Forum » Myślenice

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

  • 22 mar 2012

    No dobra, niech będzie to 100 zł, rzucone jako promocja na forum dla zrobienia wrażenia że Agro-Bud nie jest drogi. Ja osobiście wiem, że jest drogi. Poza tym 100 zł to samo sprawdzenie, a jaki koszt będzie całej robocizny (tu można sobie łatwo promocyjną cenę "odbić")? Kiedy Agrobud dołączył się do ogłoszonej w mediach m.in. na miasto info akcji sprawdzenia świateł i paru innych rzeczy ostatniej jesieni to po przyjeździe większość pracowników o akcji nie wiedziała, obsługiwano ludzi po łebkach jak intruzów jakiś i dziwną nerwowością. Wystarczyło pojechać na PKS który też w akcji uczestniczył i być obsłużonym przez diagnostę jak należy. Szkoda pisać, ehhh...

    2 1 Cytuj
  • 22 mar 2012

    Zbranży. Ty wiesz, ja wiem bo też prowadzę działalność gospodarczą co prawda w zupełnie innej dziedzinie ale kalkulacja jest podobna. Dla większości ludzi to jest nie zrozumiałe ile kosztów dodatkowych jest w tej cenie. I jest kilka sposobów na tą dolegliwość społeczeństwa:
    1. Jadę do pseudo mechaniora, który nie dysponuje wiedzą i sprzętem. Mam dobrą klimatyzację przez sezon, a później awaria np. kompresora (1200zł) bo nie wymienił oleju w kompresorze lub nie uzupełnił bo niby jak miał to zrobić bez maszyny.
    2. Nie używam klimatyzacji, otwieram szybę.

    3 Cytuj
  • 22 mar 2012

    Zbranży. Zapomniałeś jeszcze odliczyć ZUS od tej kwoty.

    1 1 Cytuj
  • 22 mar 2012

    Pseudo mechaników o których piszecie nie brakuje w samych warsztatach i żaden warsztat nie zadba o samochód tak jak sam właściciel zaś co do kosztów to jeśliby się wam to nie opłacało to by was nie było. Ja też mogę narzekać że za mało zarabiam żeby sobie pozwolić na robotę z klimatyzacją w agrobudzie - i co???

    2 1 Cytuj
  • 22 mar 2012

    [quote=zbranży: ] Cenią się? No to policzmy:
    100 zł - podatek vat- zostaje 77zł
    77zł- podatek dochodowy- zostaje 50zł
    50zł-podatek od nieruchomości- zostaje 45zł
    45zł- wypłata pracownika- zostaje 35zł
    35zł- koszt oleju do klimatyzacji- zostaje 30zł
    z tych 30zł trzeba jeszcze zapłacić prąd, wodę, i uskładać na nową maszynę, bo ta wystarczy na góra 5lat pracy. Reszta,to czysty zarobek. Faktycznie, straszne zdzirusy ! [/quote]

    Pierwsza i zasadnicza sprawa to 100zł - VAT 23% to 81,39zł
    Im dalej tym więcej głupot...

    5 4 Cytuj
  • 22 mar 2012

    [quote=gość: mikołaj] zbranży: napisał/a: Cenią się? No to policzmy:
    100 zł - podatek vat- zostaje 77zł
    77zł- podatek dochodowy- zostaje 50zł
    50zł-podatek od nieruchomości- zostaje 45zł
    45zł- wypłata pracownika- zostaje 35zł
    35zł- koszt oleju do klimatyzacji- zostaje 30zł
    z tych 30zł trzeba jeszcze zapłacić prąd, wodę, i uskładać na nową maszynę, bo ta wystarczy na góra 5lat pracy. Reszta,to czysty zarobek. Faktycznie, straszne zdzirusy !

    Pierwsza i zasadnicza sprawa to 100zł - VAT 23% to 81,39zł
    Im dalej tym więcej głupot... [/quote]
    ok, pewnie znasz się lepiej. Proszę, wylicz po twojemu, ile serwisowi zostaje ze 100 zł.

    2 Cytuj
  • 23 mar 2012

    [quote=gość: zara] Pseudo mechaników o których piszecie nie brakuje w samych warsztatach i żaden warsztat nie zadba o samochód tak jak sam właściciel zaś co do kosztów to jeśliby się wam to nie opłacało to by was nie było. Ja też mogę narzekać że za mało zarabiam żeby sobie pozwolić na robotę z klimatyzacją w agrobudzie - i co??? [/quote]
    już nam się to prawie nie opłaca.

    1 2 Cytuj
  • 23 mar 2012

    ja tylko pytałem o cene i kto robi?

    4 1 Cytuj
  • 23 mar 2012

    Ile płacicie za wymianę opon?

    1 1 Cytuj
  • 23 mar 2012

    Ja dwa 5 dni temu zapłaciłem 250zł za kpl.

    1 2 Cytuj
  • 23 mar 2012

    Darek 35 napisał: Ja dwa 5 dni temu zapłaciłem 250zł za kpl.
    Chyba z oponami:)

    1 1 Cytuj
  • 23 mar 2012

    JA zapłaciłem za przekładka na felgi alu plus wyważanie 70zł

    1 1 Cytuj
  • 23 mar 2012

    gdzie mogę kupić w miare dobre opony używki? i czy jest takie miejsce w Myslenicach co skupują zjeżdżone opony?

    1 2 Cytuj
  • 23 mar 2012

    Bieda ja Tobie dam za darmo zjeżdżone opony ile chcesz?

    1 1 Cytuj
  • 23 mar 2012

    Właśnie bez opon i wydaje mnie się to bardzo tanio jak na rozmiar 295/30r19 do Porsche carrera.

    1 Cytuj
  • 23 mar 2012

    zakladajac filtr gazu zalozyl go odwrotnie

    Cytuj
  • 24 mar 2012

    [quote=gość: zara]

    zbranży: napisał/a:

    Cenią się? No to policzmy:
    100 zł - podatek vat- zostaje 77zł
    77zł- podatek dochodowy- zostaje 50zł
    50zł-podatek od nieruchomości- zostaje 45zł
    45zł- wypłata pracownika- zostaje 35zł
    35zł- koszt oleju do klimatyzacji- zostaje 30zł
    z tych 30zł trzeba jeszcze zapłacić prąd, wodę, i uskładać na nową maszynę, bo ta wystarczy na góra 5lat pracy. Reszta,to czysty zarobek. Faktycznie, straszne zdzirusy !

    Pierwsza i zasadnicza sprawa to 100zł - VAT 23% to 81,39zł
    Im dalej tym więcej głupot...

    [/quote]

    I tu was zaskoczę: 100zł - VAT 23% = 81,30zł

    A jeśli chodzi o cenę 100zł - zgodnie z twoimi wyliczeniami wychodzi na to to że wszystkie przeglądy rejestracyjne samochodów są robione poniżej kosztów czyli w stylu "Panie ile my się narobili, jeszcze dołożyliśmy do tego interesu..."

    1 2 Cytuj
  • 24 mar 2012

    [quote=gość: zbranży]
    77zł- podatek dochodowy- zostaje 50zł
    [/quote]

    35% dochodowy???

    Nawet jeśli byli by na zasadach ogólnych i przekroczyli próg to podatek wynosi 32%. Nie wydaje mi się, żeby taka firma była na zasadach ogólnych tylko na liniowym 19%.

    1 Cytuj
  • 24 mar 2012

    Ściemniają jak mogą, żeby utargać jak najwięcej. Po prostu komu kasa miła niech omija niektóre serwisy typu agr... woł... szos... cyz...

    5 4 Cytuj
  • 24 mar 2012

    zara niewiele wiesz. Jak tobie kasa miła to przesiądź się na rower.

    3 3 Cytuj
  • 29 mar 2012

    Witam
    Szukam mechanika z okolic Myślenic do wymiany rozrządu.
    kogo polecacie?
    kto lepszy?

    1 1 Cytuj
  • 29 mar 2012

    Należy podać model samochodu i rok produkcji dla większej trafności wskazówek. Nie zamierzam nikomu publicznie robić reklamy ani tym bardziej ręczyć za jakość wykonania, jeśli już jakieś dane warsztatu, to jak pisałem wyżej → PW.

    1 1 Cytuj
  • 29 mar 2012

    Myślenice ul. Ujejskiego 134 polecam

    2 6 Cytuj
  • 29 mar 2012

    Polecam jak na stronie pierwszej - Ogrodowa.

    2 4 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Co Ujejskiego raz byłem i już tam nie pojadę. Partacz jakich mało.

    4 3 Cytuj

Odpowiedz