Forum » Myślenice

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

  • 9 maj 2012

    [quote=gość: rozładowany] gość: frozen napisał/a: gość: rozładowany napisał/a: gdzie w Myślenicach można załadować akumulatory?
    na wóz?

    no do samochodu. [/quote]
    kup sobie prostownik i po problemie

    2 1 Cytuj
  • 11 maj 2012

    [quote=marko] [/quote]
    w marimexie nabicie klimatyzacji + olej czy też czynnik do sprężarki = 199Zł

    1 3 Cytuj
  • 11 maj 2012

    No to niezła promocja... Chyba, że miało być 19,9zł:-D

    2 1 Cytuj
  • 12 maj 2012

    pomocy!!! samochód mi gaśnie jak przełączam na gaz!! silnik złapał temp. wskazuje 80stopni na zewnatrz ciepło a tu nici!! co to może być??/

    1 3 Cytuj
  • 12 maj 2012

    może masz przewód od gazu dziurawy?

    1 2 Cytuj
  • 12 maj 2012

    [quote=marko] No to niezła promocja... Chyba, że miało być 19,9zł:-D [/quote]
    a ty kogo polecisz?

    1 1 Cytuj
  • 14 cze 2012

    Witam
    Poszukuję speca od wtrysków. Samochód ford focus1.8 TDCi. kogo możecie polecić w okolicy?

    1 3 Cytuj
  • 14 cze 2012

    Najłatwiej dobry zakład regenerujący znaleźć w Krk, Zasań na własne ryzyko. Pozostali i tak oddadzą do Krk albo do Zasania.

    2 Cytuj
  • 14 cze 2012

    A słyszałeś coś o gościu na Dąbrowskiego? o tym Zasania słyszałem, że był dobry kilka lat temu jak właściciel robił osobiście a teraz podobno nieciekawie jest. Podobno potrafi zniknąć osłona silnika i nikt nic nie widział często też z autem nie zrobią a kasę sobie liczą nie małą

    4 3 Cytuj
  • 14 cze 2012

    Z zasłyszanych opinii - sugeruję ostrożność. Potrzebna jest specjalistyczna aparatura, której garażowi mechanicy nie mają. Najbliżej Kraków albo Zasań.

    2 3 Cytuj
  • 14 cze 2012

    tak czy inaczej będzie bolało po kieszeni. :(

    1 2 Cytuj
  • 14 cze 2012

    Rozumiem, niedawno sobie wymieniałem końcówki wtryskiwaczy, koszt 60 zł x 5

    1 1 Cytuj
  • 14 cze 2012

    ja liczę za regenerację około 600 za sztukę. (do wymianu 4) Nowe są po około 1500 szt

    2 Cytuj
  • 14 cze 2012

    To nie zawsze reguła, ale zdarza się: im nowsze auto, tym droższy serwis niestety. Poczciwe diesle bez turbo należą do rzadkości. Szerokiej drogi

    1 1 Cytuj
  • 14 cze 2012

    Witam:) Miałam pecha i pękła mi alu felga ,może ktoś się orientuje czy na terenie Myślenic mogę ją zaspawać??

    2 Cytuj
  • 14 cze 2012

    Masz świadomość, rozumiem, że jest ryzyko. Jeśli tak to w firmie specjalizującej się w spawaniu aluminium, z gwarancją na wykonanie. Nie wiadomo mi o kimś takim w naszym mieście, gro można znaleźć w przyzwoitej odległości. Najbezpieczniej kupić z pewnego źródła używaną w przyzwoitej kwocie.

    2 1 Cytuj
  • 14 cze 2012

    Dziękuje za informację;) Szczerze zupełnie się na tym nie znam...

    1 Cytuj
  • 14 cze 2012

    [quote=gość: trek] Masz świadomość, rozumiem, że jest ryzyko. Jeśli tak to w firmie specjalizującej się w spawaniu aluminium, z gwarancją na wykonanie. Nie wiadomo mi o kimś takim w naszym mieście, gro można znaleźć w przyzwoitej odległości. Najbezpieczniej kupić z pewnego źródła używaną w przyzwoitej kwocie. [/quote]
    najbliżej Świątniki Górne

    1 4 Cytuj
  • 14 cze 2012

    [quote=gość: trek] Z zasłyszanych opinii - sugeruję ostrożność. Potrzebna jest specjalistyczna aparatura, której garażowi mechanicy nie mają. Najbliżej Kraków albo Zasań. [/quote]
    potwierdzam

    2 2 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Jawornik zakład wulkanizacyjny koło KPRD,zespawają i wyprostują ,dobrze i niedrogo.

    5 2 Cytuj
  • 17 cze 2012

    Dziękuje za informację:)

    1 Cytuj
  • 17 cze 2012

    to forum to jakaś żałosna farsa :) wniosek jaki się nasuwa ... "zrób to sam" ;) wtedy będziesz zadowolony
    Panowie i Panie nie odwiedzajcie myślenickich i okolicznych warsztatów z jakiejkolwiek specjalizacji, ponieważ wszędzie jest: źle zrobione, za drogo, oszukują, naciągają itp itd
    Tak na marginesie to podam przykład. Jadę do serwisu z problemem klimatyzacji bo mi nie działa i chcę wiedzieć ile mnie to będzie kosztować, ale jeśli mam cokolwiek oleju w głowie to wiem że nie jest możliwe określenie ceny przed wykonaniem usługi, np podłączenie maszyny + gaz=180zł, ale co w przypadku gdy po takiej czynności klimatyzaja nie załącza się? Trzeba znaleźć przyczynę, ale ich może być bardzo dużo (np. spalona cewka kompresora, przerwane kable do kompresora, uszkodzony zawór sterujący kompresora, uszkodzony czujnik ciśnienia na przewodach klimatyzacji, uszkodzony sterownik wentylatorów, uszkodzony kompresor itd itp)
    Powiedzcie mi kochani "katolicy" czy w takich przypadkach można określić cenę przed wykonaniem usługi?

    Przestańcie więc narzekać kochani "katolicy" i zastanówcie się zanim coś napiszecie, że tu źle, za drogo, zepsuli, ukradli itd itp i bardzo was proszę jedźcie to tego "fachowca", który zrobi to za przysłowiową flaszkę i wtedy każdy będzie zadowolony.

    6 10 Cytuj
  • 17 cze 2012

    używając słowa "fachowiec" właśnie sam określiłeś jego status. Jeżeli trafisz do fachowca określi on cenę analizy z podanymi (przez Ciebie) alternatywnymi kosztami. Poprzestaje na diagnostyce za 200zł i podaje ceny dalszych czynności pozostawiając Ci wybór robisz u niego czy zabierasz furaka płacąc za diagnozę. U nas to się w większości odbywa na zasadzie "będzie Pan zadowolony" a po tym wszystkim klient nie dość, że ma często jeszcze bardziej spaprane za worek pieniędzy to i tak zadowolony nie jest. Chciwość doprowadza do tego , że każą sobie płacić , za nie zrobioną robotę. Fachowca poznasz po tym jak poprawnie diagnozuje a nie jak naprawia. W obecnych pojazdach naprawa (raczej wymiana) usterki to zaden problem, zdiagnozować dobrze nowoczesny samochód to jest wyzwanie stad i diagności posiadający oprogramowania ale umiejący ich używać zarabiaja 5x więcej od mechaników zwanych teraz wymieniaczami.

    8 4 Cytuj
  • 18 cze 2012

    Dokładnie. "Fachowe" podejście niektórych zakładów sprowadza się do "złapania" klienta: kiedy wjedzie na stanowisko, jest już nasz, najlepiej by nie pytał o cenę przed wykonaniem usługi, tym większe pole manewru. Dobrze też, żeby zostawił auto na co najmniej 1 noc, bez jego nadzoru coś dłubniemy żeby poprawić, nie koniecznie całkowicie naprawić usterkę (przepraszam, lecz posiadam również takie doświadczenia). Klient płacąc niemało i wyjeżdżając z serwisu nie ma zupełnie pewności, że awaria została całkowicie wyeliminowana, ba w ogóle nie mówimy o gwarancji na wykonanie, chyba że światlejszy zabierze fakturę, z którą wróci i powalczy; pozostałych skasujemy podwójnie, dodając że trzeba było zrobić jeszcze z tym a tym. Klasyczne naciąganie.

    6 2 Cytuj
  • 27 cze 2012

    nie wiem czy było takie pytanie ale gdzie polecacie nabić klimę w myślenicach? i jaki koszt?

    4 Cytuj

Odpowiedz