Forum » Myślenice

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

  • 26 gru 2011

    Ja polecam Diesel-Serwis W ZASANI sa godni polecenia terminy maja kosmos ale mi mi uleczili auto spoko i nie moge nic powiedziec nie dobrego POLECAM.

    1 6 Cytuj
  • 26 gru 2011

    [quote=marko] Nic nie naciągają w AGRO. Jak masz niesprawne auto to naprawiaj i koniec. Ja tam robię przeglądy wszystkich aut (trzech) i jest OK. [/quote]
    Auto jest sprawne, naciąganie na nie potrzebne naprawy i zakup droższych części nie musi się wiązać z usterką podczas przeglądu technicznego. Zapytałem o konkretną rzecz, nie oczekuję opinii tylko informacje, za które dziękuję.

    1 1 Cytuj
  • 27 gru 2011

    Najlepszy mechanik to Krzysztof Motyka na dolnym przedmieściu.

    3 Cytuj
  • 28 gru 2011

    prosiłbym o info - gdzie najlepiej jest założyć gaz do samochodu w naszych okolicach? biorąc pod uwagę cenę i jakość oraz ewentualną gwarancję.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 28 gru 2011

    Moze ja powiem ogolnikowo. Ja juz od jakiegos czasu napraw dokonuje w Krakowie. Troche jest to uciazliwe, ale na pewno wychodzi taniej. Ostatnio musialem wykonac jakiejs drobnej naprawy. Podjechalem do kilku warsztatow i ceny byly pomiedzy 470 - 650 zl. Od razu zaznacze ze czesci to mialy byc najtansze zamienniki. Za ta sama usluge w Krakowie zaplacilem 320 zl. W sumie umawialem sie na 300 zl, ale dodatkowo wymienili zarowki stopu. Nie wiem czy usluga byla by wykonana lepiej w Myslenicach, poniewaz nie bedac mechanikiem ciezko mi to ocenic. Auto jezdzi i to jest najwazniejsze. Takich jak ja jest pewnie wiecej.

    3 Cytuj
  • 28 gru 2011

    [quote=irussus] prosiłbym o info - gdzie najlepiej jest założyć gaz do samochodu w naszych okolicach? biorąc pod uwagę cenę i jakość oraz ewentualną gwarancję.
    Pozdrawiam [/quote]
    Kraków, tylko Kraków, tu jest drogo. Ale radzę się zastanowić nad zasadnością - ceny gazu bardzo pójdą w górę podobno nawet o 1 zł na litrze. Z gazem to jak trafisz, z warsztatem tak samo. Ja robiłem w Krakowie ale miałem mieszane odczucia co do gazu w ogóle. Jak osobówka to najlepiej zmienić auto na oszczędny mały silnik benzynowy albo diesla.

    2 1 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Sam zastanawiam sie nad zamiana teraz benzyniaka na diesla. Wczesniej wydawalo mi sie ze opcja "gaz" bedzie najlepsza, ale wszyscy strasza tymi podwyzkami gazu i troche mnie to przerazilo.

    1 Cytuj
  • 28 gru 2011

    [quote=majcinek] Sam zastanawiam sie nad zamiana teraz benzyniaka na diesla. Wczesniej wydawalo mi sie ze opcja "gaz" bedzie najlepsza, ale wszyscy strasza tymi podwyzkami gazu i troche mnie to przerazilo. [/quote]
    Czasy są niepewne, gaz na pewno pójdzie w górę, nawet KE planuje wzrost akcyzy na gaz, naszym też w kraju ślinka cieknie. Za instalację sekwencyjną w zależności od silnika zapłacisz z grubsza 2-3 tyś. zł (3000 płaciłem w 2008 r. za 6-cylindrów). Za takie kwoty można się już rozejrzeć za przyzwoitym dieslem ze spalaniem 5-6 l, Opel Corsa albo coś w tym stylu.

    Cytuj
  • 28 gru 2011

    ps. benzyniak z ekonomicznym silnikiem ewentualnie, bo eksploatacja tańsza, ropa nawet ostatnio droższa od benzy.

    1 1 Cytuj
  • 28 gru 2011

    chopoie na bulinie jest takiśpec że zamiast srubek to łon spawo i zawsze jezem zadowłolony jak nie wierzysz to podjedz do Jarka łonCi tak zrobi że he POLECAM a najgorszy to chłop na kazimierza zaraz przed wjazdem na myjnie na dolnym ZŁODZIEJ I KAWAŁ K....SA nic nie umieją zrobić i dobry jeszcze jest chłop na zasani ale on tylko od disel sie naprawia

    4 3 Cytuj
  • 29 gru 2011

    Silniki benzyniaków są już teraz tak podkręcone, że właściwie palą prawie tyle co disla - ON kosztuje i to sporo (nie wspomnę już o drogich remontach auta). Jeżeli już to tylko gaz.
    Straszyć będą, poniekąd jest to w interesie koncernów naftowych - na gazie nie zarobią tyle co na innych surowcach. Fakt jest taki, że gaz obecnie liczymy przez pół, tak jak było parę lat temu i nie wierzę w bajki aby się to miało drastycznie zmienić.
    Jeżeli chcesz jeździć tym samochodem, to zakładaj w Krakowie czym prędzej, aby wkład ci sie zwrócił.

    3 1 Cytuj
  • 29 gru 2011

    A ja uważam, że to nie tylko straszak, bo państwo na gwałt szuka dochodów dla załatania dziur. Nie będzie zmiłuj się nad gazem... Co do benzyniaków to się zgodzę, można kupić ekonomiczne autko i prawda że diesle w serwisowaniu są droższe i sam samochód z reguły kosztuje więcej niż benzyniak. Jeśli ktoś jest przywiązany zbytnio do swojej skrzynki to jego sprawa czy zaryzykuje inwestycją w gaz; jeśli nie jest przywiązany to tj. wyżej napisane - za cenę instalacji gazowej można kupić inny samochód. Przy odrobinie szczęścia okolice 1000-1500 zł i jest bryczka. Tanie są Laguny, Fiaty, Fordy, niemieckie auta stoją trochę drożej.

    Cytuj
  • 29 gru 2011

    mam na myśli segment 25 -35 tys, nie rzęchy.
    Odkąd pamiętam tematykę instalacji gazowej, to równie z nią była poruszana kwestia opłacalności instalacji i nie długich wzrostów cen gazu - to już słyszę od lat i gdybym parę lat temu uwierzył w to gadanie, to jeździłbym jak ten matoł na stację i tankował bak za 230 zł a nie 90 zł :) . To co pójdzie w górę to benzyna i ropa. Zawsze te same argumenty: bo rząd, bo akcyze bo to i tamto. To są czyste bańki spekulacyjne siane przez najbardziej zainteresowanych (czyt. orlen i reszta).

    Cytuj
  • 29 gru 2011

    Kraków fugazzi czy jakoś tak. Znam co tam zakładali i sobie chwalą.

    Teraz kupuje się benzynę z turbinką np. 1.8 TSI i człowiek ma święty spokój. Spalanie w normie i żadnych drogich niespodzianek. Autko ciągnie od zera i ma moment jak dieselek - poezja. Sam niestety nei mam, ale może kiedyś...

    Cytuj
  • 29 gru 2011

    czy żle ustawiony rozżąd może wpływać na brak mocy samochodu?chodzi mi o touarega

    Cytuj
  • 29 gru 2011

    [quote=gość: kazek] czy żle ustawiony rozżąd może wpływać na brak mocy samochodu?chodzi mi o touarega [/quote]
    Oczywiście, jeśli podejrzewasz złe ustawienia to jak najszybciej do mechesa, mi rozrząd "przeskoczył" i tłoki stukały o zawory - środek głowicy był do zrobienia, a to już nie są skromne koszty

    Cytuj
  • 29 gru 2011

    Ps. brak mocy oprócz rozrządu może też wynikać z innych rzeczy: niska kompresja (głowica albo blok), ustawienia wtrysku. Jeśli mechanik powie że rozrząd Ci przeskoczył to warto sprawdzić, czy nie ma dużych uszkodzeń głowicy tj. u mnie, choć to wyjdzie samo w praniu bo jeśli uszkodzenia duże to za jakiś czas nie odpalisz (zbyt niska kompresja). Przy okazji ustawiania rozrządu powymieniaj paski.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 5 sty 2012

    Uważam, że Agro-bud ma dobrych mechaników i wygórowane ceny usług.
    Trochę mnie zmroziło, gdy usłyszałem koszt naprawy, ale wszystko mam na fakturze jest gwarancja, a auto odzyskało wigor.
    Do powyższych uwag; "auto słabe" nie koniecznie winą można obarczyć rozrząd, turbinę, może to być przetwornik ciśnienia!
    Przed naprawą mojego diesla 1.6 wjechałem z trudem na trójce /mam 5 cio biegową skrzynię biegów/ na Borzęcką górę.

    2 2 Cytuj
  • 5 sty 2012

    Agro-Bud? - Zgodzę się tylko z tym, że wygórowane ceny, co do mechaników - niektórzy się znają ale ja im nie ufam. Mechanikowi musisz ufać, bo jak się to mówi: dobry mechanik jedno naprawi a drugie "zepsuje" co skutkuje powrotem do zakładu.

    3 Cytuj
  • 6 sty 2012

    Adzygmunt, a co to ten przetwornik ciśnienia? Może chciałeś napisać elektropneumatyczny sterownik turbiny?

    Cytuj
  • adzygmunt 6 sty 2012

    Nie znam się na tym. Posłużyłem się nazwą z paragonu. I mógłbym go narysować tak z grubsza i podać cenę!
    Na pewno ma związek z turbiną, bo nie pracowała, a rzeczywiście dołączone były przewody elektryczne i wężyki podciśnieniowe. Na desce rozdzielczej nie zapaliła się żadna lampka kontrolna, a turbina nie pracowała.
    Niestety szczegółów nie znam.
    Ze mną jest tak jak z tym naprawiaczem od telewizora, wymienił bezpiecznik i zażądał stówki. Kiedy poproszono go o wyjaśnienie dlaczego tak dużo, to podał, że najpierw musiał pomyśleć a to kosztuje!

    Cytuj
  • 9 sty 2012

    Ile Cię skasowano? Jak znam życie to....500-600zł :-)
    Strasznie kasują za to, a to kosztuje...250zł oryginał i wymiana...15 minut.

    Cytuj
  • adzygmunt 9 sty 2012

    Mniej niż 500
    Regulator 276 wg paragonu
    Komputer, do tego doszła wymiana filtra paliwa /mój/ i jakieś przewody.
    Czym innym zajmowałem się całe życie. Niestety nie da się tego zamienić na pieniądze.
    Dlatego, choć zgrzytam zębami, anegdota, którą przytoczyłem wyżej jest dla mnie aktualna!

    Cytuj
  • 9 sty 2012

    Adz, ja po paru nauczkach stwierdziłem że co się da to zrobię sam, pomimo tego nie zawsze jeszcze zapobiegnę sytuacjom tego typu. Ostatnio miałem do uszczelnienia pompę wtryskową w Zasaniu. Za założenie kompletu oś+tulejka+oring+uszczelnienie przy króćcach wzięli 400 zł. Koszt takiego zestawu w Intercarsie nie powinien przekroczyć 150 zł. Jak się potem okazało, uszczelnienie nie jest skomplikowanym zabiegiem i można go zrobić we własnym zakresie. Zasań kasuje, oj kasuje.

    2 3 Cytuj
  • 9 sty 2012

    Może CARITAS zrobi taniej. ;)

    Cytuj

Odpowiedz