Forum » Myślenice

Opieka Społeczna w Myślenicach

  • basia 20 paź 2011

    Zróbmy plebiscyt i zagłosujmy na nią - przecież gorzej już być nie może

    10 6 Cytuj
  • 21 paź 2011

    he,he,he nosił wilk razy kika poniosą i wilka. wszystko we własciwym czasie. jak pani kierownik odejdzie to placówka wraz z personelem odżyje!

    12 7 Cytuj
  • 22 paź 2011

    nie dawno kontaktowałam sie z tą "pomocną" instytucją " by zasięgnąć rady i pomocy dla kobiety chorej umysłowo bez dachu nad głową która chodzi w piżamie po ulicy ....osoba ta wymaga stałej opieki psyhiatrycznej powinna przebywać w zamknięciu by jej sie poprawiło. Dowiedziałam sie że już jej próbowali pomóc ale ona ucieka i nie chce pomocy...osoba chora psyhicznie podkreslam... ! Jak podsunełam by ją oddana do jakiegoś ośrodka usłyszałam że żaden szpital nie chce jej przyjąć.... to ja sie pytam co w takim razie zostawić niech w zimie zamarznie na ulicy bedzie kłopot z głowy??!!

    9 6 Cytuj
  • basia 22 paź 2011

    [quote=anel02] nie dawno kontaktowałam sie z tą "pomocną" instytucją " by zasięgnąć rady i pomocy dla kobiety chorej umysłowo bez dachu nad głową która chodzi w piżamie po ulicy ....osoba ta wymaga stałej opieki psyhiatrycznej powinna przebywać w zamknięciu by jej sie poprawiło. Dowiedziałam sie że już jej próbowali pomóc ale ona ucieka i nie chce pomocy...osoba chora psyhicznie podkreslam... ! Jak podsunełam by ją oddana do jakiegoś ośrodka usłyszałam że żaden szpital nie chce jej przyjąć.... to ja sie pytam co w takim razie zostawić niech w zimie zamarznie na ulicy bedzie kłopot z głowy??!! [/quote]
    Wiem o kim piszesz. Ta kobieta była kilka razy w szpitalu i uwierz da się załatwić umieszczenie jej w odpowiednim ośrodku, jest tzw sądowe umieszczenie (bez zgody) i tym własnie miedzy innymi zajmuje się MOPS!!!!!! Ciekawe kto weźmie odpowiedzialność jak nie daj Boże cos tej kobiecie sie stanie.... Mam nadzieje że któryś z pracowników socjalnych tut. MOPSu to przeczyta i wpadnie na taki pomysł. Chciałam nieśmiało przypomnież że zima sie zbliża a ta kobieta śpi w starej mleczarni ze szczurami!!!!!!!!!!!!!

    7 6 Cytuj
  • 22 paź 2011

    codo opieki to dają zapomogi tym co pija ,niż tym co potrzebują naprawdę przejechac po wioskach takich jak Bęczarka Jawornik i tam zzobacza jak jest naprawdę.....i dopiero dać zapomogę

    9 5 Cytuj
  • 22 paź 2011

    [quote=klamerka023] Ta kobieta była kilka razy w szpitalu i uwierz da się załatwić umieszczenie jej w odpowiednim ośrodku, jest tzw sądowe umieszczenie (bez zgody) i tym własnie miedzy innymi zajmuje się MOPS!!!!!! Ciekawe kto weźmie odpowiedzialność jak nie daj Boże cos tej kobiecie sie stanie.... Mam nadzieje że któryś z pracowników socjalnych tut. MOPSu to przeczyta i wpadnie na taki pomysł. Chciałam nieśmiało przypomnież że zima sie zbliża a ta kobieta śpi w starej mleczarni ze szczurami!!!!!!!!!!!!! [/quote]

    trzeba chcieć pomóc. jeśli się nie chce, to można wielu rzeczy nie dostrzegać. nawet bardzo chorego człowieka, ktory śpi na mrozie w nieogrzewanej ruderze.....

    [quote=gość: ktos] codo opieki to dają zapomogi tym co pija ,niż tym co potrzebują naprawdę [/quote]

    tak, bo cześć z tych trunkowych będzie na tyle upierdliwa, że wydębi swoje. przyjdą raz, drugi nietrzeźwi, zrobią awanturę lub wymyślą piękną historyjkę jacy to oni biedni. natomiast ich dzieci niech głodują, co to kogo obchodzi. ci, którzy najbardziej potrzebuja pomocy najczęściej nie mają odwagi przyjść i poprosić. pracownicy socjalni powinni ich znaleźć w środowisku i udzielić pomocy.
    największą pomocą poza materialną jest kontrakt socjalny, terapia i zaangażowanie w usamodzielnianie rodziny wielu instytucji (pomoc interdyscyplinarna). po dokładnej diagnozie opracowanie i realizacja planu pomocy. tylko taką drogą można osiągnąć cel, a nie przyznawanie raz na czas zasiłku by mieć problem z głowy.....

    7 5 Cytuj
  • 24 paź 2011

    [quote=gość: Jaślanka;)] klamerka023 napisał/a:Ta kobieta była kilka razy w szpitalu i uwierz da się załatwić umieszczenie jej w odpowiednim ośrodku, jest tzw sądowe umieszczenie (bez zgody) i tym własnie miedzy innymi zajmuje się MOPS!!!!!! Ciekawe kto weźmie odpowiedzialność jak nie daj Boże cos tej kobiecie sie stanie.... Mam nadzieje że któryś z pracowników socjalnych tut. MOPSu to przeczyta i wpadnie na taki pomysł. Chciałam nieśmiało przypomnież że zima sie zbliża a ta kobieta śpi w starej mleczarni ze szczurami!!!!!!!!!!!!! trzeba chcieć pomóc. jeśli się nie chce, to można wielu rzeczy nie dostrzegać. nawet bardzo chorego człowieka, ktory śpi na mrozie w nieogrzewanej ruderze.....gość: ktos napisał/a:codo opieki to dają zapomogi tym co pija ,niż tym co potrzebują naprawdę tak, bo cześć z tych trunkowych będzie na tyle upierdliwa, że wydębi swoje. przyjdą raz, drugi nietrzeźwi, zrobią awanturę lub wymyślą piękną historyjkę jacy to oni biedni. natomiast ich dzieci niech głodują, co to kogo obchodzi. ci, którzy najbardziej potrzebuja pomocy najczęściej nie mają odwagi przyjść i poprosić. pracownicy socjalni powinni ich znaleźć w środowisku i udzielić pomocy. największą pomocą poza materialną jest kontrakt socjalny, terapia i zaangażowanie w usamodzielnianie rodziny wielu instytucji (pomoc interdyscyplinarna). po dokładnej diagnozie opracowanie i realizacja planu pomocy. tylko taką drogą można osiągnąć cel, a nie przyznawanie raz na czas zasiłku by mieć problem z głowy..... [/quote]
    Niestety- muszę wam odpowiedzieć- choć ani za instytucjami i urzędnikami- nie jestem!
    Ludzie- dajcie spokój! z bezpodstawnym oskarżaniem
    - wiem że potrzebujących jest dużo- ale Ci naprawdę potrzebujący- "nie robią wrzasku"-ale głównie właśnie- tzw. "roszczeniowcy! którym się zawsze i wszedzie należy!-a co"
    Uważam, po moich obserwacjach kilkunastoletnich, że:
    Po pierwsze!- Oczywiście- Chorym ( zwłaszcza psychicznie)( trzeba pomóc- ale nie na siłę- (poczytajcie prawo-) ale tylko ubezwłasnowolnionym= reszta może bawić się z każdym urzędnikiem w kotka i myszkę przez długi czas- i nicc nie można w świetle prawa zrobić żeby im pomóc!!!
    po drugie!- Petenci opieki-w większości to lumpy- typowe- które i tak przepiją wszystko- wyjdź nad Bysinkę przed 8 rano - i zobacz- Chłopy w kwiecie wieku ( zdrowotne wraki po przepiciu- ONI mają na kolejne "zasilanie baterii"-skąd?....... myślałeś o tym krytyku?
    Pomagać trzeba- ale nie "rybką" ale "wędką"- I TU trzeba raczej Urzędu Pracy- do roboty gnać- i tyle- nawet za nasze podatki -ale niech zarobią - to docenią-( może...)
    P.S. ( oczywiście jest grupa samotnych matek, ludzi starszych, bezradnych i niepełnosprawnych uczciwych- ale to margines klientów- i na pewno im pomoc się należy bez żadnych próśb- wystarczy odpowiednie pismo ( jest prawnik z MOPS- który pomaga takowe pisma napisać bezpłatnie- dowiedzieć się można bez problemu gdzie i kiedy)
    Więc nie piszcie bredni- bez sprawdzenia. Wiem że krytykować jest łatwo- ale nie o to wam chodzi przecież- ale żeby namieszać i zgnoić..
    czyż nie?
    - Pozdrawiam

    7 6 Cytuj
  • basia 24 paź 2011

    [quote=gość: hallo] Chorym ( zwłaszcza psychicznie)( trzeba pomóc- ale nie na siłę- (poczytajcie prawo-) ale tylko ubezwłasnowolnionym= reszta może bawić się z każdym urzędnikiem w kotka i myszkę przez długi czas- i nicc nie można w świetle prawa zrobić żeby im pomóc!!! [/quote]
    Jakże płytkie są twoje długoletnie obserwacje, lepiej już tego nie rób bo wnioski te są zupełnie bezpodstawne - ty po prostu nie jesteś w temacie. Więc....[quote=gość: hallo] nie piszcie bredni- bez sprawdzenia [/quote]
    PS. Ubezwłasnowolnionym nie pomaga MOPS tylko opiekun prawny który wystepuje w ich imieniu wiec tak jakby instytucja ta niewiele w tej kwestii może zaoferować sama od siebie.... poczytaj prawo jak to sam wszystkim proponujesz :(

    9 3 Cytuj
  • 25 paź 2011

    [quote=gość: hallo] Po pierwsze!- Oczywiście- Chorym ( zwłaszcza psychicznie)( trzeba pomóc- ale nie na siłę- (poczytajcie prawo-) ale tylko ubezwłasnowolnionym= reszta może bawić się z każdym urzędnikiem w kotka i myszkę przez długi czas- i nicc nie można w świetle prawa zrobić żeby im pomóc!!! [/quote]

    ośrodek pomocy społecznej może dużo w tej sprawie. najpierw zorientuje się potem zabieraj głos w dyskusji

    [quote=gość: hallo] po drugie!- Petenci opieki-w większości to lumpy- typowe- które i tak przepiją wszystko- wyjdź nad Bysinkę przed 8 rano - i zobacz- Chłopy w kwiecie wieku ( zdrowotne wraki po przepiciu- ONI mają na kolejne "zasilanie baterii"-skąd?....... myślałeś o tym krytyku? [/quote]

    a skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe to co? może o to do gminnej komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych wnioskować pracownik socjalny. tylko trzeba chcieć rozwiązywać problemy i naprawdę pomagać ludziom. to wymaga zachodu i zaangażowania ale efekty dla życia konkretnego człowieka i jego rodziny są bezcenne!!!

    9 4 Cytuj
  • 25 paź 2011

    To co napisała Jaślanka to przysłowiowa "kropka nad i" mianowicie TRZEBA CHCIEĆ a nie stwarzać pozory pracy socjalnej. Oczywiście wiadomo ustawy , paragrafy itp. nie da się przeskoczyć ale uważam że liczy się człowiek a o tym w naszym ośrodku często się zapomina. Trudna sytuacja zmusiła mnie kilka lat wstecz do zwrócenia się o pomoc do Mopsu w Myślenicach. Po trzech kontaktach z kierowniczką i zastępczynią wolałam wziąć kredyt 500zł w Chwilówkach i oddać go z nawiązką niż mieć do czynienia z tą instytucją. Teraz sytuacja moja poprawiła się na tyle że choć bym mogła nie korzystam z rodzinnego ani dożywiania bo wolę z tymi paniami się nie kontaktować

    10 6 Cytuj
  • 26 paź 2011

    Dajcie już spokój, obrażacie tylko ludzi takimi wpisami. Każdy z Was jest odważny bo jest anonimowy. Niech każdy popatrzy na siebie, swoje życie i postępowanie a nie oczernia innych ludzi, którzy ciężko pracują.
    Choćby nie wiem co zrobiono i tak znajdzie się taki co znajdzie dziurę w całym. Nie na tym to polega...

    10 10 Cytuj
  • 26 paź 2011

    Oczywiście jak większość spraw w tej gminie przemilczmy bo tak jest wygodniej. Patrzmy na siebie i nie krytykujmy ludzi którzy ciężko pracują. Nie chodzi o to żeby pracowali ciężko tylko dobrze!

    13 6 Cytuj
  • basia 26 paź 2011

    [quote=gość: znudzony] Dajcie już spokój, obrażacie tylko ludzi takimi wpisami [/quote]
    Wskaż mi miejsce gdzie ktokolwiek nieprzychylny pracownilkom i ogólnej pracy tut. MOPS-u obraził w/w??? Nikt tu nikogo nie oczernia tylko realnie przedstawia pracę czy zakres obowiązków które powinny byc realizowane a nie są wspomnianej instytutci. O tyle mam prawo do wytykania błedów bo sama pracuje w pomocy społecznej i znam te sprawy od podszewki i dla mnie nie ma czegos takiego że nie da się. A nie mam zamiaru tolerowac i przemilczac wpisów które w znaczący sposób mijają sie z prawdą. Problem z MOPSem nie istnieje od wczoraj i i nie tylko my to dostrzegamy. A że znajdzie sie pare osób które je tutaj wyszczególnią wcale nie świadczy o tym że szukamy dziury w całym. Na podstawowym poziomie pracy i współpracy z klientami MOPSu coś nie działa wiec nie ma takiej możliwości żeby tutaj pojawiły sie pozytywne opienie.

    10 6 Cytuj
  • 28 paź 2011

    ktoś tu wspomniał o przymusowej pomocy dla osób uzależnionych co za bzdura ja pisałam o przymusowj pomocy dla osoby chorej umysłowo .... a co jeśli nie ma ta osoba nikogo kto sie nią interesuje co ma zginąć co w takiej sytuacji mówi prawo? Po ostatniej mojej interwencji telefonicznej chyba kolejny raz ją zabrali bo nie widze jej błąkającej sie po ulicy oby tym razem zatroszczono sie o jej byt przyzwoicie.

    7 4 Cytuj
  • 28 paź 2011

    Żeby było śmieszniej , to ta pani koczowała latem pod oknami kierownik MOPS . Brawo!!!!

    6 5 Cytuj
  • 2 lis 2011

    [quote=gość: spostrzegawcza] Żeby było śmieszniej , to ta pani koczowała latem pod oknami kierownik MOPS . Brawo!!!! [/quote]
    Mieszkania? Biura?

    3 2 Cytuj
  • 2 lis 2011

    mieszkania, bidulka bezdomna sypiała pod oknami kierownik koło sklepu p. Szlachetki potem zniknęła i ktoś tu pisał że w byłej mleczarni ma lokum.

    4 4 Cytuj
  • 14 lis 2011

    Mam pytanie? Dowiedziałam się dzisiaj że jutro w Krakowie rozpoczyna się ogólnopolska konferencja na temat mobbingu. Jednym z organizatorów jest mój znajomy Ks.dr Robert Nęcek rzecznik archidiecezji krakowskiej. Jak podaje broszura konferencyjna "Mobbing jest spiskiem wymierzonym przeciwko kompetentnemu i uczciwemu pracownikowi. Z różnych powodów niewygodnemu dla pracodawcy. Jest szykanowaniem , zastraszaniem i niszczeniem danej osoby w miejscu pracy. Zgodnie z definicją - trwającym nie krócej niż pół roku. Mobbing często odbywa się w białych rękawiczkach przy użyciu wyrafinowanych metod." Tyle cytatu. Czy w ramach terapii wybiera sie ktos z kierownictwa myślenickiego Mops-u?

    7 4 Cytuj
  • 15 lis 2011

    świetny tekst przedmówczyni:):) i jakże adekwatny do sytuacji tam panującej

    6 4 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Jednym z organizatorów jest ksiądz... ha ha ha. Znowu ksiądz. Ci to wszędzie muszą wejść. Ksiądz to najwięcej wie o mobbingu w robocie. Tak samo jak o życiu w rodzinie i wychowaniu seksualnym.
    Ciekawe co księża z naszej parafii zrobili w sprawie kobiety o której była mowa kilka postów wyżej. Pastuszkowie owiec. Wy się tu na pracownikach socjalnych wyżywacie, na tych którzy bez polecenia czy zgodności prawnej nie mogą nikomu pomóc a tu obok bysinki nowa wieża za grube pieniądze urosła. Księża wożą się samochodami poza zasięgiem normalnego człowieka. Powinni być dobroduszni, wrażliwi, oddawać pieniądze biednym i potrzebującym. Dbać o zbłąkane owieczki. A tu co?

    6 11 Cytuj
  • 16 lis 2011

    12gr wyluzuj masz trochę racji ale tylko trochę, nie mieszaj w sprawy społeczne wieży kościelnej , bo gdybyś chodziła do kościoła to byś wiedziała że prace wykonywane są dzięki składkom dobrowolnym podkreślam parafian. A pracownicy socjalni, mają sporo możliwości tylko fatalne kierownictwo.Dużo racji masz jeśli chodzi o obrastanie księży w bogactwo, faktem jest samochodziki mają niezłej klasy i powinno być więcej w nich pokory.

    8 4 Cytuj
  • 16 lis 2011

    16 maja 2010r. Gość o nicku obserwator napisał ten post. Powinien się podpisać wnikliwy obserwator bo to co napisał odda je to nad czym Wy dyskutujecie. Dopóki ten post będzie aktualny do póty nic się nie zmieni. I na nic ta gadanina.

    5 3 Cytuj
  • 18 lis 2011

    bidulka bezdomna wróciła wczoraj przesiadywała na rynku.....a zima tuż tuż

    4 3 Cytuj
  • basia 18 lis 2011

    [quote=gość: spostrzegawcza] bidulka bezdomna wróciła wczoraj przesiadywała na rynku.....a zima tuż tuż [/quote]
    Powtórka z rozrywki - standard. Pewnie znowu czegoś nie dało się zrobić....

    4 2 Cytuj
  • 18 lis 2011

    To nie powtórka to norma. Tu albo się nie da albo zawsze znajdzie się jakieś "logiczne" uzasadnienie. Zastanawiam się kiedy ktoś na prawdę zainteresuje się tym co się dzieje w tej materii i rozliczy kierownictwo ops i burmistrza z tych działań pozorowanych. Myślę że ten moment nie jest już aż tak odległy bo ludzie swój rozum mają i dość mają "państwa w gminie" zwłaszcza po powodzi w 2010r. i przy rozdzielaniu pomocy oraz bezpośrednim traktowaniu potrzebujacych.

    5 2 Cytuj

Odpowiedz