Forum » Myślenice

Lodowisko

  • 4 lut 2016

    Ciekawe istoty mieszkają w Myślenicach. Niech spróbują się budować bez pozwoleń, zaświadczeń i innych dokumentów i w tedy niech się odzywają. Czy wystarczy powiedzieć, że nie wiedziałem, zapomniałem, przegapiłem?
    Albo ktoś pisze, że się dogadał inwestor? Ciekawe z kim i jak, może ktoś poda nazwisko osoby z którą się dogadał. Trzeba wydać wiele tyś złotych zanim zacznie się budowa. Ciekawe ile by kosztował sam plan budowlany na lodowisko (10,20 tyś zł)? A co do dzieci czy ktoś kto chce budować dom nie buduje go również dla swoich dzieci? Czy ich przepisy też nie obowiązują? Oburzające jest to, że samowola budowlana powstała przed oknami UG. Jak widać tłumaczenie dla szczytnego celu ,,róbta co chceta”, a interes musi się kręcić.
    Czyli od teraz do budowy strażnic dla strażaków, ośrodków sportowych i innych publicznych budowli nie trzeba planów budowy i innych dokumentów bo to budowle użyteczności społecznej. A może już podobne przypadki w Myślenicach są, skoro tak można budować na myślenickim rynku?
    Oczywiście winny jest tylko inwestor, który wykorzystał zgodę pewno UG na taką inwestycję, ale to przedsiębiorca ma zająć się i załatwić wszelkie formalności, to on chce na tym zarabiać.
    Co do UG ciekawe ile płacą czynszu miesięcznie inne punkty działające w rynku i czy im gmina też dopłaca?
    Prawo budowy to również bhp, bezpieczeństwo, aby po wybudowaniu nie doszło do jakiegoś wypadku np. porażenie prądem. Ciekawe co wtedy pisaliby obrońcy.

    77 8 Cytuj
  • 4 lut 2016
    agunia napisał/a:

    Więc skoro tak szanujesz innych i jestes "życzliwy"a przy okazji tak dobrze się znasz na wymaganej dokumentacji- to dlaczego zamiast podejść do Inwestora i podpowiedzieć Mu- tych dokumentów jeszcze Panu brakuje ,bądź będzie Pan musiał uzupełnić(....), Ty rzucasz oskarżeniami i żółcią po forum?????
    Według mnie szacunek do innych to jest również wyciągnięcie do kogoś ręki -a nie przyslowiowe- przytapianie kogoś, czy zasypywanie oskarżenia mi. Choć może się mylę......

    Widzisz, z bardzo prozaiczne prostego powodu: Nikt mnie nie zapytał na tym forum zanim "zainwestował". Przecież jestem anonimowy, nie zapominaj o tym.
    A tak na poważnie to najsłabszy argument "pro" do tej pory. Co to za "inwestor" który zamierza włożyć pieniądze w tak niepewny interes bez ówczesnego przygotowania logistycznego? Nie rozśmieszajcie mnie takimi tekstami bo ja nie pracuje w UMIG ani też w Starostwie! Może dla nich to standard bo ich posady nie zależą od tak karygodnych błędów co doprowadziło mnie do kolejnego wniosku: Skoro "ktoś" prosperuje w bezprawiu bezkarnie, podszeptuje pewnie znajomym "intratne" interesy, nie sądzisz? A może się mylę?
    Jak widać mieszkańcy mają dosyć lokalnych interesów w stylu "Ranczo". Moja życzliwa rada na przyszłość: Plecy nie pomogą skoro dupa i tak z przodu.

    80 8 Cytuj
  • Andrzej 4 lut 2016

    [ot]

    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Co to za "inwestor" który zamierza włożyć pieniądze w tak niepewny interes bez ówczesnego przygotowania logistycznego?

    Jakoś dziwnie to brzmi.
    ówczesny co prawda, odnosi się do przeszłości, ale dotyczy bezpośrednio okresu, o którym piszesz.

    IMVHO bardziej odpowiednie wyrazy tutaj to wcześniejszego lub np. uprzedniego (jak koniecznie musi być na głoskę 'u').

    4 5 Cytuj
  • 4 lut 2016

    Heh, mozna sie doszukiwac plusow przedsiewziecia, mozna minusow. Argumentacja zadna nie zmieni tego, ze ten obiekt w swietle obowiazujacego prawa nie powinien byc wzniesiony dopoki inwestor nie zalatwi uprzednio wszystkich wymaganych papierow. Tak jak budujac cokolwiek: dom, obiekt handlowy itd. Chyba nie trzeba tego tlumaczyc, pare razy pisano i odniesc mozna wrazenie ze do niektorych nie trafia - zasady sa jasne i takie same dla wszystkich. Postepowanie wbrew prawu jest lamaniem zasad demokratycznego panstwa, dzieleniem ludzi na rownych i rowniejszych. Jesli ktokolwiek uwaza, ze ludzi to nie boli, ze tego nie widza, nie powinni krytykowac, zglaszac uwag, a tym bardziej wypowiadac swoje zdania, to sie myli - jeden z filarow UE, na to pracowaly pokolenia, rowniez u nas. To wlasnie mieszkancow boli najbardziej: brak sprawiedliwosci spolecznej, traktowania bez wyjatku na rownych zasadach, zwlaszcza w swojej wlasnej okolicy. Zastraszanie, szykanowanie, ponizanie to metody juz nie z tej epoki. Zakrzyczec prawdy tez sie nie da.
    Wspolpraca i porozumienie tak. Ale naginania prawa w sektorze publicznym tolerowac nie mozna, a obowiazek pilnowania tej rownowagi stoi nie tylko po stronie sluzb mundurowych, po stronie obywateli rowniez. Ciao.

    77 8 Cytuj
  • 4 lut 2016

    "Postepowanie wbrew prawu jest lamaniem zasad demokratycznego panstwa"
    To napisz debilu jaka jest procedura prawna dla takiej inwestycji skoro jesteś taki mądry

    5 81 Cytuj
  • 4 lut 2016
    AdolfH napisał/a:

    "Postepowanie wbrew prawu jest lamaniem zasad demokratycznego panstwa"
    To napisz debilu jaka jest procedura prawna dla takiej inwestycji skoro jesteś taki mądry

    Poczytaj i pokaż szefowi:

    http://www.inzynierbudownictwa.pl/biznes,prawo,artykul,tymczasowe_obiekty_budowlane,7229

    75 4 Cytuj
  • 4 lut 2016

    Ktos tam pisal o zwroceniu uwagi bezposrednio; skoro agresja jest juz w postach... Odpowiedz jest prosta - nie wiem to czytam, a najlepiej ide do organu wydajacego pozwolenie na budowe, w tym przypadku do starostwa, pytam o wymagania i co musze zrobic. W przypadku np. budynku gospodarczego nalezy zrobic plan budynku w paru rzutach + opis konstrukcji (materialy, przeznaczenie itp.), zlozyc wniosek o pozwolenie, poczekac pare tygodni na rozpatrzenie. Oczywiscie tu sa pewne wymagania i ograniczenia (wielkosc, odleglosc od granic itp.) Przy budowlach uzytecznosci publicznej sa pewnie jeszcze jakies dodatkowe kryteria (bezpieczenstwa, atesty itd)
    Decyzja wydawana jest pisemnie, z chwila jej wydania mozna rozpoczynac prace. W pewnym uproszczeniu tak to sie ma. Dla mnie dziwne jest, zeby w chwili zawarcia umowy - jesli byla - nikt w gminie nie poinformowal inwestora o koniecznych krokach.

    69 3 Cytuj
  • 4 lut 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Poczytaj i pokaż szefowi:

    http://www.inzynierbudownictwa.pl/biznes,prawo,artykul,tymczasowe_obiekty_budowlane,7229

    mógłbyś sprecyzować jakiemu szefowi bo ostro dyskutujesz miało być fajnie tanio i z domu mieli odbierać chyba to o śmieciach walcujesz temat a tu o jakiego szefa chodzi chyba nie tego na jajach. konkretnie napisz

    7 76 Cytuj
  • 4 lut 2016
    zombi22 napisał/a:

    mógłby ś sprecyzować jakiemu szefowi bo ostro dyskutujesz miało być fajnie tanio i z domu mieli odbierać chyba to o śmieciach walcujesz temat a tu o jakiego szefa chodzi chyba nie tego na jajach. konkretnie napisz

    prześledziłem Twoje wpisy i twierdzę jak większość z nas bo tak piszesz że masz dokładnie zryty beret większość z nas po tajnym głosowaniu w 98 procentach stwierdziła to i dla tego w pierwszym rzędzie zostaniesz przez ZOMBI ????? sam inteligenciku się domyślasz co większość z nas tak za darmo z domu tak fajnie bezproblemowo cicho zrobi z TOBĄ spokojnie czekaj tacy jak MY jesteśmy spragnieni

    8 79 Cytuj
  • 4 lut 2016

    Myślenice - dla jednych Międzyzdroje małopolski, dla mnie: ŻAL.PL
    Chorzy ludzie, pozabijajcie się w swojej nienawiści.

    11 15 Cytuj
  • adzygmunt 5 lut 2016

    Pogoda pogodzi (!) wpłynie na temperaturę - także dyskusji i jak to zwykle bywa, bałwany wiosną stopnieją. Wszelako pamiątkę po sobie zostawią tu na forum - do przeżycia! Gorzej będzie z tymi ławeczkami, kwietnikami które teraz zakryte są brudnym odpadem lodowiska.

    60 10 Cytuj
  • 5 lut 2016

    ADZ ja też twierdzę że w przyrodzie nic nie "znika" a wyłącznie zmienia właściciela, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie! ;) Benefitem będzie pozostała po lodowisku platforma, jak znalazł na występy pod Dni Myślenic (Lata czy czegoś tam). Będzie w rynku jak w Polsacie na sylwestra - wreszcie tłumnie, gwarno i szczesliwie! Ku satysfakcji 8% forumowy malkontentów - za darmo i bez koniecznych pozwoleń. "Biznesu to będą do nas przyjeżdżać się uczyć" ;)

    63 13 Cytuj
  • 5 lut 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    ADZ ja też twierdzę że w przyrodzie nic nie "znika" a wyłącznie zmienia właściciela, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie! ;) Benefitem będzie pozostała po lodowisku platforma, jak znalazł na występy pod Dni Myślenic (Lata czy czegoś tam). Będzie w rynku jak w Polsacie na sylwestra - wreszcie tłumnie, gwarno i szczesliwie! Ku satysfakcji 8% forumowy malkontentów - za darmo i bez koniecznych pozwoleń. "Biznesu to będą do nas przyjeżdżać się uczyć" ;)

    kozak jesteś----- ADZ odpowiadasz ----zadałem wczoraj proste pytanie jakiemu szefowi ------ czy nie wygodnie CI odpowiedzieć czy grasz w jakąś grę na forum

    5 77 Cytuj
  • adzygmunt 6 lut 2016

    Przepraszam zombi22, mógłbyś jaśniej, bez epitetów i po polsku?

    66 4 Cytuj
  • Andrzej 6 lut 2016

    On do mysleniczanina pił. A jaśniej, bez epitetów i po polsku to on, podejrzewam, nie umie.

    67 3 Cytuj
  • 6 lut 2016

    Zamknąć te dyskusje może tylko Rysiu Petru trzeba zwrócić się do niego co On sądzi na temat lodowiska.

    10 2 Cytuj
  • 6 lut 2016

    zombi ja wiem że twoim szefem jest szef wszystkich szefów Pan Jarzyna ze Szczecina tak że Myśleniczanin niech uważa . Jemu chodziło o Walta Disneya ale sie myli ty nie pracujesz w Hoolywod

    7 58 Cytuj
  • Dariusz Skowronek 6 lut 2016

    No to teraz alapatala pojechałeś po bandzie. Tylko nie wiem czy to banda lodowiska czy jakaś inna

    15 Cytuj
  • 6 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    zombi ja wiem że twoim szefem jest szef wszystkich szefów Pan Jarzyna ze Szczecina tak że Myśleniczanin niech uważa . Jemu chodziło o Walta Disneya ale sie myli ty nie pracujesz w Hoolywod

    alapatala masz rację że szefem jest PAN JERZYNA ZE SZCIECINA ale szefem wszystkich szefów jest ON narazie obserwuje takich jak Myśleniczanin ma na niego smaka ale to cienias który pojawia się i znika na Forum w każdy temat wlepia 3 grosze i znika tak jak wcześniej pisałem to jego chora prywatna jakaś gra sam prawde minusuje 100 razy się lokując ZOMBI 22 KOLEJNY ŻOŁNIERZ ZOMBI myśle że zombi 55 rozpracuje obiekt Myśleniczanin 007 to kwestja czasu już skonfurorował GO na facebuk mam przecieki że to pismak ..Wiem czepia się Walta Disneya z Myślenic maca po omacku ale myślę że my wszyscy nie damy Waltowi odebrać radości jaką funduje dziecią a dziecią tych chwil które nie zapomną do końca życia

    6 73 Cytuj
  • rafał 7 lut 2016

    zombi morze ktoś do nas jeszcze dołączy i stworzymy " brygadę RR " morze przejdę nawet na Twoją stronę ciemnej mocy i skosztuje . ciekawe jak smakuje Myśleniczanin? wszędzie go pełno ale do czasu.

    7 68 Cytuj
  • Andrzej 7 lut 2016

    Morze jest szerokie i głębokie.

    54 3 Cytuj
  • 7 lut 2016

    Morze ma to do siebie że podczas przypływu wyrzuca na brzeg pełno dziadostwa które zaśmieca piękny widok aż ktoś tego nie posprząta. To samo będzie pewnie z tym polodowym odpadem na rynku. Ciekawe czy inwestor wspomniał o tym w "umowie"? Co jest bardziej opłacalne: ekspedycja odpadu czy mandat za zaśmiecanie rynku? Oto jest pytanie. Byle do wiosny, mości panowie.

    62 11 Cytuj
  • rafał 7 lut 2016

    wydaje mi się że jako "RODOWITY MYŚLENICZANIN 007" powinieneś wziąć łopatkę i zmiotkę i jako pierwszy pozbierać gówienka i śmieci na zabytkowym rynku. DAJ PRZYKŁAD INNYM! masz psa albo innego zwierzaka? czy musisz dalej nosić kiełbasę na szyi żeby cię znajomi lubili? I TAK CHYBA JEST OD DZIECIŃSTWA?!!!

    10 67 Cytuj
  • 7 lut 2016
    toldi35 napisał/a:

    wydaje mi się że jako "RODOWITY MYŚLENICZANIN 007" powinieneś wziąć łopatkę i zmiotkę i jako pierwszy pozbierać gówienka i śmieci na zabytkowym rynku. DAJ PRZYKŁAD INNYM! masz psa albo innego zwierzaka? czy musisz dalej nosić kiełbasę na szyi żeby cię znajomi lubili? I TAK CHYBA JEST OD DZIECIŃSTWA?!!!

    i CO TY NA POST TOLDIEGO głowa w piach jak srruś rozpisujesz sie ubolewasz nad różnymi tematami a takiemu Tołdiemu, Alapatali ,Zombi22 ,random, i wielu innym nie odpowiadasz . Masz swój styl na forum . O kreśle to jak bez Myś...007 . po głębszej analizie i odjęciu paru znaków zostaje 0.0 . O.O ZOSTAJE z tego co PREZENTUJESZ .Bawiłeś się na Forum zawsze inkognito ,popierasz wypowiedzi Bono ,a teraz milszysz ,przypominam że temat dotyczy LODOWISKA i dzieciaki z rodzicami którzy się ślizgają wczoraj dziś i jutro mają w du........e twoje komentarze SĄ SZĘŚLIWI A TY IM TEGO SZĘŚCIA NIE ODBIERZESZ W MYŚLENICACH tak jak WALTOWI W AMERYCE nikt nie odebrał . Apeluję dla mnie 0.0 meryrotycznie się wypowiedz dlaczego CI to od początku nie pasowało . powiedz forumowiczą tak zorientowany WE WSZYSKIM CZŁOWIEKU o co CI CHODZIŁO BY ROZOGNIĆ TEN ZAMENT .ODPOWIEDZ NAJLEPIEJ DZISIAJ CZY SPEŁNIŁY SIĘ TWOJE CHORE IDEJE ABY COŚ POPSUĆ .APELUJĘ SKOMENTUJ TO A NIE UKRYWAJ SIĘ I NIE PISZ UKRYWAJĄC SIĘ o tak tanich śmieciach ,wodzie , itp,

    10 69 Cytuj
  • 8 lut 2016
    zombi22 napisał/a:

    a takiemu Tołdiemu, Alapatali ,Zombi22 ,random, i wielu innym nie odpowiadasz .

    Ja odpowiadam:
    W/w dzieci, pozbierajcie już swoje zabawki i szybciutko do domku. Pampers się już przepełnia. A tą swoją piaskownice z Rynku nie zapomnijcie rozebrać w kwietniu jak dotrwacie. Z podpisanej umowy na 3 lata raczej nici.

    56 10 Cytuj

Odpowiedz