Forum » Myślenice

500+ w Myślenicach

  • 30 maj 2016

    pani Katarzyno gdyby naprawdę nie miała co wlozyc do garnka to siedziała by pani w mopsie i prosiła o pomoc a nie przynudzała tutaj bo z tego pieniedzy nie ma

    21 8 Cytuj
  • katarzyna salawa 31 maj 2016
    MONIKA 11 napisał/a:

    pani Katarzyno gdyby naprawdę nie miała co wlozyc do garnka to siedziała by pani w mopsie i prosiła o pomoc a nie przynudzała tutaj bo z tego pieniedzy nie ma

    A przepraszam bardzo co to pani obchodzi? Niech pani patrzy na siebie a nie na mnie

    9 19 Cytuj
  • 31 maj 2016

    Czytać sie tego nie da co wypisujecie,nie lepiej poszukac sobie pracy a nie czekać jak ktoś nam da cos za darmo...a jakby nie było tego +500 to na co byście czekali,ja też złozylam na dziecko i czekam cierpliwie kiedy przyjdzie to bedzie

    20 2 Cytuj
  • 31 maj 2016

    Wczoraj późnym popołudniem pieniądze wpłynęły na konto. Decyzji jeszcze nie mam. Wniosek składałam 1 kwietnia.

    A do wiadomości "życzliwych" : oboje z mężem pracujemy i nie pobieramy zasiłków z MOPS, ale jak rząd uchwalił 500+, to dlaczego mam nie wziąć. I też uważam, że jest to niesprawiedliwe, iż jedni dostali już dawno pieniądze, a inni nadal czekają.
    To, że obydwoje rodziców pracuje, to nie oznacza z definicji bogactwa.
    Każdy chce dla swoich dzieci jak najlepiej i nieba by im przychylił.

    19 10 Cytuj
  • katarzyna salawa 31 maj 2016
    izaa napisał/a:

    Wczoraj późnym popołudniem pieniądze wpłynęły na konto. Decyzji jeszcze nie mam. Wniosek składałam 1 kwietnia.

    A do wiadomości "życzliwych" : oboje z mężem pracujemy i nie pobieramy zasiłków z MOPS, ale jak rząd uchwalił 500+, to dlaczego mam nie wziąć. I też uważam, że jest to niesprawiedliwe, iż jedni dostali już dawno pieniądze, a inni nadal czekają.
    To, że obydwoje rodziców pracuje, to nie oznacza z definicji bogactwa.
    Każdy chce dla swoich dzieci jak najlepiej i nieba by im przychylił.

    Pierwsza od dawna sensowna wypowiedź :-)

    7 15 Cytuj
  • mamakasia7 31 maj 2016

    Dziewczyny. Mam 7 dzieci na utrzymaniu. Córkę na studiach. Syna w klasie maturalnej i 18 letnią córkę z orzeczeniem. Przyznali mi 500 + tylko na 3 dzieci bo jako pierwsza liczy się moja 15 letnia latorosl. I wiecie co? Cieszę się z tej kasy bardzo. I nie narzekam że tylko tyle. I panie co macie po jednym lub dwoje to zastanówcie się co mówicie. I ja również nie korzystam z pomocy Mops u. Pozdrawiam te niezadowolone. Dzięki 500+ moje dzieci pojadą nad morze.

    26 5 Cytuj
  • Andrzej 31 maj 2016

    Kłóćcie się dalej ;)
    A tymczasem u mnie też wpłata na konto wczoraj przyszła (pewnie przelew poszedł do wszystkich obsłużonych już wniosków).

    8 3 Cytuj
  • 1 cze 2016

    Drodzy spragnieni pieniędzy Myśleniczanie :)
    Tak nawiązując do Programu 500+ czy ktoś z Was zastanawiał się może co by było gdyby tych pieniędzy Państwo jednak nie dawało?? Z czego dotychczas żyliście, z czego utrzymywaliście swoje dzieci?? Radził bym pójść do normalnej, uczciwej pracy! Chwycić się roboty, a nie czekać aż ktoś da ! Wy to się czasem nie możecie zachować ! Ale przecież najgorsi są Urzędnicy, bo za wolno bo nic nie robią, kawę piją, ciągle jedzą ..... Tak dla Waszej informacji to też ludzie i potrzebują tak jak każdy zjeść śniadanie, wypić porządną kawę bo to Oni muszą użerać z Takimi ludźmi jak Wy !
    Pozdrawiam Gorąco :)

    41 12 Cytuj
  • Andrzej 1 cze 2016

    [OT]
    Ale po co pracować?
    PiS da 500 na dziecko, bez pracy, to i na każde dziecko. MOPS też coś dorzuci. Teraz będą mieszkania dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej. A na czarno można coś tam dorobić i nieźle żyć.
    A naiwniacy pracujacy na etat niech składają się na jałmużnę dla tych niepracujących z wyboru. Bo oni są najwięcej dojeni i karmieni czczymi obietnicami dostatniej emerytury. O ile dożyją. O ile ZUS dożyje (a raczej nasze składki pseudo-zdeponowane tam).

    23 5 Cytuj
  • 1 cze 2016

    Chcesz to pracuj sobie na czarno, ale ciekawi mnie sytuacja kiedy będziesz miał 70 lat ( o ile dożyjesz ), że nadal będziesz się utrzymywał z tej pracy na czarno - szczerze? Wątpię. A tacy ludzie, którzy uczciwie zapracowali sobie na tą emeryturę nie będą musieli się na starość martwić czy mają co wsadzić do garnka. Ale co ja się będę wtrącać przecież dzieci to najlepsza inwestycja - nic tylko "robić" :)
    Gratuluję pomysłu na lepsze życie :)

    9 4 Cytuj
  • katarzyna salawa 1 cze 2016
    NieznajomyPetent napisał/a:

    Chcesz to pracuj sobie na czarno, ale ciekawi mnie sytuacja kiedy będziesz miał 70 lat ( o ile dożyjesz ), że nadal będziesz się utrzymywał z tej pracy na czarno - szczerze? Wątpię. A tacy ludzie, którzy uczciwie zapracowali sobie na tą emeryturę nie będą musieli się na starość martwić czy mają co wsadzić do garnka. Ale co ja się będę wtrącać przecież dzieci to najlepsza inwestycja - nic tylko "robić" :)
    Gratuluję pomysłu na lepsze życie :)

    Takie komentarze to można sobie w ... Wsadzić jak można być taka osoba co myśli że dzieci się robi dla inwestycji, chore to dla mnie jest co tu się wypisuje, moim zdaniem jak komuś się należy 500+ to dlaczego ma nie korzystać przecież takie pieniądze to tylko kropla w morzu potrzeb a dziecko nie wychowuje się tylko miesiąc ale dużo dłużej, a panie pracujące w urzędach to tak naprawdę połowę pracy spędzają na piciu kawy i ploteczkach, ostatnio miałam przypadek że pani wyszła sobie na zakupy i nie było jej ponad godzinę i gdzie tu sprawiedliwość? a z resztą do niektórych i tak to nie dociera bo mają swoje racje i swoje poglądy ale jak komuś się coś należy to dlaczego ma być gorszy od innych o swoje należy się upominac

    7 21 Cytuj
  • 1 cze 2016

    " praca mamy " jest tak samo ważna jak każda inna, a nawet bym powiedziała że większa, kobieta będąca matka musi być sprzątaczką, kucharką , nauczycielką i prawie z każdego zawodu po trochę by się znalazło w mamie> więc Ci co tu piszą niech się dobrze zastanowią co piszą bo nam się tak samo pieniądze należą jak każdemu innemu pracownikowi, bo tak jak napisała Pani katarzyna SALAWA urzędniczki mają czas by spokojnie napić się kawy ja tego czasu bardzo często nie mam. I decydując się na dzieci nie liczyłam na to 500 zł miesięcznie, ale uwarzam że mi się to należy i jeszcze wychowanie dziecka powinno się liczyć do emerytury i taka jest prawda. WIĘC NIECH życzliwi tu piszący niech popracują charytatywnie po co będą się upominać o pensję to co sie im należy. LUDZIE SZANUJMY SIĘ ! i pomyślmy za nim coś napiszemy, ponieważ nie czuje się gorsza siedząc w domu wychowując dzieci, tak naprawdę wychowuje je dla was by było kiedyś dobrym mężem, żoną, lekarzem budowlańcem czy żeby nawt miał też 3 dzieci...

    14 6 Cytuj
  • 1 cze 2016

    Tak dla Pani wiadomości mamy demokrację i wolność słowa więc każdy mówi to co myśli i wyraża swoje zdanie ;) To już mówię gdyby Pani nie wiedziała ;] Rodzina 500+ to zapomoga do wychowania dziecka, a nie Pani miesięczna wypłata ;] Gdyby takie ludzie normalnie pracowali i zarabiali na utrzymanie rodziny to takie świadczenie było by tylko plusem na lepsze życie, może nawet na wakacje dla dzieci ! ;] A jeśli mówimy tu już o Urzędnikach to każdy ma przerwę w pracy, i każdy ją wykorzystuje tak jak uważa. A gdzie tu sprawiedliwość? Ja Pani powiem : Otóż Urzędnicy zarabiają pieniądze, pracują uczciwie jak każdy inny obywatel więc nie rozumiem o co się tu czepiać. A co ja mogę jeszcze powiedzieć: no są na świecie śmierdzące lenie, którzy tylko czekają żeby wziąśc coś bo im się należy, najpierw zaróbcie, a pozniej sprawdzajcie czy jakaś zapomoga się wam należy ;)

    9 8 Cytuj
  • 1 cze 2016
    NieznajomyPetent napisał/a:

    Tak dla Pani wiadomości mamy demokrację i wolność słowa więc każdy mówi to co myśli i wyraża swoje zdanie ;) To już mówię gdyby Pani nie wiedziała ;] Rodzina 500+ to zapomoga do wychowania dziecka, a nie Pani miesięczna wypłata ;] Gdyby takie ludzie normalnie pracowali i zarabiali na utrzymanie rodziny to takie świadczenie było by tylko plusem na lepsze życie, może nawet na wakacje dla dzieci ! ;] A jeśli mówimy tu już o Urzędnikach to każdy ma przerwę w pracy, i każdy ją wykorzystuje tak jak uważa. A gdzie tu sprawiedliwość? Ja Pani powiem : Otóż Urzędnicy zarabiają pieniądze, pracują uczciwie jak każdy inny obywatel więc nie rozumiem o co się tu czepiać. A co ja mogę jeszcze powiedzieć: no są na świecie śmierdzące lenie, którzy tylko czekają żeby wziąśc coś bo im się należy, najpierw zaróbcie, a pozniej sprawdzajcie czy jakaś zapomoga się wam należy ;)

    Po pierwsze nie pisze się "takie" tylko "tacy" ludzie :D a po drugie... się ma kasę się kozaczy...:D ja pracuje uczciwie za najniższą krajową i co do zapomogi jak najbardziej stanę w kolejce jako pierwsza!! bo takie pieniądze jak nam oferuje Państwo to wstyd i hańba ! tak ze te 500 + to wielki krok z ich strony i jak się należy to z miłą chęcią wezmę HA!:) a Pani Kasia Solawa jest tutaj dla mnie priorytetem bo walczy o lepszy byt dla siebie i dzieci pozdrawiam:)

    8 8 Cytuj
  • 1 cze 2016
    NieznajomyPetent napisał/a:

    Tak dla Pani wiadomości mamy demokrację i wolność słowa więc każdy mówi to co myśli i wyraża swoje zdanie ;) To już mówię gdyby Pani nie wiedziała ;] Rodzina 500+ to zapomoga do wychowania dziecka, a nie Pani miesięczna wypłata ;] Gdyby takie ludzie normalnie pracowali i zarabiali na utrzymanie rodziny to takie świadczenie było by tylko plusem na lepsze życie, może nawet na wakacje dla dzieci ! ;] A jeśli mówimy tu już o Urzędnikach to każdy ma przerwę w pracy, i każdy ją wykorzystuje tak jak uważa. A gdzie tu sprawiedliwość? Ja Pani powiem : Otóż Urzędnicy zarabiają pieniądze, pracują uczciwie jak każdy inny obywatel więc nie rozumiem o co się tu czepiać. A co ja mogę jeszcze powiedzieć: no są na świecie śmierdzące lenie, którzy tylko czekają żeby wziąśc coś bo im się należy, najpierw zaróbcie, a pozniej sprawdzajcie czy jakaś zapomoga się wam należy ;)

    to co Pan pisze to jest co najmniej śmieszne, przynajamniej by się Pan nie ośmieszał , jak mam iść do pracy z 3 dzieci ? zaopiekuje mi się Pan nimi?

    9 6 Cytuj
  • katarzyna salawa 1 cze 2016
    NieznajomyPetent napisał/a:

    Tak dla Pani wiadomości mamy demokrację i wolność słowa więc każdy mówi to co myśli i wyraża swoje zdanie ;) To już mówię gdyby Pani nie wiedziała ;] Rodzina 500+ to zapomoga do wychowania dziecka, a nie Pani miesięczna wypłata ;] Gdyby takie ludzie normalnie pracowali i zarabiali na utrzymanie rodziny to takie świadczenie było by tylko plusem na lepsze życie, może nawet na wakacje dla dzieci ! ;] A jeśli mówimy tu już o Urzędnikach to każdy ma przerwę w pracy, i każdy ją wykorzystuje tak jak uważa. A gdzie tu sprawiedliwość? Ja Pani powiem : Otóż Urzędnicy zarabiają pieniądze, pracują uczciwie jak każdy inny obywatel więc nie rozumiem o co się tu czepiać. A co ja mogę jeszcze powiedzieć: no są na świecie śmierdzące lenie, którzy tylko czekają żeby wziąśc coś bo im się należy, najpierw zaróbcie, a pozniej sprawdzajcie czy jakaś zapomoga się wam należy ;)

    A przepraszam bardzo jak ktoś ma małe dzieci na wychowaniu albo choroba nie pozwala to jak ma iść pracować i "uczciwe" zarobić ma rodzinę?nie czekamy na to żeby wziąść co nam się należy tylko dopominamy się o dobro dla dzieci, to co rząd obiecał to dlaczego inni którzy zarabiają krocie pierwsi stali w kolejkach z wnioskiem? Tego nikt nie widzi, nir ważne jaka człowiek ma sytuację najlepiej wysłać do roboty bo tak jest najlepiej i nazwać leniem smierdzacym. Zgadzam się przerwy w pracy się należą ale nie godzinę czy dwie tylko 20-30 min

    9 8 Cytuj
  • katarzyna salawa 1 cze 2016

    I moim zdaniem te wszystkie uwagi osób trzecich są tu nie potrzebne, po co te nerwy i wogole ci którzy nie mają dzieci wiedzą najlepiej i najwięcej i po co sobie krew psuć,? Nie może być tak jak na początku mamy i tatusiowie wymieniali się wiadomościami kto coś wiedział i tyle nie potrzebne to wszystko jest komentarze typu powyższego nikt nie wie jaka ktoś ma sytuację ale jest łatwo oceniać czy krytykować w

    7 9 Cytuj
  • 1 cze 2016
    Katarzyna Salawa napisał/a:

    A przepraszam bardzo jak ktoś ma małe dzieci na wychowaniu albo choroba nie pozwala to jak ma iść pracować i "uczciwe" zarobić ma rodzinę?nie czekamy na to żeby wziąść co nam się należy tylko dopominamy się o dobro dla dzieci, to co rząd obiecał to dlaczego inni którzy zarabiają krocie pierwsi stali w kolejkach z wnioskiem? Tego nikt nie widzi, nir ważne jaka człowiek ma sytuację najlepiej wysłać do roboty bo tak jest najlepiej i nazwać leniem smierdzacym. Zgadzam się przerwy w pracy się należą ale nie godzinę czy dwie tylko 20-30 min

    ale ten Pan nie rozumie, trudno mu pojąć żę to, co my robimy jest ważne ,ale to penie wyniósł z rodzinnego domu! A ja uważam że te pieniądze nam się należą i ciesze się że dzięki nim, będzie mnie stać na coś więcej dla dzieci. ale nie ma co się kłócić z Panem ponieważ PAN WIE LEPIEJ JAKIE SĄ RODZINY Z WŁASNgo przykładu zapewne:)

    6 6 Cytuj
  • 1 cze 2016
    NieznajomyPetent napisał/a:

    Tak dla Pani wiadomości mamy demokrację i wolność słowa więc każdy mówi to co myśli i wyraża swoje zdanie ;) To już mówię gdyby Pani nie wiedziała ;] Rodzina 500+ to zapomoga do wychowania dziecka, a nie Pani miesięczna wypłata ;] Gdyby takie ludzie normalnie pracowali i zarabiali na utrzymanie rodziny to takie świadczenie było by tylko plusem na lepsze życie, może nawet na wakacje dla dzieci ! ;] A jeśli mówimy tu już o Urzędnikach to każdy ma przerwę w pracy, i każdy ją wykorzystuje tak jak uważa. A gdzie tu sprawiedliwość? Ja Pani powiem : Otóż Urzędnicy zarabiają pieniądze, pracują uczciwie jak każdy inny obywatel więc nie rozumiem o co się tu czepiać. A co ja mogę jeszcze powiedzieć: no są na świecie śmierdzące lenie, którzy tylko czekają żeby wziąśc coś bo im się należy, najpierw zaróbcie, a pozniej sprawdzajcie czy jakaś zapomoga się wam należy ;)

    a pan teraz nie w pracy???? a może w pracy ma pan czas na takie przemyślenia????

    9 7 Cytuj
  • 1 cze 2016

    Pani Katarzyno Salawa czy Pani napewno należy się 500+ ? Kto Pani pilnuje dzieci ?bo sądząc po aktywności na forum to strasznie mało czasu Pani poświęca dzieciakom.

    17 6 Cytuj
  • katarzyna salawa 1 cze 2016
    Kalinka13 napisał/a:

    Pani Katarzyno Salawa czy Pani napewno należy się 500+ ? Kto Pani pilnuje dzieci ?bo sądząc po aktywności na forum to strasznie mało czasu Pani poświęca dzieciakom.

    Wie pani co tylko winny się tłumaczy,co to panią obchodzi kto pilnuje moje dzieci,? A to że napiszę prawdę o niektórych i bronie kobiet takich jak ja to już coś złego? Bo na to wychodzi ze prawda w oczy kole i że niektórym przeszkadza to że jest powiedziana prawda, a jak mam czas to pisze mamy wolny kraj i wolność słowa i każdy może się wypowiadać ile chce i kiedy tylko chce,

    6 13 Cytuj
  • 1 cze 2016
    brawo ja napisał/a:

    " praca mamy " jest tak samo ważna jak każda inna, a nawet bym powiedziała że większa, kobieta będąca matka musi być sprzątaczką, kucharką , nauczycielką i prawie z każdego zawodu po trochę by się znalazło w mamie> więc Ci co tu piszą niech się dobrze zastanowią co piszą bo nam się tak samo pieniądze należą jak każdemu innemu pracownikowi, bo tak jak napisała Pani katarzyna SALAWA urzędniczki mają czas by spokojnie napić się kawy ja tego czasu bardzo często nie mam. I decydując się na dzieci nie liczyłam na to 500 zł miesięcznie, ale uwarzam że mi się to należy i jeszcze wychowanie dziecka powinno się liczyć do emerytury i taka jest prawda. WIĘC NIECH życzliwi tu piszący niech popracują charytatywnie po co będą się upominać o pensję to co sie im należy. LUDZIE SZANUJMY SIĘ ! i pomyślmy za nim coś napiszemy, ponieważ nie czuje się gorsza siedząc w domu wychowując dzieci, tak naprawdę wychowuje je dla was by było kiedyś dobrym mężem, żoną, lekarzem budowlańcem czy żeby nawt miał też 3 dzieci...

    Prosze szanownej pani-wiele matek PRACUJE i wychowuje dzieci,bedac rowniez kucharka,sprzataczka i niejednokrotnie lepiej wypelnia te obowiazki niz ta ''PANI DOMU'',Bywalem w takich domach co to niepracujaca mamuska siedzi w ''necie''wklejajac bzdury na FB a dziecko z oczkami w tv,w domu balagan a niby obiad na wieczor jak maz wroci z pracy ,zeby widzial jaka zabiegana byla-WIEM,ZE TAK JEST.
    Jesli chodzi o przerwy w pracy to nie sadze,zeby dzisiejsi pracodawcy tolerowali takie wyjscia
    A prowadzenie debaty kto dostal a kto nie-nie przyspieszy sprawy
    wierzcie mi,ze biurokracja jest tak daleko posunieta,ze to jest obled
    do jednego waszego wniosku dochodzi wiele innych ''papierkow'',ktore trzeba ''przerobic''a tej pani doszla dodatkowa praca
    posluchajcie tez wiadomosci,ze budzet panstwa nie przelal pieniedzy na wojewodztwa i samorzady -kazal im wygospodarowac ,wiec raczej pretensje do rzadu a nie najnizszej urzedniczki
    P.S.A juz tak w ramach zartu to role nauczycielki niech pani zostawi fachowej sile bo po co dzieci uczyc bledow ortograficznych--prosze zobaczyc w swojej wypowiedzi na slowo cyt.''uwarzam''

    16 3 Cytuj
  • 1 cze 2016
    Katarzyna Salawa napisał/a:

    Wie pani co tylko winny się tłumaczy,co to panią obchodzi kto pilnuje moje dzieci,? A to że napiszę prawdę o niektórych i bronie kobiet takich jak ja to już coś złego? Bo na to wychodzi ze prawda w oczy kole i że niektórym przeszkadza to że jest powiedziana prawda, a jak mam czas to pisze mamy wolny kraj i wolność słowa i każdy może się wypowiadać ile chce i kiedy tylko chce,

    Gdyby była Pani taka pracowita jak wygadana to zapewne nie czekałaby Pani na 500+ . W zupełnością zgadzam sie z poprzednim postem ,,zygi" nt.niepracujących matek ,a te posty mòwią same za siebie. Ucinam dyskusje- nie schodzę do poziomu tych najbardziej aktywnych na forum.

    11 7 Cytuj
  • katarzyna salawa 1 cze 2016
    Kalinka13 napisał/a:

    Gdyby była Pani taka pracowita jak wygadana to zapewne nie czekałaby Pani na 500+ . W zupełnością zgadzam sie z poprzednim postem ,,zygi" nt.niepracujących matek ,a te posty mòwią same za siebie. Ucinam dyskusje- nie schodzę do poziomu tych najbardziej aktywnych na forum.

    Skąd pani może wiedzieć jaka sytuację kto ma, łatwo komuś jest oceniać, podejrzewam że i pani i pan powyżej wogole dzieci nie macie, na temat wychowania i prowadzenia domu nie wiecie nic, śmieszne to jest dla mnie jak z takiego tematu można zrobić śmietnik i obrażać niewinnych ludzi najlepiej będzie wogole zamknąć temat bo robi się coraz bardziej nie przyjemnie

    2 12 Cytuj
  • 2 cze 2016

    Oczywiście, że mam dzieci, a nawet 4 ;] Ja i moja żona uczciwie zarabiamy na ich utrzymanie i wniosek o 500+ również złożyłem. Nie powiedziałem,że to świadczenie jest nie potrzebne, zgadzam się że trzeba korzystać jeśli Państwo daje nam taką możliwość, ale to jest tak jak już mówiłem wcześniej zapomoga dla rodzin a nie dochód miesięczny ! Niektórzy czekają na te pieniądze jak na zbawienie ;] Tłumaczycie się dobrym wychowaniem, że niby tylko matki które siedzą w domu mogą należycie się zająć dziećmi?! Otóż to wcale nie prawda ! Moja żona pracuje na 3 zmiany i również musi ugotować dzieciom obiad, pomóc im w codziennym życiu, wszystko ogarnąć, a TE NASZE PANIE DOMU mają cały dzień na to by wszystko zrobić i dalej się nie wyrabiają ;] Lepiej nie wypowiadajcie się więcej na tym forum tylko może idźcie już robić tą ciężką prace w domu, a na 500+ czekajcie jak ludzie ! Od złożenia wniosku jest 3 miesiące na wydanie decyzji i wypłatę świadczeń - Tak dla przypomnienia ;]

    18 7 Cytuj

Odpowiedz