Forum » Myślenice

Zapowiada się wzrost opłat za wodę. Spłacamy długi

  • 3 mar 2015

    Muszę się nad tym poważnie zastanowić.

    19 1 Cytuj
  • 3 mar 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Muszę się nad tym poważnie zastanowić.

    czekam.i pozdrawiam

    13 1 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Myślenice powinny zmienić herb najlepiej na Jabłko ponieważ jabłko to symbol całego zła które się dzieje na Ziemi Myślenickiej.

    16 4 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Witam Ponownie
    Czy jest tu ktoś może z Pcimia? Ponieważ interesują mnie jakie są nowe opłaty u Was za wywóz śmieci ?
    Z Pcimia bardziej się opłaci wywieźć śmieci poprzez firmę z Tylmanowej.... a tu podwyżki.
    http://mojepanstwo.pl/dane/zamowienia_publiczne/2413950,odbior-zagospodarowanie-odpadow-komunalnych-wlascicieli-nieruchomosci-zamieszkalych

    4 Cytuj
  • 4 mar 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Pragnę przypomnieć ze omawianą kwestią nie jest problem zatwierdzenia nowych stawek tylko manipulacja z nimi związana oraz zasadność tak drastycznych podwyżek. Jak przekalkulowali to niech teraz płacą z własnych kieszeni! Jakim prawem obarcza się społeczeństwo karygodnymi błędami restrukturyzacyjnymi?! Jak Urbański chce podwyżkę cen usług niech dokładnie wyliczy procent spłaty zaciągniętego kredytu zawartego w nowej stawce i przedstawi jej zasadność. Nie dajmy się manipulowac!

    Zgoda - masz rację.

    Mam jednak wrażenie, że ta część wątku, która dotyczy jak piszesz „manipulacji” i wyrażanego tu w związku z tym totalnego oburzenia powoli przygasa.
    Z powodu - bezsilności, obaw ???

    Dlatego tym bardziej zachodzi potrzeba „porozważania” w jaki sposób zablokować „bezczelne podwyżki” - póki to możliwe.
    45 dni od dnia złożenia wniosku przez MZWiK w Gminie – tyle jest czasu na to, aby uchwała w sprawie nowych cen stała się przedmiotem obrad Rady Miasta.

    Moim zdaniem istota rzeczy sprowadza się do odpowiedzi na pytanie - kto kogo ? - przekona do własnych racji.
    1. Burmistrz Radnych [ 1 do 21 ( w tym 12 z KW MO ) ]
    czy
    2. Radni Burmistrza [ 21 ( w tym 12 z KW MO ) do 1 ]

    Dlatego wyrażane m.in. w tym wątku opinie w tej sprawie uważam za ważne.
    Radni też korzystają z tego forum.

    17 Cytuj
  • 4 mar 2015
    ryszard_ochucki napisał/a:

    Moim zdaniem istota rzeczy sprowadza się do odpowiedzi na pytanie - kto kogo ? - przekona do własnych racji.
    1. Burmistrz Radnych [ 1 do 21 ( w tym 12 z KW MO ) ]
    czy
    2. Radni Burmistrza [ 21 ( w tym 12 z KW MO ) do 1 ]

    Dlatego wyrażane m.in. w tym wątku opinie w tej sprawie uważam za ważne.
    Radni też korzystają z tego forum.

    Tam nie ma kto kogo przekona.. wszystko od góry ustalone " Pan każe, sługa musi"

    Pamiętam kilka lat temu podwyżka wody bądź kanalizacji ponieważ niekompetentne osoby spóźniły się z wnioskami.

    13 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Mam nadzieję, że nie masz racji.

    6 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Musze Cie niestety zmartwić, ponieważ chciałbym nie mieć racji
    Ale z mojego doświadczenia wiem jak to wygląda.
    Jeśli to forum czytają radni to pozwolę sobie zadać pytanie, " czemu sami nie dokonacie własnej analizy uchwał ,które podejmujecie ??"

    15 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Duke, "sami nie dokonacie" bo nie chcą się wychylać. Odkąd śledzę poczynania Rady Miasta, za każdym razem widzę ze maksimum 4-5 z nich jest merytorycznie pzygotowanych do sesji, reszta nawet "nie czytała" projektów uchwał!?
    Najbardziej rażącym przykładem było "zaklepanie" projektu pod ZUO gdzie ponad połowa radnych nawet nie zapoznała się z jego treścią!!!!!
    Po prostu zaklepali bo Maciek im powiedział ze będzie "tanio". Przykłady można mnożyć, sięgnę po ostatni z brzegu: Zapytaj swojego radnego na jakiej podstawie głosował za 500 tysieczną dotacją z gminnej kasy dla ZUO!!??
    A jak ZUO padnie to jak gmina odzyska te pieniądze? Pewnie tak samo jak odzyskała zadłużenie od zaprzyjaźnionej firmy "wydmuszki" Eco-Sport.
    Dla mnie to zespół "klepaczy" a nie radnych.

    19 Cytuj
  • 4 mar 2015
    DUKE napisał/a:

    Musze Cie niestety zmartwić, ponieważ chciałbym nie mieć racji
    Ale z mojego doświadczenia wiem jak to wygląda.
    Jeśli to forum czytają radni to pozwolę sobie zadać pytanie, " czemu sami nie dokonacie własnej analizy uchwał ,które podejmujecie ??"

    Mimo Twoich złych doświadczeń mam nadzieję, że każdy Radny patrząc rano w lustro pomyśli - czy nadal jestem przyzwoitym i uczciwym człowiekiem ? - tak jak zapewniałem o tym w ulotkach wyborczych.

    13 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Eco-Sport--> klapa
    ZUO--> klapa
    Strzelnica--> klapa
    Hala widowiskowo sportowa--> klapa
    Czysta woda dla Krakowa--> klapa
    itd.. itd.. polecam na BIP-ie przeglądnąć sobie sprawozdania i sprawdzić kwoty

    Aż się boję co nowego i drogiego wymyślą

    26 3 Cytuj
  • 4 mar 2015

    UMiG - klapa ?
    Burmistrz - klapa ?

    24 2 Cytuj
  • 5 mar 2015

    Są jacyś chętni do nagrywania posiedzeń rady miasta?

    21 Cytuj
  • 5 mar 2015
    Gascan napisał/a:

    Są jacyś chętni do nagrywania posiedzeń rady miasta?

    Myślę ,e ITV Myślenice powinna w tak ważnych sesjach rady wszystko nagrywać, i pokazać wyborcom co się dzieje na posiedzeniach Rady Miejskiej jak kto głosuje , jaka jest dyskusja, i atmosfera na sali. Podobne przekazy były nagrywane na sesjach Rady Powiatu widziałem jak kto głosuje podczas głosowań.

    27 1 Cytuj
  • 5 mar 2015

    Ilu w radzie jest nowych, nie popsutych radnych? Może uczciwość i rozsądek wezmą górę nad własnym i rodziny interesem...

    19 Cytuj
  • 5 mar 2015

    Proponuję już zainteresować odpowiednie służby kto i za ile kupi ZUO?

    13 Cytuj
  • 5 mar 2015

    ZUO na sprzedaż !!! To najnowszy pomysł na rozwiązanie problemu.

    9 Cytuj
  • 5 mar 2015

    Co do cen wody - od początku realizacji programu "czysta woda" było wiadomo, że takie będą ceny wody.
    Pamiętam posty sprzed lat, na ten temat. Zapytajcie Prezesa i Burmistrza, którzy przed kilkoma laty składali wnioski do najjaśniejszej Unii, jakie ceny wody założyli w analizie efektywności?
    Najgorsze jest to, że skutkiem podpisanych umów Gmina podobno nie ma możliwości stosowania dopłat do wody dla mieszkańców.
    Może jest jakaś mądra grupa radnych która wystąpi z pomysłem złożenia uchwały w tej sprawie? - wtedy przekonamy się jaka jest prawda.

    11 Cytuj
  • 5 mar 2015

    DO przewidzenia było że ZUO pójdzie za ułamek wartości na sprzedaż prosto w ramiona któregoś z kolesi M. O. Pewnie pan B. Podkupi skoro już maczał w śmietniku swe brudne rączki.
    Co do tematu, wiadome, radni to klepacze jak kolega wyżej powiedział. A nam pozostanie" płacz i płać"

    12 Cytuj
  • 5 mar 2015

    I cóż począć wobec tego? Co 4 lata ten sam problem, ciągle ten sam : głosujemy na tych których, z reguły, znamy z widzenia. Czy któryś z nich wysilił sie by przedstawić plan i program swojego działania? Generalnie to większość z nich krzyczała i utyskiwała na efektywność działań dotychczasowych naszych przedstawicieli.Ktoś musiał być wybrany - i tak właśnie sie stało !! I cóż teraz ?? Nie widać ich, nie słychać ich. Jaki mamy z nimi kontakt? Mają to co chcieli - stołki i troche dodatkowej kasy. Maja też nas i nasze potrzeby w d..ie. Przecież to wszystko czym zajmuja się oni i co ma wpływ na naszą egzystencję - głównie finansową - powinno być chyba jawne. Jawne , w moim odczuciu , powinny być też plany działań i ich uzasadnienie.
    Jedno jest pewne !!!! Za 4 lata spotkamy sie z tym samym problem. To jest jak "w banku".

    6 Cytuj
  • 5 mar 2015

    Wstyd mi za takiego Burmistrza i paskudne manipulacje Gazety Myślenickiej. To najlepszy przykład jak manipuluje się informacją.
    Właśnie jestem po lekturze artykułu pt. Ile płacimy za wodę w stosunku do innych miast? - str 2 tzw "gazety" - opatrzonego komentarzem i zdjęciem z radosnym uśmiechem pana Ostrowskiego.
    W środku tegoż artykułu przedstawione są ceny w wybranych gminach w małopolsce - w tekście i owszem informacja o dopłatach wybranych Gmin jest.
    Sprawdziłem te informacje z portalem: www.cena-wody.pl . Poniżej dla porównania z "gazeta"" ceny jakie płacą odbiorcy indywidualni w tych Gminach po uwzględnieniu dopłat:
    Kalwaria Zebrzydowska - woda 5,13, ścieki 5,56 - Razem 10,69 "gazeta"23,27
    Nowy Targ: - woda 5,78, ścieki 7,53 - Razem 13,31 "gazeta" 22,62
    Krzeszowice: - woda 3,88, ścieki 10,47 - Razem 14,35 "gazeta" 18,34
    Kęty: - woda 5,07; ścieki 7,29 - Razem 12,36 "gazeta" 15,69
    Skawina: - woda 4,76, ścieki - 7,57 - Razem 12,33 "gazeta" 15,53
    Brzesko: - woda 4,51, ścieki - 7,64 - Razem: 12,15 "gazeta" 13,27

    Zastanawiam się dlaczego nie podano informacji na temat Wieliczki - 10,54, Sułkowic - 7,87, Zakopanego - 9,06 i wielu innych.
    Rozumiem, że generujący rok w rok potężne straty MZWiK w Myślenicach i dociążony jeszcze podatkami i opłatami przez Gminę musi mieć pieniądze by żyć.
    Ale dlaczego nie mówi się o tym wprost, że Gmina potrzebuje pieniędzy by spłacać długi, tylko pokazuje się nam: Cieszcie się - gdzie indziej jest drożej, straszy się karami itd.
    Radni - jeżeli macie odrobinę oleju w głowie i reprezentujecie mieszkańców to odpowiedzcie sobie na te pytania:
    1) dlaczego Burmistrz nie wniósł do rady propozycji dopłat do wody?
    2) dlaczego Burmistrz nie zaproponował obniżki podatku od nieruchomości dla budowli wodociągowych i kanalizacyjnych? - tak jak to zrobił w przypadku budowli sportowych

    I na koniec jeszcze jedno - ciekaw jestem ilu z Was uśmiecha sie po przeczytaniu tego artykułu tak jak Burmistrz na zdjęciu przy nim.

    46 1 Cytuj
  • 5 mar 2015

    Właśnie jestem po lekturze artykułu pt. Ile płacimy za wodę w stosunku do innych miast? - str 2 tzw "gazety" - opatrzonego komentarzem i zdjęciem z radosnym uśmiechem pana Ostrowskiego.
    W środku tegoż artykułu przedstawione są ceny w wybranych gminach w małopolsce - w tekście i owszem informacja o dopłatach wybranych Gmin jest.
    Sprawdziłem te informacje z portalem: www.cena-wody.pl . Poniżej dla porównania z "gazeta"" ceny jakie płacą odbiorcy indywidualni w tych Gminach po uwzględnieniu dopłat:
    Kalwaria Zebrzydowska - woda 5,13, ścieki 5,56 - Razem 10,69 "gazeta"23,27
    Nowy Targ: - woda 5,78, ścieki 7,53 - Razem 13,31 "gazeta" 22,62
    Krzeszowice: - woda 3,88, ścieki 10,47 - Razem 14,35 "gazeta" 18,34
    Kęty: - woda 5,07; ścieki 7,29 - Razem 12,36 "gazeta" 15,69
    Skawina: - woda 4,76, ścieki - 7,57 - Razem 12,33 "gazeta" 15,53
    Brzesko: - woda 4,51, ścieki - 7,64 - Razem: 12,15 "gazeta" 13,27

    Zastanawiam się dlaczego nie podano informacji na temat Wieliczki - 10,54, Sułkowic - 7,87, Zakopanego - 9,06 i wielu innych.
    Rozumiem, że generujący rok w rok potężne straty MZWiK w Myślenicach i dociążony jeszcze podatkami i opłatami przez Gminę musi mieć pieniądze by żyć.
    Ale dlaczego nie mówi się o tym wprost, że Gmina potrzebuje pieniędzy by spłacać długi, tylko pokazuje się nam: Cieszcie się - gdzie indziej jest drożej, straszy się karami itd.
    Radni - jeżeli macie odrobinę oleju w głowie i reprezentujecie mieszkańców to odpowiedzcie sobie na te pytania:
    1) dlaczego Burmistrz nie wniósł do rady propozycji dopłat do wody?
    2) dlaczego Burmistrz nie zaproponował obniżki podatku od nieruchomości dla budowli wodociągowych i kanalizacyjnych? - tak jak to zrobił w przypadku budowli sportowych

    I na koniec jeszcze jedno - ciekaw jestem ilu z Was uśmiecha sie po przeczytaniu tego artykułu tak jak Burmistrz na zdjęciu przy nim

    23 1 Cytuj
  • 5 mar 2015

    BURMISTRZ OSZUKAŁ WSZYSTKICH MYŚLENICZAN

    20 Cytuj
  • 5 mar 2015

    A simieje się beszczelnie nam w TWARZ.Ciekawe , czy Pan Ostrowski czyta to?Myśle , że nie , bo ma to głęboko w d....

    14 Cytuj
  • 5 mar 2015

    On niech się wstydzi za całokształt

    27 1 Cytuj

Odpowiedz