Forum » Myślenice

Już za rok wybory ...

  • Zdzichó Kowal PJN 22 mar 2010

    Pacząc na Pana Gościa, Pana Wieśniaka i Pana Zdzicha to jakrze musi być dumnie Panu Burmiszczu Macieju majomc takie poparcie gdzie naprzeciw brak merytoczności i kóltury!
    Pan Zdzich gdzie o sobie ja myślę, myśli rze tutaj siem odzwierciadla wybitność i yntelegencja obuz samorzomdowy. I jak zapewniono - przystojność.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    to chyba się nazywa moralność Pani Dulskiej czy tak jakoś... szanowna Pani

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    Dlaczego na tym forum jeżeli ktos źle wypowiada sie na temat słabej, marnej i dennej opozycji to odrazu musi byc poplecznik, klakier, itd, pana MO ??

    Ja jestem nastawiony negatywnie na wszytsko co sie dzieje w około, wszyscy to złodzieje a najwiekszym jestem ja sam :D Wiec jako że nienawidze nienawiści i i jak ktos pisze o kimś coś co w dużej mierze może być nieprawdą :[

    Nienawidze was Maruda

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    Sytuacja dojrzała do tego aby osoba, która założyła ten wątek zabrała głos.
    Dzięki nieobecności kilku forumowiczów i zwiększonej aktywności grupy gości poziom tej dyskusji, jak również całego forum spadł gwałtownie i jest obecnie równy mniej więcej wiarygodności rady miejskiej w Myślenicach. Nie dziwi mnie irytacja MarieClaire, dziwi mnie po co w ogóle odpisuje na posty które nie dość, że łącznie z wieśniakowymi reprezentują klasę bazgroł na klatce schodowej to w dodatku ich bełkotliwy styl sugeruje,że niejednokrotnie wychodzą spod tej samej ręki. Treści owe pasują raczej do swobodnej dyskusji przy piwie pod sklepem GS niż do forum mającego tak wielu poważanych użytkowników. Dość powiedzieć, że szkoda czasu się tym w ogóle zajmować.

    Interesującym wydaje się być natomiast postawa wieśniaka, który wciąż stara się przypomnieć światu o moim i swoim istnieniu. Niech mi wybaczy, że pozostaje głucha na te niewątpliwe przejawy fascynacji - mam naprawdę sporo ważnych rzeczy do zrobienia. Interesującym jest wieśniak natomiast dlatego, że jego postawa i poglądy stwarzają pewne niebezpieczeństwo. Wieśniak bagatelizuje i mniej lub bardziej stara się ośmieszyć nieprzyjaciół Macieja a jego mottem, które być może wkrótce nam zaprezentuje jest: "to i tak nic nie zmieni". Ergo: nie warto podejmować wysiłku, lepiej spokojnie przeczekać wybory i kolejną kadencję, najlepiej medytując nad Rabą w pozycji kwiatu lotosu. Niebezpieczeństwo jakie kryje się w wieśniakowym apostolstwie polega właśnie na zamortyzowaniu zarzutów jakie stawiamy Jego Ekscelencji Burmistrzowi. Na nasze szczęście wieśniak dysponuje dość mizernym arsenałem zarówno jeśli chodzi o logikę wywodu jaki i siłę faktów. Prawdę mówiąc wieśniak nie potrafi nawiązać jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji, przykrywając własną słabość emocjami. Zamiast więc wytłumaczyć czytającym go osobom dlaczego ktoś kto oszukał gminę na betonie wartym 20 tysięcy jest lepszy i uczciwszy od tego który ukradł 500 tysięcy wciąż stara się wyśmiać "opowieść o betonie". Tyle, że ta bajka Panie Wieśniak jest niestety prawdziwa...

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    Greto- myślę że jeżeli nie będzie ciebie na listach wyborczych (oczywiście żeby podnieś poziom rady ha ha}to znaczy że masz poziom krakowskiej przekupki szatkującej tylko gębą!1 Goście obniżają ci poziom wątku?? A może jest on tylko dla YNTELYGENCII i twojego światka?? Biedni nieprzyjaciele Macieja!!Tak się starają go zdeptać ,ale chyba najbardziej ich irytuje to że on ma ich w d..e!!!

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    po wywodzie szacownej Pani Grety mam dwa wyjścia:
    1. pociąć się i zamilknąć na wieki (ku ogólnemu chyba aplauzowi wszystkich forumowiczów)
    2, urosnąć w dumę, że stałem się wrogiem numer dwa (oczywiście po MO)

    Pani Greto proszę powiedzieć po co wracać do tego betonu? a jeśli już to proszę konkretnie: ten a ten został skazany, wytoczono mu sprawę, zgłoszono wniosek do prokuratury itd..... tylko w ten sposób zyska pani pełną wiarygodność. bez tego z całym szacunkiem do pani to tylko stek pomówień i plotek.
    z drugiej strony dziwię się też UMiG , że cały czas milczy

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    za przeproszeniem, jak można wciąż czytać to samo od kilku miesięcy? Chyba się to znudziło większości i zostali najwytrwalsi forumowicze. (jeszcze bardziej wytrwali coś czasem napiszą). Tylko co reszta robi? Może tą naszą "złą" Gminę stawia na nogi :P

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    Po co wracać do betonu odpowiedz sam, bo nikt inny jak Ty wciąż nie wywołuje uśpionego ducha.
    Jeśli chodzi o konkrety to było postępowanie, które bodaj po przejęciu przez inne organa zostało umorzone. Koledzy strażacy wyjaśnili, że beton wylano pod ułożoną wcześniej kostkę - bardzo nowatorska metoda.

    z www.pfa.org.pl:

    "Pan Artur WRONA
    Prokurator Okręgowy
    Prokuratury Okręgowej w Krakowie

    30-695 Kraków, ul. Mosiężnicza 2

    dot.: skargi na postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie sygn. akt 1 Ds 984/07.

    Uprzejmie prosimy o wnikliwe rozpatrzenie naszej skargi na postanowienie Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze w Krakowie z dnia 28 grudnia 2007 r. o umorzeniu dochodzenia pod sygnaturą akt 1 Ds 984/07 w sprawie przekazanej przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie o sygn. akt VI Ko 30/07.

    W dniu 17 kwietnia 2007 r. złożyliśmy do Prokuratury Okręgowej w Krakowie powiadomienie o domniemaniu popełnienia przestępstwa, w którym uczestniczy szereg osób, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice pan Maciej Ostrowski. W powiadomieniu wskazaliśmy między innymi na następujące dokumenty:

    1.Pismo z dnia 19 czerwca 2007 r. adresowane do Burmistrza Miasta Myślenice, w którym wskazano na wady Umowy Spółki powołanej w celu eksploatacji składowiska odpadów w Myślenicach, w tym; brak zapisów precyzujących obowiązki udziałowca spółki pana Bronisława Bruzdy, fakt iż zobowiązania wynikające z decyzji WIOŚ, które zdeklarował się wykonać pan Bruzda, wykonała Gmina Myślenice oraz brak kontrasygnaty Skarbnika Gminy na Umowie dzierżawy i współpracy przy eksploatacji i rozbudowie składowiska odpadów komunalnych „Myślenice – Borzęta” z 2006 r. oraz na Umowie dzierżawy składowiska odpadów komunalnych z 31 maja 2006 r. W piśmie z dnia 19 czerwca 2007 r. autor informuje, że spółka tytułem dzierżawy wysypiska płaci Gminie rocznie 1.200,- zł, co przez 3 lata da 3.600,- zł oraz w tym czasie przyjmie na wysypisko 130.000 ton odpadów, za które uzyska przy cenie 60,- zł za 1 tonę łączną kwotę 7.800.000,- zł – a Gmina dodatkowo w okresie następnych 10 lat sfinansuje prace przy wysypisku wymagane przez PINB na kwotę ponad 7.000.000,- zł.

    2.Dokumenty na których poświadczono nieprawdę przez oświadczenie o posiadaniu przez Miasto i Gminę Myślenice całości terenów na których znajduje się składowisko odpadów komunalnych „Myślenice – Borzęta”.

    3.Dokumenty dotyczące remontu parkingu przy strażnicy w Drogini. Mimo, że parking ten wykonano kostką brukową i nie remontowano od przekazania do eksploatacji to wg dokumentów zamówiony i zapłacony beton zużyto jakoby przy remoncie tego parkingu.

    4.Dokumenty dotyczące wprowadzenia firmy Cooper Standard na tereny Gminy Myślenice, w tym również dokumenty świadczące, iż w 2006 r. Gmina wykupując te tereny płaciła po 6.000,- zł za 1 ar mimo, że biegli wyszacowali na dzień 21 września 2006 r. wartość średnią tych terenów na 4.000,- zł za 1 ar.

    Ponadto, listem poleconym nr30144 nadanym 17 września 2007 r. poinformowaliśmy o okolicznościach budowy drogi dojazdowej do strefy przemysłowej w Myślenicach oraz o naruszeniu prawa własności osób będących właścicielami części terenu przez który przeprowadzono ww. drogę.

    W świetle powyższego, zawiadomienie o umorzeniu dochodzenia nie było przez nas oczekiwane, tym bardziej, że (jak nam wiadomo) nie zostali przesłuchani wszyscy wskazani, a posiadający istotną dla biegu sprawy, świadkowie. Zatem wnosząc niniejszą skargę prosimy o sprawdzenie czy umorzenie dochodzenia było zasadne.

    Antoni Łopata
    Bogusław Goleń "

    W zasadzie patrząc na ilość wyjaśnionych w naszym kraju do końca większych i mniejszych afer nie bardzo jest się czemu dziwić.
    A UMiG? Świątynia Milczenia nie zabiera głosu w wielu innych kontrowersyjnych sprawach. Rok niedługo upłynie od momentu publikacji "Bardzo hojnej gminy"...

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    [quote=Civic]za przeproszeniem, jak można wciąż czytać to samo od kilku miesięcy? Chyba się to znudziło większości i zostali najwytrwalsi forumowicze. (jeszcze bardziej wytrwali coś czasem napiszą). Tylko co reszta robi? Może tą naszą "złą" Gminę stawia na nogi :P [/quote]

    Civic, wynaturzaj się w innym temacie, OK ?

    Jak nie masz nic do dodania...

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    pani Greto no i co ??? no i nic to może trzeba znaleźć inny temat ..... gwoli przypomnienie ja temat betonu zostawiłem już dawno to Greta znów zaczęła..

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    wieśniaku (ochrzciłeś się najlepiej jak tylko mogłeś), weź przestań już bo zaczynasz być bardziej upierdliwy od Ździcha.

    Czepiasz się jak rzep...

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    ponadto dalej nie rozumiem o co chodzi z tym śmietnikiem?? należy go zamknąć w imię grupki zainteresowanych tym ludzi i dalej płacić zawrotne sumy za rewitalizację, czy rozbudowywać, czy szukać dziury w całym żeby załatwić MO a potem dalej rozbudowywać??? ludzie o co chodzi???? ja naprawdę już się gubię w tym...

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    Cyt."Pani Greto proszę powiedzieć po co wracać do tego betonu? a jeśli już to proszę konkretnie: ten a ten został skazany, wytoczono mu sprawę, zgłoszono wniosek do prokuratury itd..... tylko w ten sposób zyska pani pełną wiarygodność. bez tego z całym szacunkiem do pani to tylko stek pomówień i plotek.
    z drugiej strony dziwię się też UMiG , że cały czas milczy"
    Jakby odbite echo klasyka który zawsze powtarzał -jeżeli ktoś ma wątpliwości to są odpowiednie organy-tylko że u nas młyny sprawiedliwości mielą bardzo powoli.Czy ktoś sobie wymyślił to wszystko aby oczernić władzę?Coś musiało być na rzeczy że sprawa "głupiego betonu "wypłynęła?Czy Wieśniak ma pełną wiedzę na ten temat żeby pisać że to stek pomówień i plotek?To że UMiG cały czas milczy o niczym jeszcze nie świadczy.Nie można mówić że wszystko jest "cacy" jak i nie można mówić że wszystko jest złe,ale prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

    Cytuj
  • 22 mar 2010

    [quote]wieśniaku (ochrzciłeś się najlepiej jak tylko mogłeś), weź przestań już bo zaczynasz być bardziej upierdliwy od Ździcha.

    Czepiasz się jak rzep...[/quote]

    a może zasiałem odrobinę niepokoju, że białe tak nie do końca jest białe, a czarne nie do końca czarne.....
    kiedyś już napisałem Zdzichu nadchodzę!!!! to ja będę najlepszy!!!!( kurde , czyżby mi szło coraz lepiej????)
    ale i tak pozdrawiam wszystkich!!!!!

    Cytuj
  • 23 mar 2010

    "Zgodnie z oficjalnym komunikatem Józef Stalin zmarł 5 marca 1953 r. (...)
    Pomimo upadku ZSRR w Rosji bardzo silna jest tęsknota za Stalinem i jego polityką. Świadczą o niej badania opinii społecznej w świetle których Stalin jest uważany przez Rosjan za jedną z najpopularniejszych/najważniejszych postaci historycznych[36], ale także utrzymująca się popularność partii komunistycznej, która rządy Stalina uważa za wzorcowy okres w historii Rosji. Jedna ze struktur lokalnych partii komunistycznej zorganizowała akcję billboardową, promującą metody Stalina jako najlepszą receptę na kryzys gospodarczy (Woroneż, czerwiec 2009). Także władze rosyjskie wykonują ruchy świadczące o planowym wykorzystywaniu nostalgii za okresem domniemanej świetności ZSRR. W drugiej połowie 2008 roku wydano zaaprobowany przez nie podręcznik do historii dla nauczycieli, według którego Stalin działał "całkowicie racjonalnie", przeprowadzając czystki na milionach obywateli ZSRR w latach 30."(cyt.)

    Co sobie myślicie kiedy widzicie Rosjan z portretami Stalina na pierwszomajowym pochodzie w Moskwie, w roku 2009?
    Bo ja myślę sobie: jest na świecie beton trwalszy i trudniejszy do zgubienia niż beton z Drogini.
    Popatrz do lustra Wieśniak i zadaj sobie pytanie: gdzie jest beton? No gdzie?
    ;)

    Cytuj
  • 23 mar 2010

    [quote].... gwoli przypomnienie ja temat betonu zostawiłem już dawno to Greta znów zaczęła..[/quote]

    A z wątku Nekrologi:

    Gość: wieśniak
    19.03.2010, 22:47 quote

    napisał:W tragicznych okolicznościach zginął BETON a wraz z nim dziennikarz śledczy Greta J..

    bzdura!!! beton jest wieczny!!!!! żyje i żyć będzie!!!!! tylko gdzie on jest?

    Nawet wytłumaczyć się nie potrafisz wiarygodnie:)

    Cytuj
  • 23 mar 2010

    O nie !!!! nNkrolog jest nój ,GOŚCIA a nie Wieśniaka.!!!Beton jest wieczny -Greta w proch się obróci !!!

    Cytuj
  • 23 mar 2010

    Pani Greto LITOŚCI!!!! odpuść już z tym betonem bo mi się zaczyna śnić po nocach, na prawdę piszę tylko jako wieśniak i nikt inny.

    Cytuj
  • 23 mar 2010

    Ciekawe kogo/co widzi wieśniak jak otwiera lodówkę?

    Cytuj
  • 23 mar 2010

    czyżby Gretę z ..... aż się boję powiedzieć...... w każdym razie straciłem ostatnio chyba ze trzy kilo....

    Cytuj
  • 23 mar 2010

    Greto zgodnie z etyką dziennikarską i obywatelską masz obowiązek poinformować prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.Jeśli tego nie robisz pokazujesz że to co piszerz jest nieprawda, a wręcz szkalowaniem i pomówieniem .Nie masz moralnego przwa oczerniać jeśli nie masz dowodów. nawiasem mówiąc beton już stwardnął jak twoja nienawiść

    Cytuj
  • adzygmunt 23 mar 2010

    Beton stwardniał? To normalne!!!

    Cytuj
  • 24 mar 2010

    AD, możesz mi w trzech słowach przybliżyć o co chodzi w tym temacie? Tłumaczenie nie musi być sensowne;)

    Cytuj
  • 24 mar 2010

    Drogi Lokaju

    Zgłoszenie popełnienia przestępstwa było - czytaj tekst powyżej - choć to nie ja go zrobiłam. Chciałabym przypomnieć że w słynnej aferze Rywina skazano tylko producenta filmowego, choć dowody wskazywały na niezgodne z prawem działania grupy osób. Tak, że nie ma się co ekscytować niewinnością urzędników a wykłady o moralności lepiej zastąpić jakimś rzeczowym tłumaczeniem. Minął rok a Jego Ekscelencja Burmistrz wciąż nie odezwał się słowem na temat słynnej transakcji w której za działki pod wysypisko zapłacił 7 razy więcej niż były wspólnik gminy od śmieciowego interesu.

    Cytuj
  • 24 mar 2010

    [quote=Greta J.]Minął rok a Jego Ekscelencja Burmistrz wciąż nie odezwał się słowem na temat słynnej transakcji w której za działki pod wysypisko zapłacił 7 razy więcej niż były wspólnik gminy od śmieciowego interesu.[/quote]
    Greta delikatnie to ujęła, ja nazwałbym ten interes "śmierdzącym" !

    Cytuj

Odpowiedz