Forum » Myślenice

Lodowisko

  • 15 lut 2016

    Nie idzie tu o calkowite dochody inwestora ani jego calkowite wydatki, jego sprawa. Pytanie jak mozliwe jest dopuszczenie do tak niekorzystnej dla gminy umowy? Dlaczego i kto?
    Zarabia inwestor, gmina ponosi straty. Czy to nie wspieranie prywatnych podmiotow przez UG?
    Druga sprawa: funkcjonowac moze tylko to co legalne. Dlaczego tu jest inaczej? Kto?

    55 8 Cytuj
  • 15 lut 2016

    A góry śmieci nad basenem to Wam widzę nie przeszkadzają.dlaczego tym się nie zajmiecie.dzisiaj byłem tam wygląda to jak wielkie dzikie wysypisko śmieci.I to praktycznie w centrum Myślenic!!.To Wam widzę nie przeszkadza.Uważam że osoby krytykujące lodowisko,tak naprawdę to nie myślą o nas o urzytkownikach lodowiska,Jedyne co Wami kieruje to zwykła zazdrość.zawiść.Sami dla Myślenic ,dla dzieci dla nas przecież nic nie zrobiliście i nie zrobicie.!!pochwalcie sie na forum jaki jest Wasz wkład w rozwój naszej okolicy.Ja nikomu do kieszeni nie zaglądam,nie interesuje mnie kto z kim,gdzie itp...ale drażni mnie że przez takich jak Wy w Myślenicach dalej nic nie będzie się fajnego działo.Bo kto normalny będzie chciał zainwestować u nas,mając takich pomocników jak Wy.Trzeba być chyba psychicznie chorym aby tu inwestować.Ja wiem że waszym jedynym celem jest doprowadzenie do zamknięcia lodowiska.to Was rajcuje.Ponieważ mieszkam w Myślenicach długie lata,to znam tutejszą mentalność.Przykre ale prawdziwe.zawiść.zazdrość to tutaj norma.Ludzie co się z Wami dzieje.

    21 49 Cytuj
  • 16 lut 2016
    maktor napisał/a:

    Nie idzie tu o calkowite dochody inwestora ani jego calkowite wydatki, jego sprawa. Pytanie jak mozliwe jest dopuszczenie do tak niekorzystnej dla gminy umowy? Dlaczego i kto?
    Zarabia inwestor, gmina ponosi straty. Czy to nie wspieranie prywatnych podmiotow przez UG?
    Druga sprawa: funkcjonowac moze tylko to co legalne. Dlaczego tu jest inaczej? Kto?

    Co ty za głupoty wypisujesz widziałeś umowę czy tylko przypuszczasz albo słuchasz głupoli co bzdury wypisują
    przejdź się do urzędu lub do właściciela i sprawdź jaka jest umowa i policz dla kogo jest niekorzystna bo dla Mieszkańców Myślenic i ich dzieci jest bardzo korzystna i proszę nie pisz o czymś jak nie sprawdziłeś

    16 38 Cytuj
  • 16 lut 2016

    Alapatala, no jakie konkretnie bzdury? Dane udostepnione publicznie, z malym sprostowaniem: 27 700 a nie 30 000 zl zaplacila gmina za karnety dla szkol. Jaki zas inny zysk moglby być dla gminy poza 100 zl miesiecznie i tym, ze podest ma być wykorzystany jako estrada?

    Gdyby nie praca dziennikarzy nie wiadomo byloby nic, bo Urzad Gminy nie pofatygowal się o jawna informacje. Media donosza, ze lodowisko jest na drodze do legalizacji i nie będzie musialo być rozebrane. Dobrze wiedziec choc tyle. Dzieciaki z pewnoscia ucieszy ta wiadomosc. Pozostaje mieć nadzieje, ze nigdy już urzednicy nie dopuszcza w tym miescie do takich dziwnych sytuacji i wszystko na styku gminy z prywatnym biznesem bedzie jawne i przejrzyste.

    Ps. Druga nadzieja jest taka, ze gmina usunie podest na okres wiosenno-letni, zeby nie zalegal na rynku non stop czekajac na jakieś wybiorcze uroczystosci. Pisze to, bo sam już nie wiem czego mam się spodziewac.

    37 6 Cytuj
  • 16 lut 2016
    maktor napisał/a:

    Alapatala, no jakie konkretnie bzdury? Dane udostepnione publicznie, z malym sprostowaniem: 27 700 a nie 30 000 zl zaplacila gmina za karnety dla szkol. Jaki zas inny zysk moglby być dla gminy poza 100 zl miesiecznie i tym, ze podest ma być wykorzystany jako estrada?

    Gdyby nie praca dziennikarzy nie wiadomo byloby nic, bo Urzad Gminy nie pofatygowal się o jawna informacje. Media donosza, ze lodowisko jest na drodze do legalizacji i nie będzie musialo być rozebrane. Dobrze wiedziec choc tyle. Dzieciaki z pewnoscia ucieszy ta wiadomosc. Pozostaje mieć nadzieje, ze nigdy już urzednicy nie dopuszcza w tym miescie do takich dziwnych sytuacji i wszystko na styku gminy z prywatnym biznesem bedzie jawne i przejrzyste.

    Ps. Druga nadzieja jest taka, ze gmina usunie podest na okres wiosenno-letni, zeby nie zalegal na rynku non stop czekajac na jakieś wybiorcze uroczystosci. Pisze to, bo sam już nie wiem czego mam się spodziewac.

    Fakty są takie że gmina wydała uczniom okoł 1900 karnetów po 5 wejść czyli 1900x5x8zł (tyle kosztuje wejściówka dla młodzieży szkolnej) daje 76 000,00zł,
    gmina zapłaci za karnety właścicielom lodowiska po 2,70 za wejście czyli 25 650 zł. 76 000 - 25 650 = 49 500zł
    pokrywa właściciel lodowiska i to jest jego czynsz za wynajęcie placu na rynku oczywiście te kwoty mogą się troszkę różnić gdyż nie wiem dokładnie ile karnetów wydano podobno coś ponad 1900,ale na okrągło około 50000złotych zapłacił za wynajęcie kawałka rynku na 2 może 3 miesiące, zainteresuj się ile płacą właściciele knajpek przy rynku którzy wynajmują plac pod tzw. ogródki .Myślę że są to mniejsze kwoty i jakoś nie słyszałem żadnego oburzenia i nie słyszałem o przetargu.Oczywiście zaznaczam że nie mam nic przeciwko tego typu działalności na płycie rynku wręcz przeciwnie.Co do podestu się nie wypowiadam bo z tego co wiem według prawa nie może być dłużej niż 3 miesiące powyżej tego okresu jest chyba wymagane pozwolenie na budowę ale nie wiem dokładnie.Pozdrawiam i mam nadzieję że to wyliczenie rozwieje niektóre wątpliwości a niedowiarków odsyłam do urzedu miasta wszystko jest do sprawdzenia.

    16 42 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 17 lut 2016

    Jawność i jasność działania gminy (i zresztą nie tylko gminy tak na marginesie :-) ) tego oczekuje wielu ludzi. A tego niestety brak. Co do jawności i jasności mnie by szczególnie interesował okres około wyborczy: Jakie decyzje były podjęte tuż przed wyborami, o których zainteresowani dowiedzieli się tuz po wyborach...

    33 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 17 lut 2016

    A druga sprawa poruszana dawno kwestia lokalizacji. Przyglądałem się wczoraj boisku koło Steka i jeżeli:
    - było by możliwe postawienie dwóch słupów (jeden obok istniejącego przy urzędzie, a drugi w rogu placu przy Steku)
    - nie ma jakiś "nadgorliwych przepisów"
    - stacja trafo z tyłu urzędu jest dostatecznie mocna (albo da się ja wymienić na mocniejszą co wydaje mi się mocno prawdopodobne)
    to raczej była by możliwe odpowiednio mocne zasilanie elektryczne w tamtym miejscu.
    Pytanie tylko ile trzeba by czekać na dodatkowe formalności :-D oraz ile by one łącznie z tymi dwoma słupami kosztowały.
    PS. Boisko jest bardziej zbliżone do poziomu niż płyta rynku więc na deskowanie poszło by pewnie mniej pieniędzy.

    35 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 17 lut 2016

    I jeszcze jedno. Ja zwykłem powtarzać, że jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądz albo o diabła.

    33 2 Cytuj
  • Andrzej 18 lut 2016

    Jako, że diabła nie ma, to pozostają tylko pieniądze.

    24 6 Cytuj
  • 18 lut 2016

    sh_ma masz rację oczywiście że się da tylko to potrwa kilka miesięcy i kto za to zapłaci to jest koszt około 200 tyś.

    4 30 Cytuj
  • 18 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    sh_ma masz rację oczywiście że się da tylko to potrwa kilka miesięcy i kto za to zapłaci to jest koszt około 200 tyś.

    Chwileczkę, to jednak nie chodzi tu o "uśmiech dzieci" tylko o kasę? Wnioskując po tym wpisie inwestor miałby gdzieś uśmiechnięte dzieci gdyby musiał zainwestować zgodnie z prawem. Dzięki za wyjaśnienie. Nadal jedynie pozostaje kwestia wspolpracy na linii inwestor-urzędnicy. Bez tej kolaboracji taki przekręt nie miałby racji bytu. Tą kwestię również wyjaśnia powyższy post. Dla mnie wszystko jasne.

    32 10 Cytuj
  • 18 lut 2016

    ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    15 24 Cytuj
  • 18 lut 2016

    Chwileczkę.Dla mnie wszystko jasne. "uśmiech dzieci". przekręt to uśmiechnięte dzieci,muszą zainwestować zgodnie z prawem. Dlaczego tu jest inaczej.martwią się o Myśleniczan,Na wszystkie pytania odpowie osobamyśleniczanin 007 wali tam jabole i rozrzuca butelki . to temat do poruszenia na forum .Nie wiadomo Ludzie co się z Wami dzieje. 30 000zł nagrody , to tak samo wykroczenie.Trzymam kciuki po to by zrobić ludziom frajde?

    11 30 Cytuj
  • 18 lut 2016

    Witam. Lodowisko w Myślenicach fajna SPRAWA ,ale po konsultacjach z mikrobiologami z UJ pojawił się ogromny problem dla krytyków Lodowiska. Oto uaktywnił się Kornik który z granitu na płycie rynku po parunastu latach wyszedł i atakuje drewnianą konstrukcje lodowiska. Potomstwo bardzo liczne tego osobnika zgryza odeskowanie i odchodami zanieczyszcza Dobczycki zbiornik KORNIK ŁAMIĄC WSZELKIE POZWOLENIA ,ZEZWOLENIA,TYSIĄCE PAPIERÓW, DOSTAŁ SIĘ I PANUJE NA RYNKU . Apeluję do przeciwników lodowiska o natychmiastową reakcję . Kornik z planety Mung dostał się do Myślenic łamiąc wszelkie światowe przepisy. List gończy wydany przez NASA o ściganiu międzygalaktycznych przybyszów ma teraz pierwszy stopień w dziesięcio stopniowej skali. FBI postawiło KORNIKOWI 367zarzutów między innymi :pranie brudnych pieniędzy ,chandel insektami ,wymuszenia ,nękanie przeciwników lodowisk na całym świecie ,400 agentów nie jest w stanie nawet namierzyć KORNIKA..Liczne marsze w Koloni,Amsterdamie,Bukareszcie i w wielu stolicach Europy solidaryzują się z przeciwnikami lodowiska w Myślenicach i proszą o powstanie komitetów poszukiwania Kornika .Światowa organizacja zdrowia mając na celu dobro ludności przychylają się do kroków premiera Wielkiej Brytanii o wstrzymanie zasiłków dla potomstwa Kornika tak bardzo licznego ,który przez tą sytuację chce wystąpić z UE. Organy państwowe ,rząd i minister spraw wewnętrznych ,nie komentują sytuacji w Myślenicach. Postawione w stan gotowości jednostki Policji ,Wojska,Straży Granicznej mimo potrojonych wysiłków nie mogą dopaść KORNIKA.Były prezydent USA Bil CILONTION wyznaczył nagrodę 1.600.000 dolarów nagrody za ujęcie KORNIKA. Z informacji mieszkańców wynika że KORNIK porusza się niewidzialnym Mercedesem slk o numerach rejestracyjnych K1 KORNIK. Ostatnio widziała GO KRYSTYNA S ta z wózkiem i CZankety jak w KURDESZU kupował zapas korniszonów . Były Prezydent Bronisłław K i Były rząd PLATFORMY I PLS ustępując powołał z TRYBUNAŁEM KONSTYTUCYJNYM specjalną jednostkę do poszukiwań KORNIKA . APELUJĘ DO PRZECIWNIKÓW LODOWISKA pełna mobilizacja PRIORYTET odszukanie KORNIKA doprowadzenie do wymiaru sprawiedliwości uczciwy proces i wymierzenie zasłużonej kary.

    15 31 Cytuj
  • 18 lut 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Chwileczkę, to jednak nie chodzi tu o "uśmiech dzieci" tylko o kasę? Wnioskując po tym wpisie inwestor miałby gdzieś uśmiechnięte dzieci gdyby musiał zainwestować zgodnie z prawem. Dzięki za wyjaśnienie. Nadal jedynie pozostaje kwestia wspolpracy na linii inwestor-urzędnicy. Bez tej kolaboracji taki przekręt nie miałby racji bytu. Tą kwestię również wyjaśnia powyższy post. Dla mnie wszystko jasne.

    a czy właściciel lodowiska ma na czole napisane CARITAS?

    12 33 Cytuj
  • 18 lut 2016
    mys007 napisał/a:

    Witam. Lodowisko w Myślenicach fajna SPRAWA ,ale po konsultacjach z mikrobiologami z UJ pojawił się ogromny problem dla krytyków Lodowiska. Oto uaktywnił się Kornik który z granitu na płycie rynku po parunastu latach wyszedł i atakuje drewnianą konstrukcje lodowiska. Potomstwo bardzo liczne tego osobnika zgryza odeskowanie i odchodami zanieczyszcza Dobczycki zbiornik KORNIK ŁAMIĄC WSZELKIE POZWOLENIA ,ZEZWOLENIA,TYSIĄCE PAPIERÓW, DOSTAŁ SIĘ I PANUJE NA RYNKU . Apeluję do przeciwników lodowiska o natychmiastową reakcję . Kornik z planety Mung dostał się do Myślenic łamiąc wszelkie światowe przepisy. List gończy wydany przez NASA o ściganiu międzygalaktycznych przybyszów ma teraz pierwszy stopień w dziesięcio stopniowej skali. FBI postawiło KORNIKOWI 367zarzutów między innymi :pranie brudnych pieniędzy ,chandel insektami ,wymuszenia ,nękanie przeciwników lodowisk na całym świecie ,400 agentów nie jest w stanie nawet namierzyć KORNIKA..Liczne marsze w Koloni,Amsterdamie,Bukareszcie i w wielu stolicach Europy solidaryzują się z przeciwnikami lodowiska w Myślenicach i proszą o powstanie komitetów poszukiwania Kornika .Światowa organizacja zdrowia mając na celu dobro ludności przychylają się do kroków premiera Wielkiej Brytanii o wstrzymanie zasiłków dla potomstwa Kornika tak bardzo licznego ,który przez tą sytuację chce wystąpić z UE. Organy państwowe ,rząd i minister spraw wewnętrznych ,nie komentują sytuacji w Myślenicach. Postawione w stan gotowości jednostki Policji ,Wojska,Straży Granicznej mimo potrojonych wysiłków nie mogą dopaść KORNIKA.Były prezydent USA Bil CILONTION wyznaczył nagrodę 1.600.000 dolarów nagrody za ujęcie KORNIKA. Z informacji mieszkańców wynika że KORNIK porusza się niewidzialnym Mercedesem slk o numerach rejestracyjnych K1 KORNIK. Ostatnio widziała GO KRYSTYNA S ta z wózkiem i CZankety jak w KURDESZU kupował zapas korniszonów . Były Prezydent Bronisłław K i Były rząd PLATFORMY I PSL ustępując powołał z TRYBUNAŁEM KONSTYTUCYJNYM specjalną jednostkę do poszukiwań KORNIKA . APELUJĘ DO PRZECIWNIKÓW LODOWISKA pełna mobilizacja PRIORYTET odszukanie KORNIKA doprowadzenie do wymiaru sprawiedliwości uczciwy proces i wymierzenie zasłużonej kary.

    21.54 z najnowszych wiadomości jeszcze nie potwierdzonych przez IPN KORNIK mógł współpracować z BOOLKIEM dokumenty ponad 300 stron są dokładnie badane przez ekspertów ,ale pseudonim KORNIK pojawia się w zapiskach.Dokumenty znalezione w domku letniskowym generała potwierdzają pozaziemskie pochodzenie KORNIKA . Jutro IPN wyda oficjalne oświadczenie .

    17 28 Cytuj
  • adzygmunt 18 lut 2016

    Szkoda,że nie zauważyły tego migi 25 latające na pułapie 100000 ft. Ale one w zasadzie nie rozróżniają kornika od zaskórnika. W sojuzie kraju urawniłowki to chyba to samo?

    20 3 Cytuj
  • 19 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    a czy właściciel lodowiska ma na czole napisane CARITAS?

    To według Twojego rozumowania mieszkańcy mają na czołach napisane IDIOTA?

    34 13 Cytuj
  • 19 lut 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    To według Twojego rozumowania mieszkańcy mają na czołach napisane IDIOTA?

    Poza tobą są normalni w więkrzości

    18 36 Cytuj
  • 19 lut 2016

    A było jakieś referendum, że ,,więkrzość"? jest za samowolą budowlaną lodowiska?

    34 4 Cytuj
  • 19 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    Poza tobą są normalni w więkrzości

    Piszesz o radnych miejskich? Bo nie rozumiem.

    28 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 19 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    sh_ma masz rację oczywiście że się da tylko to potrwa kilka miesięcy i kto za to zapłaci to jest koszt około 200 tyś.

    bez jaj! Za dwa słupy betonowe 200tys? To koga stać na prąd w chaupie na wsi?!

    26 2 Cytuj
  • 19 lut 2016
    sh_ma napisał/a:

    bez jaj! Za dwa słupy betonowe 200tys? To koga stać na prąd w chaupie na wsi?!

    Prąd się nie bierze z słupów na słupach wiszą przewody a potrzebny jest jeszcze transformator o odpowiedniej mocy który przetworzy prąd z lini średniego napięcia na napięcie dla urzytkowników czyli 400v ten który tam jest nie wyrobi,w chałupie na wsi potrzeba 3-4KW a tu 90KW mocy prawie pół wsi nie wiem co ty robiłeś na fizyce w szkole. gdyby chodziło o 2 słupy lodowisko było by na plantach takie było założenie inwestora od początku.

    6 27 Cytuj
  • 19 lut 2016
    adzygmunt napisał/a:

    Szkoda,że nie zauważyły tego migi 25 latające na pułapie 100000 ft. Ale one w zasadzie nie rozróżniają kornika od zaskórnika. W sojuzie kraju urawniłowki to chyba to samo?

    Migi 25 to latały jeszcze w latach 80tych teraz poniżej 31wszych nie schodzą

    4 31 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 lut 2016

    A przepraszam z którego transformatora teraz jest lodowisko zasilane? Bo z miejsca obecnego podłączenia się lodowiska najbliżej jest właśnie do tego transformatora z tyłu Urzędu Gminy. Ponadto pragnę przypomnieć że po naszych okolicznych wsiach czesto można zobaczyć w nowych stacjach transformatorowych powstałych w tym wieku stare transformatory z PRLu - pewnie po regeneracji.
    Po trzecie jeżeli chodzi o prawa fizyki to takie lodowisko pewnie nie wiele prądu potrzebuje gdy są ujemne temperatury, a pewnie wiele kamienic w rynku ogrzewanych jest prądem, więc czy aby na pewno w praktyce potrzebna była by wymiana transformatora?

    26 5 Cytuj

Odpowiedz