Forum » Myślenice

Zmiana pogody

  • 27 mar 2016

    W końcu chwila czasu więc udało się uruchomić stację pogodową. Mam nadzieję że będzie się dobrze sprawować. Odczyty są co 5 minut na : http://mojaastronomia.pl/pogoda/ lub jak ktoś woli na : https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IMAOPOLS13

    3 2 Cytuj
  • 19 kwi 2016

    Witam po nieco dłuższej przerwie. W pogodzie nic nadzwyczajnego się nie działo, wiosna zgodnie z wcześniejszymi prognozami przyszła wcześniej, krajobrazy ładnie się zazieleniły. Alergicy niestety odczuli u siebie pierwsze objawy alergii objawiające się suchym kaszlem oraz katarem. Na szczęście częste opady deszczu w ostatnim czasie nieco ograniczyły działanie tak uciążliwych już alergenów. Mam niestety złą wiadomość dla osób którym prognozowane zwiększone opady deszczu pod koniec kwietnia i w pierwszych dniach maja czyli w okresie tzw. długiego weekendu mogą nieco pokrzyżować plany. Zwiększone opady w tym okresie mogą w skrajnych przypadkach przynieść lokalne podtopienia a jeśli opadom tym będą towarzyszyć jeszcze burze to tego deszczy może być całkiem sporo. Pozdrawiam wszystkich , życzę dużo zdrowia , oby moje prognozy te niekorzystne nie sprawdziły się.

    8 2 Cytuj
  • 21 gru 2016

    Witam ponownie po dłuższym okresie czasu. Jeśli moja prognoza obejmująca okres Świąt Bożego Narodzenia się sprawdzi to będziemy w tym roku mieć święta przypominające bardziej Wielkanoc z uwagi na znaczny wzrost dodatniej temperatury szczególnie w drugi dzień oraz opady deszczu przypominające lany poniedziałek. Bałwana nie będzie z czego ulepić a zwolennicy jazdy na nartach też nie będą mieć powodu do zadowolenia z uwagi na pogorszenie się warunków na stokach sztucznie naśnieżanych. Wygląda na to iż w połowie tygodnia przyjdzie ochłodzenie i krajobrazy troszkę się zabielą i ponownie chwyci mróz a noc sylwestrowa przypominać lata raczej nie będzie. Wszystkim mieszkańcom oraz przybyłym gościom życzę dużo zdrowia oraz spokojnych świąt , pozdrawiam.

    9 4 Cytuj
  • 4 sty 2017

    Mam prośbę o podanie informacji jak długo mogą utrzymać się te zapowiadane mrozy?

    4 2 Cytuj
  • 6 sty 2017

    Dzień dobry. Obecna fala mrozów powinna od najbliższego czwartku odpuścić i być może pojawi się kilkudniowe ocieplenie ze wzrostem temperatury nieco powyżej zera w ciągu dnia. około 20 mogą powrócić większe mrozy. Trzeba dobrze się ubierać , najlepiej w tzw. cebulkę oraz obserwować osoby z naszego najbliższego otoczenia aby w porę udzielić im pomocy w przypadku zagrożenia nadmiernym wychłodzeniem. Pocieszające jest to iż niska temperatura niesie w przyrodzie też pozytywne skutki w postaci ograniczenia wirusów grypy i grypo pochodnych oraz innych chorób . W lecie natomiast populacji w np. komarów , kleszczy , os , szerszeni itp. Aby było to cokolwiek skuteczne mrozy musiały by trwać nieco dłużej i być jeszcze większe . Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzę , pozdrawiam.

    9 Cytuj
  • 19 sty 2017

    Zwracam się z podobną prośbą o informację jak podczas wcześniejszej fali mrozów. Jak długo teraz utrzyma się taka mroźna pogoda? U mnie już -15 stopni.

    2 Cytuj
  • 19 sty 2017

    Jest zima ma być zimno!!!!!!!!!!!!!

    5 1 Cytuj
  • 20 sty 2017

    Dzień dobry. Kolejne dwie noce bez większych mrozów. Niedziela słoneczna z temperaturą na niewielkim plusie, od wtorku powrócą mroźne noce natomiast temperatury w dzień zróżnicowane, nieco poniżej zera. Końcówka miesiąca na kilka dni może przynieść lekką odwilż. Pogoda wyjątkowo sprzyjająca przeziębieniom i grypie. Wykryty wirus ptasiej grypy w naszym powiece niczego dobrego nie wróży. Starajmy się dobrze odżywiać w składniki zawierające dużo witamin. Myślę iż zapobieganie jest bardziej korzystne niż szpikowanie się później antybiotykami. Owoce, cytryna, sok malinowy, surówki z kiszonej kapusty, czosnek, cebula, dobre jakościowo jogurty oraz miód działają na nasz organizm wspomagająco i dla osób które nie mają problemów żołądkowych będą cennym źródłem witamin. Unikajmy spożywana żywności zawierającej duże ilości chemicznych środków konserwujących o długim terminie przydatności do spożycia. Niema co panikować ostatnie ciepłe zimy oduczyły nas racjonalnego zachowania się w stosunki do występujących zagrożeń w okresie zimowym. zapytajmy starszych osób niech opowiedzą jakie były zimy wcześniej, pozdrawiam.

    6 2 Cytuj
  • 20 sty 2017
    gpiotrek napisał/a:

    Dzień dobry. Kolejne dwie noce bez większych mrozów. Niedziela słoneczna z temperaturą na niewielkim plusie, od wtorku powrócą mroźne noce natomiast temperatury w dzień zróżnicowane, nieco poniżej zera. Końcówka miesiąca na kilka dni może przynieść lekką odwilż. Pogoda wyjątkowo sprzyjająca przeziębieniom i grypie. Wykryty wirus ptasiej grypy w naszym powiece niczego dobrego nie wróży. Starajmy się dobrze odżywiać w składniki zawierające dużo witamin. Myślę iż zapobieganie jest bardziej korzystne niż szpikowanie się później antybiotykami. Owoce, cytryna, sok malinowy, surówki z kiszonej kapusty, czosnek, cebula, dobre jakościowo jogurty oraz miód działają na nasz organizm wspomagająco i dla osób które nie mają problemów żołądkowych będą cennym źródłem witamin. Unikajmy spożywana żywności zawierającej duże ilości chemicznych środków konserwujących o długim terminie przydatności do spożycia. Niema co panikować ostatnie ciepłe zimy oduczyły nas racjonalnego zachowania się w stosunki do występujących zagrożeń w okresie zimowym. zapytajmy starszych osób niech opowiedzą jakie były zimy wcześniej, pozdrawiam.

    + herbata z rumem

    3 Cytuj
  • 20 sty 2017
    nomad napisał/a:

    http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=554 :)

    Zwykle właśnie na ww. stronie sprawdzam prognozę. Jest tam opcje na 60/72h i 84h. Czasem przewidują one bardzo różne temperatury:( W takich sytuacjach pytam tutaj.

    gpiotrek - Dziękuję za informację:)

    3 Cytuj
  • 22 sty 2017

    Mamy dziś piękną słoneczną pogodę, dobry czas na spędzenie wolnego czasu poza ścianami domu. W okolicach bliższych i dalszych szykuje się wiele wydarzeń , kibicujemy oczywiście naszym zawodnikom biorącym udział w Pucharze Świata w skokach narciarskich, dziś w Zakopanem. Życzę zajęcia wszystkich miejsc na podium, Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewający pod Giewontem byłby pięknym prezentem dla skłóconego narodu. Dobczyce zapraszają dziś na przegląd grup kolędniczych. Do tegorocznego Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych: „Hej Kolęda, Kolęda…!” zgłosiła się rekordowa liczba grup kolędniczych z powiatu myślenickiego. Na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach wystąpi 14 grup, reprezentujących autentyczne formy kolędowania, charakterystyczne dla naszego regionu .Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe są niezwykle ważnym elementem kultury ludowej, a kolędowanie i obrzędowość kolędnicza wpisują się w wielowiekową polską tradycję. Można zorganizować międzysąsiedzki kulig i wypić herbatę z rumem. Cieszmy się śnieżną scenerią bo prawdopodobnie pod koniec tygodnia jak wcześniej wspomniałem przyjdzie powolne ocieplenie , być może wczesne oznaki wiosny i śniegu może już nie być.

    4 Cytuj
  • 2 lut 2017

    Zwracam się z pytaniem co szykuje się w pogodzie w najbliższych tygodniach? Czy odwilż, czy mrozy? Zastanawiam się ile opału jeszcze kupić, by jakoś dotrwać do wiosny... Spaliłam już dużo więcej niż podczas ostatnich zim:(

    1 Cytuj
  • Moriss Moriss 2 lut 2017
    Luna napisał/a:

    Zwracam się z pytaniem co szykuje się w pogodzie w najbliższych tygodniach? Czy odwilż, czy mrozy? Zastanawiam się ile opału jeszcze kupić, by jakoś dotrwać do wiosny... Spaliłam już dużo więcej niż podczas ostatnich zim:(

    Albo będzie padać albo będzie dysc :P

    2 Cytuj

Odpowiedz