Forum » Myślenice

BANKI w Myślenicach. Konta, kredyty, obsługa

  • Marek 12 maj 2013

    Raczej wolałbym w tradycyjnym.

    Bezpłatne wypłacanie w bankomatach by się przydało właśnie...

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 12 maj 2013
    MARO17 napisał/a:

    Raczej wolałbym w tradycyjnym.
    Bezpłatne wypłacanie w bankomatach by się przydało właśnie...

    Ale jeśli nie planujesz wpłat w kasie na konto, to internetowy w Twoim przypadku będzie najlepszym wyborem. Karta za free, konto za free, wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju za free, konto oszczędnościowe (z biednym 3,25% miesięcznie) za free, 10 przelewów natychmiastowych (chociaż te częściej nie działają, niż działają) miesięcznie za free.

    Jeśli chodzi o tradycyjne banki, zobacz na ofertę ING (mają filię w Myślenicach) z tego co pamiętam kiedyś mieli konta z dostępem przez internet za free. Ale nie znam ich oferty.

    3 1 Cytuj
  • 12 maj 2013

    [quote=MARO17]Witam!

    W jakim banku (który ma oddział w Myślenicach) najlepiej założyć konto? Który ma najlepsze oferty dla młodej osoby która studiuje zaocznie i pracuje na umowę zlecenie?[/quote]

    Bank Zachodni WBK to jeden z największych i najbardziej nowoczesnych banków, lider rynku w zakresie usług elektronicznych i poziomu zabezpieczeń. Mamy oddział na Gałczyńskiego 1 (były oddział Kredyt Banku)
    konto za totalne 0 - 0 za kontao, 0 za karte, 0 za przleewy, wypłaty z bankmatów Kredy Banku, WBK oraz PKO za darmo, internet za 0, wbkmobile, na prawde przyjemna i fachowa obsługa.
    Zapraszamy.

    5 11 Cytuj
  • 13 maj 2013

    ja tam wole BGŻ :)
    konto mam fajne- mało że nie ma kosztów to jeszcze zarabiam kilkanascie zł w miesiącu :)
    bankowość internetowa za free, oczywiście wszystkie bankomaty za darmo, Panie w oddziale też fajne i kompetentne:)
    a dodatkowy plus?
    tam nigdy nie czeka się w kolejce- obsługa super szybka!!!!
    szkoda że tak nie ma w urzędach ;P

    8 2 Cytuj
  • 14 maj 2013

    Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat, czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenia, miłe bądź nie?

    8 Cytuj
  • Andrzej 15 maj 2013
    archetyp napisał/a:

    Nie istnieje coś takiego jak PKO SA/
    Jest PKO BP - Bank Polski
    Pekao S.A - Spółka Akcyjna - właściciel główny to grupa UniCredit.

    Nie bierz się za inwestowanie skoro nawet nie rozróżniasz banków.

    Twoja wypowiedź też jest niekonsekwentna (skoro piszesz Pekao SA), bo jest PKO BP SA (Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna).
    Tak więc, albo PKO BP i Pekao, albo PKO BP SA i Pekao SA.

    3 8 Cytuj
  • Andrzej 16 maj 2013

    [ot]

    archetyp napisał/a:

    Teraz sie juz czepiasz dla zasady.

    Ależ oczywiście, że tak. Czasami jestem zgryźliwy. Swoją drogą, wielu ludzi nie wie, który bank jest który, rozróżniają je, mówiąc skarbonka lub żubr. Są też tacy, dla których istnieje pko i peo :D ale oni raczej zdają sobie sprawę, w co inwestują.

    2 8 Cytuj
  • ania 17 maj 2013
    archetyp napisał/a:

    Endrju napisał/a:archetyp napisał/a:Nie istnieje coś takiego jak PKO SA/Jest PKO BP - Bank PolskiPekao S.A - Spółka Akcyjna - właściciel główny to grupa UniCredit. Nie bierz się za inwestowanie skoro nawet nie rozróżniasz banków.Twoja wypowiedź też jest niekonsekwentna (skoro piszesz Pekao SA), bo jest PKO BP SA (Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna).Tak więc, albo PKO BP i Pekao, albo PKO BP SA i Pekao SA.Teraz sie juz czepiasz dla zasady. Dobrze wiesz ze chodzilo mi, ze PKO to pko bank polski, a Pekao s.a to juz jest inny bank. a to ze wymawia je sie tak samo, ale zapisuje inaczej nie powinno byc powodem, ze ktos pyta o inwestowanie, a sam do konca nie ma pojecia w jakim banku to ma sie odbyc. Tacy ludzie niech nie biora sie za inwestowanie, bo juz na starcie pokazuja ze nawet nazwy instytucji w ktorej beda lokowac pieniadze nie znaja! Nie mowiac o strukturze wlasnosciowej etc.

    Archetyp jak zwykle uroczy i profesjonalny

    4 19 Cytuj
  • 9 kwi 2014

    Siemka

    Jest w Myślenicach siedziba mBanku?
    W jakim banku polecacie otworzyć konto junior? bph ma chyba junior do 31 roku życia.

    1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 kwi 2014

    z mbankiem podpisuje się umowę za pośrednictwem kuriera. Ja konto mam u nich chyba ponad 5 lat i jeszcze w żadnej siedzibie nie byłem. Przy najtańszych kontach u nich masz dwa bankomaty darmowe w Myślenicach: przy Biedronce i Dekadzie.
    Mają co prawda jakieś punkty w Krakowie, ale do czego służą i co tam można załatwić nie wiem...

    Myślę, że dla niektórych osób (niekoniecznie Ciebie) interesująca może być oferta różnych banków spółdzielczych. W Myślenicach swoje oddziały mają co najmniej dwa. Tutaj dodatkowo występować może mały aspekt patriotyczny. Większość Polaków myśli pewnie, że jeżeli chodzi o banki spółdzielcze to jest problem z wypłatą gotówki gdy się wyjedzie gdzieś dalej. Nie koniecznie. Banki te zwykle są zrzeszone i mają również sporo darmowych bankomatów po całej Polsce. Kilka lat temu w Myślenicach było tych bankomatów co najmniej 5 - w czasie, gdy mbank nie miał ani jednego bankomatu bez prowizji w mce.

    4 16 Cytuj
  • 10 kwi 2014

    To warto się dowiedzieć - z perspektywy klienta banku - do czego służą punkty mBanku w Krakowie. Bo od listopada wszystkie placówki BRE i Multibanku stały się nowym mBankiem i możesz tam załatwić wszystko to co musiałeś teraz robić w internecie.

    Stwierdzenie, że "banki spółdzielcze zwykle są zrzeszone" to rozmijanie się z prawdą. Wszystkie banki spółdzielcze w Polsce, poza Krakowskim Bankiem Spółdzielczym są zrzeszone w grupy. Bo muszą.
    Banki spółdzielcze powstały głównie w celu dotowania rolnictwa i nie są w żaden sposób konkurencyjne.

    Dla młodego człowieka mbank nie będzie dobrym wyborem, bo konto i jego darmowość ma pewne obwarowania. Dla ucznia/studenta dobrym wyborem może być
    BZWBK z Kontem Godnym Polecenia - wszystko jest za darmo (obsługa, karta, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów PKO BP i BZWBK)
    Pekao S.A z Kontem Eurokonto Intro - już trzeba płacić, ale niewiele. 0,99 zł za kartę pod warunkiem rozliczenia m.in 4 transakcji kartą w miesiącu
    PKOBP Konto dla Młodych - jest za darmo pod warunkiem spełnienia kilku prostych warunków.

    Mam osobiście konto w mBanku i jestem bardzo niezadowolony. Nowy serwis transakcyjny jest oczojeb....., niespójny i trudny. Bank jest coraz droższy - non stop zmienia regulaminy. Do tego non-stop ma przerwy techniczne.

    16 4 Cytuj
  • Andrzej 10 kwi 2014

    Alior Sync, darmowe bankomaty w kraju, brak opłaty za kartę i konto, darmowe przelewy, 10 darmowych przelewów natychmiastowych. Jak to mówią, d.py nie urywa, ale imo jest lepszy od mBanku (gdzie również posiadam konto, póki co, darmowe z pakietem Classic).

    16 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 11 kwi 2014

    Ja raz wszedłem na nowy serwis transakcyjny i tyle. loguję się w starym, bo choć nowy ma ciekawe funkcje, to nie mam ochoty i czasu uczyć się obsługi od nowa.

    17 Cytuj
  • 11 kwi 2014

    No to masz problem, bo stary system transakcyjny będzie wyłączony. :) Albo więc się zmusisz do nauki, albo jak ja się zmusiłem obecnie - do zmiany banku.

    14 3 Cytuj
  • 24 wrz 2014

    Jeśli szukacie dobrej lokaty polecam rzucić okiem na blog: jakdorobic.wordpress.com
    Obecnie banki oprócz oprocentowania dorzucają bonusy (Idea Bank 50 zł, Meritum 60 zł)

    3 Cytuj
  • 30 wrz 2014

    Witam,
    Jako, że banków na rynku jest wiele, a ich oferty nieustannie się zmieniają, polecam zasięgnąć profesjonalnej porady doradców z Gemini Polska. Pomogą oni w znalezieniu najlepszej oferty dostępnej na rynku, czy uzyskaniu kredytu.

    2 6 Cytuj
  • 5 maj 2016

    Konto założyłam kilka lat temu w ING, w tym oddziale przy Reja 8 i muszę powiedzieć, że nie mam zastrzeżeń jeżeli chodzi o koszta. Mimo, że Marka Kondrada teraz średnio trawę - bo uważam, że się sprzedaje, to ofertę rzeczywiście mają dobrą. Zresztą widać to dobrze po tym rankingu kont osobistych: http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

    1 6 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Orientujecie się moze jaki ma być wkład własny na kupno mieszkania w 2017 roku?

    2 Cytuj
  • 18 gru 2016

    15%

    1 2 Cytuj
  • 26 gru 2016

    kto nie zaczął walki o kredyt wcześniej w tym roku już nie zdąży i nie da rady wejść chyba z niższym wkładem własnym. Co do banków i kont, to chyba (a raczej na pewno) skończyła się era, kiedy można było za darmo mieć wszystko i nic nie robić. Ja osobiście zastanawiam się nad mbankowym ekontem plus - https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/eKonto-plus/ co prawda mbank ma gdzieś myślenice (najbliższej jakikolwiek żywy człowiek w Krakowie), a o ile się nie mylę wpłatomatu też nie doczekamy, to jednak dla mnie aplikacja mobilna załatwia sprawę.

    Tyle tylko, że teraz trzeba i dać szefowi nr konta, żeby wpłacał wynagrodzenie i do tego aktywnie korzystać z karty. Wtedy jakoś nie ma problemu z darmowością. Zresztą jak się spełnia te dwa warunki, to co do zasady wszędzie jest się dobrym klientem i banki przyjmują z otwartymi rękoma!

    Cytuj
  • 26 gru 2016
    Piotr Benet napisał/a:

    Orientujecie się moze jaki ma być wkład własny na kupno mieszkania w 2017 roku?

    Czytałem że 20%

    2 Cytuj
  • Andrzej 27 gru 2016

    mBank to wkrótce popłynie, a ofertę ma z miesiąca na miesiąc słabszą.

    1 Cytuj
  • Andrzej 9 sty 2017

    Commerzbank cały czas ma kłopoty finansowe, sam mBank u nas też ma problem z "nabitymi w mBank", gdzie kredyty frankowe mogą wreszcie mBankowi odbić się taką czkawką, że straci oddech i odejdzie w niebyt. Ja te z mam konto u nich, ale pieniądze trzymam gdzie indziej, bo niewielka jest obecnie różnica pomiędzy mBankiem a skarpetą.

    Cytuj
  • 24 lut 2017

    Odnośnie kredytów to najważniejsze jest, żeby być https://loando.pl/wpis/dobrze-poinformowanym-pozyczkobiorca . Teraz, w dobie internetu, mamy do wykorzystania mnóstwo narzędzi. Powinnyśmy z nich korzystać, a wręcz naszym obowiązkiem jest poszerzanie naszej wiedzy. Co lepsze nie wspomnę już o licznych kalkulatorach i porównywarkach. Z reguły są one aktualizowane co miesiąc. W przypadku pożyczek można w pełni się na nich opierać, jednak co do kredytów mogą być one wstępną analizą. A konkrety należy ustalać z przedstawicielem danej instytucji finansowej.

    5 Cytuj
  • 21 cze 2017

    Sama nie wiem na jakie konto się zdecydować, ale chyba wybiorę walutowe. Znalazłam fajną stronę na której można się dowiedzieć wiele informacji konto walutowe w euro - dlatego zamierzam ją dokładnie przejrzeć. Myślę, że ona pozwoli mi dokonać właśnie odpowiedniego wyboru.

    4 Cytuj

Odpowiedz