Forum » Myślenice

Media w Myślenicach

  • 17 kwi 2011

    Sam Adam małysz zauważył, że łatwiej sie dostać na szczyt niż się na nim obronić. Dlatego Gazeta Myślenicka skazana jest na smętne człapanie wokół tego co dzieje się za sprawą burmistrza a Sedno dzierży prawo pierwszej palmy snucia opowieści i teorii jakby to było dobrze gdybyście nas słuchali. Opozycja zawsze może kąsać i nadgryzać. Szukać luki we wszystkim. Bo to łatwiejsze niż spełniać obietnice wyborcze. Zwłaszcza te niemozliwe którymi zawsze karmią wszyscy kandydaci.

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    widać, że nie jesteś w temacie.
    szkoda czasu na pisanie, bo to zbyt obszerny temat. popytaj ludzi, którzy tam mieszkają, choćby panią z Bysiny, która z komitetu p. Kielana startowała w wyborach do rady.

    jeśli ktoś dobrze zarządza, to nie ma się czego czepiać. a jeśli sobie nie radzi, to ludzie to zauważą, gdyż to godzi w ich interesy. chyba nie sugerujesz, że te wymienione przeze mnie wcześniej tematy są wyssane z palca?

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    Nikt nie ma wątpliwości co do wielu błędów popełnianych przez obecna władzę. Nawet ja. Ale ja staram sie jedynie nie popaść w pętlę, błędne koło potepiania, narzekania. Cechy tak bardzo charakterystyczne zwłaszcza dla czarno-szarej gazety. Z komitetu P. Kielana startowali różni ludzie, w tym wielu z pewnej firmy w Osieczanach.
    Zadam tylko jedno proste pytanie: czy przypadkiem nie jest tak, że przez jedną firmę z tirami buduje sie obwodnice zachodnia dla całych Myślenic? Ja wiem, że te plany były już wiele lat temu, ale pomysł powrócił wraz z problemami komunikacyjnymi w śródmiesciu, gdzie budowa ronda jest niemożliwa dopóki wielkie auta nie znikną z ul 3 Maja...
    Nie było by taniej po prostu zabronic jeździć tym autom i spokojnie budować rondo dla normalnych pojazdów aby rozładować ruch, a firma... sorry vinetou, Sułkowice--->Krzywaczka--->zakopianka...
    Czy trzeba budować obwodnicę? Zjazdy? Niszczyć przyrodę, zbliżać sie do lasu...?

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    [quote=gość: lakukaraczia]
    Nie było by taniej po prostu zabronic jeździć tym autom i spokojnie budować rondo dla normalnych pojazdów aby rozładować ruch, a firma... sorry vinetou, Sułkowice--->Krzywaczka--->zakopianka...
    Czy trzeba budować obwodnicę? Zjazdy? Niszczyć przyrodę, zbliżać sie do lasu...? [/quote]

    Więc Lakukaraczia, idz do Maćka i powiedz mu aby poprosił zaprzyjaźnionego szefa firmy żeby zamiast po 3Maja, jego "patelnie" jeździly trasą którą proponujesz, zobaczymy co Ci powie. O, i jeszcze powiedz mu że mieszkańcy chcą żeby Policja zaczęła sprawdzać całkowitą wagę tych patelni co to rozjeżdzają 3Maja.

    2 Cytuj
  • 17 kwi 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] Nie było by taniej po prostu zabronic jeździć tym autom i spokojnie budować rondo dla normalnych pojazdów aby rozładować ruch, [/quote]
    lakukaracia, w tym momencie pokazujesz jak bardzo jesteś obeznany w temacie, który wałkowany jest przez zainteresowanych sprawą mieszkańców od [u]czerwca 2004 roku[/u] !!!
    Wymądrzasz się a nie masz bladego pojęcia co w temacie było poruszone i jakie kroki przedsięwzięte..

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    Pierwsze słysze aby pytanie było wymądrzaniem sie mędrcu... No ale cóż.
    A co do kwestii szefa firmy... to nie wiem czyim jest kolega i z kim jest zaprzyjaźniony. Wiem natomiast, że kwestia Policji i całkowitej wagi pojazdów nie jest sprawą udania sie do burmistrza tylko do Komendanta Powiatowego Policji a w razie braku reakcji do Komendy Wojewódzkiej.
    Przecież nie wszystko w tym mieście zależy od tego Maćka! Kreujesz burmistrza Myśleniczaninie na władce absolutnego a to nie prawda. Jest tylko burmistrzem i nie ma człowieka na którego nie ma rady. Zapytałem po ludzku czy ta obwodnica jest naprawde potrzebna i czy głównym powodem planów jej powstania sa firmy wykonujące przewóz ciężkim sprzętem. Nie doczekałem sie odpowiedzi. Do maćka nie pójdę, bo mnie nie przyjmie. A same tiry mnie osobiście nie przeszkadzają. Pytam z ciekawości o obwodnicę. I zrobił sie offtop. Więc godzę sie z tym, że odpowiedzi nie uzyskam krótkiej i zwięzłej bo nie jestem obeznany w temacie. Gdybym był to bym nie pytał mędrcu. To tak samo logiczne jak to, że od kontroli ruchu na 3 maja jest Policja a nie burmistrz.

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    Więc Ci spróbuję naświetlić sprawę bo poniekąd byłem i jestem nią zainteresowany..
    Sprawa - jak wspomniałem - toczy się od 2004 roku i poruszone były nawet najwyższe władze (m.in. Ministerstwo Transportu kiedy nim zarządzał min. Polaczek). Sprawa była odsyłana z urzędu do urzędu i trafiła gdzie ? Do MYŚLENIC ! Bo władną ul. 3 maja jest Powiat (sic!).
    Sądzę, że wiesz kto zasiadał i zasiada na wyższych stołkach w wymienionym urzędzie i już masz odpowiedź dlaczego jest jak jest i nic się nie zmieniło (bo i ludzie od tamtego czasu są ci sami).
    Starostwo i władze ZZP tłumaczą to brakiem możliwości nakazania innego (niż istnieje) przejazdu. Dlaczego ? Bo przez Sułkowice istnieje zakaz na mostku przy zjeździe z Sułkowic w stronę Jasienicy. A o tym, że więcej niż tam jest zakazów w Myślenicach to już c i s z a.
    Policja nie jest zainteresowana kontrolą i karaniem "swoich" było nie było "użytkowników" dróg i tu możesz się domyśleć dlaczego. Policja wagi nie ma i nie ma zamiaru się o nią nawet starać (również wiadomo dlaczego). ITD gdy chce urządzić kontrole to zgłasza ją naszej Policja a ta już wie kogo o tym uprzedzić i w jaki sposób (kontrole dziwnie NIC nie wykazują a wszyscy wiedzą ile ładunku jest przewożonego).
    Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć ?

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    Dziękuje za płynne wytłumaczenie. Teraz chciałbym wiedzieć tylko jedno... Dlaczego P. Kielan również popiera obwodnice zachodnia skoro chciał rozprawic się z "kolesiostwem" w samorządzie?

    Cytuj
  • 17 kwi 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] Dlaczego P. Kielan również popiera obwodnice zachodnia skoro chciał rozprawic się z "kolesiostwem" w samorządzie? [/quote]
    Tego ja nie wyjaśnię, nie wiem... Może wypowie się osobiście lub ktoś z JEGO komitetu wyborczego ?

    Cytuj
  • 1 maj 2011

    Dlaczego Dziennik Polski stosuje cenzurę? Czyżby się bali prawdy? A podobno są za obywatelem.

    Cytuj
  • Pablo 2 maj 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] Dziękuje za płynne wytłumaczenie. Teraz chciałbym wiedzieć tylko jedno... Dlaczego P. Kielan również popiera obwodnice zachodnia skoro chciał rozprawic się z "kolesiostwem" w samorządzie? [/quote]

    A mnie się wydaje, że w tym wszystkim co piszecie jest na prawdę dużo prawdy ale... chyba jest jeszcze coś...
    Zwróćcie uwagę na fakt, że w Myślenicach praktycznie skończyło się miejsce na budowę nowych osiedli, domów itp. Podejrzewam, że działanie w kierunku tej północnej obwodnicy nie ma na celu nic innego jak doprowadzenie do sytuacji aby był dojazd do pól położonych na górze Dalin. Potem przekwalifikowanie tych gruntów (rolne) na działki budowlane to kwestia czasu i zasobności portfela - jak zawsze.
    Podobną sytuację macie na Plebańskiej Górze - kto wpadł na pomysł, żeby pozwolić budować tam domy - i to jeszcze w takich miejscach. Miała tam powstać droga, która notabene sama się zaczęła przecierać. I co ? zbudowano kilka domów i wszystko szlag trafił.... jak to w Myślenicach.
    W tym mieście to jakieś fatum chyba wisi nad mieszkańcami. Czego się władze dotkną to wszystko idzie w złym kierunku. Żeby nie byc gołosłownym:
    - stok narciarski (sprzedany, zadłużony itd.)
    - dworzec autobusowy (PKS sprzedany, "dworzec" 4stanowiskowy w galerii i to jeszcze nie wiadomo w jakiej formie)
    - Osiedle Tysiąclecia (busy w samym centrum, sikajacy ich kierowcy pomiędzy blokami i brak komunikacji tym środkiem w Święta)
    - Parkingi w centrum (wszystkie płatne - nawet jak chcesz z bankomatu skorzystać)
    - Basen (remontowany, ledwie uruchomiony i do tego nieskończony - brak zjeżdżalni)
    - Drogi w Myślenicach (centrum) są takie, ze powinienem dostać odszkodowanie za to, że w ogóle mam samochód.
    - Oświetlenie uliczne - działa jak chce. Co za tym idzie ja już straciłem kołpaki w aucie, policja sprawę umorzyła, Miasto ma oszczędności - wszyscy są szczęśliwi...
    - monitoring w mieście (bez zapisu) koledze urwali lusterko poszedł zgłosić na policje, bo stał pod kamerą - usłyszał, że monitoring nie prowadzi zapisu.... [mam nadzieję, że to nie jest prawda]
    - monitorowane jest wszystko tylko nie to co trzeba - na osiedlu pod szkołą w nocy spalono kosze, które uszkodziły samochód. Nic nikomu nie da się udowodnić.
    - Parking osiedla Tysiąclecia wyposażono w miejsca do parkowania Inwalidów (szczytny cel), ale co z tymi, którzy co wieczór muszą walczyć o to, żeby swoje auto zostawić gdzieś w pobliżu domu ? Może warto pomyśleć o zagospodarowaniu działek nad blokami - pod parking ?
    - Orliki - ten na osiedlu jest fajny - grają na nim sami dorośli ludzie, którzy uwielbiają "mięsem rzucać" po nocy. Cała przypatrująca się młodzież ma rewelacyjną edukację wysławiania. O tym, żeby sami pograli nie ma mowy - bo nie płacą. A kto płaci ten kopie piłkę....
    - Więcej już mi się nie chce pisać.....

    2 Cytuj
  • 2 maj 2011

    [quote=Pablo] O tym, żeby sami pograli nie ma mowy - bo nie płacą. A kto płaci ten kopie piłkę.... [/quote]
    Orliki są bezpłatne (!), a więc za co płacą Ci co kopią ?

    2 Cytuj
  • 3 maj 2011

    Pablo to tylko część fatalnych poczynań naszego magistratu

    - jest jeszcze rozkopany, pozbawiony wielu pięknych drzew park, który pod szyldem rewitalizacji został tak naprawdę zdewastowany
    - Zarabie, które nie jest właściwie zabezpieczone przed ewentualną powodzią i które jest dzielnicą z totalnie niewykorzystanym potencjałem - tu wręcz zdławiono możliwości rozwoju
    - brak planowania urbanistycznego i jakiegokolwiek pomysłu na wygląd i funkcjonalność miasta, które sukcesywnie pozbawiane drzew staje się "betonowiskiem"
    - coraz wyższe opłaty za ścieki, wodę, podatek od nieruchomości itp.
    - wielka wtopa ze śmietnikiem
    - itp...

    3 Cytuj
  • 5 maj 2011

    Nie taki był temat

    2 Cytuj
  • 27 lip 2011

    gdzie mogę dostać sedno pod koniec miesiąca?
    czy może go już nigdzie nie ma?
    chciałbym przeczytać lipcowe, za późno się zorientowałem
    i nigdzie go nie widzę.

    2 Cytuj
  • 13 lip 2012

    [quote=Bartek]"z jakich gazet korzystacie w myslenicach? Jest niesmiertelna Gazeta Myslenicka, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, ostatnio Goniec Myslenicki, Glos Myslenicki i Sedno - co czytacie najchetniej?"[/quote]

    media myślenickie to szmatławce, to tuba propagandowa (M)iłościwie (O)panowanego Burmistrza, to karmienie społeczeństwa myślenickiego "bele" czym.

    A co czytamy ? Ano wciąż to co najpopularniejsze:
    http://niezalezna.pl/30947-niezaleznapl-w-czolowce

    1 3 Cytuj
  • 27 sty 2013

    Witam, nie wiem czy Państwo forumowicze zdążyli spostrzec, że w Myślenicach od nie dawna działa powiatowa telewizja myślenicka „Myślenice iTV Telewizja Powiatowa”. Jak dla mnie robią ładne, zgrabne materiały. Co Państwo i Panie forumowicze/forumowiczki sądzicie o tej telewizji ??

    7 9 Cytuj
  • 27 sty 2013

    Przypomina do złudzenia regionalną Polską Kronikę Filmową...

    8 11 Cytuj
  • 27 sty 2013

    mnie tam sie podoba zawsze rzetelne i sprawdzone informacje

    9 8 Cytuj
  • 27 sty 2013

    Czy rzetelne i prawdziwe to się przekonamy.Nie istnieje coś takiego jak niezależne media.

    8 4 Cytuj
  • 27 sty 2013

    Świetny pomysł, super wykonanie i miła współpraca z Panami :)

    10 6 Cytuj
  • mirek@ 28 sty 2013

    mam pytanie - kto ich finansuje? doszly mnie sluchy ze ktorys z urzedow, teraz nie wiem czy gminy czy starostwo... wydaje mi sie ze jezeli to prawda i urzedy wspieraja media w myslenicach z publicznych pieniedzy to taka informacja powinna byc podana do publicznej wiadomosci.

    10 8 Cytuj
  • 28 sty 2013

    a gzie to sie oglada

    3 6 Cytuj
  • 28 sty 2013

    h ttp://www.myslenice-itv.pl

    7 8 Cytuj
  • 28 sty 2013

    Dla mnie to to coś będzie telewizją w tedy, jak będzie można oglądać na żywo obrady sesji rady z poszczególnych gmin powiatu. Na początek może to być gmina Myślenice. Dopóki tego nie będzie to jest to przedłużenie tuby propagandowej GM dla władzy!!!!!!!!!!!

    7 5 Cytuj

Odpowiedz