Forum » Myślenice

Wirtuozi i Kowale

  • 28 lut 2010

    A tak w ogóle, to które z ważnych stanowisk w gminie lub powiecie zostało obsadzone w wyniku konkursu???
    Może ktoś wie, bo ja mimo usilnych starań nie jestem w stanie wymienić ani jednego.
    :(

    Cytuj
  • 28 lut 2010

    Wszystko dlatego, że do niedawna nie istniała szkoła liderów politycznych. Teraz kiedy już jest - wirtuozerów nie zabraknie.
    ;)

    Cytuj
  • 28 lut 2010

    Oczywiście "wirtuozów" (redektor naczelny, tfu!) ;)

    Cytuj
  • 28 lut 2010

    [quote=cyrk]Wszystko dlatego, że do niedawna nie istniała szkoła liderów politycznych. Teraz kiedy już jest - wirtuozerów nie zabraknie.
    ;)[/quote]
    W takiej szkole-niesłychanie potrzebnej bo przecież jakoś trzeba wypełnić lukę po tak niesłychanie potrzebnych Wieczorowych Uniwersytetach Marksizmu i Leninizmu-proponuję następujące zajęcia:
    1. wpływ lokalnej prasy na budowanie PR-u -czyli warto mieć redaktora
    2. wykorzystanie budownictwa lądowego dla umacniania fundamentów władzy - technika znikającego betonu;
    3.nowoczesna infrastruktura budownioctwa drogowego a wzmocnienie walorów krajobrazowych miejscowości wypoczynkowych-budowanie stref czasu wolnego; ewentualnie architektoniczne zalety umiejscowienia nowoczesnych brył mobilnych asfaltowni w zabudowę miejską -czyli myślenie neoindustrialne..
    4.wysypisko śmieci -organizacją pożytku publicznego-filantropia na codzień,
    5.wpływ zachowań dobroczynnych na ceny nieruchomości,
    6.no ijakieś zajęcia z gwiazdą polityki tzn.wykorzystanie miejsc pochówku dla budowania porzumienia polityka-biznes
    jakie jeszcze zajęcia proponujecie ;)

    Cytuj
  • 28 lut 2010

    "Szalowanie podziemnych tuneli z elementami ślusarstwa krat" - zajęcia obowiązkowe dla członków zarządów Miejskich Przedsiębiorstw Komunikacyjnych.

    Cytuj
  • 1 mar 2010

    Pora na Telesfora. Sorry, czas na kandydatury kobiet.
    Wybitny Wirtuoz. Gra piersze skrzypce w Urzędzie.
    3 W - Wysoka, Wybitna, Wszechstronna.
    Odwrócone W wygląda prawie tak jak M. 3M?
    Tak - Małgorzata. Zgłaszam kandydaturę Małgorzaty - specjalistki od Promocji.

    Cytuj
  • 7 mar 2010

    A ja oddaje głos na Pana Marka z Wydziału Mienia.
    Fajnie sie z nim pracuje.
    Jest spoko gościem

    Cytuj
  • 7 mar 2010

    [quote]A tak w ogóle, to które z ważnych stanowisk w gminie lub powiecie zostało obsadzone w wyniku konkursu???
    Może ktoś wie, bo ja mimo usilnych starań nie jestem w stanie wymienić ani jednego.
    :( [/quote]
    dyrektorzy szkół, przedszkoli, gimnazjów, liceów,

    Cytuj
  • 7 mar 2010

    No teraz to mnie ubawiłeś szanowny wieśniaku!

    Cytuj
  • 7 mar 2010

    no to cieszą się niezmiernie z tego powodu !!! co ci biedacy też wszyscy z układu???? oświeć mnie biednego bo nie znam zasad wyboru dyrektorów , wiem tylko, że muszą startować w konkursach.chyba, że chodzi o to , że to nie jest ważne stanowisko????

    Cytuj
  • 8 mar 2010

    [quote]no to cieszą się niezmiernie z tego powodu !!! co ci biedacy też wszyscy z układu???? oświeć mnie biednego bo nie znam zasad wyboru dyrektorów , wiem tylko, że muszą startować w konkursach.chyba, że chodzi o to , że to nie jest ważne stanowisko????[/quote]
    I po co ten pretensjonalny ton nerwowy wieśniaku ?
    Ale jeżeli chcesz to cię oświecę!
    Decyzyjność dyrektorów jest zerowa szkoły są uzależnione od organu prowadzącego czyli np. Gminy!
    Stanowisko dyrektora szkoły trudno zatem określić miaanem istotnego dla interesów gminy.

    Cytuj
  • 3 maj 2010

    Straśnie fajny chłop w Urzędzie ten co się strażokami zajmuje. Może to w złym miejscu pisze, ale ten wysoki kierownik jest całkiem super. Taki zyczliwy, ale mo jaja. Cza pomoc to pomoze, ale jak cza opieprzyc to tyż to potrafi.

    1 Cytuj
  • 5 lip 2010

    Dziś dopiero miałem okazję zapoznać się z ostatnim numerem GM (dodam, że czytam ją od deski do deski-na desce) i oto wpadł mi w oko artykuł ze str 4 sygnowany inicjałami SC (o kogo chodzi ;)))? )taki skromniutki w lewym dolnym rogu pt. "Nagrody dla laureatów"- treść sama w sobie mało ciekawa nagrodzeni nauczyciele ale nagrody wręczał sam prezes PTTK Stanisław Cichoń (nomen omen też inicjały SC -ale zbieżność ;)))))) i tak sobie teraz myślę ile funkcji ile stanowisk jest w stanie unieść na swoich wątłych barkach jeden człowiek??
    Ot taki Pan Stanisław dla przyjaciół pewnie Stach lub Stasio w jednej swej osobie jest i radnym powiatu i nauczycielem i redaktorem naczelnym GM i wodzirejem i komentatorem imprez sportowych i prezesem PTTK i kim jeszcze???
    Dla mnie to bez wątpienia wirtuoz!

    Cytuj
  • waligóra ogrodowy 13 sie 2010

    Tytuł wirtuoza i kowala należy się, co oczywiste, Marcinowi!

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    Nie zapominajmy aby dodać przedrostek Arcy!

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Walek - popieram

    Cytuj
  • 6 cze 2011

    Przeglądając forum postanowilem "odgrzać" ten wątek w nawiązaniu do nowo wybranych członków rad gminnej i powiatowej. Podsumowując bardzo krótko- jak myślicie czy są wirtuozami czy kowalami? A może należałoby utworzyć odrębną kategorię?

    Cytuj
  • 6 cze 2011

    Nie wiem do jakiej kategorii zaliczyć opozycję bo jakoś cicho o nich,czy jeszcze są w opozycji czy...?
    Żadnych informacji,ucichli po tych wyborach.

    2 Cytuj
  • 6 cze 2011

    Zastanawiam się tak w związku z "zamarciem" ruchu opozycyjnego na tym forum. Ja rozumiem że Cyrk mógł sie obrazić na to forum ze względu na cenzurę jednak trochę dziwi mnie fakt takiej szybkiej rezygnacji z bycia nieomal perwszymi skrzypcami, w Tercecie Przedwyborczym. Wiadomo, czas wymagał wzmożonej aktywność gdy ważyły się losy "Być albo nie być" jednak w tej chwili czuje lekki niesmak gdy grono z którym sympatyzowałem w czasie nadzieji na zmiany teraz milczy.

    Nie będę tego komentował bo jak dotąd żadna z postaci nie odniosła się co do powstałej sytuacji. Może ja też jestem zbyt wymagający, ktoś może nie ma ochoty już pisać widząc że to jedynie rzucanie grochem o ścianę zwłaszcza że z każdej strony widać i czuć że jednak jest "pięknie".
    Wiadomo, kowale to ginący zawód, nie tylko ze względu na brak pracy ale również na charakterystykę tej pracy - trzeba być tam gdzie jest gorąco, kuć żelazo żeby nie wystygło i tak formować jego kształt żeby było prawdziwą sztuką a nie tylko tępym rzemiosłem. A wirtuozi?Są tacy którzy zawszę będą grali najlepiej i najczyściej, piękno dla zmysłow i duma w sercu, jednak coraz częściej słyszy się o nich przez chwilę, mają swoje 5 minut gdzie błyszczą w światłach jupiterów, na plakatach w każdym zakątku miasta a później gdy osiągną swój cel, jadą na kuponach odcinanych z pięciominutowej sławy. Tyle że muzyka którą stworzyli u szczytu sławy dalej brzmi w uszach słuchaczy, którzy porównują każde kolejne osiągnięcie z tym największym, co stanowi nie lada wyzwanie.

    3 Cytuj
  • Pablo 6 cze 2011

    A może ktoś wrzucić tu linka, pod którym można będzie doczytać - kto kim i gdzie jest ?

    ... i nie mówcie mi, że się nie interesuję lokalnymi problemami....
    ... wiem o tym - i chcę to zmienić. :-)

    1 1 Cytuj
  • 6 cze 2011

    Nie tylko Cyrk "zginął" z forum?
    Zabieranie zabawek z piaskownicy bo obraziłem się na administratora jest według mnie lekceważeniem czytających forum.
    Gdzie teraz maja się coś dowiedzieć co robi wybrany przez nich radny?
    Z GM?
    Oczywiście pozostaje raz na miesiąc Sedno ale jeżeli ktoś był tak aktywny przed wyborami a teraz zamilkł to można mieć różne skojarzenia?
    Nie chodzi tylko o Cyrka?

    1 1 Cytuj
  • 6 cze 2011

    Oczywiście że nie tylko o Rafała, chociaż do jego tekstów mam największą sympatię. Równie ważne dla czytelników tego i poprzedniego forum byłu cięte riposty Grety J., Tigera oraz Dysydenta. A teraz co? Nic. I to mnie właśnie martwi. Domniemam również że i mój faworyt w wyborach samorządowych a obecny radny, Wiktor Kielan równiez zagląda nieoficjalnie na forum. Szkoda jednak że się nie udziela komentują chociażby ważniejsze wątki dotyczące newralgicznych zmian zachodzących i planowanych w naszej gminie. A szkoda bo taką działalnością zaskarbiłby sobie szacunek wyborców w kolejnych wyborach gminnych, zaznaczam że nie każdy czytający forum czyta również SEDNO. Czyżby magiczna bariera systemu "Przejrzysta Gmina"?

    1 Cytuj
  • adzygmunt 7 cze 2011

    Odnoszę wrażenie, że praca rady miejskiej z jakichś powodów jest tajemniczym wytworem panów w kapturach.
    Nagłe zamilknięcie, szczególnie Cyrka, który, nie wiem czy to prawda co pisze "Babcia Antonina", jest spowodowane kasowaniem postów z forum.
    Coś musi być jednak nie tak, czy rada miejska ma prawo utajniać obrady?
    Tak się dzieje. Czy są formalnego podstawy prawne, satysfakcjonujące ten stan?.
    Brak publikacji stronach urzędu JAKBY potwierdzał OWE PRAKTYKI!

    1 1 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Szanowni Państwo!
    Powody mojej nieobecności, lub biernej obecności jako czytelnika, na forum są znane ponieważ były tu wyjaśnione. Nie ma wśród nich z całą pewnością lekceważenia innych uczestników. Ponieważ nie doszliśmy do porozumienia z Redakcją w kwestii sposobu prowadzenia bloga, który mógł tu funkcjonować zaspokajając Państwa ciekawość w kwestii pracy Rady i aktywności w niej opozycji, która jak sądzę nie jest wcale mała, jedynym sposobem jej śledzenia dla zainteresowanych osób są moje artykuły w SEDNIE i relacje w Dzienniku Polskim, które w sposób mam nadzieję rzetelny opisują problemy, którymi się zajmujemy. Przykro mi ale nie jestem w stanie zadbać o większy stopień publikacji. Jeśli ktoś nie wie to informuję, że w Biurze Rady Miejskiej są do wglądu protokoły z posiedzeń Rady, można również przyjść na wszystkie jej zgromadzenia, zarówno sesje jak i komisje bo są one publiczne. Gdyby ktoś miał problem z uzyskaniem dostępu do dokumentów lub innych materiałów proszę o kontakt ze mną pod nr. tel 502 027 408. Będę również w czasie najbliższego tygodnia składał kolejny wniosek o udostępnienie protokołów w BiP tym razem do komisji statutowej, która zgodnie z informacją Radcy Prawnego ma możliwość wprowadzenia takiego zapisu do Statutu Miasta i Gminy Myślenice. Jeśli to nie poskutkuje podejmę w tej sprawie dalsze działania.
    W najnowszym SEDNIE możecie Państwo przeczytać moje artykuły informacyjne na temat kanalizacji, rewitalizacji parku na Zarabiu i dotowaniu innych instytucji przez UMiG Myślenice. Jeśli ktoś ma problem z otrzymaniem egzemplarza proszę o kontakt.
    Żałuję, że ich publikacja nie jest tu możliwa ale trzeba uszanować autonomię redakcji forum.
    Serdecznie pozdrawiam
    Rafał Zalubowski
    ps. do Pana Nieoświeconego: proszę żeby nie pisał Pan po raz któryś, że na kogoś się wypiąłem po wyborach bo tak nie jest. Takie opinie można wygłaszać wtedy kiedy się nie wie ani z jaką ilością osób obecnie współpracuję jak Radny starając się pomóc w miarę swoich skromnych możliwości, ani iloma zagadnieniami społecznymi się w radzie zajmuję ani ile posiadam innych obowiązków wynikających z tej pracy.
    Takie twierdzenia są dla mnie nieco krzywdzące, a przecież ma Pan możliwość spotkania się w każdej chwili, dyskusji, uzyskania pomocy lub mojej interwencji w każdej sprawie, itd Po to właśnie są udostępnione w internecie zarówno mój adres e-mail jak i numer telefonu.
    serdecznie pozdrawiam

    4 1 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Drogi Panie Cyrku wie Pan dobrze że lubię prowokować aby wywołać dyskusję a faktem niezaprzeczalnym jest że niektórzy zamilkli na forum(jak napisałem wcześniej nie chodzi tylko o Cyrka)
    Nigdzie nie piszę że Pan nic nie robi a pisząc miałem na myśli to że przeciętny wyborca ,czytelnik tego forum praktycznie nie ma się gdzie dowiedzieć o bieżących sprawach.W prasie lokalnej tylko propaganda sukcesu i żadnej przeciwwagi oprócz Sedna.Nie zaprzeczy Pan że przed wyborami forum jakoś żyło a teraz?
    Jeżeli poczuł Pan się urażony to bardzo przepraszam bo naprawdę nie to było moją intencją.
    Na koniec zacytuję poprzednika z którym zgadzam się w 100%
    "Domniemam również że i mój faworyt w wyborach samorządowych a obecny radny, Wiktor Kielan równiez zagląda nieoficjalnie na forum. Szkoda jednak że się nie udziela komentują chociażby ważniejsze wątki dotyczące newralgicznych zmian zachodzących i planowanych w naszej gminie. A szkoda bo taką działalnością zaskarbiłby sobie szacunek wyborców w kolejnych wyborach gminnych..."
    Pozdrawiam.
    Nieoświecony pesymista z maską na oczach.

    Cytuj

Odpowiedz