Forum » Myślenice

Obawa przed ŚDM ?

  • 29 maj 2016

    Sh_ma, ostatnimi czasy strasznie obniżył się poziom Twoich wypowiedzi. Zastanawiam się czy to Ty, czy zmieniło się moje spojrzenie na to co piszesz? Pozostawiam resztę bez komentarza.
    Pisanie że "Polska to kraj specjalny" zakrawa na populizm. Zauważ że muzułmanie atakują kraje które są rozwinięte gospodarczo by zastraszyć tamtejsze społeczeństwo. Nasza gospodarka juz jest w posiadaniu zachodu, nasi obywatele już dla nich pracują. A teraz zgodnie z prawem sharia będą pracować na muzułmańskich panów. To samo prawo mówi że nie muzułmanie będą płacić jizyah, co naszym krajanom przyjdzie z łatwością bo przyzwyczajeni są do tego przez "nasz rodowity" kościółek który nota bene pochodzi z tego samego źródła. Więc po co zabijac?

    6 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 11 cze 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Sh_ma, ostatnimi czasy strasznie obniżył się poziom Twoich wypowiedzi. Zastanawiam się czy to Ty, czy zmieniło się moje spojrzenie na to co piszesz? Pozostawiam resztę bez komentarza.

    Trudno ustosunkować się do takich ogólników, ale jeżeli dobrze domyślam się o co Ci chodzi to jest to nie kwestia "obniżenia mojego poziomu" ale tego że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wiem jak z twoimj, ale mój przez ostatnie kilka lat troszkę się przesunął i zresztą cały czas się zmienia.

    Przykładowo kilka miesięcy temu uświadomiłem sobie, że z naszego ludzkiego punktu widzenia Kościół jest podzielony na katolików, prawosławnych i wiele różnych odłamów protestantyzmu, ale z punktu widzenia Jezusa nadal jesteśmy jednym Kościołem. Poszarpanym, ale jednym.

    1 3 Cytuj
  • Andrzej 11 cze 2016

    Odnośnie punktu widzenia Jezusa, przypomniało mi się (stare, ale jare) :
    http://segritta.pl/papiez-idzie-do-nieba/

    3 4 Cytuj
  • 2 lip 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    (Polki i kozy na razie ich nie interesują ;) )

    To może nie ale wydźwięk światowy mogą sobie zapewnić i tego należy się obawiać.

    3 Cytuj
  • 2 lip 2016
    Endrju napisał/a:

    Odnośnie punktu widzenia Jezusa, przypomniało mi się (stare, ale jare) :
    http://segritta.pl/papiez-idzie-do-nieba/

    a mnie zawsze bawi wypowiedź Hadziuka z ranczowej ławeczki cyt: jak to jest,że jest tyle religii na świecie a tylko nasza słuszna
    cóż niektórzy uważają się za pępek świata

    5 2 Cytuj
  • 2 lip 2016
    Miś Grizli napisał/a:

    To może nie ale wydźwięk światowy mogą sobie zapewnić i tego należy się obawiać.

    Jakoś ich akcja w Bangladeszu nie ma "światowego wydźwięku". Zgodnie z zasadą że "to nie u nas to nie ma się co martwić"

    3 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 3 lip 2016
    Miś Grizli napisał/a:

    a mnie zawsze bawi wypowiedź Hadziuka z ranczowej ławeczki cyt: jak to jest,że jest tyle religii na świecie a tylko nasza słuszna
    cóż niektórzy uważają się za pępek świata

    Albo wierzysz, albo nie. Jeżeli wierzysz to tylko jedna religia (nie dzieląc jej na odłamy) będzie dla Ciebie słuszna, a jeżeli tak nie jest, to się staje religia tylko ideologią albo supermarketem. Bo nie można dwóm panom służyć

    3 4 Cytuj
  • Def Ibrylator 4 lip 2016
    sh_ma napisał/a:

    Albo wierzysz, albo nie. Jeżeli wierzysz to tylko jedna religia (nie dzieląc jej na odłamy) będzie dla Ciebie słuszna, a jeżeli tak nie jest, to się staje religia tylko ideologią albo supermarketem. Bo nie można dwóm panom służyć

    Bóg jest jeden, Religii tysiące. Służ bogu, nie religii. Będziesz pewna, że służysz jednemu Panu.

    2 1 Cytuj
  • Andrzej 4 lip 2016

    Równie dobrze można powiedzieć, Boga nie ma, a religii tysiące. Ale to duży OT od wątku głównego.

    1 Cytuj
  • 8 lip 2016

    Czy u was w miejscowościach też mówi się żeby zrobić wieksze zapasy wody oraz jedzenia,leków na czas trwania śdm?tak na wszelki wypadek?

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 lip 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    Bóg jest jeden, Religii tysiące. Służ bogu, nie religii. Będziesz pewna, że służysz jednemu Panu.

    W tym właśnie sęk aby sie nie pomylić i służyć Bogu a nie bogu*

    Ps. Jestem facet, a mój pseudonim pochodzi po prostu z języka aramejskiego albo hebrajskiego.
    ------------------------------------------
    * porównaj przypisy w Piśmie Świętym do wersetów zawierających słowo bóg pisane z małej litery.

    2 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 lip 2016
    ania84xxxx napisał/a:

    Czy u was w miejscowościach też mówi się żeby zrobić wieksze zapasy wody oraz jedzenia,leków na czas trwania śdm?tak na wszelki wypadek?

    W sumie może być to o tyle niegłupie, że podczas ŚDM wszystko może byc droższe, ale nie wpadajmy w przesadę, bo takie pogłoski najprędzej rozprzestrzeniają Ci co mają w tym interes. Kilka miesięcy temu krążył sobie taki sms o Czarnobylu, że aż po hurtowniach medycznych płynu Lugola zabrakło.

    2 1 Cytuj
  • 9 lip 2016

    słyszeliście , ze państwo islamskie zhakowało przedwczoraj strone ŚDM..ponoć ABW teraz bada sprawę ... oprócz logo ISIS był napis , ze spłoniemy w świętym ogniu ..bać się ? ??

    4 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 lip 2016

    Nie - bo jestem przekorny, a im własnie o to chodzi by nas zastraszyć

    3 Cytuj
  • 12 lip 2016

    Mi opadły ręce jak przeczytałem cennik ŚDM.. Na stronie ŚDM-u jest cennik dla osób które się wybierają. Czuwanie 150zł. Msza św. główna 150zł. Jeśli ktoś chce być wolontariuszem to musi zapłacić coś ok 300zł...... Ja ***** co się dzieje z tymi Dziwiszem że taki stawki ?

    5 3 Cytuj
  • Def Ibrylator 12 lip 2016

    Nowa informacja: Restauratorzy muszą zapłacić 1000 zł miesięcznie (czyli zapewne jednorazowo) aby móc wyżywić pielgrzymów posiadających wykupione pakiety.

    Hahaha paranoi część druga, albo trzecia.

    Dlaczego ludzie się jeszcze nie buntują ? Bo jest na tym nalepka katolickiej imprezy ? A jak pod katolickimi hasłami kościół zacznie np. okradać ludzi, to też nikt się nie odezwie ?

    Patrząc na całe jaja związane z ŚDM, niech mi ktoś teraz powie złe słowo na Woodstock to chyba powieszę :)

    8 4 Cytuj
  • 12 lip 2016

    modlitwa nas uzdrowi i co łaska na tackę moszna zblizeniowo opłacić karnet z góry

    1 4 Cytuj
  • 12 lip 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    Patrząc na całe jaja związane z ŚDM, niech mi ktoś teraz powie złe słowo na Woodstock to chyba powieszę :)

    Co Ty człowieku porównujesz? Pisałeś to bez zastanowienia, prawda?

    2 8 Cytuj
  • Def Ibrylator 12 lip 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Co Ty człowieku porównujesz? Pisałeś to bez zastanowienia, prawda?

    Nie do końca. Woodstock i ŚDM to dwie największe tegoroczne imprezy w Polsce. Tu mają swój wspólny mianownik. Chodzi o organizację i podejście, że teoretycznie oba "festiwale" są darmowe. Rok temu na Woodstock było 300 tyś ludzi. ŚDM zapewne przebiją tak czy siak ten wynik, ale obecnie zarejestrowanych jest poniżej 300 tyś. Też pozwala mi to porównywać obie imprezy pod względem zarządzania i przygotowań. Z punktu widzenia rynku polskiego oczywiście.

    Ps. Powtórzę, bo na pewno nie wszyscy załapią - nie porównuję ideologii tych festiwali. Chodzi o zarządzanie i przygotowanie obsługi tak wielkiej ilości ludzi.

    ... i wielkim błędem jest, że ŚDM nie ma formy Woodstocku. Lub inaczej - Lednicy.

    3 2 Cytuj
  • 14 lip 2016

    Dla mnie sama organizacja ŚDM na Brzegach to zły pomysł. Daleko od dworca,zero parkingów,zero dróg ewakuacyjnych ,teren bardzo podmokły.... no i te bilety...

    2 2 Cytuj
  • 15 lip 2016

    i co teraz... .pamiętam jakis czas temu ok 2 miesięcy nagłówki gazet w pl rozsiewały taką info :udaremniona zamach na śdm - ciężąrówka pełna broni miała wjechac w tłum pielgrzymów i ich taranować..informacja do naszych służb rzekomo pochodziła od francuskiego wywiadu... jak teraz na to patrzeć.. jeśli ta rzecz stała się we Francji..dodam , ze jakiś 2 tygodnie temu rozbrojono mieszkanie na jednym w krakowskiech osiedli , w którym znaleziono arsenał broni od kałachów do granatów - oraz kilku ciapatych w tym mieszkaniu.. informacji nie podano publicznie by nie siać paniki.. - wobec tego obawiam się o swoje bezpieczeństwo.. - co jeszcze - rozmyślam nad tym i doszłam do wniosku , ze jeżeli terrorysta będzie rzeczywiście planował zamach może wcale tego nie zrobić w trakcie sdm a po albo i przed... i wcale nie w krakowie a np w myślinicach czy Sułkowicach.. śmieszne prawda? ale trzeba pomyśleć.. ile pielgrzymów będzie tu czy tu.. pozostaje tylko dla takiego terrorysty wybrac moment kulminacji czyli moment np wyjazdu pielgrzymów itp jakies modlitwy.. a ,że np sułkowice czy myślenice nie będą pilnie strzeżonym miejscem jak kraków - taki terrorysta mozę niestety w taki sposbó zabić kilaset ludzi...- przed tym pozostać kompletnie neizauwazonym i chodzącym nawet w emblematach śdm.. kto będzie podejrzewał.. i pomyślcie.. przeciez poza krakowem nikt nie bedzie pilnował jak w kraku.. ech... dlatego nie wychodze z domu. co moge jeszcze dodać.. dla niektórych to moze być abstrakcja.. ale taki potencjalny terrorysta moze nawet ubrac się w habit i udawac duchownego nie wzbudzajac przy tym neipokoju jak będący poza wogole kręgiem podejrzeń albo zakonnica... bo kto powiedział ze kobieta nie moze nosic pas szachida pod habitem? kto bedzie podejrzewał. kto sprawdzi.. a no nikt.. i tu sie obawiam nasze służby chyba nie biorą takich spraw pod lupę.. ponoć np w sulkowicach w jednym dniu ma byc ok 1000 pielgrzymów.. wystraczy ze jeden sie przyczai ubrany w emblematy sdm.. wejdzie w tłum.. i kilkaset osob 30 km od miejsca głównych wydarzen niezyje.. i jest wielka tragedia,.. kto nas bedzie pilnował za krakowem.. w podkrakowskich miejscowosciach? czy ktos sprawdzał te miejsc z służb ajkiś? kto nas bedzie bronił? posterunkowy z myslenic??? prawda jest taka , ze po przemysleniach czuje , ze podkrakowskie tereny moga byc wąłsnie najbardziej narazone ze wzgledu an brak reakcji obecnie jakikolwiek służb..ale obym się myliła ;-(

    14 3 Cytuj
  • 15 lip 2016
    Renia08 napisał/a:

    i ech... dlatego nie wychodze z domu. co moge jeszcze dodać..-(

    Możesz jeszcze odciąć się od internetu, z pożytkiem dla Ciebie i tych którzy Cię czytają.

    10 9 Cytuj
  • 15 lip 2016

    Spójrzmy po prostu trzeźwo na rzeczywistość: nie bójmy się Islamistów, największym w tym momencie zagrożeniem dla Polaków jest grupa świrów z pewnej partii i ustawa antyterrorystyczna.

    7 10 Cytuj
  • 15 lip 2016
    Renia08 napisał/a:

    i co teraz... .pamiętam jakis czas temu ok 2 miesięcy nagłówki gazet w pl rozsiewały taką info :udaremniona zamach na śdm - ciężąrówka pełna broni miała wjechac w tłum pielgrzymów i ich taranować..informacja do naszych służb rzekomo pochodziła od francuskiego wywiadu... jak teraz na to patrzeć.. jeśli ta rzecz stała się we Francji..dodam , ze jakiś 2 tygodnie temu rozbrojono mieszkanie na jednym w krakowskiech osiedli , w którym znaleziono arsenał broni od kałachów do granatów - oraz kilku ciapatych w tym mieszkaniu.. informacji nie podano publicznie by nie siać paniki.. - wobec tego obawiam się o swoje bezpieczeństwo.. - co jeszcze - rozmyślam nad tym i doszłam do wniosku , ze jeżeli terrorysta będzie rzeczywiście planował zamach może wcale tego nie zrobić w trakcie sdm a po albo i przed... i wcale nie w krakowie a np w myślinicach czy Sułkowicach.. śmieszne prawda? ale trzeba pomyśleć.. ile pielgrzymów będzie tu czy tu.. pozostaje tylko dla takiego terrorysty wybrac moment kulminacji czyli moment np wyjazdu pielgrzymów itp jakies modlitwy.. a ,że np sułkowice czy myślenice nie będą pilnie strzeżonym miejscem jak kraków - taki terrorysta mozę niestety w taki sposbó zabić kilaset ludzi...- przed tym pozostać kompletnie neizauwazonym i chodzącym nawet w emblematach śdm.. kto będzie podejrzewał.. i pomyślcie.. przeciez poza krakowem nikt nie bedzie pilnował jak w kraku.. ech... dlatego nie wychodze z domu. co moge jeszcze dodać.. dla niektórych to moze być abstrakcja.. ale taki potencjalny terrorysta moze nawet ubrac się w habit i udawac duchownego nie wzbudzajac przy tym neipokoju jak będący poza wogole kręgiem podejrzeń albo zakonnica... bo kto powiedział ze kobieta nie moze nosic pas szachida pod habitem? kto bedzie podejrzewał. kto sprawdzi.. a no nikt.. i tu sie obawiam nasze służby chyba nie biorą takich spraw pod lupę.. ponoć np w sulkowicach w jednym dniu ma byc ok 1000 pielgrzymów.. wystraczy ze jeden sie przyczai ubrany w emblematy sdm.. wejdzie w tłum.. i kilkaset osob 30 km od miejsca głównych wydarzen niezyje.. i jest wielka tragedia,.. kto nas bedzie pilnował za krakowem.. w podkrakowskich miejscowosciach? czy ktos sprawdzał te miejsc z służb ajkiś? kto nas bedzie bronił? posterunkowy z myslenic??? prawda jest taka , ze po przemysleniach czuje , ze podkrakowskie tereny moga byc wąłsnie najbardziej narazone ze wzgledu an brak reakcji obecnie jakikolwiek służb..ale obym się myliła ;-(

    Cos w tym racji jest.
    Ja to bym chciała żeby bylo juz po tych SDM...

    7 1 Cytuj
  • ania 16 lip 2016

    czy ktoś może wie czy są gdzieś informacje jakie drogi będą zamknięte, jak będzie działała komunikacja, ilu pielgrzymów przyjmą poszczególne miejscowości? Próbowałam znaleźć ale mi się nie udało. Dobrze by było wiedzieć takie rzeczy. Chodzi mi oczywiście o powiat myślenicki, nie samo miasto Kraków

    4 Cytuj

Odpowiedz