Forum » Myślenice

Spowiedz przedswiateczna

  • 19 gru 2014

    mam pytanie orientujecie się w jakie dni jest spowiedź w kościołach Zarabie Albert i Rynek ??

    3 3 Cytuj
  • 19 gru 2014

    Albert w poniedziałek, rynek - wtorek, zarabie nie wiem.

    3 1 Cytuj
  • Agnieszka 19 gru 2014

    Zarabie jutro od 8-9.30 i od 10-11

    2 1 Cytuj
  • 16 mar 2016

    A jak w tym roku przed Wielkanocą?

    3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 mar 2016

    Przede wszystkim zachęcam aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, bo w ostatniej chwili to jest tylko pospiech, który nikomu dobrze nie służy
    Na osiedlu chyba już była a koło Rynku w Wielka Środę.

    Na marginesie mało kto pewnie wie że w Osieczanach są dźwiękoszczelne konfesjonały.

    Ponadto przeważnie po kościołach jest codziennie przez cały rok spowiedź albo przed albo w trakcie Mszy Świętej.

    1 1 Cytuj
  • 16 mar 2016

    Osiedle ma we wtorek jeśli mnie pamięć nie myli

    Cytuj
  • 17 mar 2016
    sh_ma napisał/a:

    Przede wszystkim zachęcam aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, bo w ostatniej chwili to jest tylko pospiech, który nikomu dobrze nie służy
    Na osiedlu chyba już była a koło Rynku w Wielka Środę.

    Na marginesie mało kto pewnie wie że w Osieczanach są dźwiękoszczelne konfesjonały.

    Ponadto przeważnie po kościołach jest codziennie przez cały rok spowiedź albo przed albo w trakcie Mszy Świętej.

    Wielka Środa ?! hmm chyba o czymś nie wiem..

    3 Cytuj
  • 17 mar 2016

    Najwidoczniej. Przyszły tydzień to tzw Wielki Tydzień, więc oprócz czwartku, piątku i soboty ma normalnie pozostałe dni tygodnia i można je nazywać wielkimi

    6 Cytuj
  • 19 mar 2016

    Chodzę po mieście i widzę że...

    zdjecie

    17 9 Cytuj
  • 24 mar 2016

    Nie oplaca sie myc teraz okien bo na rmf mowili ze jakis frąt wietrzny z nad sahary idzie w naszą strone i przyniesie mikro pyl który pokoloruje naszą okolice na żółto czerwono i pomarańczowo

    6 4 Cytuj
  • Andrzej 24 mar 2016

    Frąt :)

    10 Cytuj
  • Def Ibrylator 25 mar 2016

    A jak ze spowiedzią dzisiaj ? Od 18:00 w górę gdzieś znajdę jakiś konfesjonał ?

    1 1 Cytuj
  • 25 mar 2016

    Kolego trochę chęci wpisujesz w google Parafia NNMP Myślenice, i wiesz wszystko

    dziś konfesjonały dyżurne 2 od 20:30 do 24 w rynku

    6 Cytuj
  • Def Ibrylator 25 mar 2016
    seba napisał/a:

    Kolego trochę chęci wpisujesz w google Parafia NNMP Myślenice, i wiesz wszystko

    dziś konfesjonały dyżurne 2 od 20:30 do 24 w rynku

    Ale ja nie mam internetu.

    4 3 Cytuj
  • Andrzej 25 mar 2016

    To i do spowiedzi nie musisz iść, bo kto w dzisiejszych czasach grzeszy bez internetu? Brak internetu to cnota ponad wszelkie inne.

    9 Cytuj
  • 25 mar 2016
    Endrju napisał/a:

    To i do spowiedzi nie musisz iść, bo kto w dzisiejszych czasach grzeszy bez internetu? Brak internetu to cnota ponad wszelkie inne.

    O, tutaj się nie zgodzę! Do grzeszenia internet jest zbędny. Wystarczy choćby gabinet i biurko a można nieźle nagrzeszyć...

    6 2 Cytuj
  • 26 mar 2016

    Idziemy tradycyjnie swiecic pokarmy przed oltarz, tam znajdujemy krzyz a tuz obok koszyczki na 'piniondz' w wiekszosci kosciolow. I zastanawiam sie, czy aby owa taca nie staje w centrum jako ta najwazniejsza? Skad wgl taki pomysly, komercja ma kalac najwazniejsze swieto nawet w samym Domie Bozym? Przyjrzyjcie sie proboszczowie jak to wyglada...

    3 5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 27 mar 2016

    Odkąd pamiętam to tak było, że przy krzyżu w Wielki Piątek i Sobotę składało się ofiary. Skąd zatem taki pomysł to już pytanie do historyków. Natomiast Ty nawet się nie zastanowiłeś na co te pieniądze idą. Tak więc na co?
    A co do wyglądu to faktycznie koszyk powinien być tak, aby nie był na pierwszym planie i tam gdzie ja byłem tak było.

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 27 mar 2016

    Zaiste, szczęśliwy jesteś przyjacielu, że koszyk na ofiarę nie był w centrum w kościele, w którym przyszło rozważać Ci Mękę Pańską.
    Ale moje poglądy na temat pieniędzy w kościele znasz z tego forum i nie są one zgodne z Twoimi.
    Z drugiej strony, jeśli wierni to akceptują, kimże ja jestem, żeby to negować? Już, jako obserwator z zewnątrz, nie mam prawa krytykować. Póki koszyk pełny, pewnie taka wola ludu.

    4 Cytuj
  • 27 mar 2016

    Pieniadz a duchowni to dziwnie przemilczany temat, bo niby nie przystoi o tym mowic, ale wydaje sie byc tj. ta wielkanocna taca - coraz bardziej w centrum. Dlaczego o tym nie mowic wprost, nie pisac, ale wypierac i zaprzeczac. Sh_ma, to na co ida te pieniadze pozostaje tajemnica proboszczow, nie wykazuja swoich dochodow i wydatkow, nikt tego nie sprawdza. Prawda jest taka: obieg i rola pieniadza w Kosciele jest tematem tabu, choc wypelnia wszystkie jego komorki. Tak jak kazdy czlowiek tak tez instytucja: zmierza do oczyszczenia, wyznaje blad, albo brnie w bagno i zaprzeczenia. Wystawianie koszykow gdzie popadnie nie przystoi. Podobnie traktowanie ludu jak dojnej krowy.

    2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 27 mar 2016

    Na co idą pieniądze składane przy adoracji Krzyża jest zdefiniowane i w niektórych parafiach podawane w ogłoszeniach parafialnych. One sa przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, a więc nie bardzo rozumiem jaki interes miałby mieć proboszcz, aby ta taca rzucała się w oczy.

    1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 27 mar 2016

    Jeżeli świat ma z czymś problem, to siłą rzeczy Kościół (pisany przez duże K) też ma z tym problem. Tak to już jest i chyba niewiele jesteśmy w stanie to zmienić. Nie wszystko co jest związane z finansami w Kościele podoba mi się, ale po co mam o tym tu pisać? Co by to zmieniło? Co najwyżej wyrwane z kontekstu zdania były by pożywką dla "wierzących i praktykujących ateistów" do walki ze Wspólnotą Kościoła.

    Jeżeli świat ma z czymś problem, to siłą rzeczy Kościół też ma z tym problem. Te same problemy związane z pieniądzem można często dostrzec w naszych władzach samorządowych, w naszych firmach, naszych domach i nas samych. To samo co nie podobało mi się w jednej z parafii na ziemi myślenickiej nie podobało mi się również w naszym burmistrzu, w posunięciach najwyższych władz Polski, w mojej poprzedniej pracy. Sporym zaskoczeniem był dla mnie wynik pewnego testu z którego wyszło że ja i moja żona też z tym mam problem, a byłem przekonany że jest dokładnie na odwrót.

    Często jest tak, że to co nas wkurza w innych to to, z czym sami mamy problem...

    1 1 Cytuj
  • 28 mar 2016

    Jeśli nie chcesz dawać na tace t nie dawaj i masz po problemie. Zawsze mają dużo do powiedzenia osoby które nić nie dają. Tak samo jak z WOŚP.

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 28 mar 2016

    Ale to Jezus powiedział, że nie można służyć dwóm panom: Bogu i mamonie. Dlatego niektórych może razić widok tacy i pieniędzy w centrum.

    Czy za spowiedź świętą kapłani z parafii płacą przybyłym zaproszonym księżom? Bo ostatnio taki przekaz dostała bliska mi osoba podczas spowiedzi poza wyznaczoną datą spowiedzi świątecznej w parafii?

    2 1 Cytuj

Odpowiedz