Forum » Myślenice

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

  • 24 mar 2015

    witam, szukam namiaru na dobrego mechanika od aut z grupy vag, i z silnikiem 1800T+
    tylko tyle by mi ocenił ogólny statn auta,co w piewrszej kolejności do zrobienia, i ew.odpowiedział na priv, bo tak najwygodiej.

    2 Cytuj
  • Andrzej 24 mar 2015

    Podpinam się do pytania kolegi @volt.

    1 1 Cytuj
  • 24 mar 2015

    Mój poprzedni post dziwnie brzmi...chodzi oczywiście o silnik 1.8 T, i oczywiście nie chodzi o odpowiedź na priv odnośnie stanu auta, tylko jakieś namiary na priv, albo od zadowolonych klientów, albo od mechaników którzy naprawdę dobrze czują się w temacie tych silników

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 24 mar 2015

    schizofrenia?

    volt napisał/a:
    piONtek13ego napisał/a:
    3 Cytuj
  • 24 mar 2015
    Endrju napisał/a:

    schizofrenia?

    Nie...wielu użytkowników jednego komputera i zapamiętywanie haseł

    2 1 Cytuj
  • 26 mar 2015

    @kumi ale gdzie konkretnie w Polance? Jadąc od Myślenic, mijając te dwa łuki przy przystanku, jest mechanik po prawej stronie...o to chodzi?

    2 1 Cytuj
  • 26 mar 2015

    Dlaczego zniknął post użytkowniczki kumi? odpowiedziałęm na niego, a teraz go nie widzę...

    3 1 Cytuj
  • 28 mar 2015
    volt napisał/a:

    witam, szukam namiaru na dobrego mechanika od aut z grupy vag, i z silnikiem 1800T+
    tylko tyle by mi ocenił ogólny statn auta,co w piewrszej kolejności do zrobienia, i ew.odpowiedział na priv, bo tak najwygodiej.

    VAGinę to generalnie potrafi każdy ogarnięty mechanik zrobić, zdiagnozować co drugi a dobrze zdiagnozować co piąty. Warto jechać do Darka Mitany na Bysinie, tanio nie będzie ale za to będzie zrobione tak jak powinno być zrobione, a jak chcesz tanio to jedź byle gdzie. Jak masz mine w aucie i Ci po taniości nie poradzą to i tak do Darka trafisz :-) , więc lepiej może od początku nie drutuj

    8 Cytuj
  • 29 mar 2015

    @vivaldi- generalnie chodzi mi bardziej o sprawdzenie auta, silnika, turbiny..czasem wydaje mi się że turbo raz działa lepiej, raz gorzej, dlatego chcę żeby tkoś znający się na rzeczy to ocenił ...ja mogę gdybać, a fachowiec przejedzie się autem, posłucha, posprawdza czy gdzieś nie ma luzów i w ten sposób może pomóc zaoszczędzić mi na jakiejś grubszej naprawie w przyszłości..dlatego pytam o dobrego mechanika...czyli Ty polecasz Darka Mitanę z Bysiny. Wezmę to pod uwagę, dzięki za poradę

    Cytuj
  • lukasz 29 mar 2015

    volt w tdi podlaczales sie kablem do komputera i robi sie testy podczas jazdy. Takie logi wrzucasz na forum w ktorym dobrzy ludzie ocenia jak dziala np turbo. W twoim powinno sie dac zrobic tak samo. Czy byle jaki mechanik ci cos takiego zaoferuje to watpie. Widzialem raz jak w jednym z warsztatow wymienili turbo bez jakiejkolwiek diagnozy poprzez komputer. Oczywiscie nic to nie dalo, uszkodzony byl jakis zaworek, ktory steruja praca turbiny.
    Dodatkowo w kazdej firmie robiacej chiptuning sprawdza ci kompleksowo parametry pracy turbiny itd. Dodatkowo dowiesz sie ile km zostalo z serii.
    Ze sluchania, szukania luzow to jedynie pieniadze stracisz.

    Cytuj
  • 12 maj 2015

    czytam wiele postów....byłam u p.Mitany u panów koło CPN....mieli być super;(mam vw Tuareg v10....wszyscy wymieniali wtryski następnie że turbiny:(i nic jak auto traciło moc tak traciło a ja traciłam pieniądze...wreszcie wylądowałam u Bełtowskiego minął tydzień i znów diagnoza wtryski lub turbina...mówiłam że były regenerowane ale oni mówili że źle...znów wtopa później zaproponowali wymianę silnika z upustami...ale ja powiedziałam dziękuję...wreszcie w drodze na Polankę po mięso i wędliny do p.Pasternak zobaczyłam następnych mechaników a byłam w okolicy prawie wszędzie i pewnie mają mnie już dość..no ale postanowiła zobaczyć co będzie...i znów słyszę to mogą być wtryski ale podłączą go pod komputer i sprawdzą ja już uśmiech że znów to samo ale ok..po niespełna 30min...przynoszą kluczyki i mówią że już wszystko ok....coooo mówią proszę się przejechać i naprawdę wszystko okiii.co się okazało jakieś zabezpieczenie spadło od jakieś łapki od turbiny i czasem nie było sterowania...i tak przez wędliny naprawiłam autko...a męczyłam się półroku..

    12 4 Cytuj
  • 14 maj 2015

    bez sensu taka kryptoreklama.....weź napisz na drugi raz , że warto podjechać tu i tu , wymień z nazwiska, podaj telefon a nie podchodź do postu jak lis do jeża. Klasykę usterek naprawioną w 30 minut nie znaleźli inni czołowi w tej branży....ale pierdoły, Polanka rządzi :-)))

    2 17 Cytuj
  • 15 maj 2015

    Krzysiu Motyka !;)

    5 12 Cytuj
  • 18 maj 2015

    kryptoreklama?ach tak napisałam też o wędlinach...daj spokój nie znam się może aż tak dobrze jak wy faceci na autach, ale miałam ich już sporo jeździłam tylko do Bosch serwis lub do servisu VW ale po naprawie kiedyś lampy w audi spalił się jakiś komputer i pół deski...zdarza się ok..z Tuaregiem walczyłam prawie 8 miesięcy i jak tu jest jakiś mechanik z Myślenic lub okolic to wiedzą o które auto chodzi.....wcale ich nie reklamuje stwierdzam że usunęli usterkę a innym się nie udało...nikt nawet nie powiedział sorry...żebyś był spokojny to nie jeżdżę do nich bo mam swojego mechanika w Sieprawiu i jest dobry...mam nadzieję że Cię uspokoiłam VIvaldi...no chyba że znów nie potrzebnie wspomniałam o Sieprawiu...jak masz jakieś zastrzeżenia to zwrócę się o usunięcie poprzedniego posta aby Cię nie ranić...

    11 2 Cytuj
  • 18 maj 2015

    Ja osobiście jeszcze nie odwiedziłem nigdy mechanika ale mam dobrego kumpla który odwiedzał Motyka Krzysztof w Myślenicach, przed górą Bożęta w lewą stronę skręt z tego co mi mówił bardzo dobry mechanik, przyjaźnie nastawiony i co najciekawsze nie drogi, pomógł ogarnąć koledze Japońca Hondę Civic VI EJ9. Ja pewnie moją BMW E92 będę obniżał -100/-100 i zmieniał kolor u tego Pana. A za odpowiednie podejście do klienta i bardzo dobrą naprawę, naprawdę polecam.

    2 10 Cytuj
  • Pablo 21 maj 2015
    davidsandron napisał/a:

    ... Ja pewnie moją BMW E92 będę obniżał -100/-100 i zmieniał kolor u tego Pana. A za odpowiednie podejście do klienta i bardzo dobrą naprawę, naprawdę polecam.

    Obniżanie samochodu to raczej tuning, a nie jego naprawa...
    To tak w ramach uściślenia tematu dyskusji... :-)

    Co do mechanika proponuję mieć jednego, a nie skakać z kwiatka na kwiatek. Jak mechanik zna dobrze samochód i widzi, że klientowi zależy na dobrej współpracy, to i pewnie drogi nie będzie. Ale miejcie też dla swoich mechaników wyrozumiałość. Oni nie tylko na Was jedynych czekają. Każdy chce mieć dobrego mechanika, naprawy robione od ręki i części za bezcen...

    Niestety te 3 rzeczy nie idą w parze. I chyba kolejność powinna być następująca:
    1. Dobry mechanik,
    2. Dobre części (dobry mechanik wie jak zrobić: dobre = nie koniecznie drogie),
    3. Optymalny czas, dający mechanikowi spokojnie zdiagnozować co boli nasze auto.

    Życzę Wam aby Wasi mechanicy byli najlepsi, części nie były potrzebne, a czas płynął powoli....
    Waszym mechanikom życzę aby mieli: duże rabaty na części, dobrych klientów i... mało czasu. ;-)

    5 3 Cytuj
  • 22 maj 2015

    Podzielę się moimi doświadczeniami. Może od tych złych zacznę. Stanowczo odradzam mechanika z Trzemeśni Michał Drożdż. Kilka razy naprawiał mi samochód i za każdym razem coś nie tak było. Raz założył odwrotnie sprężynę amortyzatora, uciętą nakrętką dokręcał drążek stabilizatora a jak coś nie szło to j/w młotek w ruch. Odradzam. Serwis Szostak średnio robią ale bez szału aż do momentu jak mi tylnych kół nie dokręcili i prawie dopadły. Oczywiście to nie oni niemożliwe a jak zobaczyli to strasznie mnie przepraszali. Polecić mogę mechanika z Zarabia. Na ulicy Modrzewiowej Paweł Kozłowiecki, terminy długie ale gość porządny, fachowy, i szybki w naprawie.

    4 19 Cytuj
  • 27 maj 2015

    Czy zna ktoś jakiegoś godnego polecenia mechanika który zajmie się remontem silnika alfa romeo 147 ? ( chodzi o uszczelniacze, pierścienie, głowicę..... )

    3 2 Cytuj
  • 27 maj 2015

    Alfa romeo jest jest jak reklama lidla <Co tydzień coś nowego>

    11 8 Cytuj
  • 25 cze 2015
    kumi napisał/a:

    ja polecam chłopaków z Polanki koło myślenic robią elektryke i mechanikę.Jeżdziłem z passatem b6 2.0tdi po wszystkich w okolicy passatek stał u bełtowskiego i nic a oni podłączyli pod kompa stwierdzili błąd immo ale błąd który był w kolumnie kierowniczej tam jest czujnik on walił błędami i immo świrowało rozbebeszyli całą kolumne nawet się bałem ale po skręceniu auto jak nowe acha i naprawili reflektor skrętny a bełtowski powiedział że tylko wymiana

    Moze jakis kpntakt do tych z polanki?

    2 Cytuj
  • 25 cze 2015

    Ci pewnie same fałweje, ałdi i beemwu :-))) alfa nie bardzo zapewne ...nie mają specjalizacji :-))) a na poważnie jak tam rzędówka jakaś to byle kowal ogarnie takie podstawy tylko, ze do niedawna to były podstawy a teraz to już jest wyzwanie ....każdy chciałby laptopem sprawę załatwić ;-)

    1 6 Cytuj
  • 15 lip 2015

    Gdzie najlepiej oddać skrzynie biegów do regeneracji? Mam Golfa IV 1.6sr ze skrzynią w której ścinają się nity i póki jeszcze jest cała chciałbym wymienić nity na śruby no i przy okazji resztę zużytych części żeby powymieniał. Wiem że jest Motyka w Krzyszkowicach o Dąbrowa w Jaworniku ale opinii żadnych nie słyszałem

    3 Cytuj
  • 17 lip 2015

    Dąbrowę sobie odpuść, "złapałem się z nim za szmaty" po tym jak 3 razy nie dojechałem Audi do domu po odbiorze u niego. Co prawda był to automat ale nie zmienia to faktu , że gość działa na zasadzie "będzie Pan zadowolony" a kazda naprawa kosztuje 1100zł. Co ciekawe pojechałem do niego , bo po zakupie audi ta skrzynia miała właśnie jego gwarancje. To co zobaczyłem od spodu jak za 3 razem przy mnie rozbierał woła o pomstę do nieba. Czytnik na trytytkach, on mnie głupio pyta kto to składał, a ja mu na to , że ta skrzynia ma jego gwarancje, Pan żeś to składał to się tłumacz. Nooo i zaczął się ciąg trudnych pytań bez odpowiedzi. Omijać ten zakład ! A do najpospolitszego auta z najpospolitszym silnikiem kup dobrą używaną skrzynie, taniej wyjdzie i pewniej od tego jak partacze łapska tam wsadzą ;-)

    11 3 Cytuj
  • 21 lip 2015

    Witam,
    poszukuje w Myślenicach lub w okolicy firmy która zajmuje się przyciemnianiem szyb w autach, ale zależy mi na tym żeby robili to bez wyciągania szyby. Chodzi o tył auta.Jest to wogole możliwe? Jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę o odpowiedź. Z góry dzięki

    2 1 Cytuj
  • 27 lip 2015

    Ja polecam mechaników ze Stróży obok salonu Konik, mają firmę, są drodzy ale potrafią naprawiać samochody.
    Firma nazywa się Pasja-Team :)

    7 6 Cytuj

Odpowiedz