Forum » Myślenice

Nowy starosta

  • 11 gru 2014

    Wydaje mi się, że Pan Tomal dobrze rozgrywa pozostałych radnych. Rozmawia już tylko z radnymi a nie z zarządem PiS.
    A że idzie ku podziale władzy, świadczy wystąpienie Pana Kurowskiego z PiS i dalej jego wniosek o bezterminową przerwę na czas dogadania koalicji.

    32 6 Cytuj
  • 11 gru 2014
    Mądrala napisał/a:

    Wydaje mi się , że pat w RP będzie trwał tak długo dopóki pan Józef Tomal nie poda się do dymisji , bo wyborcom jest obojętne czy starostą będzie cygan ,kowal czy ktoś inny byle nie obecny wybrany jednym głosem , a nie mając zaplecza dalej brnie do celu. Tak czy inaczej przewidywałam posiedzenie na 1/2 godziny , i niewiele się pomyliłam. Następne posiedzenie nie wiadomo kiedy???????????

    To jedyne rozsądne wyjście Tomal musi odejść A za wszystko i tak my zapłacimy.

    11 35 Cytuj
  • 12 gru 2014

    Szkoda zabierać głos na tym urzędniczym forum gdzie czarne jest białe i na odwrót.PiS wygrał wybory do powiaty i jako zwycięzca powinien rządzić,koniec kropka ale tak byłoby w normalnej demokracji.W chorej jest inaczej,rządzący dotychczas podkupują radnego ze zwycięskiego ugrupowania i dalej utrzymują się przy korycie.Zamiast uznać taki przekręt za naganny uważacie że wszystko jest OK,zdrajca to człowiek honoru a zdradzony zasługuje na potępienie.Sygnał dla wyborców jasny-po co chodzić na wybory jak ta sitwa i tak władzy nie odda.
    Natomiast inną ciekawą sprawą o której pisze w liście otwartym do Sedna jeden z kandydatów na radnego jakoś nikt się nie zainteresuje a sprawa bardzo ciekawa i powinna budzić zainteresowanie wystawionych do wiatru wyborców i kandydatów.
    Zwolennicy demokracji po myślenicku czyli głosujemy jak chcemy wygrywają nasi -co wy na to?

    12 26 Cytuj
  • 12 gru 2014

    Dobrze, że PiS nie będzie rządził powiatem ze względu na sytuację ogólnopolską i słabe i chwiejne jak widać kadry. jednak zdradę trzeba nazwać zdradą. Tych metod nie można usprawiedliwiać. Wyborcy stawiają ugrupowania lub partie w trudnej nieraz sytuacji, ale wtedy siada się do stołu i buduje koalicje na czas czterech lat, czasem egzotyczne, ale koalicje. Wyłuskiwanie i zdrada to podłe metody. Zdrada Pajki w 2010 roku i teraz kolejna zdrada X akurat powiatowi mogą służyć, ale metody podłe. Zdrajca jest zawsze zdrajcą i szacunku nie ma. Nawet u tych, co go pozyskali. Nie oszukujmy się. Zresztą taki radny Pajka ze zdrad zrobił metodę na funkcjonowanie w życiu publicznym. Wie,ż e zdrajca bez zasad zawsze się przydaje i z tego korzysta. Przechodzi z obozu do obozu i pływa. Czy to jest moralne? Czy takiego człowieka można uznać za model polityka? Zawsze znajdzie aktualne wytłumaczenie i chwilową akceptację, choć szacunku nie. Ludzie go uważają za podła i przewrotną istotę, ale wybieraj, bo skuteczny. Jewgo zdrad albo nie znają, albo nie rozumieją. i, co z ohydą przyjmują , nie mają wpływu na wybory. i taki pływa. Teraz iS , idąc w koalicję ze starostą, powinien panu Pajce podziękować, Pan starosta też ma okazję wyrazić dezaprobatę wobec takich ludzi.

    7 5 Cytuj
  • 12 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Szkoda zabierać głos na tym urzędniczym forum gdzie czarne jest białe i na odwrót.PiS wygrał wybory do powiaty i jako zwycięzca powinien rządzić,koniec kropka ale tak byłoby w normalnej demokracji.W chorej jest inaczej,rządzący dotychczas podkupują radnego ze zwycięskiego ugrupowania i dalej utrzymują się przy korycie.Zamiast uznać taki przekręt za naganny uważacie że wszystko jest OK,zdrajca to człowiek honoru a zdradzony zasługuje na potępienie.Sygnał dla wyborców jasny-po co chodzić na wybory jak ta sitwa i tak władzy nie odda.
    Natomiast inną ciekawą sprawą o której pisze w liście otwartym do Sedna jeden z kandydatów na radnego jakoś nikt się nie zainteresuje a sprawa bardzo ciekawa i powinna budzić zainteresowanie wystawionych do wiatru wyborców i kandydatów.
    Zwolennicy demokracji po myślenicku czyli głosujemy jak chcemy wygrywają nasi -co wy na to?

    Nie do końca zgadzam się z tym, że skoro PiS wygrał to powinien rządzić. Tzn. niby tak powinno być ale skoro nagle okazuje się, że Starostą ma być p. Szlachetka to akurat cieszę się, że nie rządzą. Przecież p. Szlachetka kandydował jako burmistrz i od razu jako radny do Sejmiku Województwa. Nie słyszałem w jego kampanii (swoją droga polegającej tylko na krytyce obecnej władzy bez konkretnych pomysłów) o tym iż będzie chciał zostać Starostą. Skoro cieszy się, że tyle ludzi oddało na niego głos (co jest dziwne bo 4 lata temu kiedy na PiS nie głosowało tak dużo ludzi to miał lepszy wynik niż teraz kiedy ludzie chętniej głosują na PiS) to czemu teraz ma gdzieś ich głos i chce zostać Starostą skoro nikt na niego nie oddawał głosu żeby nim był? Szkoda mi trochę ludzi którzy na niego głosowali bo chyba teraz zaczną dostrzegać, że to tylko karierowicz który pcha się na stanowiska bocznymi wejściami. Za rok wybory parlamentarne więc pewnie p. Szlachetka też będzie startował ? Potem pozostają wybory na prezydenta, marszałka sejmu, premiera, papieża... p. Szlachetka może na każde to stanowisko kandydować prawda?

    23 5 Cytuj
  • 12 gru 2014
    Lightman napisał/a:

    Nie do końca zgadzam się z tym, że skoro PiS wygrał to powinien rządzić. Tzn. niby tak powinno być ale skoro nagle okazuje się, że Starostą ma być p. Szlachetka to akurat cieszę się, że nie rządzą. Przecież p. Szlachetka kandydował jako burmistrz i od razu jako radny do Sejmiku Województwa. Nie słyszałem w jego kampanii (swoją droga polegającej tylko na krytyce obecnej władzy bez konkretnych pomysłów) o tym iż będzie chciał zostać Starostą. Skoro cieszy się, że tyle ludzi oddało na niego głos (co jest dziwne bo 4 lata temu kiedy na PiS nie głosowało tak dużo ludzi to miał lepszy wynik niż teraz kiedy ludzie chętniej głosują na PiS) to czemu teraz ma gdzieś ich głos i chce zostać Starostą skoro nikt na niego nie oddawał głosu żeby nim był? Szkoda mi trochę ludzi którzy na niego głosowali bo chyba teraz zaczną dostrzegać, że to tylko karierowicz który pcha się na stanowiska bocznymi wejściami. Za rok wybory parlamentarne więc pewnie p. Szlachetka też będzie startował ? Potem pozostają wybory na prezydenta, marszałka sejmu, premiera, papieża... p. Szlachetka może na każde to stanowisko kandydować prawda?

    Szlachetka to powiatowy profesor Gliński

    14 5 Cytuj
  • Andrzej 12 gru 2014

    Ciekawym, jakby potoczyłyby się wybory na starostę, gdyby kandydował ktoś z radnych, a nie Szlachetka...

    8 1 Cytuj
  • 12 gru 2014

    Czy ja gdzieś napisałam że starostą powinien być Pan Szlachetka?Mnie chodzi o zasady a nie personalia-jeżeli wygrał PiS bo taka była wola wyborców to niech wystawi na starostę nawet Palikota a nie że aby ratować stołki przegrane ugrupowanie wszelkimi metodami chce utrzymać się przy władzy.Zdrajca zawsze będzie Judaszem i u nikogo nie powinien wzbudzać szacunku a tylko pogardę.Jeżeli uważacie że zrobiono słusznie to po co chodzić na wybory?
    Według mnie ciekawszy jest drugi temat podniesiony w Sednie-sprawa meldunku-jeżeli tak mamy się bawić to szkoda czasu chodzić na wybory.Jeżeli to prawda to jest to skandal większy jak nieważne głosy,w małych okręgach jednomandatowych jeżeli o zwycięstwie decyduje kilkanaście głosów ktoś zamelduje kilkadziesiąt swoich znajomych to może mieć w d...ie wolę większości.Traktuję to jako plotkę bo gdyby była to prawda to dawno media powinny się zainteresować takim cudem,w głowie mi się nie mieści (a mam dużą)że ktoś może posunąć się do czegoś takiego?A o tym jakoś cisza co świadczy o moralności Kalego na forum,na PiS huzia od innych wara.

    10 16 Cytuj
  • 12 gru 2014

    Polityka jest polityką . Bo co robi PO w sejmie żeby utrzymać koalicje z PSL-em to mimo deficytu budżetowego rolnik nie płaci składki zdrowotnej, nie jest opodatkowany w US, a płaci kwartalnie KRUS 300ZŁ. A my prowadzący działalność ZUS 1000zł miesięcznie. Tydzień temu czytałem , że ZUS zastanawia się nad dwoma wariantami(1) wydłużyć jeszcze prace do 70-tki, lub wariant( 2 ) obniżyć wszystkim emerytom ich emerytury. Taka jest cena koalicji . Tak samo jest na szczeblu powiatów ,i gmin.

    8 14 Cytuj
  • 12 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Czy ja gdzieś napisałam że starostą powinien być Pan Szlachetka?Mnie chodzi o zasady a nie personalia-jeżeli wygrał PiS bo taka była wola wyborców to niech wystawi na starostę nawet Palikota a nie że aby ratować stołki przegrane ugrupowanie wszelkimi metodami chce utrzymać się przy władzy.Zdrajca zawsze będzie Judaszem i u nikogo nie powinien wzbudzać szacunku a tylko pogardę.Jeżeli uważacie że zrobiono słusznie to po co chodzić na wybory?
    Według mnie ciekawszy jest drugi temat podniesiony w Sednie-sprawa meldunku-jeżeli tak mamy się bawić to szkoda czasu chodzić na wybory.Jeżeli to prawda to jest to skandal większy jak nieważne głosy,w małych okręgach jednomandatowych jeżeli o zwycięstwie decyduje kilkanaście głosów ktoś zamelduje kilkadziesiąt swoich znajomych to może mieć w d...ie wolę większości.Traktuję to jako plotkę bo gdyby była to prawda to dawno media powinny się zainteresować takim cudem,w głowie mi się nie mieści (a mam dużą)że ktoś może posunąć się do czegoś takiego?A o tym jakoś cisza co świadczy o moralności Kalego na forum,na PiS huzia od innych wara.

    Ale ja sam głosowałem na kandydatów PiSu. Poza burmistrzem bo na p. Szlachetkę nie głosowałem. Kandydat powinien być wystawiony z tych osób które są radnymi a nie że p. Szlachetka nagle chce być starostą bo burmistrzem się nie udało. Może ta osoba z PiS która zagłosowała przeciw p. Szalchetce wie coś więcej niż my i nie chciała przykładać do tego ręki? Oczywiście uważam to za złe postępowanie ale im dłużej się nad tym zastanawiam to mam wątpliwości jak nazwać taką osobę. Sam p. Szlachetka to chyba już ostatnie podrygi robi żeby załapać się na jakąś dobra funkcję. Skoro chce współpracy niech przestanie mącić tylko pozwoli 13 radnym współpracować a nie wydaje oświadczenia i robi konferencje na których wypowiada się co najmniej jakby dostał najwięcej głosów do rady powiatu. Powodzenia dla tych którzy będą na niego głosowali za rok i w każdych następnych wyborach.
    Ps. Polecam odwiedzić profil p. Szlachetki na fb. Usuwanie niewygodnych komentarzy i robienie z siebie wybawcy powiatu jest co najmniej śmieszne.

    32 5 Cytuj
  • 12 gru 2014

    Dobrze powiedziane Lightman. Zgadzam się w 10000% z powyższym.

    4 lata temu było inaczej. Pajka zdradził za stanowisko, bo na tej samej sesji starosta go do zarządu powołał.
    Teraz osoba która nie poparła Szlachetki - głosowała z PiSem przy wyborze przewodniczącego rady i dwóch wiceprzewodn. a także NIE poparła T.Susia na stanowisko wicestarosty. Jeżeli ten ktoś chciałby stołek to już dawno mielibyśmy jasną sytuację, wybranego wicestrostę i zarząd a tak dalej mamy PAT. Gdyby nie osoba Szlachetki wszytsko potoczyłoby się inaczej.

    Więc Panie Jarosławie Sz. - po co się tak wszędzie pchać ja się pytam? Tyle srok za ogon, a wszędzie sprzeciw! Dobra rada: otrząśnij się i spokorniej trochę bo Twoje poparcie spada a niedługo kolejne wybory na które na pewno masz chrapkę......hahahah

    29 3 Cytuj
  • 12 gru 2014
    odkrywca napisał/a:

    Dobrze powiedziane Lightman. Zgadzam się w 10000% z powyższym.

    4 lata temu było inaczej. Pajka zdradził za stanowisko, bo na tej samej sesji starosta go do zarządu powołał.
    Teraz osoba która nie poparła Szlachetki - głosowała z PiSem przy wyborze przewodniczącego rady i dwóch wiceprzewodn. a także NIE poparła T.Susia na stanowisko wicestarosty. Jeżeli ten ktoś chciałby stołek to już dawno mielibyśmy jasną sytuację, wybranego wicestrostę i zarząd a tak dalej mamy PAT. Gdyby nie osoba Szlachetki wszytsko potoczyłoby się inaczej.

    Więc Panie Jarosławie Sz. - po co się tak wszędzie pchać ja się pytam? Tyle srok za ogon, a wszędzie sprzeciw! Dobra rada: otrząśnij się i spokorniej trochę bo Twoje poparcie spada a niedługo kolejne wybory na które na pewno masz chrapkę......hahahah

    czyli Pajka to zdrajca, tym bardziej PiS powinien go do Zarządu nie pozwolić wpuścić. podane przez Ciebie fakty mnie przekonują. Być może , że ten, co się wyłamał, zrobił to w dobrej wierze. Zwracam honor.

    15 3 Cytuj
  • 12 gru 2014

    Zdrada w dobrej wierze,ciekawy system wartości.Jeżeli robił to w dobrej wierze to mógł odważnie powiedzieć ,głosuję przeciw i koniec a nie potajemnie knuć.

    6 17 Cytuj
  • 12 gru 2014
    WKibic napisał/a:

    czyli Pajka to zdrajca, tym bardziej PiS powinien go do Zarządu nie pozwolić wpuścić. podane przez Ciebie fakty mnie przekonują. Być może , że ten, co się wyłamał, zrobił to w dobrej wierze. Zwracam honor.

    Jędruś twój standard honoru jest dość byle jaki.
    Czyli cel uświęca środki.
    Zdrajca zawsze będzie zdrajcą. Pajka zdradził i zdrajcą pozostanie. Pan X zdradził i zdrajcą pozostanie. Po to zapisuje się do jakiegoś ugrupowania żeby działać w jego interesie politycznym anie w interesie przeciwników politycznych. Jeśli ten ktoś ma gdzieś interes polityczny ugrupowania to po kiego się do niego zapisywał.

    7 12 Cytuj
  • 12 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Czy ja gdzieś napisałam że starostą powinien być Pan Szlachetka?Mnie chodzi o zasady a nie personalia-jeżeli wygrał PiS bo taka była wola wyborców to niech wystawi na starostę nawet Palikota a nie że aby ratować stołki przegrane ugrupowanie wszelkimi metodami chce utrzymać się przy władzy..

    Krówko123, problem w tym, że w terenie głosowano na osoby a nie na partie, ludzie życzą sobie starosty Tomala w nowym rozdaniu. Tutaj przypadek sprawił, że ten czy ów jest z takiej czy innej grupy (partii).To góra partyjna chce pociągać za sznurki działaczy regionalnych.
    Społeczność myślenicka ma gdzieś przynależność partyjną, chce być dobrze rządzona, tyle, że teraz na ręce starosty będą patrzyć w większości radni należący pis.

    Szkoda, że nie ma wyboru bezpośredniego na stanowisko starosty, to załatwiało by sprawę.

    14 4 Cytuj
  • 12 gru 2014
    bono napisał/a:

    Krówko123, problem w tym, że w terenie głosowano na osoby a nie na partie, ludzie życzą sobie starosty Tomala w nowym rozdaniu. Tutaj przypadek sprawił, że ten czy ów jest z takiej czy innej grupy (partii).To góra partyjna chce pociągać za sznurki działaczy regionalnych.
    Społeczność myślenicka ma gdzieś przynależność partyjną, chce być dobrze rządzona, tyle, że teraz na ręce starosty będą patrzyć w większości radni należący pis.

    Szkoda, że nie ma wyboru bezpośredniego na stanowisko starosty, to załatwiało by sprawę.

    Zgadzam się. Dziwię się, że nie możemy bezpośrednio wybierać starostę ale burmistrza już tak. Gdyby starosta był osobą wybieraną w wyborach przez mieszkańców zlikwidowałoby to wszystkie gierki i problemy z wyborem starosty. Każdy świadomie oddawałby głos na osobę która ma zarządzać powiatem a nie tak jak teraz, że p. Szlachetka ni z gruchy ni pietruchy wymyślił sobie że będzie starostą. Przed wyborami nikt nie myślał o nim, że będzie kandydował na to stanowisko. Nie rozumiem jak osoba która nie dostała ANI JEDNEGO głosu do rady powiatu (z racji oczywistej bo tam nie startowała) nagle uważa, że będzie najlepszym kandydatem. Panie Szlachetka to mieszkańcy wybierają kto będzie wg nich najlepiej zarządzał powiatem a nie Pan. Może warto wcześniej skonsultować to z mieszkańcami a nie tylnymi drzwiami wchodzić na wysokie stanowiska ?

    22 3 Cytuj
  • 12 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Zdrada w dobrej wierze,ciekawy system wartości.Jeżeli robił to w dobrej wierze to mógł odważnie powiedzieć ,głosuję przeciw i koniec a nie potajemnie knuć.

    czyżby drugi Kukliński?

    7 Cytuj
  • 12 gru 2014
    APIS napisał/a:

    Jędruś twój standard honoru jest dość byle jaki.
    Czyli cel uświęca środki.
    Zdrajca zawsze będzie zdrajcą. Pajka zdradził i zdrajcą pozostanie. Pan X zdradził i zdrajcą pozostanie. Po to zapisuje się do jakiegoś ugrupowania żeby działać w jego interesie politycznym anie w interesie przeciwników politycznych. Jeśli ten ktoś ma gdzieś interes polityczny ugrupowania to po kiego się do niego zapisywał.

    " Jędruś, niegodnam Twych rąk całować". Nie znam okoliczności zachowań pana X. Przyjąłem w dobrej wierze argumentację ' odkrywcy'. X na razie PiS-u, czyli ugrupowania nie zdradził. Dlaczego tak postąpił? Nie wiemy. Doprowadził jednak do wyboru starosty z innego ugrupowania w pojedynkę , bez umowy koalicyjnej, co przeczy mym zasadom. Mógł się wstrzymać, nie chcąc Szlachetki i nie mając odwagi się na klubie przeciwstawić. To fakt. Za mało wiem. Za szybko zwróciłem honor. Nie mam powodów, aby za kogoś głowę nadstawiać, bo sam zdradą się brzydzę. Dla powiatu lepiej , że starosta doświadczony, ale zasady demokratyczne trzeba szanować. Może mimo wszystko koalicję się da stworzyć. Z uwagą, że bez zdrajców i Bolesława i jak trzeba X.

    5 1 Cytuj
  • 13 gru 2014

    Bono zdumiewasz mnie coraz bardziej,napisałeś-"Krówko123, problem w tym, że w terenie głosowano na osoby a nie na partie, ludzie życzą sobie starosty Tomala w nowym rozdaniu. "
    A skąd to do licha wiesz?Gdzie prowadzono takie badania?Czy ktoś może głosował?
    Według wyników wyborów wychodzi całkiem na odwrót bo wygrał PiS czyli wyborcy mają dość obecnego układu.

    7 11 Cytuj
  • 13 gru 2014

    głosowano na osoby-radnych, ale nie na starostę, ja przynajmniej nie widzialem na karcie do glosowania ani Tomala ani Szlachetki. Tak więc glosowano na osoby które miały głosować na nowego starostę, a więc wyborca wybierając radnego dał mu swoje zaufanie że wybierze najlepszego starostę, to wyborcy później rozliczą albo i nie swoich radnych

    7 1 Cytuj
  • 13 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    A skąd to do licha wiesz?Gdzie prowadzono takie badania?Czy ktoś może głosował?
    Według wyników wyborów wychodzi całkiem na odwrót bo wygrał PiS czyli wyborcy mają dość obecnego układu.

    Ale Tomal w wyborach został pozytywnie zweryfikowany, a co do jego działalności jako starosty, również Pis nie zgłasza zastrzeżeń. Promują jedynie własnego kandydata bardziej dla zasady.
    Gdyby nie chcieli Tomala, odwołali by go na najbliższym posiedzeniu rady.
    A widać wolę dogadania się z czego wnioskuję, że nie jest on nie do przyjęcia.

    12 5 Cytuj
  • 13 gru 2014

    Bono niestety mylisz się nie można go odwołać i stąd ten cały raban.Do wyboru wystarczy zwykła większość a do odwołania 2/3.Tomal jest nie do ruszenia.
    Mnie to wszystko jedno bo powiat jest niepotrzebną instytucją stworzoną przez Buzka dla ulokowania partyjnych darmozjadów.

    7 12 Cytuj
  • 13 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Bono niestety mylisz się nie można go odwołać i stąd ten cały raban.Do wyboru wystarczy zwykła większość a do odwołania 2/3.Tomal jest nie do ruszenia.
    Mnie to wszystko jedno bo powiat jest niepotrzebną instytucją stworzoną przez Buzka dla ulokowania partyjnych darmozjadów.

    3/5 trzeba żeby odwołać staroste czyli 60% czyli 15 radnych w naszej radzie

    14 2 Cytuj
  • 13 gru 2014
    random napisał/a:

    3/5 trzeba żeby odwołać staroste czyli 60% czyli 15 radnych w naszej radzie

    3 7 Cytuj
  • 13 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Do wyboru wystarczy zwykła większość a do odwołania 2/3.Tomal jest nie do ruszenia.
    .

    No to Pis ma rzeczywiście problem.

    14 4 Cytuj

Odpowiedz