Forum » Myślenice

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

  • Janek Sal 7 lut 2023

    wiec kamyk do ogródka- serwis podobno autoryzowany ,

    Jawornik oddałem samochód zony na pierwszy przegląd 25 tys
    koszt wysoki jak to w autoryzowanym . ale cieszy , wyjechałem i jedziemy pewnie na Podhale . Daleko nie zajechalismy do Pcimia , wyskoczyła awaria silnika , stan awaryjny ,obroty do 1500 mmax , wiec telefon do serwisu , nie mają takiej usługi prosze przywiezc samochód .Asistance podjechało odwiozło samochód ,dało zastepczy , = Usterka? wymiana świec i po problemie . to po serwisie ok 17 km zrobilismy

    2 Cytuj
  • Janek Sal 7 lut 2023
    matiu00 napisał/a:

    Witam. Szukam osoby która zna się na fabrycznym radiu Opel Zafira b z 2005 roku. Prawdopodobnie problem z przyciskiem włączania/wyłączania radia (ale pewny nie jestem).

    miałem kiedys Antare Opla - jezdziłem do super mechanika w Stróży , p Marek super człowiek i mechanik

    1 2 Cytuj
  • 7 lut 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    wiec kamyk do ogródka- serwis podobno autoryzowany ,

    Jawornik oddałem samochód zony na pierwszy przegląd 25 tys
    koszt wysoki jak to w autoryzowanym . ale cieszy , wyjechałem i jedziemy pewnie na Podhale . Daleko nie zajechalismy do Pcimia , wyskoczyła awaria silnika , stan awaryjny ,obroty do 1500 mmax , wiec telefon do serwisu , nie mają takiej usługi prosze przywiezc samochód .Asistance podjechało odwiozło samochód ,dało zastepczy , = Usterka? wymiana świec i po problemie . to po serwisie ok 17 km zrobilismy

    Nie... nie mów, że oddałeś TAM do Jawornika... przy Zakopiance... na zakręcie...

    6 Cytuj
  • Janek Sal 7 lut 2023

    musiałem samochód jest na gwarancji i musze do konca gwarancji jechac do autoryzowanego ......

    Cytuj
  • 7 lut 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    musiałem samochód jest na gwarancji i musze do konca gwarancji jechac do autoryzowanego ......

    ... Ty jednak musisz być z Krakowa haha ;-) Przecież tam... to od lat wiadomo co może człowieka spotkać... ;-)

    4 Cytuj
  • Janek Sal 9 lut 2023

    czyli gdzie ? możesz jaśniej -
    A fakt pochodzę jak juz wspomniałem kiedyś - z podkrakowskich Bieńczyc

    2 Cytuj
  • 9 lut 2023

    No to jesteś opcja ruska.
    Bo podobnie jak u Tuska,
    od lat 50- tych te tereny były kontrolowane przez obce mocarstwo.
    I języka obcego mocarstwa, też cię uczyli.

    2 2 Cytuj
  • Janek Sal 9 lut 2023

    nie wiem czy do mnie ale to zabór austriacki był i jezyk takowy posiadłem podobnie jak jezyk zamorski

    1 2 Cytuj
  • 9 lut 2023

    To jeszcze gorzej.
    Bo jesteś i ruską i niemiecką opcją.
    Ale ostatnim jeżykiem obowiązkowym obcym był rosyjski,
    więc ruską opcją jesteśmy wszyscy.

    3 4 Cytuj
  • 9 lut 2023

    Panowie, a do konserwacji podwozia kogoś sensownego polecicie? Myślenice i okolice. Tak, żeby wytrzymało dłużej niż jedną zimę:)

    Cytuj
  • baron nk klasa 9 lut 2023

    pan Kazimierz Nalepa na Zarabiu na przeciw nowego jazu ul Stroma 1 tel 608199069 mi robił 3 lata temu i jeszcze jest dobrze jak sprawdzali na przeglądzie w połowie stycznia

    4 4 Cytuj
  • 9 lut 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    musiałem samochód jest na gwarancji i musze do konca gwarancji jechac do autoryzowanego ......

    A dlaczego twierdzisz że musisz serwisować w autoryzowanym serwisie ? To przecież mit :) auta flotowe na gwarancji sa serwisowane poza ASO.
    4 samochód serwisuje poza ASO i nigdy nie było problemu z gwarancją, masz zrobic to co przewiduje interwał serwisowy a gdzie to wykonasz, tego warunki gwarancji nie określają, tak przynajmniej miałem w Skodzie ,i Toyocie

    3 Cytuj
  • 9 lut 2023
    kierowca napisał/a:

    pan Kazimierz Nalepa na Zarabiu na przeciw nowego jazu ul Stroma 1 tel 608199069 mi robił 3 lata temu i jeszcze jest dobrze jak sprawdzali na przeglądzie w połowie stycznia

    Tylko zabierz kwiaty i wino , klęknij na kolana to może łaskawie Ci zrobi .Kiedyś tam pojechałem i zapytałem czy zrobi konserwację , nie pytając o cene ani o termin odpowiedź brzmiała NIE !

    6 1 Cytuj
  • Janek Sal 9 lut 2023

    poproś o zgode lisingodawce i zapłac mu odstępne - za nieautoryzowany serwis - taki wymóg gwarancyjny

    Podobnie jak z ubezpieczeniem poza siecią tez musi sie zgodzic lisingodawca

    3 Cytuj
  • 9 lut 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    poproś o zgode lisingodawce i zapłac mu odstępne - za nieautoryzowany serwis - taki wymóg gwarancyjny

    Podobnie jak z ubezpieczeniem poza siecią tez musi sie zgodzic lisingodawca

    Nie chcę się ... kłócić, ale chyba reguluje to prawo UE i nazywa się GVO. Że tak powiem leasingowiec sobie może... chyba, że jest spoza UE :-)

    2 2 Cytuj
  • Janek Sal 10 lut 2023

    czy kiedyś pisałem ze mi to przeszkadza? stwierdziłem tylko że mechanicy są kiepskiej wartości - reszta to sama przyjemnosć . Jest tam taki p Darek Szlachetka spora wiedza i życzliwy dla klienta . ale przecież są ludzie i klamki .......
    Przecież są samochody zastępcze , asistans , itp

    2 2 Cytuj
  • Janek Sal 10 lut 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    To jeszcze gorzej.
    Bo jesteś i ruską i niemiecką opcją.
    Ale ostatnim jeżykiem obowiązkowym obcym był rosyjski,
    więc ruską opcją jesteśmy wszyscy.

    pewnie do mnie - to jestem jeszcze amerykańskim szpiegiem jak Hemigway

    3 Cytuj
  • 10 lut 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    poproś o zgode lisingodawce i zapłac mu odstępne - za nieautoryzowany serwis - taki wymóg gwarancyjny

    Podobnie jak z ubezpieczeniem poza siecią tez musi sie zgodzic lisingodawca

    Jeśli wykupujesz auto to nie musisz nikogo pytać o zgodę, jeśli po leasingu oddajesz, wtedy możesz mieć serwis w racie, ja tak mam teraz, a leasing sam wskazuje mi serwisy poza ASO, co mi się średnio podoba, bo jeżdżę po dziuplach a nie serwisach :)

    3 1 Cytuj
  • 15 lut 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    wiec kamyk do ogródka- serwis podobno autoryzowany ,

    Jawornik oddałem samochód zony na pierwszy przegląd 25 tys
    koszt wysoki jak to w autoryzowanym . ale cieszy , wyjechałem i jedziemy pewnie na Podhale . Daleko nie zajechalismy do Pcimia , wyskoczyła awaria silnika , stan awaryjny ,obroty do 1500 mmax , wiec telefon do serwisu , nie mają takiej usługi prosze przywiezc samochód .Asistance podjechało odwiozło samochód ,dało zastepczy , = Usterka? wymiana świec i po problemie . to po serwisie ok 17 km zrobilismy

    widzę sami życiowi "fachowcy" tutaj. Jeden mądrzejszy od drugiego. Złote cytaty w życiu i oceny innych. Jeden kiedyś się popłakał o bateryjki do holtera co to ich nie dali a doradza drugiemu a ten drugi wierzy w to, że problemem były świece po przebiegu 25tyś km :-))) zaraz po odbiorze z (tego) ASO XD .....czad. Ale z błędów nie będę wyprowadzał, przecież nawet tu w motowątku same mądrości toczone XD

    2 5 Cytuj
  • 15 lut 2023

    Parlament Europejski zakazał sprzedaży samochodów spalinowych od 2035, tym sposobem zadecydował, że tak będzie dla nas lepiej. Wiele, problemów, rozsterek dotyczących samochodów, co kupić, gdzie serwisować, po prostu zniknie ,ponieważ większość osób nie będzie mieć samochodów 😅 problemy z parkowaniem, korki, to wszystko zniknie 🙂

    2 1 Cytuj
  • 15 lut 2023
    MVVM napisał/a:

    Parlament Europejski zakazał sprzedaży samochodów spalinowych od 2035, tym sposobem zadecydował, że tak będzie dla nas lepiej. Wiele, problemów, rozsterek dotyczących samochodów, co kupić, gdzie serwisować, po prostu zniknie ,ponieważ większość osób nie będzie mieć samochodów 😅 problemy z parkowaniem, korki, to wszystko zniknie 🙂

    Ci obywatele tych pozostałych poza nami państw UE, to imbecyle.
    Tylko parlamentarzyści z PiS, maja poukładane pod czachą. Jakaś taka wrodzona inteligencja, której nie posiada większość obywateli Unii Europejskiej.

    1 2 Cytuj
  • 16 lut 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Ci obywatele tych pozostałych poza nami państw UE, to imbecyle.
    Tylko parlamentarzyści z PiS, maja poukładane pod czachą. Jakaś taka wrodzona inteligencja, której nie posiada większość obywateli Unii Europejskiej.

    W tym przypadku nie można się z tym nie zgodzić. Większość obywateli UE to imbecyle którym w nowoczesny sposób odbiera się wolność.

    3 1 Cytuj
  • 16 lut 2023
    MVVM napisał/a:

    W tym przypadku nie można się z tym nie zgodzić. Większość obywateli UE to imbecyle którym w nowoczesny sposób odbiera się wolność.

    Cóż, ci imbecyle nie prosili nas o wstąpienie do UE.
    To my o to zabiegaliśmy.

    Co do imbecyli i proporcji, to jeżeli większość Ziemian uważa coś za normalność a jedna społeczność nie, to ta społeczność jest izolowana w ośrodkach odosobnienia

    3 Cytuj
  • 16 lut 2023
    MVVM napisał/a:

    Parlament Europejski zakazał sprzedaży samochodów spalinowych od 2035, tym sposobem zadecydował, że tak będzie dla nas lepiej. Wiele, problemów, rozsterek dotyczących samochodów, co kupić, gdzie serwisować, po prostu zniknie ,ponieważ większość osób nie będzie mieć samochodów 😅 problemy z parkowaniem, korki, to wszystko zniknie 🙂

    Ze zrozumieniem czytaj... zakazał sprzedaży NOWYCH aut! NOWYCH!
    A stare spalinowe to jeszcze... będą jeździć przez 50 lat pewnie, więc ani moje ani Twoje zmartwienie.
    Co to za rożnica... czy za ponad 100tys (tak średnio tyle trzeba dać teraz za byle kompakta) dostaniesz spalinowe auto czy elektryka?
    Kogo teraz stać na nowe auto...SPALINOWE i wyłożyć taką gotówkę?

    Zatem... bym nie demonizował bo to nic nie zmieni.
    A cena aut elektrycznych spadnie, bo zawsze tak jest jak rośnie popyt i produkcja staje się masowa. Jeszcze otwieramy rynek Chińczykom (Izera) to zaleją nas taniutkimi furami.

    Dale mnie to jeden pierun.

    PS. Większe zmartwienie... to, że nic się nie robi w kraju celem rozbudowy infrastruktury ładowania takich autek - tu może być finalnie ZONK.
    Wyznaczanie podróży w Polsce od ładowarki... do ładowarki

    1 Cytuj
  • 16 lut 2023
    marko napisał/a:

    Ze zrozumieniem czytaj... zakazał sprzedaży NOWYCH aut! NOWYCH!
    A stare spalinowe to jeszcze... będą jeździć przez 50 lat pewnie, więc ani moje ani Twoje zmartwienie.
    Co to za rożnica... czy za ponad 100tys (tak średnio tyle trzeba dać teraz za byle kompakta) dostaniesz spalinowe auto czy elektryka?
    Kogo teraz stać na nowe auto...SPALINOWE i wyłożyć taką gotówkę?

    Zatem... bym nie demonizował bo to nic nie zmieni.
    A cena aut elektrycznych spadnie, bo zawsze tak jest jak rośnie popyt i produkcja staje się masowa. Jeszcze otwieramy rynek Chińczykom (Izera) to zaleją nas taniutkimi furami.

    Dale mnie to jeden pierun.

    PS. Większe zmartwienie... to, że nic się nie robi w kraju celem rozbudowy infrastruktury ładowania takich autek - tu może być finalnie ZONK.
    Wyznaczanie podróży w Polsce od ładowarki... do ładowarki

    Tak nowych samochodów miałem na myśli, przecież nie używanych.
    Średni wiek pojazdu w PL to 14 lat, więc jak mają jeździć 50 lat ? Skoro czym nowsze auta tym krótszy jest ich okres użytkowania. Może mało kogo stać na nowe, ale przez ograniczanie produkcji aut spalinowych, auta używane drożeją i np. przeciętny etatowiec za kilka lat nie będzie miał czym przyjechać do pracy, lub wyciągnie rękę po podwyżkę a pracodawca jego podwyżkę przełoży na swoje usługi lub produkty. Różnica ceny w samochodach dostawczych spalinowy vs. elektryczny waha się od 50-80%(o tyle droższe są elektryki, pomijając, że są niesprzedawalne po kilku latach na rynku wtórnym).
    Więc, idąc rano po bułeczkę, zapłacisz w tej bułeczce różnice ceny dostawczaka, który te bułeczki dowozi.
    Ceny aut elektrycznych nie stanieją ponieważ popyt na nie spowoduje wzrost ceny surowców potrzebnych do produkcji baterii. Koncerny nie planują masowej produkcji., mało tego, koncerny nie planują sprzedaży samochodów elektrycznych, dlatego aby nie wypuścić ze swoich rąk surowców które są w pojeździe, to się nazywa obieg zamknięty.

    2 Cytuj

Odpowiedz