć o tej placówce od osób trzecich.
    Pozdrawiam

    1 3 Cytuj
  • 10 mar 2013

    Witam wszystkich
    Chciałabym zapytać osób mieszkających w Myślenicach. Jak wygląda sytuacja przedszkolna w gminie ?
    Jesteśmy nowymi mieszkańcami gminy i jesteśmy na etapie poszukiwania przedszkola dla naszego dziecka. Zależy mi na zapisaniu dziecka już od kwietnia ,więc przedszkole gminne nie wchodzi w grę. Ktoś może coś więcej napisać o przedszkolach prywatnych w gminie lub bliskiej okolicy .

    pozdrawiam

    Cytuj
  • 10 mar 2013

    Dla rodziców mieszkających w Myślenicach a pracujących w Krakowie polecam przedszkole Zielona Polanka. Przedszkole znajduje się przy zakopiance w pobliżu stacji Orlen w Głogoczowie.
    Moja pociecha uczeszcza tam od 3 miesięcy . Czesne jak na przedszkole prywatne nie wysokie biorąc pod uwagę to ze w czesnym są bezpłatnie zajęcia dodatkowe m.in codzienne język angielski prowadzony przez szkołę Helen Doron. I najważniejsze to że widać że moja pociecha codzienne chętnie do przedszkola chodzi i nie chce z niego wychodzić :)
    Sale nowoczesne przestronne, nauczycielki bardzo miłe.
    Przedszkole czynne jest aż do godziny 18 co jest dla mnie dużym atutem gdyż kończe pracę o 17 a dojazd z pracy zajmuje mi dodatkowe pół godziny.

    2 1 Cytuj
  • 10 mar 2013

    Dla mnie przedszkole prywatne to sytuacja bardzo przymusowa, jeśli mus to tylko na chwilę a od września i tak zapisałabym i przeniosła dziecko do państwowego (zapisy są do końca marca).
    Prywatne przedszkola są lepiej wyposażone jednak opłaty są bardzo wysokie ( 2-3-4 razy większe), a poziom nauczania zdecydowanie niższy, zabawa to nie wszystko - rozwój dziecka to podstawa. Oczywiście to moje sugestie, moje pociechy chodzą do państwowej (6:30 do 17:00)

    4 5 Cytuj
  • 14 mar 2013

    no nie wiem czy tak 2,3, 4 razy droższe. Z poziomem nauczania tez się nie zgodzę. Program realizowany jest i musi być dokładnie tak samo. Przedszkole czy prywatne czy państwowe podlega pod kuratorium.

    4 4 Cytuj
  • 14 mar 2013
    monika85 napisał/a:

    no nie wiem czy tak 2,3, 4 razy droższe. Z poziomem nauczania tez się nie zgodzę. Program realizowany jest i musi być dokładnie tak samo. Przedszkole czy prywatne czy państwowe podlega pod kuratorium.

    a które całkowicie prywatne przedszkole jest w tej samej cenie co państwowe? A co do nauczania jest to opinia osób trzecich a więc róże osoby różna opinia, wśród mojego otoczenia nie jest najlepsza.

    1 3 Cytuj
  • 15 mar 2013

    płacę za przedszkole prywatne 380 zł . dziecko może przebywać w nim od 6 rano do 18.
    W tym mam wliczone zajęcia z angielskiego, religii, basen, plastyka, tańce, rytmika, logopedę itp.
    Godziny urzędowania są dla mnie o tyle komfortowe, że nie muszę się martwić tym kto odbierze mi dziecko z publicznego przedszkola, które pracują krócej.
    Co do nauczania, to wiem że każda mama uważa , że jej dziecko jest najmądrzejsze i najpiękniejsze, ale widzę, że przewyższa rozwojem i intelektem niektóre dzieci uczęszczających do przedszkoli publicznych.
    To myślę, że jest kwestia indywidualności dziecka, anie systemu nauczania.

    3 2 Cytuj
  • 15 mar 2013
    monika85 napisał/a:

    płacę za przedszkole prywatne 380 zł . dziecko może przebywać w nim od 6 rano do 18.
    W tym mam wliczone zajęcia z angielskiego, religii, basen, plastyka, tańce, rytmika, logopedę itp.
    Godziny urzędowania są dla mnie o tyle komfortowe, że nie muszę się martwić tym kto odbierze mi dziecko z publicznego przedszkola, które pracują krócej.
    Co do nauczania, to wiem że każda mama uważa , że jej dziecko jest najmądrzejsze i najpiękniejsze, ale widzę, że przewyższa rozwojem i intelektem niektóre dzieci uczęszczających do przedszkoli publicznych.
    To myślę, że jest kwestia indywidualności dziecka, anie systemu nauczania.

    czesne + wyżywienie = 380 zł ???? które prywatne PRYWATNE BEZ ŻADNEGO WSPARCIA PAŃSTWOWEGO ma tak niskie opłaty ??
    Jeśli chodzi o poziom są to tylko moje spostrzeżenia, i tak jak napisałaś zgadzam się z Tobą kwestia indywidualności dziecka.

    2 Cytuj
  • 15 mar 2013

    A co to ma do rzeczy czy ma wsparcie PAŃSTWOWE ??? do poziomu nauczania ??? 380zł to i tak dużo ,moje chodzą do prywatnego w m-ce i płacę 270 zł i mam porównanie jeśli chodzi o poziom nauczania bo wcześniej chodziły do państwowego i nie widzę różnicy, mało to uważam ,że jest o niebo lepiej. Zresztą samo przez sie mówi ,że jest to czyjeś prywatne więc musi o nie dbać nie jest to państwówka w której ma sie wszystko gdzieś. Ostatnio pokazywali w telewizji jak traktuję sie dzieci w państwowym przedszkolu.

    2 2 Cytuj
  • 16 mar 2013

    Dzięku[cytat=donek]Dla rodziców mieszkających w Myślenicach a pracujących w Krakowie polecam przedszkole Zielona Polanka. Przedszkole znajduje się przy zakopiance w pobliżu stacji Orlen w Głogoczowie.

    Dziękuje Panu za informację
    Odwiedziłam to przedszkole w zeszłym tygodniu i zdecydowałam się zapisać tam moje dziecko.(mam nadzieję że się tam jak najszybciej zaaklimatyzuje)
    Przedszkole zrobiło na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie .Bardzo duże i kolorowe sale dydaktyczne.Czysto i schludnie (bardzo ładna łazienka dla maluchów :) Dłuższa rozmowa z personelem utwierdziła mnie w przekonaniu że oddaje dziecko w kompetentne ręce .
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuje jeszcze raz za opinie.

    1 1 Cytuj
  • 6 sie 2013

    Witam,
    Stanowczo NIE POLECAM przedszkola EUREKA w Myślenicach. Jedzenie tam jest beznadziejne, dzieci są niedożywione, nie mówiąc już o braku dokładek. Gama zajęć dydaktycznych i dodatkowych jest uboga i w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistością- dzieci nie robią nic w tym przedszkolu! Niczego się nie uczą!. panie, które tam pracują są od wszystkiego- zajmują się dziećmi, wydają posiłki, sprzątają...Przez co najbardziej cierpią właśnie dzieci! Dobry standard to przedszkole miało wtedy kiedy dyrektorem był P. Antoni Kasprzycki. teraz placówka zeszła na psy!!! Nie róbcie dzieciom krzywdy posyłając je do tego przedszkola! Jest wiele wartościowych przedszkoli!

    12 16 Cytuj
  • ,,, ,,,, 6 sie 2013

    Witam.
    rozwielitka Tobie chyba chodzi o to żeby popsuć opinie o tym przedszkolu bo widzę, na forum o żłobkach w Myślenicach też sobie zrobiłaś używanie o przedszkolu Eureka.
    Moje dziecko tam jeszcze nie chodzi, ale liczę na to że będzie. Chodzi tam siostrzenica już 2,5roku i nikt nie narzeka. Przeciwnie jest bardzo zadowolona. Panie są bardzo miłe i zajęcia mają bardzo fajne. Jak Ci nie odpowiada opieka to przepisz dziecko do innego przedszkola i po kłopocie, choć nie wiem czy inne Cie też zadowoli.

    10 8 Cytuj
  • 8 sie 2013

    hmm....moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola i jakoś głodne nie chodzi, a wiem że zjeść potrafi, więc nie rozumiem. Co do smaku nie wiem, bo nie przyszło mi do głowy próbować posiłków przeznaczonych dla dzieci.
    Zajęcia dodatkowe, no cóż wiadome było, że w okresie wakacyjnym nie są realizowane, ale to może wiedziałam tylko ja :)

    5 6 Cytuj
  • 8 sie 2013

    Moje dziecko będzie chodzić trzeci sezon do przedszkola Eureka. Jestem zadowolona, ale każdy rodzic ma inne wymagania i standardy także szanujmy decyzje rodziców.

    Nie powiem, bo miałam zgrzyty z jedną z opiekunek- jak się dowiedziałam potem nie tylko ja;) ale odeszła -jak to do końca było nie wiem, ważne że jej już nie ma;) Co do pań podających posiłki i sprzątających są zatrudnione do tego z tego co widziałam i wiem dwie panie- nawet teraz w okresie wakacyjnym! Co do jedzenia to sama byłam kilkakrotnie świadkiem jak pani ,,podajaca posiłki'' donosiła np parówki czy kromki. Jak każde dziecko jedno jest wybredne inne zje wszystko...wiec jedno bedzie chodzic głodne a inne bedzie zadowolone.
    Co do dodatkowych zajęć, taniec, basen, angielski, sylabkowo, rytmika, plastyka, zajęcia kucharskie?? to mało??????no kurcze to wskażcie mi przedszkole, które ma więcej zajęć dodatkowych...?? Za pana Kasprzyckiego ,,dużo'' się pozmieniało...-więcej dzieci a jedzenie z tego samego miejsca jest przywożone, opiekunki nie które też są nowe gdyż inne na urlopie macierzyńskim;)
    Ja osobiście polecam;)

    5 8 Cytuj
  • 27 sie 2013

    Liczne grupy są w przedszkolach a sale się nie powiększają od tak, myślę ze w przedszkolu nr 6 Pani, która tam mieszka powinna w końcu zwolnić lokal, zrobiłoby się sale lub jakieś inne pomieszczenia . To nie jest 20 lat temu,że nauczyciel, dyrektor czy ktoś inny mógł mieszkać w szkole, przedszkolu itd. To przedszkole wygląda tak jak 20 lat temu. Komuna.

    10 14 Cytuj

Odpowiedz