Forum » Myślenice

Opieka Społeczna w Myślenicach

  • Joanna Nijakowska 3 gru 2013
    bejakbasia napisał/a:

    Dla swoich dzieci powinna Pani usunąć wpis.Myślenice to małe miasto,a dzieci w wieku szkolnym potrafią być okrutne.Bez problemu można znaleźć kim są,gdzie chodzą do szkoły itd.i może niekoniecznie chcą by wszyscy znali ich historię.Pomocy można szukać w inny sposób,mniej oficjalny.

    Ma Pani rację nie pomyślałam o tym. Może jestem zbyt szczera i nigdy nie miałam nic do ukrycia i przez to jest jak jest. Najbardziej boli w tej chwili że jestem brana za jakąś oszustkę przez niektóre z osób na tym forum. Wchodzę tu i czytam posty na mój temat a potem chodzę po domu i tylko płaczę że życie jest tak niesprawiedliwe. Najgorsze w tym wszystkim że sama się przyczyniłam i skomplikowałam swoją naiwnością i wiarą w ludzi swoje obecne życie i zdaję sobie z tego sprawę :( .

    1 14 Cytuj
  • Joanna Nijakowska 3 gru 2013
    bejakbasia napisał/a:

    Dla swoich dzieci powinna Pani usunąć wpis.Myślenice to małe miasto,a dzieci w wieku szkolnym potrafią być okrutne.Bez problemu można znaleźć kim są,gdzie chodzą do szkoły itd.i może niekoniecznie chcą by wszyscy znali ich historię.Pomocy można szukać w inny sposób,mniej oficjalny.

    Proszę mi napisać jak usuwa się wpisy ? bo nie umiem do tego dojść dziękuję

    6 Cytuj
  • 3 gru 2013

    Najważniejsze że pani Joannie udało się wyrwać z rąk męża kata , wielki plus za odwagę . Myślę pani Joanno ,że się wszystko ułoży pomyślnie i będzie pani jeszcze szczęśliwa , trzeba w to wierzyć i być dobrej myśli. .

    10 5 Cytuj
  • Joanna Nijakowska 3 gru 2013
    jasmin napisał/a:

    Najważniejsze że pani Joannie udało się wyrwać z rąk męża kata , wielki plus za odwagę . Myślę pani Joanno ,że się wszystko ułoży pomyślnie i będzie pani jeszcze szczęśliwa , trzeba w to wierzyć i być dobrej myśli. .

    Dziękuję za słowa otuchy. Myślę też ze te sytuacje jakie mnie spotkały dały mi dużą nauczkę i wiele do myślenia. Pozdrawiam

    4 7 Cytuj
  • 3 gru 2013
    Endrju napisał/a:

    Fenomenalne! Ne dość, że masa błędów ortograficznych, to jeszcze wszystko zawarte w jednym zdaniu (jak też poprzedni post)!

    Jeśli kobieta mieszka z mężczyzną w jednym domu, mieszkaniu, ma z nim dzieci, czyli wygląda to na wspólne gospodarstwo domowe, to jakże może być matką samotnie wychowującą dzieci?
    Jeśli kobieta decyduje się na przygodny seks, powinna myśleć, przecież nie jest już ona nastolatką (te 13-latki wspomniane przez Ciebie wydają się być bardziej świadome).
    We wcześniejszym poście wspominasz, że pomoc społeczna nie płynie z naszych pieniędzy, a ze skarbu państwa... A skąd państwo ma pieniądze? Z naszych podatków, więc są to pośrednio nasze pieniądze (nad którymi niestety nie mamy żadnej kontroli)!

    W moim odczuciu post @jolanty wcale nie jest stronniczy, jako obiektywny obserwator opisuje ona, co widzi na podstawie wcześniejszych wpisów.

    Endrju często czytam twoje wpisy i uważałam Cie za mądrego człowieka ale tym razem powiem Ci sie nie pokazałeś. Widzisz Endrju jest wiele takich kobiet jak Pani Joanna , które mieszkają po jednym dachem z mężem ale nie maja środków dożycia ponieważ Ci owi "mężowie " zwyczajnie nie daja pieniędzy żonie na utrzymanie swoich dzieci i ich samych. Jest wiele byłych mężów , którzy nie płacą alimentów i nic z Ty uwierz mi nie można zrobić. Nie wierze w to ,że Pani Joanna zmyśliła sobie to wszystko i opisała na tym forum dla zabawy. Pani Joanna myślała ,że usłyszy od was słowa otuchy ale niestety w zamian za to dostała po głowie.
    Czy Ty Endrju zadowolony jesteś z siebie???

    12 11 Cytuj
  • 3 gru 2013
    bejakbasia napisał/a:

    Dla swoich dzieci powinna Pani usunąć wpis.Myślenice to małe miasto,a dzieci w wieku szkolnym potrafią być okrutne.Bez problemu można znaleźć kim są,gdzie chodzą do szkoły itd.i może niekoniecznie chcą by wszyscy znali ich historię.Pomocy można szukać w inny sposób,mniej oficjalny.

    No widzę ,że Ty już rozszyfrowałaś kto to jest znalazłaś na FB i komentujesz pewno nie tylko na forum. Jeno Ci powiem uważaj bo takie plotkowanie zakręci koło i wróci do Ciebie z podwojoną siłą.

    9 15 Cytuj
  • 11 lut 2014

    witam !ja też mam problemy z mężem który nie chce płacić alimentów poszłam do opieki po pomoc i jestem po prostu zachwycona pomoc ,poradę i miłe słowo dostałam od ręki (szczególnie jedna pani bardzo profesjonalna i fajna)gdyby nie pomoc MOPSU nie wiem co by było dziękuje!

    4 10 Cytuj
  • Bogdan Banat 12 lut 2014

    Co wy pieprzycie ze opieka jest taka uczciwa,dla kogo? dla tych co maja w kasy,same papierki zniechęcają do tego aby tej jałmużny nie brać. Ja jestem b. chory jak i moja zona i córka i niema kasy dla nas a jak przyjdzie pijaczek co aż cofa się człowiek od niego bo taki odorto dostaje 300 zl a mi proponuja 120zl na 4 osoby.Te opieke to powinni lacznie z kierownikiem i tymi paniami

    15 3 Cytuj
  • 12 lut 2014

    Ot właśnie polska durna mentalność zdeptać słabszego, dobić , ręki mu nie podać nic tylko życzyć wszystkim pseudo życzliwym podobnego życia jeżeli już nie takiego samego oj Polacy i Polki nie taki ma być ten kraj , ale to dzięki Wam wizerunek Polaka jest niezmienny

    1 3 Cytuj
  • 12 lut 2014

    jasne !za wszystkie problemy nasze i nie nasze najlepiej zwalić na MOPS!a w którym urzędzie nie ma papierkowych przepraw!?(urząd skarbowy ,i tym podobne)i nie jestem "pseudo życzliwa"tylko mówię o tym z czym ja się spotkałam z ludzką życzliwością,chyba nie mówimy otym samym mopsie?!

    2 8 Cytuj
  • Bogdan Banat 13 lut 2014

    Mops wszędzie widzi patologie,czy będąc bez pracy która załatwia się po znajomości,nie mając na leki i jedzenie opiekunka z mops zada tony papierków żeby dać zasiłek na 1 m-c w wys 120 zl? to jest absurd. Czepiaja sie wszystkiego nawet do lodówki zaglądają czy nie ma tam droższego jogurtu dla dziecka bo jak cie na niego stac to biedy nie masz

    13 2 Cytuj
  • 13 lut 2014

    mi nikt do lodówki nie zaglądał!

    1 6 Cytuj
  • 13 lut 2014

    Bruner... nie jestem z MOPSu ale też widzę w Tobie patologię.

    2 12 Cytuj
  • Jagienka Mur. 13 lut 2014

    Witam,
    mnie do lodówki nikt nie zaglądał. Wyznałam szczerze,że tam jest musztarda, majonez, dżem i margaryna. Mogłabym zrezygnować z lodówki, ale w/w produkty w chłodzie dłużej się przechowują. Mogłabym nie mieć internetu /koszt 39 zł/, ale czasem trzeba zapomnieć o szarej rzeczywistości. Nie palę, nie piję.
    Pozdrawiam was.

    9 Cytuj
  • 13 lut 2014

    Bruner...widzę ze ty wszędzie widzisz patologię!też nie jestem pracownikiem mopsu ale nie oceniaj nikogo jak nie znasz jego sytuacji i problemów!ludzie nie możemy wymagać żeby mops dawał każdemu kto do nich przyjdzie 1000 zł miesięcznie tak nie ma i tak nigdy nie będzie!każda sprawa i rodzina jest inna i każdej pewnie należy się co innego ,przecież to też są tylko ludzie i pracownicy których obowiązują jakieś przepisy i procedury!i na pewno nie chcą ludziom robić specjalnie na złość!trzeba być wdzięcznym za kazdą pomoc nawet za to 120 zł! nie bądżmy malkontentami i nie narzekajmy bo zawsze może być gorzej!a co do Jagienki nie musisz się tłumaczyć ,dobrze cię rozumiem czasem trzeba oderwać się od szarej rzeczywistości żeby nie zwariować:)pozdrowienia!

    3 5 Cytuj
  • Bogdan Banat 14 lut 2014
    mieszkaniec napisał/a:

    Bruner... nie jestem z MOPSu ale też widzę w Tobie patologię.

    Pewnie ze u mnie patologia,pije,pale,kradnę i Mops nie chce mi dołożyć do taniego wina, Co rodzinka pracuje w tym pożal się Boże mopsie ze tak ich bronisz?

    12 5 Cytuj
  • 14 lut 2014

    też nie piję nie palę i nie kradnę!to że mówię to co myślę i z czym się faktycznie spotkałam to znaczy dla ciebie (Bruno)tylko tyle że mam rodzinę w mopsie?niestety nie!jestem zwykłym człowiekiem który potrzebował pomocy i ja taką pomoc otrzymałam ,ty być może nie (według twojego uznania)więc po to jest to forum żeby mówić to co się myśli a nie mówić o rodzinach i znajomościach!

    5 8 Cytuj
  • 2 wrz 2014

    Podziw za odwagę napisania historii swojego życia-rozumiem cię bo też miałam takie życie .Pozdrawiam i życzę powodzenia..

    4 1 Cytuj
  • 20 wrz 2014

    Do kiedy można składać podania o zasiłek rodzinny?

    3 1 Cytuj
  • 20 wrz 2014

    do konca pazdziernika

    6 Cytuj
  • 16 lis 2014

    co sądzicie o projekcie "Aktywne Myślenice" i o szkoleniach?

    1 3 Cytuj
  • 21 mar 2023

    Mnie tylko jedno dziwi a mianowicie spotkałem pana M.M. z Krzyszkowic na składzie budowlanym od słowa do słowa jak mu się to powodzi ile to na dzień nie zarabia ,a tu okazuje się że pobiera świadczenia jakie tylko się da czyli wystarczy mieć kogoś znajomego naoszukiwać w papierach i kasa sama leci z naszych podatków na konto prywatne - nie powinno być kontroli przed wydaniem zaświadczenia czy kasa się należy czy nie ???

    6 Cytuj
  • 6 paź 2023

    Mam pytanie , na jakiej podstawie przyznawana jest zapomoga???
    Pan z Krzyszkowic chwaląc się ,, po wsi ,, ile on nie zarabia i jak mu się biznes kręci wystąpił o zapomogę( i dostał zapewne przez wstawiennictwo ) . Czy jest to możliwe w takiej instytucji że nikt nikogo nie sprawdza jakie ma naprawdę warunki i czy dana pomoc mu się należy ???Przykładów jest zapewne jeszcze kilka takich jak w/w a może warto z weryfikować co komu się należy a nie żyć na koszt państwa i podatników !!!

    5 3 Cytuj
  • 10 paź 2023

    Dla takich instytucji liczy się papier ze skarbówki. Jeśli pan nie ma na picie dochodów to dla instytucji jest biedny choćby w garażu trzymał lambo.
    W radiu reklamują rządową aplikacje do podpie.... znaczy zgłaszania wykroczeń i przewinień innych obywateli to może tam spróbuj jeśli cię bardzo mierzi.
    Osobiście ci się nie dziwię.
    Czekam czy ktoś z gorliwych użytkowników tej apki zgłosi pewną bezrobotną z rozdzielnością majątkową, która kupuję działki za miliony....

    2 Cytuj

Odpowiedz