Forum » Myślenice

Umowa o prąd - czy wiesz co podpisałeś, że dałeś się naciągnąć?

  • jeden język a dwoje uszu 17 mar 2014

    Do moich starszych krewnych przyszło dwóch młodych facetów proponując tańszy prąd. Krewny podpisał będąc przekonany, że to są goście z tego samego Zakładu Energetycznego, z którym dotychczas miał do czynienia. Tymczasem co podpisał? W sumie to do końca nie wiem, bo nie byłem przy tym. Widzę jedynie jakie papiery zostały i że nie wszystkie dokumenty są które powinien zostawić sprzedawca.

    !!!!!!!!!!! Zgodnie z prawem od umów podpisanych poza lokalem sprzedawcy można odstąpić bez podania przyczyn w ciągu 10 dni !!!!!!!!!!!!!

    Sprzedawcą jest Energetyczne Centrum S.A. w $5 pkt 4. jest napisane, że integralną część Umowy stanowi min Wzór odstąpienia od Umowy. Ja takowego wzoru nie znalazłem. Trzeba będzie samemu coś wymyślić.

    Do umowy jest dołączone Deklaracja przystąpienia do usługi AXA Assistance. Taka sztuczka mnie nie dziwi, że wraz z umową wciskają człowiekowi jakieś ubezpieczenie. Są jednak dwie rzeczy, które mnie strasznie zaskoczyły.

    Po pierwsze widzę podpisane dwie identycznie brzmiące umowy z jednym wyjątkiem - deklarowanym minimalnym zużyciem energii elektrycznej przez odbiorcę. Na jednej umowie jest to kilka tysięcy KWh rocznie, a na drugiej zaledwie kilkadziesiąt.

    Po drugie Na umowie są dwa różne adresy firmy jeden w Warszawie, a drugi w Radomiu. Tutaj warto jeszcze zauważyć, że w Google stosunkowo łatwo znaleźć wzór odstąpienia od umowy z tą firmą, ale jeszcze z innym adresem. Na jaki więc adres mam wysłać odstąpienie od umowy? Przypuszczam, że na ten mniej rzucający się w oczy czyli do Radomia.

    30 4 Cytuj
  • 17 mar 2014

    tak dałem się zrobić w bambuko :) ale na szczęście na rozwiązanie umowy mamy 10 dni,
    napisać odpowiednie pismo pomógł mi adwokat z ulicy żwirki i wigury, nie wziął kasy :)

    23 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 17 mar 2014

    Można także skorzystać z różnych infolinii oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Kilka lat temu byłem u niego na Kazimierza Wielkiego 5.

    6 Cytuj
  • Andrzej 18 mar 2014

    Jeśli Twój krewny nie został poinformowany o prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od daty zawarcia (najczęściej taki zapis jest w samej umowie w jednym z paragrafów), to okres ten wydłuża się do 3 miesięcy (zgodnie z ustawą, o której pisałem wyżej - o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny).

    6 3 Cytuj
  • ania 18 mar 2014

    Problem polega na tym, że wzoru odstąpienia od umowy mogli nie zostawić, ale krewni mogli podpisać papier, że zostali poinformowani, czas na odstąpienie 10 dni. To stały numer. A jaka jest ta "promocyjna" cena prądu z przesyłami oczywiście? Tak z ciekawości pytam. Ja w grudniu zamieniłam ogrzewany prądem bojler na gazowy i wymieniłam wszystkie żarówki na ledy. Zużycie prądu spadło mi z 460 kwh do 160. Jestem w szoku.
    Gaz wraz z ogrzewaniem domu za ten okres (18.12 do 14.03.) 870 zl. Trzeba uważać na tych oszustów, zwykle chadzają do osób starszych, bo oni nie czytają umów albo ich nie rozumieją. Poza tym są one tak skonstruowane, że do każdej umowy przydało by się mieć prawnika.

    12 1 Cytuj
  • Andrzej 18 mar 2014

    fakt, trzeba też czytać, co się podpisuje...

    4 4 Cytuj
  • 18 mar 2014

    Już dwukrotnie miałam wątpliwą przyjemność z osobami od "prądu". raz u mamy w mieszkaniu a raz u mnie. Rozmowa wygląda mniej więcej tak:
    "Witam, wysyłaliśmy w (np) lipcu informacje o obniżeniu rachunków za prąd, płaci pani regularnie, tak? dla wszystkich klientów płacących regularnie mamy przygotowane obniżki, prosze przygotwac ostatnie rachunki i dokumenty, podpiszemy stosowną umowę"

    po pierwsze, nikt się nie przedstawia, z jakiej firmy są.
    po drugie, uważam się za rezolutną osobe, ale naprwdę w pewnym momencie można zgłupieć. Opowiedziałm panu że nie dostałam żadnego pisma na co on bezczelnie: " to niemożliwe, wszystkim naszym klientom wysyłaliśmy pismo" i dalej brnie żeby przygotować rachunki i dokumenty.
    czyli nie dość że oszuści i naciągacze to jeszcze kłamcy, i nie ma sie co dziwić starszym osobom że dają się naciągnąć, bo pan lub pani/pan cały czas gada i twierdzi że jesteśmy ich klientami co jest bzdurą.
    w takiej sytuacji po prostu trzeba powiedzieć nie, i zamknąć drzwi przed nosem.
    ja tak zrobiłam i państwo po prostu sobie poszli.
    naprawdę uprzedzcie swoich bliskich i znajomych bo szkoda nerwów na odkręcanie później całej sytuacji.

    19 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 18 mar 2014

    Rok temu dostali kolejną karę 92 761zł min za nie informowanie klientów o prawie odstąpienia od umowy.
    http://www.portel.pl/artykul.php3?i=62811

    6 2 Cytuj
  • 16 kwi 2014

    Ma ktos jakis wzor o odstapieniu od umowy albo co trzeba krok po kroku wykonac aby zrezygnowac?

    50 5 Cytuj
  • 16 kwi 2014

    Dziś chodził własnie pewien chłopak w maszej miejsowości równiez o zmiane pradu porażka!!!

    4 5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 kwi 2014

    Nie zrezygnować, ale odstąpić od umowy. Przy rezygnacji musisz zapłacić z tysiaka więc się nie opłaca. Wzór odstąpienia można znaleźć w internecie, ale uwaga! Są błędne adresy. Wzór odstąpienia mają obowiązek zostawiać klientom przy podpisaniu umowy. Niestety jak widać tego nie robią, za co jak już pisałem byli ukarani. Ja po wysłaniu odstąpienia dostałem smsem potwierdzenie tego faktu jeżeli chodzi o umowę o prąd. Niestety jeżeli chodzi o usługę assistance przyszła wiadomość że została aktywowana :( Jeżeli nie jesteś pewny co podpisywałeś bezpieczniej jest tak myślę napisać w odstąpieniu że odstępujesz od wszystkich umów podpisanych w danym czasie poza lokalem przedsiębiorcy.

    12 Cytuj
  • 16 kwi 2014

    a moglbys poda gotowy wzor ? szukalem ale jest kilka wersji , adres podam z pieczatki ktora jest na umowie

    5 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 17 kwi 2014

    Jak już pisałem można skonsultować się i poradzić rzecznika powiatowego konsumentów.
    U góry miejscowość i data potem twoja godność i adres. Następnie:
    Energetyczne Centrum S.A.
    ul. Domaniewska 37
    02-672 Warszawa

    potem tytuł: Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa

    Następnie zacząć słowami:
    Oświadczam, że zgodnie z art. 2 ust 1 Ustawy z dnia 2. marca 2000 r. o ochronie niektórych
    praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
    (Dz. U. x 2000 r., Nr 22, poz. 271 ze zm.) odstępuję od wszystkich umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa w dniu ... W szczególności odstępuję od następujących umów:

    i wymienić umowę, a raczej umowy, bo pewnie co najmniej dwie podpisałeś. Ubezpieczenie AXA-assistance to też umowa.

    Wymieniając kolejne umowy podając jej nazwy, numer (jeżeli jest podany) oraz miedzy kim a kim zawarta w jakim dniu, jak również kto reprezentował firmę (Imię nazwisko numer pełnomocnictwa)

    Na końcu jeszcze bym się zastanowił czy nie warto coś na wszelki wypadek dodać o rezygnacji ze zgody na przetwarzanie danych handlowych lub jeszce inne uwagi i oczywiście na samym końcu data miejscowość i podpisać.

    14 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 17 kwi 2014

    Wysłać nie później niż dziesięć dni od podpisania. Jeżeli termin minął to z prawnikiem trza pogadać choćby tym który jest Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. List polecony najlepiej priorytet z potwierdzeniem odbioru na ww adres

    7 Cytuj
  • 17 kwi 2014

    Dobry zwyczaj czy to telemarketing czy marketing bezpośredni - poprosić o zostawienie oferty, cenników i regulaminów i poprosić o kontakt za kilka dni. Naciągacze albo nie zostawią nic, albo nie wrócą - mówię z doświadczenia. Polecam tak poinstruować wszystkich starszych, rodziców, dziadków.

    5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 17 kwi 2014

    Dobry pomysł, tylko kilka razy prosiłem przy rozmowach telefonicznych aby ofertę wysłali mi na maila i chyba nigdy to nie poskutkowało w przypadku dużych firm.

    1 Cytuj
  • 10 lip 2014

    ja tez niestety dalam się naciągnąc na ten niby tani prąd!przy podpisywaniu umowy pani nie poinfoprmowala mnie zo dostane karę za zerwanie umowy w wysokosci 300 zl/pisze w regulaminie o 10 dniach ale nie pisze jakich roboczych czy kalendarzowych,na moje pytanie o jakie dni chodzi powiedziano mi ze o robocze /dwa razy!!!/ i teraz walvzę z ta "rzetelną firmą"

    12 3 Cytuj
  • 10 lip 2014

    U mnie też chodzili mam podpisała umowę ale na następny dzień od niej odstąpiła, tylko wysyłacie listem poleconym priorytetowym. jeżeli chodzi o odstąpienie od umowy to dni liczą się od nadania listu tylko wysłać należy do tej firmy z którą teraz podpisało się umowę i do tej z którą macie tą wcześniejszą umowę. Najlepiej wysłać na biuro obsługi klienta bo oni tam zajmują się tymi sprawami.

    Jeżeli ktoś podpisał tej firmie pełnomocnictwo do rozwiązania umowy z poprzednią firmą należy napisać w tym odstąpieniu :"Równocześnie wypowiadam udzielone państwu pełnomocnictwo związane z ta umową".

    1 3 Cytuj
  • 10 lip 2014

    Pomocą w takiej sytuacji służy także firma TAURON poprzez osobiste stawiennictwo w punkcie obsługi klienta więc zapewne w PE Myślenice przy ulicy Kazimierza Wielkiego lub w Dobczycach przy ulicy Kościuszki. Oraz pod numerem telefonu 555 444 555

    1 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 lip 2014

    Jak pisałem już jak się nie dotrzyma tych 10 dni to teoretycznie czasami też można odstąpić od umowy i nie płacić kar umownych. Jednak obawiam się że w praktyce rzadko kiedy będzie to możliwe i ze bez pomocy prawnika się nie obejdzie.

    4 1 Cytuj
  • anna kacprzyk 21 lip 2014

    na jaki adres wysłac odmowe?

    3 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 21 lip 2014

    Naciśnij Crt-F
    Następnie wpisz adres
    Naciśnij siedem razy enter
    Wówczas jeżeli twój komputer działa podobnie do mojego znajdziesz odpowiedź na twoje pytanie.

    1 7 Cytuj
  • 21 lip 2014

    Raz się dałem namówić. Na szczęście szybko przeliczyłem korzyści i straty, i przed upływem 10 dni złożyłem rezygnację. W razie problemów polecam Powiatowego Rzecznika Konsumentów - potrafi pomóc

    5 1 Cytuj
  • 28 lip 2014

    Wysłałam odwołanie następnego dnia po podpisaniu tej nieszczęsnej umowy i tu moje pytanie. Kiedy dowiem się, że wszystko już jest załatwione? Chodzi mi o to czy w jakiś sposób skontaktują się ze mną, że sprawa umowy jest zakończona czy co? I w jakim czasie się to odbywa po wysłaniu listu z odstąpieniem? Gdyż na czasie bardzo mi niestety zależy

    15 1 Cytuj
  • 28 lip 2014

    Gdyby to było korzystne dla was to nikt nie chodziłby po domach i nie namawiał do podpisania umowy.Jaki miałby w tym interes?Dobro klienta?Cudów nie ma.Rynek jest praktycznie zmonopolizowany i mówienie o konkurencji jest robieniem wody z mózgu.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz