Forum » Myślenice

Busy Myślenickie!!!

  • 29 mar 2010

    A mnie się wydaje że należy narzekać. Przeprowadziłam się niedawno do Myślenic i rzeczywiście busy do Krakowa to prawdziwy szok. Nie dość że przeładowane w godzinach szczytu, to sposób jazdy kierowców prosi się o interwencje policji.
    Kierowcy wysadzają pasażerów na skrzyżowaniach, ruszają zanim pasażer zamknie drzwi (!), zatrzymują się między przystankami. W centrum Krakowa busy zmieniają trasę jazdy. A panowie kierowcy mają mało wspólnego z kulturą osobistą. Dzisiaj wracając z Krakowa musieliśmy wysłuchać wulgarnych wyzwisk na innych kierowców i ostrej reprymendy pasażera który ośmielił się zapytać czy pan kierowca dojeżdża do osiedla. Czy w Myślenicach nie ma policji która zainteresowałaby się bezpieczeństwem jazdy busów. Czy właściciele linii busów nie interesują się jak obsługują pasażerów ich pracownicy? Może trzeba zgłaszać na forum dokładne opisy takich zdarzeń z podaniem numerów rejestracyjnych busa i godziny przyjazdu, to wreszcie właściwe osoby zajmą się rozwiązaniem tej chorej sytuacji ?

    Cytuj
  • 29 mar 2010

    A widzieliście kiedyś walki busiarzy ? Bo ja widziałem dwa razy ,choć rzadko tamtędy przechodzę.Nie wiem o co się bili ale pewnie o miejsce odjazdu lub podbieranie pasażerów :D

    Cytuj
  • 29 mar 2010

    Drogi Gościu a czy zmusza ktoś to jazdy busem,przecież jest jeszcze tak dopieszczany przez wszystkich PKS?Co do zatrzymywania między przystankami,czy kierowca robi to dla własnego widzimisię czy dla wygody pasażera?Gdybyś jako pasażer miał jeszcze 500 metrów do przystanku miałbyś inne zdanie na ten ten temat.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    Cytuj
  • 29 mar 2010

    Burmistrz zarabia średnio 14800(Dz.PL z dn 2009.10.16) czy takiego człowieka interesuje to że ktoś jedzie na szybie busa do pracy?Sprzedano naszą wygodę jest zaorane pole zamiast dworca kibel w rynku o to nasz komfort.Kobitka w ciąży i dzieci nie powinni podróżować,mamy wieś bo miasto cechuje to że dworzec posiada, nie ma dworca nie powinno być Burmistrza Sołtys wystarczy!!!!

    Cytuj
  • 29 mar 2010

    korekta zarobków burmistrz srednio zarabia 12 800 starosta 11 670 Sorry p Burmistrzu

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    Niestety nasza komónikacja to wielki haos ,zóh dzieńkóje Bogó za dzień w kturym zdał prawo jazdy .Pżepełnione bósy to normalnie masakra czy terz armagedon w jednym .Na osiedló nieraz stojom po 3-4 bósy i omijam pżejżdzanie tamtendy .Po za tym właśnie tam pomiendzy kierowcami trawiom głośne kłutnie ,nieraz nie wiele brakóje do renkoczynuw .

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    Drogi „Driverze”, jeśli rzeczywiście kierowcą jesteś , powinieneś znać przepisy ruchu drogowego, które zabraniają zatrzymywania się między przystankami środkom komunikacji. Przepisy te są niezależne od punktu siedzenia, może mandat mógłby coś wyjaśnić Ci w tej kwestii.
    Podobną sytuację z busami jak w Myślenicach miałam w miasteczku, w którym wcześniej mieszkałam i z którego również dojeżdżałam do Krakowa. Jednak tam , po jakimś roku, zrobiono z tym porządek. W ciągu pół roku były przeprowadzone 3-4 kontrole policji (nieoznakowane samochody policyjne jeździły całą trasę za busem rejestrując wszystkie wykroczenia, również do busa, jako pasażer wsiadał policjant z drogówki po cywilnemu, który rejestrował ilu pasażerów było przewożonych, ile zostało wprowadzonych do kasy fiskalnej biletów, a ile poszło „na lewo”). Akcje te były pokazywane w Kronice krakowskiej TVP. Sądzę, że Myślenicach też można byłoby te sytuację szybko rozwiązać jeśli włączyłyby się odpowiedzialne służby . A na koniec prośba do „Drivera”: nie kpij z osób, które korzystają z busów. Chciałabym nieśmiało przypomnieć że to dzięki nim masz pracę.

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    Drogi gościu,coś na kilometr pachnie mi PKSem,pasażerowi jakoś nie przeszkadza to że busy zatrzymują się między przystankami.Kontrole,nieoznakowane radiowozy itp.to sen monopolisty który zawsze miał gdzieś pasażerów.Liczę że doczekam chwili że wreszcie kontrola zawita i do PKS i rozliczy czas pracy ,te umowy zlecenia,dotacje do dowozów do gimnazjum itp.

    Cytuj
  • 30 mar 2010

    driver, nie mam nic wspólnego z PKSem, choć kierownicę trzymam w ręku już od 29 lat, ale jak widzę takiego busa łamiącego przepisy (zatrzymującego się na każde machnięcie ręką i na każdą zachciankę pasażera pod jego domem czy na skrzyżowaniu) reaguję spontanicznie, i nie radzę Ci abyś był tym drajwerem przede mną :D

    Ktokolwiek cokolwiek na was - b u s i a r z y - powie to znaczy, że jest nasłany z PKSu ???? Czy Ty jesteś przy zdrowych zmysłach ?!
    Nie będziecie panami na drogach podobnie jak "złotówy". Jesteście [u]normalnymi[/u] użytkownikami dróg, nieważne, że zarabiacie w ten sposób !

    Ja zarabiam w inny sposób (kręcenie kierownicą mi w tym pomaga bo do pracy muszę dojechać !), i jak mi bus stanie na drodze w sposób utrudniający ruch to ja na tym tracę, a Ty - w sposób nieprzepisowy - zarabiasz ?!

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Driver masz chyba problem z tym PKS-em, ale ja nie umiem ci pomóc , radzę udać się do specjalisty. Nie interesują mnie przepychanki miedzy PKS-em i właścicielami linii busów, ale jakość i bezpieczeństwo obsługi pasażera. To twój pracodawca ma obowiązek zapewnić tobie i innym kierowcom busów właściwe warunki pracy (prawo do korzystania z toalety, obowiązek odpoczynku między trasami itd). Ty zaś z kolei masz obowiązek należycie wykonywać swoją pracę , zatem bezpiecznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego prowadzić pojazd i być uprzejmym dla pasażerów. Wydaje mi się, że skoro jest taka sytuacja i policja i władze samorządowe udają że nie widzą co się dzieje, pomysł Jojo z przesyłaniem filmików o niewiarygodnych historiach w busach jest dobrą drogą. Takie filmiki na Youtube mogą być hitem dla internautów z Myślenic i okolic. Myślę, że media (TV, prasa, radio)chętnie podchwycą temat i wreszcie odpowiedzialne władze i służby coś z tym zrobią. Trzeba o tym problemie mówić i informować kogo się da, bo jak widać sam się nie rozwiąże.

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Ja dodam, że szlag mnie trafia jak widzę kierowcę który prowadząc busa rozmawia przez telefon. No chyba jest odpowiedzialny w tym momencie za zdrowie i życie kilkunastu/kilkudziesięciu ludzi, co nie??
    Następnym razem też takiego nagram, niech policja się tym zajmie, bo muszę jakoś dojechać do Krk, a swoje zycia i zdrowia nie chcę narażać przez bezmyślnego idiotę kierowcę busa!!!

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Jeżdżę busami 5 dni w tygodniu i powiedzenie że szlak mnie trafia jest niezwykle łagodne. Czasem się zastanawiam czy dojadę w całości do celu. To jest koszmar: smród, bród, bezczelni kierowcy - zero kultury, opryskliwość, narzekanie, obgadywanie pasażerów (raz usłyszałam tekst cytuję "jestem u siebie więc mogę se obgadywać, co? kto mi zabroni?") co to ma być?. Łamanie przepisów drogowych to standard, ładowanie ludzi po brzegi to megastandard. Mam pytanie jeśli w takich warunkach ktoś zasłabnie to jak udzielić tej osobie pomocy co? może lewitując w tej puszce?. Driver zaraz powie przesiądź się na inny środek komunikacji. Nie zamierzam bo uważam, że można zrobić jakąś reorganizację, powymieniać kierowców, którym się wydaje że są krewniakami Kubicy, którzy kopcą pety podczas drogi i którzy są już tak starzy, że powinni jeść owsiankę z wnukami, a nie rozbijać się busami. Z resztą pogadać, że jak zrobią bydło to wylot, ustalić jasne zasady i być konsekwentnym. Chyba, że to kolejny tzw układ nie do ruszenia...

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Nie ma układów nie do ruszenia jeśli usługa funkcjonuje na wolnym rynku. A Myślenice istnieją na wolnym rynku czy to się komuś podoba czy nie. Trzeba tylko walczyć o swoje. Pasażer ma prawo wymagać by być bezpiecznie i w dobrych warunkach przewożony. Trzeba wszystkie przypadki łamania przepisów przez kierowców busów zgłaszać gdzie tylko się da. Jeśli miejscowa policja nie widzi co się dzieje , bo zasłania sobie oczy, to można zgłaszać w Krakowie. Wypadałby również powiadomiać Urząd Skarbowy, który ma obowiązek rozeznać sprawę (zgłaszaną nawet anonimowo) o nieodprowadzaniu podatku z przejazdów niewprowadzanych do kasy fiskalnej. Warto również zwracać uwagę panom kierowcom, że np. w trakcie jazdy nie wolno rozmawiać przez komórkę (chyba że przez zestaw głosnomówiacy), czy, że zabranie większej ilości pasażerów zagraża bezpieczeństwu wszystkich pasażerów. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że w razie wypadku odszkodowanie z ubezpieczenia przysługuje tylko takiej ilości pasażerów, która jest dozwolona do przewozu danym pojazdem ? Jeśli ktoś na Forum ma jeszcze inne pomysły co do "zmotywowania" busiarzy podzielcie się sugestiami.

    Cytuj
  • 31 mar 2010

    Pomysłów cała masa już została przytoczona, tylko znajdź bohatera który je zrealizuje :)

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 1 kwi 2010

    Chyba nikt nie liczy na to że ,że zjawi się bohaterski superman i zrobi porządek z busami. Moim zdaniem to że powstał ten watek jest już przejawem dobrego. Pokazuje że wielu ludzi nie akceptuje upokarzania przez , delikatnie ujmując, nieuprzejmych kierowców busów, narażania życia pasażerów przez piracka jazdę. Każdy z uczestników wątku jest już na swój sposób bohaterem , bo włożył trochę wysiłku i odwagi, żeby na głos powiedzieć , że coś mu nie pasuje. Milczenie jest wyrazem akceptacji zła które nam się wyrządza.Zmiany zaczynają się właśnie od takich "drobnych kroczków". Ważne żeby ludzie znali swoje prawa i metody jak ich mogą bronić. Im więcej takich informacji podawanych publicznie tym trudniej będzie lokalnym władzom , służbom, czy choćby właścicielom linii busów udawać że problem nie istnieje i "zamiatać go pod dywan".
    Życzę trochę więcej wiary w skuteczność społeczności internetowych i pozdrawiam,

    Cytuj
  • 2 kwi 2010

    Mam takie pytanie dotyczace busow. Bede niedlugo przeprowadzal sie do Myslenic i chcialem sie zapytac czy ktos z was wie kiedy jezdzi ostatni bus z Krakowa do Myslenic na tygodniu i na weekendach. Jakos nie moge znalez tej informacji na necie. Dzieki wielkie!!

    Cytuj
  • 8 kwi 2010

    1. Ostatnio byłem mocno zaskoczony, gdy po wejściu do ubitego śledziami busa zostałem wraz z trzema innymi pasażerami poproszony o opuszczenie pojazdu z uwagi na jego przepełnienie. Jednak tym razem byłem zaskoczony pozytywnie. Ktoś wreszcie zaczął myśleć, że w razie wypadku z ludzi zostanie mielonka... albo zapłacił któryś raz z rzędu karę (co bardziej prawdopodobne).

    2. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę: czy w cenie biletu zawarte jest ubezpieczenie? Jeśli tak, to dlaczego busiarze upierają się, aby za przejazd płacić na końcu a nie przed podróżą?

    3. Panowie busiarze: CZY MUSICIE JARAĆ W TYCH BUSACH?

    Cytuj
  • 8 kwi 2010

    Do Mantek: 22:00 lub 22:10. Coś koło tego. Musisz po prostu zapytac któregoś busiarza ;)

    Cytuj
  • 9 kwi 2010

    [quote=Mantek]Mam takie pytanie dotyczace busow. Bede niedlugo przeprowadzal sie do Myslenic i chcialem sie zapytac czy ktos z was wie kiedy jezdzi ostatni bus z Krakowa do Myslenic na tygodniu i na weekendach. Jakos nie moge znalez tej informacji na necie. Dzieki wielkie!![/quote]
    W tygodniu 22.10 o 22.20/22.25 jest na Matecznym w weekendy nie kursuje!

    Cytuj
  • 9 kwi 2010

    Tu można zgłosić Przetłoczone Busy ( anonimowo ) : Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie
    ul. Bratysławska 5; 31-201 Kraków
    Sekretariat

    tel. (12) 416 51 20 fax (12) 416 51 30
    e-mail: sekretariat@krakow.witd.gov.pl

    Cytuj
  • 11 kwi 2010

    Podziwiam gościa jest super jednak jestem za tym aby udał się na egzamin poprawkowy i zapoznał się z kodeksem co do komunikacji zbiorowej ,oraz ich wyjątków. Nie jest sztuką załozyć sobie CB do osobówki i być ideałem na drodze.

    Cytuj
  • 11 kwi 2010

    A co do twego nr drogi gościu na ITD . Możesz zapomnieć oni nie odpowiadają na tel zwykłych obywateli .Po moje dziecko do gimnazjum przyjechał autobus z rozbita szybą przy - 20 stopniach mrozu i po telefonie do pks kazano mi zglosić odpowiednim władzom a niby komu może mi podpowiesz drogi gosciu

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    W Gazecie Myślenickiej odpowiedź rzecznika PKS na list busiarzy.
    PKS nie ma nic do ukrycia to dlaczego wyłączył swoich wspólników z prawa kontroli,chyba jednak ma coś do ukrycia?
    Busiarze przebijają koła w autobusach PKS,czy Pan wierzy w to co wypisuje czy bierze przykład z byłego Rzecznika Rządu z czasów stanu wojennego?
    Dziwi troska o podatki przedstawiciela firmy która pobiera dotację do dowozów do gimnazjum ?Dotacje przysługują chyba do biletów a nie do przewozów zamkniętych?
    Kierowcy wykradli tajemnice firmy?A jakie to tajemnice,ile firma przynosi strat?
    Czy prawdą jest że ta sama osoba składała dokumenty przetargowe w imieniu PKS i swojej firmy?W każdym razie PKS nie wygrał tego przetargu?
    Myślę że wystarczy tyle pytań ?

    Cytuj
  • 16 kwi 2010

    czy w niedziele 18.04.2010 będą jeździć jakieś kursy z Myślenic do Krakowa ??

    Cytuj
  • 16 kwi 2010

    Też jestem zainteresowana ustaleniem czy w niedzielę kursują busy do i z Krakowa i w jakich godzinach. A jutro jeżdżą bez zmian?

    Cytuj

Odpowiedz