Forum » Myślenice

UWAGA ! SMOG SIĘGA RÓWNIEŻ DO MYŚLENIC !!!

  • 24 lut 2016

    W ostatnim czasie dużo się mówi o duszącym SMOGU w Krakowie, a tymczasem to bardzo niebezpieczne zjawisko sięga również do Myślenic.
    Nasze miasto jest położone w specyficznej niecce, a takie warunki są sprzyjające dla zjawiska zwanego SMOGIEM i takie też ma miejsce.

    W tym linku prezentuję jedną z ostatnich prognoz zanieczyszczenia nad Małopolską : http://krakow.wyborcza.pl/krakow/51,44425,19350787.html

    Spójrzcie na stopień zanieczyszczenia nad Myślenicami !

    A tutaj krótko o tym jaki wpływ na zdrowie ma SMOG:

    Smog jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia poprzez swój skład. Liczne związki chemiczne mogą być alergizujące, wywołując astmę, napady duszności, problemy z układem oddechowym, oskrzelami.
    Smog najbardziej działa na układ oddechowy, powodując raka płuc. To właśnie na tę chorobę zapada najwięcej mieszkańców terenów, największego stężenia smogu.

    Co prawda nie ma co panikować, ale ostrożności nigdy za wiele.

    33 5 Cytuj
  • 24 lut 2016

    bardzo dobry temat i bardzo na czasie. bo oto w dniu wczorajszym PIS odebrało Małopolsce ponad 20 milionów złotych przeznaczonych na walkę ze smogiem w całym naszym województwie i przekazało tę kwotę na termy ojca Rydzyka. do tego małopolska przez decyzje PIS straciła jeszcze 40 milionów złotych z Unii Europejskiej, które Unia miała dołożyć na walkę ze smogiem do tych 20 mln które zabrało PIS.
    zatem dzięki decyzjom PISu, a co za tym idzie naszego posła pana Jarosława Szlachetki, straciliśmy szansę żeby w Myślenicach i całej Małopolsce było czyste powietrze.
    teraz nasze dzieciaczki wdychają i będą wdychać ten gówniany smog przez lata !!!

    panie pośle Szlachetka, przy kolejnych wyborach o tym nie zapomnimy panu i pana kolegom z PISu !!!

    jednym zdaniem; ważniejszy ojciec dyrektor niż dzieci z Małopolski !!!

    61 50 Cytuj
  • 25 lut 2016
    gazda981 napisał/a:

    bardzo dobry temat i bardzo na czasie. bo oto w dniu wczorajszym PIS odebrało Małopolsce ponad 20 milionów złotych przeznaczonych na walkę ze smogiem w całym naszym województwie i przekazało tę kwotę na termy ojca Rydzyka. do tego małopolska przez decyzje PIS straciła jeszcze 40 milionów złotych z Unii Europejskiej, które Unia miała dołożyć na walkę ze smogiem do tych 20 mln które zabrało PIS.

    Obawiam się że to zabrane 20mln to może być kolejny "kamyczek na szali" który przybliży nas do dużej kary pieniężnej jaka zostanie nałożona na Polskę za brudne powietrze. Innymi słowy może się zdarzyć że nie dość że nie dostaliśmy pieniędzy na walkę ze smogiem to my jako podatnicy z małopolski będziemy musieli dołożyć się do kary. Gdzie tu jest logika rządzących przy ustalaniu priorytetów?

    http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1555958,KE-skarzy-Polske-min-za-brudne-powietrze-Greenpeace-od-dawna-alarmowalismy-o-smogu

    29 40 Cytuj
  • 25 lut 2016

    A myślał ktoś o rzuceniu palenia papierosów bo też poważne choroby za tym idą ?Czy tylko straszycie smogiem którzy sami sobie go hodujcie ? Może warto zrezygnować z jazdy samochodem i jeżdzić na rowerze żeby zadbać żeby nie było smoga?co?

    12 15 Cytuj
  • 25 lut 2016

    W każdym temacie na miasto-info gdzie jest wspomniany PIS negatywnie to kilkadziesiąt minusów jest uzupełniane automatycznie w ciągu paru sekund. Manipulacja i tyle, ale zdrowego rozsądku czytelników takie działanie nie przysłoni.

    28 33 Cytuj
  • 25 lut 2016

    1

    2 2 Cytuj
  • 25 lut 2016
    m_markos napisał/a:

    W każdym temacie na miasto-info gdzie jest wspomniany PIS negatywnie to kilkadziesiąt minusów jest uzupełniane automatycznie w ciągu paru sekund. Manipulacja i tyle, ale zdrowego rozsądku czytelników takie działanie nie przysłoni.

    Wszędzie tak jest bo zwyczajnie Pis ma spore poparcie i tyle. Nie tylko na Miasto info.

    17 8 Cytuj
  • ania 26 lut 2016

    No niestety, przejdzie się na dolne jak firmy odpalają ogniska i palą syf, przejdźcie koło warsztatów samochodowych i powąchajcie czym palą. Nikt nie robi z tym porządku. Bartol, jeden wdech z takiego komina gdzie pali się syfem jest gorszy niż 5 paczek fajek wypalonych na raz. Poczytaj trochę.

    9 2 Cytuj
  • 26 lut 2016
    Walker84 napisał/a:

    Wszędzie tak jest bo zwyczajnie Pis ma spore poparcie i tyle. Nie tylko na Miasto info.

    1 Cytuj
  • 26 lut 2016

    TEŻ TO ZAUWAŻYŁEM. WIDAĆ ŻE AUTOR TEGO FORUM CHYBA OSCYLUJE ZA PISEm.
    WCZORAJ SAM BYŁEM ŚWIADKIEM JAK POD POSTEM KRYTYKUJĄCYM POSŁA SZLACHETKĘ W 1 MINUTĘ PRZYBYŁO 22 PLUSIKI. NIEWIARYGODNE !

    8 5 Cytuj
  • 26 lut 2016

    Śmieszy mnie ta "troska" o zdrowie gdy jest to "modne i wygodne" otaczarnia działała tyle lat, smrodzila na potęgę, zatruwała środowisko metalami ciężkimi i wszystko było "wpożo". Teraz dwa przedsiębiorstwa w strefie przemysłowej "truja" okolicę a Wy przejmujecie się SMOGiem z Krakowa. Cudze ganicie, swego nie znacie...

    10 7 Cytuj
  • 26 lut 2016

    Czy domku w Trzemeśni nie chciałby ktoś?;-)

    1 2 Cytuj
  • 27 lut 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Śmieszy mnie ta "troska" o zdrowie gdy jest to "modne i wygodne" otaczarnia działała tyle lat, smrodzila na potęgę, zatruwała środowisko metalami ciężkimi i wszystko było "wpożo". Teraz dwa przedsiębiorstwa w strefie przemysłowej "truja" okolicę a Wy przejmujecie się SMOGiem z Krakowa. Cudze ganicie, swego nie znacie...

    Też to zauważyłeś że stał się to modne?Myślałem że tylko to zauważyłem. Napisałem parę postów wyżej czy ktoś dba o środowisko i np zrezygnował z jazdy samochodem i nikt nie odpisał a dostałem tyle minusów więc o czymś to świadczy... Nie widać też nigdzie żeby ci ''eko'' ludzie sadzili gdzieś drzewa ani czyścili lasy itp....

    5 4 Cytuj
  • 27 lut 2016

    Ze smogiem jest realny problem a nie jakaś tam moda na bycie EKO. Możecie sobie ignorować, kpić ale fakty są takie że się trujemy. To że świadomość społeczna była niska do tej pory to nie znaczy że problemu nie było.

    ---------------------------------
    Kto jest najbardziej narażony? Problem głównie dotyczy osób starszych (po 65. roku życia), dzieci, astmatyków i ludzi z chorobami układu krążenia. Z badań wynika, że w Małopolsce na astmę choruje kilka razy więcej dzieci niż w innych rejonach Polski.

    http://przyjaznemiastanastart.onet.pl/smog-jest-sie-czego-bac
    ---------------------------------

    4 1 Cytuj
  • 28 lut 2016

    m-markos a widzisz gdzieś żeby ktoś coś robił z tym żeby było lpiej??Chodzi mi i widoczne poprawy bo tylko na forach dużo piszą a w praktyce nie widzę. Mówi się że palenie węglem jest bardzo trujące.Ja sam pale węglem bo nie mam innej tańszej alternatywy dla węgla. Nie znam osoby która zrezygnowała z palenia węglem. Ludzie palili,pala i będą pali węgle ale od jakiś 2-3 lat się o tym dopiero mówi o tym smogu to kiedyś nie było go?

    5 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 28 lut 2016

    No właśnie nikt nie pisze czy dawniej 20 albo 50 lat temu był on większy (i o ile) czy nie. Temat ekologii jest modny i pod pozorem ekologii niektórzy robią niezłe biznesy. Przykład cyny z ołowiem w elektronice. Ponoć właśnie ze względów zdrowotnych zakazano używania jej - ale czy całkowicie? NIE! We wojsku i lotnictwie nadal można ją stosować. Jak myślicie dlaczego?

    Nie chcę powiedzieć że temat smogu jest wykorzystywany dla robienia interesów, bo nie mam pojęcia czy tak jest czy nie, ale chcę powiedzieć, że nie można takiej opcji wykluczyć w czasie dyskusji nad tym tematem.

    Co do palenia węglem to myślę jest realne ogrzewać dom węglem generując przy tym dziesięć razy mniej zanieczyszczeń niż to zwykle ma przy stosowaniu pieców z ubiegłego wieku w docieplonych domach. O tym pisałem w innym temacie. Zatem uważam że jest realne nie przekraczanie dopuszczalnych zanieczyszczeń bez wprowadzania zakazu całkowitego zakazu palenia weglem w całej Małopolsce. O tym jednak w osobnym temacie:
    http://forum.miasto-info.pl/myslenice/5113,zakaz-palenia-weglem.html

    1 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 28 lut 2016

    Ponieważ autor tematu podał link do zdjęcia nie aktualnego, ale sprzed dwóch miesięcy to należy przypuszczać, że ten 15 grudnia był jednym z najbardziej zanieczyszczonych dni w roku. Dla powiatu myślenickiego norma maksymalnego stężenia pyłku w ciągu doby była przekroczona około 3- 4 razy, lecz według normy ( http://powietrze.gios.gov.pl/gios/site/content/annual_assessment_air_acceptable_level )to przekroczenie jest dopuszczalne aż 35 razy w ciągu roku
    Tymczasem sama zmiana sposobu palenia w piecu z ewentualnymi drobnymi i prostymi zmianami konstrukcyjnymi pieca sądzę że mogło by zmniejszyć ilość tego pyłu wydobywanego z pieca do atmosfery przynajmniej dwukrotnie.

    Tak więc się pytam: Czy aby tu tylko chodzi o nasze zdrowie? Czy nie czasem o to aby nas uzależnić od rosyjskiego i amerykańskiego gazu? I aby ze strachu przed zamarznięciem nie robili my wszystko co nam ruski albo amerykanie zasugerują?

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 28 lut 2016

    Co do geotermii o. Rydzyka to to jest też działanie proekologiczne mające na celu min. ochronę środowiska, więc twój sposób wypowiedzi świadczy o tym, że w pierwszej kolejności nie chodzi o nasze zdrowie, tylko o to że nie cierpisz niczego co z Kościołem albo Rydzykiem jest związane. I nawet jeżeli masz rację że te pieniądze niewłaściwie zostały przekierowane to to w twojej wypowiedzi jest drugoplanowe.Na marginesie sam też zwykle zmieniam stację jak o. Rydzyk zaczyna mówić - bo mówi w kółko to samo i monotonnym głosem.

    1 3 Cytuj
  • 13 mar 2017

    Wiele zostało powiedziane ale temat cały czas na topie!

    7 Cytuj
  • 13 mar 2017

    A co Ty masz do powiedzenia w tym temacie? Zakładasz nowy temat a sama nic się nie wypowiadasz, nic nie wnosisz do dyskusji? Po co w ogóle zakładać ten nowy temat.

    2 1 Cytuj
  • 13 mar 2017

    Racja, sam temat to za mało, mam pytanie!
    Ciekawa jestem co robimy, co już zrobiliśmy aby zmniejszyć SMOG ??? :)

    6 Cytuj
  • 13 mar 2017

    Pochwal się w takim razie co Ty zrobiłaś???

    5 Cytuj
  • 13 mar 2017

    Wiedziałam że to dość trudne pytanie, ale wierzę, że damy radę coś zrobić w tym kierunku, przecież wiadomo, że należy zacząć od siebie!
    Nie palę plastikami, bo od tego mamy segregacje, nie palę sklejkami, gumy też nie wrzucam do pieca!

    1 2 Cytuj
  • Inżynier Monk 13 mar 2017

    Globalne ocieplenie, terroryzm, piekło, smog... Ludzie muszą się czegoś panicznie bać bo inaczej zaczną używać mózgów.

    5 Cytuj
  • 13 mar 2017

    Myślę, że to też kwestia zastanowienia się nad sobą, wyhamowania, wrażliwości na drugiego człowieka a nie tylko patrzenie na swoje podwórko!

    1 2 Cytuj

Odpowiedz